Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 Lipsa etrieri noduri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...
 

Ace Mega Codec Pack vs. K-Lite Mega Codec Pack vs. K-Lite Codec Pack

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Dupa cum scrie si in numele topicului as vrea sa stiu care codec/pachete de codecuri este mai bun.
Ace Mega Codec Pack?
K-Lite Mega Codec Pack?
K-Lite Codec Pack?

Edited by Florin274, 09 September 2006 - 17:11.


#2
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006

 Florin274, on Sep 9 2006, 18:09, said:

Dupa cum scrie si in numele topicului as vrea sa stiu care codec/pachete de codecuri este mai bun.
Ace Mega Codec Pack?
K-Lite Mega Codec Pack?
K-Lite Codec Pack?
ffdshow
http://sourceforge.n.../ffdshow-tryout

#3
ady292

ady292

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.08.2005
K-Lite Codec Pack... parerea mea...

#4
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004

 Florin274, on Sep 9 2006, 18:09, said:

Dupa cum scrie si in numele topicului as vrea sa stiu care codec/pachete de codecuri este mai bun.
Ace Mega Codec Pack?
K-Lite Mega Codec Pack?
K-Lite Codec Pack?

Nici unul!
Instaleaza separat Xvid, DivX, AC3Filter, VobSub, precum si CoreAAC si CoreAVC pentru filmele in format H264.
Deasemenea si ffdshow e bun, dar personal nu folosesc decat codecurile de mai sus.

#5
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
eu folosesc K-Lite Mega Codec Pack si cu el ruleaza orice film

#6
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
K-Lite Mega Codec Pack  B)

#7
driver11

driver11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.10.2005
K-Lite Mega Codec Pack  :). asta fol eu acum

sau daca vrei Mplayer si nu mai ai nevoi de nici un codec

Edited by driver11, 09 September 2006 - 17:51.


#8
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Nu stiu ce sa folosesc. Pana acum am folosit Ace Mega Codec Pack si nu am avut nici o problema dar am vazut ca e cam laudat K-Lite iar acum nu stiu ce sa aleg mai ales cand am vazut ca este si K-Lite Mega Codec Pack dar si K-Lite Codec Pack.

#9
TERMINATU

TERMINATU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 10.08.2006
am avut ace mega si am bagat k lite mega dar ori nu stiu eu sa le setez ori sunt ele proaste ca tot mai am filmulete care nu mi le vede . mai putine decat ace mega dar mai sunt . de ce oare nu stiu. chiar ma gandeam sa il chimb iarasi dar nu mai stiu cu ce :w00t:

#10
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 19.06.2005
K-lite mega codec .. se updateaza foarte si nu e "mort" ca sa zic asa cum e ace mega codec

#11
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
K-Lite

#12
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

 Dokken, on Sep 9 2006, 18:19, said:

Nici unul!
Instaleaza separat Xvid, DivX, AC3Filter, VobSub, precum si CoreAAC si CoreAVC pentru filmele in format H264.
Deasemenea si ffdshow e bun, dar personal nu folosesc decat codecurile de mai sus.

La fel te-as sfatui si eu

#13
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
am si eu o intrebare...
Eu am K-lite codec pack, dar de fiecare data cand dau dublu click  pe un film nu-mi memoreaza cu ce sa-l desciga si trebuie mereu sa-l selectez eu din lista, desi i-am dat "always open with...". Cum fac sa-mi memoreze programele ?

#14
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

 Meltdown, on Sep 10 2006, 10:10, said:

am si eu o intrebare...
Eu am K-lite codec pack, dar de fiecare data cand dau dublu click  pe un film nu-mi memoreaza cu ce sa-l desciga si trebuie mereu sa-l selectez eu din lista, desi i-am dat "always open with...". Cum fac sa-mi memoreze programele ?
Incearca sa dai la File Associations si sa alegi formatul direct din player  ^_^

#15
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005

 Florin274, on Sep 9 2006, 18:09, said:

Dupa cum scrie si in numele topicului as vrea sa stiu care codec/pachete de codecuri este mai bun.
Ace Mega Codec Pack?
K-Lite Mega Codec Pack?
K-Lite Codec Pack?

Uita de Ace Mega Codec Pack. E exasperant cate resurse consuma, avand permanent procese inutile deschise.

Daca vrei si codare, folosesti K-lite, oricare dintre versiunile de sus. Are foarte multe componente asa ca necesita mare atentie la alegerea lor la instalare. O combinatie facuta in necunostinta de cauza poate conduce la efecte neplacute.

Daca vrei numai pentru vizionarea filmelor, iti recomand cu caldura Codecs6030_allin1.
Are strictul necesar pentru vizionarea majoritatii filmelor in format divx si e mai simplu decat instalarea separata a fiecarui codec. Si lasa la instalare optiunile implicite.

Bafta

#16
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
k-tilte codec pack consuma cele mai putin resurse dupa cum s-a spus si mai sus, fata de ace mega codec pack care iti baga inutil procese in start-up. Plus de asta in caz ca vrei sa faci editare video, programul pe care-l fol. eu imi cere quick time codec instalat separat daca am ace mega codec pack, la k-lite vine in pachet ;) ... pana acum (adik de 3 ani de cand folosesc k-lite), n-am avut absolut nici o problema din punctul de vedere al codecurilor si a resurselor ocupate de codecuri .... nici odata.

Edited by DustFeather, 11 September 2006 - 15:03.


#17
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
k-lite

#18
miste_R

miste_R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.08.2006
Da, k-lite sau dupa cum spunea si @Dokken nu-ti trebuie codec pack neaparat.Pana nu de mult foloseam Acemedia codecs pack, dar am intalnit tot felul de probleme in funtionarea mai multor programe de captura si editare video,dar si audio ac3, asa ca am renuntat la el si e mai bine acum fara Ace.
Bafta! :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate