Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Am condus fara permis....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#37
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006

View Postsabian, on Sep 21 2006, 22:25, said:

N-ai cum sa-i torni. Ti-au cerut ei? Ai vreo dovada, le-ai facut poze, etc?
Risti sa nu-ti mai vezi nici permisul in veci.
Te-ai pacalit, asta e... alta data ochii mari pe butelie.
Acolo e clar ca nu e "drum public".


am cum sa i torn...
masina + indicativ + ei (ii recunosc din 50 de politisti in linie)
stiu ce nume au "verificat" ...ca eu li l am dat... si colega depune marturie pt mine...
Cum risc sa nu l mai vad atata timp cat ala nu e drum public...ce infractiune am comis? Sub incidenta carei legi?Acum ei ce dovezi mai au ca eu am condus acolo?Au verificat o pe colega care era la suc cu 3 colegi in cismigiu?eu cred ca merita...
nu e vb. de bani...aia i am dat pt a obtine pace sufleteasca pe moment...dar cu ei mi am cumparat eu "nevinovatia"..dar daca eram nevinovata inseamna ca am fost pacalita si ei si au riscat slujbele aiurea...

voi ce ziceti?

#38
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
te rog frumos domule morogan...

Mossoti...dragule moderatroll...recunosti...ai condus acum 10 ani prin TM fara permis...si poate acum ca recunosti o sa ti ia permisul...si o sa te dea afara seful de la munca...ca asa mi zicea mie nenea militianul ca voi fi exmatriculata de la faculta... LOL...

Edited by bebe_shtrumfa, 21 September 2006 - 21:38.


#39
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

View PostMosotti, on Sep 21 2006, 20:41, said:

io cred ca ar trebui sa conduci numa dupa ce iei permisul sau macar gaseste o zona nepopulata in afara orasului. si io mergeam cu taica-mio pe dealuri si cimpii chiar inainte de a da examenul, insa taica-mio are 40 de ani de condus si cunoaste toti politaii din oras. mersul fara permis cu cineva linga este inca permis in alte tari, conteaza insa si cine este linga tine. daca nu erai cu un tinerica si iti tineai gura, pun pariu ca nu ti-ar fi facut nimic

mai campusul politehnicii chiar este o astfel de zona nepopulata   in perioada asta ( pana si perioada de restante s-a terminat acum 10 zile  )
...cred ca in aceiasi zi in care domnisoara a fost prinsa de militieni eu eram prin campus ... si in plimbarea mea  de la intrare si pana la terenul sintetic am intalnit 4 maisini din care 3 nu circulau cu mai mult de 15- 20 la ora ...mai mut ca sigur ca erau toti in aceiasi situatie ... daca as fi mai naiv as spune ca au facut exces de zel ..dar cum ii cunosc foarte bine pe  spagarii nostri in uniforma cred ca pur si simplu  aveau chef de o bericica

Edited by axel_1, 21 September 2006 - 21:37.


#40
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
da puteau lua de la inceput...ca le a fost oferita de "viteaz" dar ei au continuat sarada...cu reclamatie de la dispecerat 112...poate au avut reclamatie...da puteau sa si gaseasca singuri fata de verificat...nu sa le dau eu totul mura in gura...acum doar sa aflu ca ala nu e drum public si ii reclam imediat...

#41
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
locul unde puteai sa conduci libera era la tine in curte
in politehnica e considerat drum public si oricine poate intra acolo (cu sau fara taxa)
pacat ca ai scapat asa usor

Edited by alexpreda, 21 September 2006 - 21:48.


#42
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cred ca esti inconstienta. Ai 3-4 infractiuni, si tot nu vrei s-o lasi moarta. Stai tu linistita, politaii se apara intre ei, nu rezolvi nimic. Daca erai fara vina, poate.
Daca as fi prietenul tau si as stii ce ganduri ai (sa-mi faci rost de dosar penal), nu stiu cat de intreaga te-ai intoarce acasa. Erau banii tai sau care-i faza? Speri sa-i mai vezi?

Ca tot te intrebi:

Quote

14.drum public - orice cale de comunicatie terestra, cu exceptia cailor ferate, special amenajata pentru traficul pietonal sau rutier, deschisa circulatiei publice; drumurile care sunt închise circulatiei publice sunt semnalizate la intrare cu inscriptii vizibile
Lamurita? Nu conteaza ca platesti sa intri sau nu. Si pe podul de la Cernavoda platesti sa intri, si pe autostrada vei plati sa intri. De asemenea nu conteaza ca stradutele au 1 m latime, ca nu-s trecute pe harta cu nume, si alte rahaturi. E DRUM PUBLIC! E amenajat si deschis circulatiei, altfel nu aveau cum sa intre decanii cu limuzinele si oricine altcineva, are si indicatoare rutiere (min 5km/h sau 15, parca si treceri de pietoni)

Edited by don_dannielo, 21 September 2006 - 22:13.


#43
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
bai Politehnica e O FACULTATE. asta unu la mana
apoi , e considearata drum public, chiar daca e inchisa cu bariere. ti-a mai explicat cineva( de fapt vreo 3) de ce. citeste mai sus si accepta si alte pareri, nu doar aia pe care vrei tu sa o primesti
si numarul trei pe lista: nu trebuia sa le dai nici un ban. daca erai in ilegalitate, raspundeai pt asta. daca nu, te "tiganeai cu ei". avand in vedere a nu stiai sigur( deci plecasei de acasa cu gandul de a comite o ilegalitate...), ai incercat sa-i "ungi". alta ilegalitate. daca nu facusesi nimic, nu aveau ce sa-ti faca. asa, acuma reclama-i, ca sa ti-o iei si tu pt dare de mita ;)
stai in banca ta mai bine si nu incerca sa-i mai scoti vinovati....asta e, ti-ai luat-o in freza. daca vrei sa se ajunga la chestii mai nasoale, atunci continua cu reclamatia aia. si ai grija sa specifici ca le-ai dat bani si ca i-ai ajutat sa "minciuneasca" la condica.

#44
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006

View Postdon_dannielo, on Sep 21 2006, 23:00, said:

Cred ca esti inconstienta. Ai 3-4 infractiuni, si tot nu vrei s-o lasi moarta. Stai tu linistita, politaii se apara intre ei, nu rezolvi nimic. Daca erai fara vina, poate.
Daca as fi prietenul tau si as stii ce ganduri ai (sa-mi faci rost de dosar penal), nu stiu cat de intreaga te-ai intoarce acasa. Erau banii tai sau care-i faza? Speri sa-i mai vezi?

Ca tot te intrebi:
Lamurita? Nu conteaza ca platesti sa intri sau nu. Si pe podul de la Cernavoda platesti sa intri, si pe autostrada vei plati sa intri. De asemenea nu conteaza ca stradutele au 1 m latime, ca nu-s trecute pe harta cu nume, si alte rahaturi. E DRUM PUBLIC! E deschis circulatiei, altfel nu aveau cum sa intre decanii cu limuzinele si oricine altcineva, are si indicatoare rutiere (min 5km/h sau 15, parca si treceri de pietoni)


care sunt cele 3 infractiuni?
1 coducere fara permis pe "drum public"
2 dare de mita
3 daca tot le am dat mita le am dat si numele si datele colegei sa apara acolo? - ce i asta?
4 ?!?!?!?

Quote

bai Politehnica e O FACULTATE. asta unu la mana
apoi , e considearata drum public, chiar daca e inchisa cu bariere. ti-a mai explicat cineva( de fapt vreo 3) de ce. citeste mai sus si accepta si alte pareri, nu doar aia pe care vrei tu sa o primesti
si numarul trei pe lista: nu trebuia sa le dai nici un ban. daca erai in ilegalitate, raspundeai pt asta. daca nu, te "tiganeai cu ei". avand in vedere a nu stiai sigur( deci plecasei de acasa cu gandul de a comite o ilegalitate...), ai incercat sa-i "ungi". alta ilegalitate. daca nu facusesi nimic, nu aveau ce sa-ti faca. asa, acuma reclama-i, ca sa ti-o iei si tu pt dare de mita  
stai in banca ta mai bine si nu incerca sa-i mai scoti vinovati....asta e, ti-ai luat-o in freza. daca vrei sa se ajunga la chestii mai nasoale, atunci continua cu reclamatia aia. si ai grija sa specifici ca le-ai dat bani si ca i-ai ajutat sa "minciuneasca" la condica.

poi de ce as face reclamatie altfel...ca nu mi au facut dosar penal? sau de ce?
daca nu incercau airea sa intimideze era OK....ei primeau bani si eu liniste...din punctul meu de vedere au gresit daca m au mintit...daca n as fi patit nimic ca am condus acolo si au incercat sa ma faca sa le dau bani numai pentru asta isi merita reclamatia...si 2 ca nu au fost sg. in stare sa afle datele unei tipe cu permis..mai ales ca au luat banii...
ma tiganeam...daca nu ar fi bagat textele cu infractiunea si cartea etc. etc...nimeni nu s ar fi tinut batos cand vorbeau de INFRACTIUNE si de 1-5 ani ...proces, instante, cazier...

VRETI SA FACEM UN SONDAJ SA VEDEM CATI DIN VOI ATI CONDUS FARA PERMIS?
cum sa se ajunga la chestii mai nasoale?

Edited by bebe_shtrumfa, 21 September 2006 - 22:20.


#45
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postbebe_shtrumfa, on Sep 20 2006, 23:10, said:

Azi m a dus viteazul meu prieten undeva sa conduc...ca eu am facut scoala si inca nu m am programat pentru traseu si ca sa vada si el cum conduc...si sa nu uit cum se conduce...m a dus in Politehnica...acolo am facut schimb de locuri...ne a vazut un tip intr un Mercedes B??YZX  care a sunat repede la 112 si am mers cam 1 KM si ne au oprit politistii...m au urcat pe mine in masina lor si unul din politisti a mers cu prietenul in masina...si au inceput jocul lor obisnuit...cu "stiti ce prevede legea?" "infractiune" "ce sunt parintii tai?" "iti merge bine facultatea?" "vei fi data de la facultate!" etc. etc.

Conduceam fara permis o masina fara dubla comanda si fara un instructor in dreapta...dar eram pe un DRUM PUBLIC?

Inutil sa mai spun ca le am dat "dreptul"...eu le as fi dat si o stanga si un upercut...dar daca mi a  zis prietenul sa nu zic nimic si "cu greu" i a induplecat sa ia 2 mil.
MI AM LUAT TEAPA SAU NU?
VOI CE ZICETI?
p.s. : sunt curioasa sa vad ce zice romaximusro tinand cont ca politistii aveau Logan... ;)
AM PLATIT TAXA LA INTRARE (1 LEU) PENTRU CA ASA A DISPUS RECTORATUL POLITEHNICII...SI LOCUL E INGRADIT DE BARIERE...DECI NU CRED CA AM FOST SUB INCIDENTA "INCREDINTAREA CONDUCERII UNI AUTOVEHICUL PE "DRUMURILE PUBLICE"

ce sa zica romaximusro, decat ca puteai sa iti gasesti un drum de tara necirculat unde sa conduci masina. Cred ca multi au facut-o inainte sa isi ia permisul, ghinionul tau a fost ca ai dat peste politie. Care si cu loganuri si cu vento-uri tot la fel ti-o trageau

#46
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
stau in bucuresti...nu prea sunt drumuri de tara pe aici desi calitatea se aseamana...

#47
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
ca si cei de mai sus, eu iti zic sa stai linisita.

ti-au fost date citate din lege, ti-au fost prezentate motive pentru care si acel drum e considerat a fi drum public, si tu continui... de ce ?


sau ... fa ca tine. continua, fa reclamatii sau ce mai vrei, si ai sa vezi pe urma... vorba cuiva "se acopera unii pe altii"

#48
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postbebe_shtrumfa, on Sep 21 2006, 23:14, said:

care sunt cele 3 infractiuni?
1 coducere fara permis pe "drum public"
2 dare de mita
3 daca tot le am dat mita le am dat si numele si datele colegei sa apara acolo? - ce i asta?
4 ?!?!?!?
poi de ce as face reclamatie altfel...ca nu mi au facut dosar penal? sau de ce?
daca nu incercau airea sa intimideze era OK....ei primeau bani si eu liniste...din punctul meu de vedere au gresit daca m au mintit...daca n as fi patit nimic ca am condus acolo si au incercat sa ma faca sa le dau bani numai pentru asta isi merita reclamatia...si 2 ca nu au fost sg. in stare sa afle datele unei tipe cu permis..mai ales ca au luat banii...
poftim? adica daca era o infractiune le-ai fi inchis gura si taceai malc, a? sau daca veneau la tine si-ti ziceau " domnisoara, n-ati facut nimic, da' vrem si noi un ciubuc pe azi"?  :w00t:  :nonobad:
NU te-au mintit, nu pricepi? e chiar atat de greu? in politehnica e DRUM PUBLIC. ar fi trebuit sa ta arda. in loc sa apreciezi ca au fost baieti de treaba, ai scapat ieftin si n-ai probleme acuma, tu mai scormonesti in rahat....
Pana la urma fa ce vrei, ce ne pasa noua..da' baga o data la cap ca NU aveai voie sa conduci acolo. <_<

View Postbebe_shtrumfa, on Sep 21 2006, 23:14, said:

VRETI SA FACEM UN SONDAJ SA VEDEM CATI DIN VOI ATI CONDUS FARA PERMIS?
cum sa se ajunga la chestii mai nasoale?
cum ziceam...sunt doua categorii de oameni.. :rolleyes:

#49
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postromaximusro, on Sep 21 2006, 23:16, said:

ghinionul tau a fost ca ai dat peste politie.
Ghinionul ei a fost ca i-a orbit pe unii cu mertzan. Mai are si figuri, nu ca n-ar reiesi si din cum posteaza.

#50
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
se va linisti ea in curand.... are nevoie de o palma de apa rece :)



PS:
9 User(s) are reading this topic (0 Guests and 2 Anonymous Users)
7 Members: ApologetX, bogdan2201, don_dannielo, BorisFlokow, kosovaru11, wizi, raul_s

#51
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
OK ...saru'mna pt. raspunsuri...
pana acum am inteles ca :
1. in poli e drum public...
2. in poli nu e drum public...
3. daca ar fi fost dupa voi mai bine suportam consecinte...(proces, cazier , examen auto intarziat cu un an)
4. multi din voi ati facut deja asta (in tm, iasi etc. ... ce pacat ca n avem drumuri de tara)
5. politistii de sectie au voie sa constate infractiuni la legea circulatiei...


si ceziceti voi
...ca voi ma credeti kamikaze ca mi am ascultat prietenul...ca sunt chitroasa si mi vreau banii inapoi...desi el i a dat ... si ca politehnica teritoriul UPB (UNIVERISTATEA POLITEHNICA BUCURESTI) si se stabileste de dansii daca e sau nu drum public...

parerea mea...
2 mil = 60 E - 80 USD ...un nimic in comparatie cu dosarul penal sc. de soferi etc etc...NU MI PARE RAU DE BANI...doar ca prefer sa stiu adevarul...

#52
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
1 SCUZE DE DUBLU POST desi la viteza voastra s ar putea sa nu fie

2 imi cer scuze tuturor pe care i am enervat...VA MULTUMESC  pentru raspunsuri...chiar daca opiniile sunt impartite...

haideti sa renuntam o clipa la impresia rea pe care am facut-o si sa va puneti in locul meu...
eu  vreau sa stiu 1)doar daca politistii de sectie (nu de la brigada de pol rutiera) au voie sa constate infractiuni la legea circulatiei...2)...daca teritoriul acela e drum public sau nu (inclin sa va cred pe voi majoritatea ) tinand cont ca daca faci accident in parcarea de la selgross sau metro nu te despagubeste CASCO pt ca nu erai pe drum public...3) unde se poate conduce fara permis (desi nu o sa mai repet experienta) in incinte de fabrici? IMGB FAUR ANTICOROZIV POLICOLOR ? si centre comerciale CARRE4 METRO BILLA CORA SELGROS

#53
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
1 SCUZE DE DUBLU POST desi la viteza voastra s ar putea sa nu fie

imi cer scuze...nu incercs sa mi justific in vreun fel fapta sau sa i invinovatesc pe ce 2-3 politai decat de minciuna...nu de luat saualtceva...stiu ca am gresit si tot...dar ma interesea cazul strict legal...


CATI MOTOCICSTI CIRCULA FARA PERMIS pana reusesc sa l dobandeasca?

Edited by bebe_shtrumfa, 21 September 2006 - 22:38.


#54
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
afla daca drumul ala e proprietatea politehnicii. Sau ceva de genul asta. Pentru ca de exemplu si eu am un mic drum ( e drept cam 200m) care deserveste doar 3 familii, insa este intr-un fel proprietate privata. Si cred ca pot face ce doresc acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate