Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Am condus fara permis....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#145
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Incep sa acuz si eu politistii din Poli. Sa va povestesc:
Ma trezesc astazi cu o amenda acasa de la Sectia 20 Regie in care mi se comunica sa platesc 100ron sau 50 in 48 de ore pentru ca am parcat masina pe spatiul verde in Poli. Eu am parcat cu o roata pe asfalt si una pe iarba, pe drumul de intrare dinspre Maxx. Trecatorii pe acolo cunosc sa zi de zi sunt cel putin 5 masini parcate acolo astfel. Apoi m-am dus pe jos spre iesire si politistii, alaturi de portar, m-au intrebat cat stau, le-am zis ca 10 minute si mi-au zis ca este OK, dar cand vin sa mut masina de pe iarba. In 10 minute am venit, am mutat-o. Nu a zis nimeni nici pas, ca sa ma trezesc cu amenda acasa intr-un final.
Nu acuz politia ca m-a amendat, recunosc culpa, dar nu suport oamenii de genul acesta care se baga in seama si mai mult rau fac.

Apropo, cand am dus chitanta la Sectia 22 Regie, l-am intrebat pe cetateanu` de acolo daca e drum public in Poli si a zis: "Ma, sunt indicatoare? Sunt! Atunci este!" gandire de garcea... speram la o explicatie mai "teoretica".

#146
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

 danchitu86, on Sep 22 2006, 02:13, said:

Fa reclamatia, ca si asa sunt prea multe masini pe strada.

Daca in poli nu e drum public, deci nu se aplica regulamentul ala stufos din cartea galbena pe care sper ca il inveti, de ce sa mai opresc la trecerea de pietoni, de ce sa merg sub 20km/h and so on? O sa imi pun NOS special pt "curtea" facultatii.  :peacefingers:
Responsabilitatea?! :) mai bine nu ziceai asta...
:coolspeak:  :lol:

#147
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

 Mig VWFan, on Oct 11 2006, 21:56, said:

:coolspeak:  :lol:
E vreun apropo referitor la cele 2 posturi ca nu ma prind daca da, sau doar razi si te simti bine? :D

#148
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Sincer..cam radeam de tine  :P ? Am aratat ca e usor sa vb de responsabilitate, regulamente si altele cand greseste altul iar cand o faci tu deja e "gandire de garcea", parca nu mai e nici drum public... :D

Edited by Mig VWFan, 12 October 2006 - 06:25.


#149
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

 Mig VWFan, on Oct 12 2006, 07:23, said:

Sincer..cam radeam de tine  :P ? Am aratat ca e usor sa vb de responsabilitate, regulamente si altele cand greseste altul iar cand o faci tu deja e "gandire de garcea", parca nu mai e nici drum public... :D

Tu cred ca ai citit alt post, nu pe al meu:
1. Am zis ca imi recunosc vina.
2. Am acuzat faptul ca mi s-a spus ca e ok sa parchez acolo, adica BAGAREA IN SEAMA.
3. "Gandire de garcea", modul in care mi s-a raspuns la intrebarea referitoare la drum public, fara nici un fel de profesionalism si cu un spirit "las' ca merge".

Ma rog, poate citim mai atenti... mai ales partea in care "nu" imi asum responsabilitatea.  :w00t:

#150
SlowDeath

SlowDeath

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.04.2006
bebe_shtrumfa, tu si prietenul tau erati cumva intr-un Clio ?
Pe tine te-au suit in masina de Politie, in spate iar celalalt politist s-a suit in dreapta prietenului, in Clio ?

#151
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005
Am condus si eu pentru prima data cu permis.. si m-a prins radarul  :confuzzled:

#152
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

 aleka008, on Oct 15 2006, 00:16, said:

Am condus si eu pentru prima data cu permis.. si m-a prins radarul  :confuzzled:

Atunci fa-te ca nu il ai, uita-l acasa ;)

#153
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

 danchitu86, on Oct 15 2006, 00:18, said:

Atunci fa-te ca nu il ai, uita-l acasa ;)

  Pai m-a pozat.. deci o sa vina acasa!
  
  P.S: Sper ca am iesit bine in poza!  :inlove:

#154
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006

 aleka008, on Oct 15 2006, 00:20, said:

P.S: Sper ca am iesit bine in poza!  :inlove:

:roflmaofast:  :first: suuuper tare faza... :lol: auzi domne... daca am iesit bine in poza. :coolspeak:  :clapping:

#155
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

 yo_2fast4u, on Oct 15 2006, 01:07, said:

:roflmaofast:  :first: suuuper tare faza... :lol: auzi domne... daca am iesit bine in poza. :coolspeak:  :clapping:

  Pai doar sunt femeie..  ^_^

#156
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Din cate tin eu minte acele aparate nu fac fotografii la partea din fata ci doar la partea din spate, dar poate ma insel.

#157
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cica acum fac doar din spate, probabil dupa ce i-au trimis unui bastan poza cu vre-o amanta ce nu statea tocmai regulamentar :lol:

#158
compteam

compteam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 17.10.2006
Stimatilor! Eu unul nu am mai rezistat, si mi-am facut cont acum (desi va citesc de ceva vreme), sa spun ce am de spus!

In primul rand ma uimiti voi, domni respectabili, pe care va "stiu" deja din acest forum auto..... :angry:

Cum de puteti sta la discutii cu astfel de fenomene tip "bebe strumpha".....

Stiti cum se spune: Prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul! :angry:

Are permis? Nu.
A condus o masina fara dubla comanda? Da.
A condus fara instructor in dreapta? Da.
A condus intr-un loc (universitate) unde, prin definitie, se afla sau exista posibilitatea sa se afle pe acele alei SI alte persoane decat ea si "viteazul"?Da.

Si atunci? Ce atatea discutii de "drum public" sau nu?

Imaginati-va urmatorul scenariu: peste 10 - 15 - 20 de ani, toti veti avea unul sau mai multi copii, care se vor plimba prin campusul scolii (liceu, universitate, etc) unde vor invata. Si tot pe aceleasi alei se va plimba o handicapata cu masina, fara sa aiba permis, doar in drepata un putzoi viteaz, insa cu o mare constiinta de "asumare a responsabilitatii unui eventual accident (phasss...). Si o va prinde in sfarsit politia, si dupa ce va da spaga, tot ea se va trezi revolutionara si cu drepturile incalcate, si va vrea razbunare!?!?! :wacko:

Cum v-ati simti voi ca parinti? Cum v-ati simti sa stiti ca in acelasi timp, pe un forum respectat, exista totusi oameni care-i iau apararea; care cauta distinctia intre drum public sau nu?!? Nu v-ar veni sa-i dati doua palme peste ceafa proastei si un sut in fund putzoiului ? Pai asta-i vitejie? Jesus? Unde ajungem asa?!?!

Dupa cata capacitate dovedita de a discerne ce e bine si ce e rau, aceasta persoana se va droga cu nonsalanta in diverse locuri (scoala, baruri, starda, etc) in fata unor oameni / copii care inca nu o fac, fara sa aiba vreo remuscare daca cineva ii va atrage atentia, dezvinovatindu-se pe baza "dar nu le-am bagat eu tigara in gura altora sau seringa in vene". "Doar fumam / ma injectam acolo; daca erau si ei in preajma, nu e problema mea".

Domnilor! La fel de bine pot sa ma dau si eu  cu hovercraftul pe islaz la tara... Nu am carnet de hovercraft. Si nu e drum public. Daca mai sunt si altii pe acolo, problema lor; eu nu fac nimic rau pentru ca in decret nu scrie ca trebuie sa am carnet ca sa merg cu hovercraftul in locuri unde sunt alti oameni, dar nu sunt drumuri publice..!  ce naiba!!! :angry:  :angry:  :angry:

#159
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Bai nene, dupa ce ca a prins`o politzia fara permis, vrea sa faca si reclamatzie.

#160
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006

 lupiibah, on Oct 17 2006, 14:31, said:

Bai nene, dupa ce ca a prins`o politzia fara permis, vrea sa faca si reclamatzie.

SA FACA :naughty: poate astfel scapam de inca un/doi "sofer/i adevarat/i"

#161
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 infinitul8, on Oct 18 2006, 03:44, said:

SA FACA :naughty: poate astfel scapam de inca un/doi "sofer/i adevarat/i"
am eu vaga impresie ca fata a ramas cu "onoarea nereperata" de se chinuie acuma sa ii dea in gat? cine stie ce i-a cerut garcea sa ii faca  :naughty: ?

sau prietenului  -_- ?

#162
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
mdea...dati-va cu parerea...
am deschis topicul (si am si repetat-o) ca sa aflu daca acela este drum public sau nu...respectabilii colegi de forum ce vor sa afle exact...daca a avut loc vreo felatie sau ce ?
ca sa nu se zica despre mine ca as fi vreo fiinta incuiata / necomunicativa/ suparacioasa va raspund la subtilitati...EI BINE N A FOST VORBA DESPRE NIMIC CU CONOTATIE SEXUALA? fericit domnul wartburg?

cum v-ati simti daca ati fi patroni de magazine si ar veni un agent de control de la OPC si v-ar ameninta ca va inchide magazinul ca n-aveti maner de inox la sertar...sa cotizati la bunastarea agentului si apoi sa aflati ca nu e obligatoriu sa ai maner de inox la magazin...sau ca ar putea sa ti faca un proces verbal ca nu a gasit manere de inox si sa ai 60 de zile termen sa le schimbi si amenda ar fi mai mica decat cotizatia?

LE MULTUMESC celor care s au pus in locul meu si au recunoscut cinstit ca au facut si ei asa ceva...sau doar s-au pus in locul meu si nu au condamnat ca niste sfinti si vajnici aparatori ai noului cod rutier...

Domnilor...cati dintre dumneavoastra ati "uitat" sa acordati prioritate? Cati nu ati uitat sa purtati centura? Cati mergeti 100% cu viteza legala?

am si eu o mare RUGAMINTE...terminati cu insinuarile...

va multumesc!

 SlowDeath, on Oct 15 2006, 00:14, said:

bebe_shtrumfa, tu si prietenul tau erati cumva intr-un Clio ?
Pe tine te-au suit in masina de Politie, in spate iar celalalt politist s-a suit in dreapta prietenului, in Clio ?

...nu prea era clio dar seamana ...exact asa s-a intamplat...eu in spate si un politist in masina "putzoiului" (versiunea lui compteam)...

Edited by bebe_shtrumfa, 17 October 2006 - 18:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate