Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sa dam o lectie magazinelor online

- - - - -
  • Please log in to reply
473 replies to this topic

#469
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
http://www.trustpilo...w/www.pczone.ro
cine a mai avut probleme scrieti mai sus va rog

#470
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005
sint curios ce produs care valora acum 2 ani jumate 300 de lei se mai gaseste pe piata acum. memorie ? mobo ? placa video ? ma gindesc la compatibilitate. o fi video agp sau memo sdr care nu prea se mai gasesc.

#471
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
http://www.trustpilo...w/www.pczone.ro
uitati-va in linkul de mai sus , cel care se joaca cu garantia mea are tupeul sa se prefaca client multumit
am facut poza in caz ca adminul ii scoate comentariul
au modificat ei repede pretul la o placa de baza ca sa fie de acelasi pret

Attached Files



#472
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
am luat banii si am semnat o declaratie de renuntare.....cat scandal pentru aplicarea unei legi!!!!!!!!!!!!!

#473
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005
deci daca eu azi cumpar o placa de baza pe socket 775 de ex, am garantie la ea 3 ani si peste 2 ani jumate se strica eu le cer sa-mi dea una pe 775. dar daca nu mai exista asa ceva sau exista dar nu are tot ce avea si asta (firewire, wifi sau alte caracteristici) imi iau TOTI banii pe ea ? Interesant.
-----------
am citit mai atent legea. cam asa rezulta, toti banii inapoi, probabil e la mijloc sintagma "rezolutiunea contractului".

Edited by iliecsorin, 24 November 2009 - 00:11.


#474
Menkaures

Menkaures

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.06.2008

View Postrenderman, on 25th September 2006, 21:49, said:

Nu cred ca un client multumit de produsul comandat sta dupa aia sa alerge cu el in brate sa-l duca inapoi. Sau sa plateasca iar transportul. Procentul de retururi este mic, altfel magazinele care au politica asta in afara ar fi dat faliment...
Uite ce scrie pe site-ul de unde mi-am cumparat snowboardurile:

Returning goods is simple - we want you to be satisfied with our service. You can return purchased goods within 14 days, providing they are still in an unused condition, and you will be refunded the full purchase price. We will transfer the money back to you within the next 14 days.

Din aceast paragraf imi dau seama ca nu prea ai dreptate renderman.. Spui ca in 10 zile poti sa returnezi un produs chiar daca l-ai folosit. Din traducere "providing they are still in an unused condition" inteleg ca exista o clauza si anume aceea ca produsul returnat sa fie nefolosit..

Asa ca pana la urma cum e? Poti sa denunti contractul si sa ceri banii inapoi daca ai folosit produsul? chiar daca vanzatorul specifica ca acesta trebuie sa fie in aceeasi stare in care l-ai primit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate