Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Am condus fara permis....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#1
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
Azi m a dus viteazul meu prieten undeva sa conduc...ca eu am facut scoala si inca nu m am programat pentru traseu si ca sa vada si el cum conduc...si sa nu uit cum se conduce...m a dus in Politehnica...acolo am facut schimb de locuri...ne a vazut un tip intr un Mercedes B??YZX  care a sunat repede la 112 si am mers cam 1 KM si ne au oprit politistii...m au urcat pe mine in masina lor si unul din politisti a mers cu prietenul in masina...si au inceput jocul lor obisnuit...cu "stiti ce prevede legea?" "infractiune" "ce sunt parintii tai?" "iti merge bine facultatea?" "vei fi data de la facultate!" etc. etc.

Conduceam fara permis o masina fara dubla comanda si fara un instructor in dreapta...dar eram pe un DRUM PUBLIC?

Inutil sa mai spun ca le am dat "dreptul"...eu le as fi dat si o stanga si un upercut...dar daca mi a  zis prietenul sa nu zic nimic si "cu greu" i a induplecat sa ia 2 mil.


MI AM LUAT TEAPA SAU NU?
VOI CE ZICETI?


p.s. : sunt curioasa sa vad ce zice romaximusro tinand cont ca politistii aveau Logan... ;)


AM PLATIT TAXA LA INTRARE (1 LEU) PENTRU CA ASA A DISPUS RECTORATUL POLITEHNICII...SI LOCUL E INGRADIT DE BARIERE...DECI NU CRED CA AM FOST SUB INCIDENTA "INCREDINTAREA CONDUCERII UNI AUTOVEHICUL PE "DRUMURILE PUBLICE"

Edited by bebe_shtrumfa, 20 September 2006 - 22:15.


#2
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Politehnica nu este drum public, din pacate cred ca ti-ai luat teapa. Am avut acum ceva timp un mic accident acolo si am avut mari probleme cu poltia deaorece cei de la rutiera nu au vrut sa se bage si am fost trimis la sectia 20 sa rezolv (imi trebuia adeverinta pentru casco).

#3
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Fiecare cu norocul lui :) Ati scapat ieftin , zic eu .

#4
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
SI NU SE POATE FACE RECLAMATIE SA NU MAI HARTUIASCA EI OAMENII ASA? SA STIM SI NOI DACA PUTEM CONDUCE SAU NU PE ACOLO FARA PERMIS?

anyway...am indicativul masinii (adica sect 6/ sectia 20 / nr masinii -asta nu l daui pe forum) si nr de inmatriculare (b?? ??? - nici pe asta nu l dau aici)...dar pot folosi formularul de pe pagina www.politiaromana.ro sa i "torn"?

sau cum sa fac sa nu mai faca mizerii si altora?

#5
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005
Dacă tot doreşti  permis....legislaţia în vigoare ce spune despre încredinţarea volanului?

#6
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
INCREDINTAREA ...PE DRUMURILE PUBLICE SE PEDEPSESTE CU 1-5 ANI...

NU PREA VROIAM SA RISC MAI ALES CA NU STIU DACA ALA I DRUM PUBLIC SAU NEPUBLIC...SI ORICUM EL A DAT BANII...DACA IESEA CU BELEA AR FI FOST DE CAZIER...dar intrebarea mea e ...ERAM SAU NU PE DRUM PUBLIC...sarada lor a fost justificata sau doar au zis asa casa ne ia banii?

#7
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
1. NU mai scrie cu majuscule!!!

2. ti-ai luat teapa si nu. si eu in situatia ta as fi procedat la fel. daca erai tare in gura faceai scandal si le spuneai ce zice legea in cazuri ca asta. dar zic sa uiti ce s-a intmplat si sa o lasi asa cum a cazut.

Edited by yo_2fast4u, 20 September 2006 - 23:07.


#8
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
poi..el a dat banii...dar aia i au meritat sau nu?
asta vreau sa inteleg? daca o tineam pe a noastra cu drumul public?ne lasau? sau aveau o 'INFRACTIUNE' de raportat a sfarsitul lunii?

#9
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
O fi sau nu drum public, dar daca calcai pe cineva? Nu ai indemanarile necesare conducerii si nici cel din dreapta nu putea avea control asupra masinii. Pur si simplu un pericol public (mot a mot)
Stii (sau ar trebui sa stii) ce inseamna:
1. Incredintarea automobilului catre o persoana care nu are permis (nu se specifica nicaieri sa o conduca pe drum public)
2. Conducerea fara permis?
Sincer, ti-ai luat teapa. Dar stii de ce? Ca nu v-au intocmit dosar de incepere a urmaririi penale. Luati 1-2 ani cu suspendare, dar sigur te lecuiai de joaca cu masina fara sa ai permis.

#10
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
public? nu era nici draq la 8 seara in politehnica...
si eu de ce dau bani pe scoala de soferi..ca odata cu dosarul penal venea si interdictia de a da de permis 1 an de zile...deci alti bani alta distractie cu scoala...

#11
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Te sfatuiesc sa mai citesti regulamentul. Nu mai aveai voie sa dai examen at all, vreo 5 ani daca imi amintesc bine institutia prescriptiei in acest caz. Era infractiune legata de legea circulatiei

Cati oameni omorati de inconstienti ca tine ai vazut? nu la TV, ci live? Iti zic eu, era suficient unul si nu iti mai doreai tu sa mai conduci. Slava Domnului ca v-a vazut melitia si v-a oprit :worthy:

Edited by morogan, 20 September 2006 - 23:26.


#12
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
s au mai schimbat legile tataie...

#13
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
esti cam toanta sau mi se pare mie? mai bine mergi acolo de exerseaza pana calci ceva. iti trece de tot pe urma.
si daca il vezi pe-ala cu mercedesu iar sa-i dai o bere ca te-a oprit din prostii.

si nici n-am sa intru in teoriile mele obisnuite despre cum conduc femeile, si mai ales alea fara permis.

#14
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Nu stiu cum de vi se intampla numai voua fetelor dinastea !
Unei prietene de ex: ia luat carnetu in parcare pt ca atins pe cineva :roflmaofast:  :D Am vorbit cu un prieten politai la rutiera si l-am intrebat dk s-a schimbat ceva in lege si a zis ca nu. Si mi-a zis astfel: ori a fost beata ori proasta  :D

Edited by cosmin_miu, 21 September 2006 - 02:06.


#15
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Prin mai a murit un om pe trecerea de pietoni in poli, vis-a-vis de rectorar, nu inteleg de ce nu aveti rabdare pana luati carnetul si faceti pe vitejii? EXISTA POLIGOANE, dar de ce sa le folosim?

Din punctul meu de vedere e tot drum public, cum ne putem lamuri oficial in problema asta, ca de dat cu parerea fiecare nu ajungem nicaieri.

#16
kosovaru11

kosovaru11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.08.2006
Romanul tot roman ramane.Dupa ce te-au lasat aia in pace tu mai vrei sa-i si reclami.Cred ca nu esti normala.Cred ca erai numai miere acolo cu ei si aici te dai mare leoaica.Ce mai stai fa-le reclamatie.(cred ca te duce putin capul sa ti dai seama ca nu o sa mai iei carnet in veci).Sa speram ca nu iei examenul!!

#17
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
DACA NU AVEAU BAZA LEGALA TREBUIAU SA NE SPERIE SI ATAT...NU SA NE IA SI BANU'...

PAREREA MEA! (HIC)

#18
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
de luat banul, nu aveau voie sa-l ia oricum :D
asta e caz clasic de "s-a'ntalnit hotzu' cu prostu' " :photo:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate