Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Spiru Haret - lamuriri?

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
Florin2003

Florin2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 20.01.2006

View Postdaniel21, on Jul 25 2007, 13:25, said:

Esti din Bucuresti ?
Vrei sa dai la zi sau la ID ?
Esti pregatit pentru aceasta facultate, te pasioneaza ?

Eu tot la spiru vreau sa dau... stie cineva unde pot gasi mai multe detalii ,in afara de siteul loc. vreau sa dau la psihologie.

#38
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostFlorin2003, on Sep 3 2007, 23:05, said:

Eu tot la spiru vreau sa dau... stie cineva unde pot gasi mai multe detalii ,in afara de siteul loc. vreau sa dau la psihologie.


Nu stiu sincer unde poti gasi mai multe informatii. Am sunat la ei zilnic timp de 2 saptamani si nu mi-a raspuns nimeni. Am fost la sediul la fel nimeni nu mi-a putud da informatile de care aveam nevoie.

Si o mare problema de anul acesta facultatea de socio-psiho la FF SI ID nu mai este acreditata.

#39
Florin2003

Florin2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 20.01.2006

View Postdaniel21, on Sep 3 2007, 23:18, said:

Nu stiu sincer unde poti gasi mai multe informatii. Am sunat la ei zilnic timp de 2 saptamani si nu mi-a raspuns nimeni. Am fost la sediul la fel nimeni nu mi-a putud da informatile de care aveam nevoie.

Si o mare problema de anul acesta facultatea de socio-psiho la FF SI ID nu mai este acreditata.

Acum mi-a sugerat un prieten sa ma duc la titu maiorescu. maine trebuie sa gasesc un notar sicred ca o sa ajung mai pe la pranz la ei.

#40
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostFlorin2003, on Sep 4 2007, 03:40, said:

Acum mi-a sugerat un prieten sa ma duc la titu maiorescu. maine trebuie sa gasesc un notar sicred ca o sa ajung mai pe la pranz la ei.

Parca Titu Maiorescu nu are psiho, din cate stiu eu.

#41
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
La ID ma duc doar la examene? Care e treaba cu acest ID, exista cursuri intensive? :huh:

#42
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostBebeluska, on Sep 4 2007, 09:44, said:

La ID ma duc doar la examene? Care e treaba cu acest ID, exista cursuri intensive? :huh:


Da la ID merge doar la examene. De invatat inveti singura dupa carti.

#43
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postdaniel21, on Sep 4 2007, 10:26, said:

Da la ID merge doar la examene. De invatat inveti singura dupa carti.
La unele universitati cartile se ofera gratuit. Cu Spiru cum sta treaba?

#44
cristina-maria

cristina-maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2008

View Postjohnny_tl, on Jan 19 2007, 16:46, said:

Va rog!!!
FAC CINSTE.

nu am treaba cu facultatea ta,dar ti-am gasit pe www.spiruhare-vn.myform.ro o parte din rezolvare

2c, 3c, 4c?,5a, 6 si 7 sunt la fel, 8c?, 9b, 10a, 11a, 12b, 13b, 14e, 15d, 16b, 20c, 21c, 22c

#45
cristina-maria

cristina-maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2008

View Postjohnny_tl, on Jan 19 2007, 16:46, said:

Va rog!!!
FAC CINSTE.


quote le ai cu engleza? ajutama si pe mine sa rezolv niste exercitii cu forma timpului la verbe

#46
markappa

markappa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 29.01.2007

View PostBebeluska, on Sep 5 2007, 10:38, said:

La unele universitati cartile se ofera gratuit. Cu Spiru cum sta treaba?

pai sta tot cam asa...dar altfel adica le iei  da` pa net la biblioteca virtuala iti faci un cont si....dwd din sietul lor ............care cont ete valabil si la avizier virtual

#47
nickole

nickole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2007
atentie cei ce doriti sa urmati o specializare la id la Spiru ca nu e acreditata pentru id  <_<

#48
dog red

dog red

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 01.12.2006

View Postnickole, on Feb 12 2008, 21:56, said:

atentie cei ce doriti sa urmati o specializare la id la Spiru ca nu e acreditata pentru id  <_<

Dar mai are sunt si alte Universitatii invatamant la distanta si asta inseamna ca toate nu sunt acreditate

www.spiruharet-vn.ro

www.spiruharet-vn.locdespam.ro

View Postdica, on Feb 13 2007, 00:02, said:

e cineva la administratie publica la ID SPIRU HARET? TESTELE SE REPETA DE LA UN AN LA ALTUL?
Nu sunt alte teste dar cam in propotie de 30% sunt acelasi intrebari ca ani anteriori

www.spiruharet-vn.ro

www.spiruharet-vn.locdespam.ro

#49
labrador

labrador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2007
Astazi s-a dat examenul la Analiza Economico-financiara restanta.
Comentarii:
1. Unde este profesorul universitar, de ce trimite "negrii" la inaintare, sau nu are curajul sa-si asume deciziile luate?
2. De ce s-au modificat subiectele (testele) fata de cele postate pe site? Ce facem, schimbam regulile in timpul jocului? Daca eram intr-un meci de fotbal, d-na profesor universitar ar fi fost linsata deja pana acum.
3. Daca nu respectati regulile, de ce pretindeti ca studentii sa le respecte "la sange"? Doar pentru ca sunteti dvs profesori universitari? Ati uitat ca ati fost studenti? Dvs ati promovat pe bune, ati fost sfinti sau super genii? Ma indoiesc.
Haideti sa nu ne mai ascundem dupa degete si dati o sansa reala celor care trag la acest examen. Nu cred ca este cazul sa faceti voi pe desteptii, daca erati atat de buni de ce nu ati emigrat afara? Ati ramas aici, atunci luati in considerare stresul celor care incearca sa mai fac ceva in tara aceasta. Nu de alta, dar daca chiar vreti sa va impuneti punctul dvs de vedere, s-ar putea ca in 2-3 ani sa nu mai aveti cu cine.
Eu personal m-am saturat de cei care dau cu barda in Dumnezeu atunci cand sunt la putere, apoi ii vezi cersind pe strada si cerand iertare si bani atunci cand nu mai sunt.
Fii bun pana la moarte!



Si inca ceva:
Facultatea de Finante Banci de la Spiru Haret nu este (inca) acreditata. Adica nu este cu toate actele in regula, nu stiu cum dracu se numesc, acreditari sau autorizari sau avizari, ati inteles ce vreau sa spun.
Si atunci, nu este cazul sa o luati mai usor? Adica, inteleg sa faci pe al dracului daca esti al dracului de bun, cum este ASE-ul. Dar daca tu acum incerci sa dovedesti ceva, nu este cazul sa o lasi mai moale?
Nu vreau sa fiu inteles gresit. Nu pledez cauza incompetentei. Sigur ca este cazul sa inveti pentru examene. Dar de ce (intreb pentru a doua oara) schimbati testele date la examen fata de cele postate pe site? Aici nu mai este vorba de corectitudine, scuze, aici este caz penal.
Abia astept sa se gaseasca un student dat dracului dar cu simt de gasca (adica sa nu faca doar pentru el tot felul de aranjamente, care oricum se se fac pe euroi, am filmari cu mobilul, vreti sa postez pe site?) care sa vina cu o firma de avocati si sa dea cu voi, Universitatea Spiru Haret, de pamant.
Vreti sa mai discutam pe tema aceasta?
Abia astept.

#50
violett

violett

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2007
Buna ziua,
Ce mai stiti despre acreditarea facultatii de drept si administratie publica? Stiam ca administratia publica nu e acreditata. Am o intrebare, este cineva care a absolvit administratie publica? Ce scrie pe diploma, ce specializare... ?

#51
spiruharetist

spiruharetist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2008
Ia-te tu dupa forumul ala cu -vn care l-a postat Dog si ajungi la dracu ca am picat un examen important, iti recomand in schicum cu caldura www.spiruharet.ro este un forum si ai putea sa trimiti mesaje privat userilor mai important de la faculatea ta sau sa incerci SPIRUHARET e un forum mai underground al studentilor  ^_^

Mult noroc si bafta la restante!  :P

Ia-te tu dupa forumul ala cu -vn care l-a postat Dog si ajungi la dracu ca am picat un examen important, iti recomand in schicum cu caldura www.spiruharet.ro este un forum si ai putea sa trimiti mesaje privat userilor mai important de la faculatea ta sau sa incerci SPIRUHARET e un forum mai underground al studentilor  ^_^

Mult noroc si bafta la restante!  :P

#52
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006

View Posttopitop, on Oct 3 2006, 20:28, said:

M-am inscris de curand la Spiru Haret - invatamant la distanta - la contabilitate.
Acum cca 10 ani am mai facut la zi Politehnica, asa ca nu pea stiu cu ce se mananca acest invatamant la distanta. Mi-ar prinde tare bine unele lamuriri, in special de la cei de la Spiru:
1. de unde stiu programa anului I
2. de unde descarc cursurile
3. cum se dau examenele,.................., etc., etc.

intentionez si eu sa ma inscriu la drept; fiind la a 2-a facultate, vreau sa te intreb daca ti s-a echivalat ceva din politehnica (ca pe vremea mea nu era cu credite si sincer nu-mi dau seama ce materii ar coincide la ambele). Deoarece lucrez, inca nu sunt hotarata la ce forma de invatamant:zi sau fr, exista diferente intre cele doua forme de invatamant?- ma refer la examenele din sesiuni. Am un coleg inscris la master si totul e on line, oare la frecventa redusa examenele  cum sunt, sub ce forma?

#53
Camy-Lydie

Camy-Lydie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.05.2008

View Postnickole, on Feb 12 2008, 22:56, said:

atentie cei ce doriti sa urmati o specializare la id la Spiru ca nu e acreditata pentru id  <_<
Salutare! Ce se mai aude cu acreditarea? Am sunat la Spiru si mi-au spus ca sunt acreditati. Ca nu se acrediteaza forma de invatamant, ci facultatea, si ca toate facultatile lor sunt acreditate.
Cei care dati licenta, aveti ceva dificultati cu acreditarea? Ati mai auzit ceva?
Eu intreb pentru cineva care urmeaza sa se inscrie.

#54
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Spiru-Haret ID (invatamant la distanta) nu are screditare pt nicio facultate!

Daca le spui celor de la minister ca studiezi la Spiru-Haret ID iti vor spune ca nu esti student !

Sunt destule alternative, nu va grabiti sa aruncati cu banii si cu timpul vostru pe geam!

Ei iti pot spune orice (te mint pe fata) dar dupa 3 ani can vrei vrea sa te angajezi undeva vei vedea ca nu iti
recunoaste angajatorul diploma!


Nu va puteti transfera la nicio alta Universitate din tara asta daca sunteti studenti la Spiru Haret ID pt ca
toate univ stiu ca Spiru Haret nu e acreditata pt Invatamant La Distanta cu nicio facultate !


Puteti face si un test, dati un tel la orice univ si spuneti ca vreti sa va transferati la ei de la Spiru - Haret si veti avea o surpriza...

Edited by Jaguar Paw, 24 June 2008 - 15:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate