Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

LCD 17" pt jocuri si filme

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
thesaintt

thesaintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.06.2006
sunt total in afara subiectului... nu pricep nimic din contraste luminozitate timp raspuns.
nu am gasit nimic pe forum sa ma lamureasca.
eu folosesc computerul la toate sarcinile posibile proiectare, jocuri, filme, tehnoredactare si vechiul meu monitor da semne de oboseala... ce pot cumpara pana in 1000ron? care sa satisfaca aceste sarcini?
lamuriti-ma odata!!! plssss

#2
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Samsung 740BF, sau 760BF daca mai pui ceva.
Bafta!

#3
thesaintt

thesaintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.06.2006
sau sau ? da-mi un raspuns concret care e diferenta intre ele? repet nu ma pricep
http://www.emag.ro/c...0...42&p1=25795
din cate vad e mai bun 740bf sau ma insel ? chiar si pretul e mai mic ... chiar sunt in ceata : TCO03 si TCO99 care e chestia?

Edited by thesaintt, 04 September 2006 - 20:34.


#4
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
BF760 are in plus glare, piciorul care poate pivota si -un mare plus- finetea punctului mai mica, deci imaginile vor arata mai  bine. Diferenta la milisecunde nu cred ca o vei sesiza, la valori sub 8 ms sunt putine persoane care pot face diferenta.
Dupa mine ar trebuie sa cumperi 740BF, nu se merita diferenta pentru 760, dar mai asteapta si alte pareri ca sa nu iti para rau dupa aia.
:peacefingers:

Edited by SnowWhit3, 04 September 2006 - 20:43.


#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View PostSnowWhit3, on Sep 4 2006, 21:40, said:

BF760 are in plus glare, piciorul care poate pivota si -un mare plus- finetea punctului mai mica, deci imaginile vor arata mai  bine.
:peacefingers:


''finetea puncului mai mica'' - ce vrei sa zici aici ca eu pe diverse site-uri am vazut ca este 0,264 la fel ca oricare monitor    :death:

#6
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View Postthesaintt, on Sep 4 2006, 21:16, said:

sau sau ? da-mi un raspuns concret care e diferenta intre ele? repet nu ma pricep
http://www.emag.ro/c...0...42&p1=25795
din cate vad e mai bun 740bf sau ma insel ? chiar si pretul e mai mic ... chiar sunt in ceata : TCO03 si TCO99 care e chestia?

pai TCO03 este fata de TCO99 asa cu e
EURO5 fata de EURO4 la masini (aproxinativ)  :naughty:

sunt niste norme de protectie

Edited by kretzu77, 05 September 2006 - 12:21.


#7
convair

convair

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.08.2005
Samsung SyncMaster 740 BF e perfect! 2ms pt. jocuri e excelent ,dar si pt. restul.Eu il am de o luna de zile si m-a convins. L-am luat de pe www.dc-shop.ro cu 9.200.000. Nu stiu daca mai au. Verifica! E bun si 740B. Ala e cu 8ms dar nu-ti vei da seama de diferenta decat la vreun joc cu grafica ultra pretentioasa. In rest e la fel. Amandoua au intrare digitala DVI 24 pini si vin in dotare cu cablul DVI.  :coolspeak:

#8
thesaintt

thesaintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.06.2006
ok va multumesc pt sfaturi (chiar daca subiectul e blocat pe 740bf) ,,, am sa caut un magazin sa vad ce sfaturi imi dau cei de acolo(cu toate ca vor fi subiective).

#9
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003

View Postimblanzitoruldelei, on Sep 4 2006, 22:02, said:

''finetea puncului mai mica'' - ce vrei sa zici aici ca eu pe diverse site-uri am vazut ca este 0,264 la fel ca oricare monitor    :death:

Chiar daca ti-ai dat un cutit in cap, poti observa din comparatia din link-ul de mai sus ca la 760 e de 0,264 mm iar la 740 e de 0.294 mm.
:peacefingers:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate