Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Variantele subiectelor de bac 2007 vor fi afisate pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#37
costynha

costynha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2006

View PostNenea Zap, on Sep 22 2006, 08:58, said:

Pana pe 15 ianuarie apar variantele . Sunt in numar de O SUTA CINCIZECI de variante si nu vor fi subiecte integrale. Vor fi 150 de punctul I  , 150 de punctul II si 150 de punctul III . Or la bac se va lua o varianta de I , alta varianta de II si a treia varianta de III . Deci cam greu de tocit ;)

asta am auzit si eu

cat despre cei carora nu le convine ca vor fi afisate... teapa lor
eu zic k va fi o lovitura asupra celor care scot culegeri de probleme si teste pt bac.pararea mea.pt k daca vor fi afisate subiectele de ce sa iti mai cumperi culegerile lor, singurii care vor cumpara vor fi cei care vor sa lucreze in plus, sau cei care n-au ce sa faca cu banii.nu se pun cele pt admitere

cineva spunea ca nu se va pica bacul daca vor fi publicate subiectele pe net, doar retardat sa fii: s-a gandit cumva de proba la romana unde practic singura mana de ajutor va fi data la punctul I. la celelalte zic eu ca tot va trebui sa inveti ca si in anii trecuti.

oricum pt cei care vor sa ajunga la o fac buna va fi necesara si admiterea care va conta in mare masura.clar

#38
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
O mare porcarie....eu invat logic...mai am tocilari in clasa care iau materia si  o invata pe de rost..am fost la iei acasa...sa vorbim de atesat ...si am vazut saraci cum invatau ca disperatii ...de zici ca era gata gata sa cada plafonul pe iei...

DOMNULE HARDAU DA MARE IDIOT TE-A FACUT CINE TE-A FACUT DUPA CE NU CUNOSTI LIMBA LUI EMINESCU MAI SI PROPUI CRETINISME... :cursing:

Edited by Quenall Quabin, 21 November 2006 - 17:56.


#39
bebeshm

bebeshm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 05.04.2006
bun . numai tocilarii prostesteaza. clar . sunt f invidiosi daca un elev mai slab ia o nota mai mare ca ei . ..deci astept subiectele si ma apuc de invatat ca nu am mai invatat din cls a 8a. sper sa am norocul ca din cls a 8a , mai exact sa intrec aproape toti tocilarii din scoala ( mai putin 2 ) in jumatate de an de toceala , spre deosebire de ei ..cu vreo 4 ani :P .
eu nu ascult de sfaturi de genu : cand mai inveti ..ca nu mai ai timp ... kkt ..ai tot timpul din lume. si intr-o luna poti sa inveti de un 6-7 ; doar pe cineva sa ai sa-ti explice matematica aia nebuna.

#40
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Sper ca ai dreptate :D

#41
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
la Romana si Matematica m-am apucat sa fac testele...nu sunt grele cele de la Romana in schimb ,la matematica sunt dezastru  :D
Teste din culegeri

Edited by Quenall Quabin, 14 December 2006 - 21:28.


#42
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Din moment ce vom primii toate subiectele nu mai vad rostul in a cumpara culegeri.
La romana totusi vor fi de ajutor.

#43
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
La mine e nevoie..pentru ca ,m-am apucat de testele  date in stresiunile trecute,nu am asteptat clipa fatirica X IANUARIE...
Mai am umpic si termin cartea de teste la mate&L.R :coolspeak:

Edited by Quenall Quabin, 15 December 2006 - 22:39.


#44
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
maiaiumpicsipoateinvetisisascriidezlegat:)scuzedacaamratatvreocevavadatiseamacae
amgreuasmicorectezchestiaasta:)

#45
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
:lol: Care e faza....?

#46
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006

View PostQuenall Quabin, on Dec 15 2006, 22:36, said:

:lol: Care e faza....?
Good point.

Am citit fara probleme mesajul. Insa adevarul este ca nu citim litera cu litera ci doar capetele si cuvantul ca un intreg (filozofie de pe un mass)
In orice caz nu am vazut nimic deranjant. Si o astfel de remarca nu face decat sa provoace cateva off topic-uri :rolleyes:

#47
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006

View PostQuenall Quabin, on Dec 15 2006, 22:07, said:

Mai am umpic

Asta era faza . Cum a scris el " un pic " legat , eu am scris toata propozitia .

#48
smil3y

smil3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.12.2006
stie cineva daca s-au afisat subiectele de BAC sau o sa se afiseze de la 15 ianuarie in colo .. ?

#49
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
Asta scrie dezlegat :lol:
Mai stati si pe la ore nu chiuliti de la ora de romana :nonobad:
Oricum de la 15 ian incolo.

#50
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Hehe... am dat si noi o dictare. (una in fiecare an de liceu)
Dictarea a pus accent in special pe scrierea cu mai multi "i"

Notele au variat in 4 si 10 :lol: (o greseala, un punct)

Eu am luat 8

Quote

Na-ți-o frântă că ți-am dres-o!
Doar știu că nu mi-i acum întâi să merg la drum.
Propriii ochi i-au fost martori intâmplării.
Albaștrii ochi l-au fermecat.
Condiția bunăstării n-a cunoscut-o.
În pustiii codri răsună chemarea cornului.
Mă apropii de casa pădurarului.
Ce e subliniat sunt cele 2 greseli ale mele... de unde atatia iiiii :huh:
Mi-a luat cam 5 minute sa scriu textul cu diacritice... ce calvar, lol.

#51
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View PostDida, on Sep 22 2006, 14:30, said:

Pai..normal, sunt o ghinionista :death:
Cu scandalul de la bacul de anul asta imi imaginez cum va fi cel de anul viitor sau cand voi da eu :death:
si eu tot la anu...
primul bac dupa intrarea in ue, profii zic ca se vor schimba multe.. iar suntem cobai  :deadtongue:

#52
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
Sunteti cobai si va pare rau huh? Saracii elevi invata prea mult ......

#53
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View PostNenea Zap, on Dec 27 2006, 20:33, said:

Sunteti cobai si va pare rau huh? Saracii elevi invata prea mult ......
Nu m-am plans ca se invata mult... stai linistit nu fac parte din categoria asta
Prin cobai ma referam la experimentele care se fac pe generatia mea... nu mi se pare normal ca la mijlocul clasei a 11-a sa nu stiu in ce va consta bacul la sf clasei a 12-a. Si iti pot da multe exemple prin care am trecut  :  anul trecut la inceputul clasei a10-a nu stiam cum se va face trecerea in cls a 11-a ( treapta, pe baza mediei 9-10 etc... ), clasa a 8-a aceeasi situatia nu se stia nimic despre admiterea la liceu (media 5-8, examen de admitere, 50% media 5-8 50% capacitate, 25% - 75% etc... o groaza de variante ).

Ti se pare normala situatia asta?  :deadtongue:

#54
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006

View Post#andrei, on Dec 27 2006, 20:53, said:

Nu m-am plans ca se invata mult... stai linistit nu fac parte din categoria asta
Prin cobai ma referam la experimentele care se fac pe generatia mea... nu mi se pare normal ca la mijlocul clasei a 11-a sa nu stiu in ce va consta bacul la sf clasei a 12-a. Si iti pot da multe exemple prin care am trecut  :  anul trecut la inceputul clasei a10-a nu stiam cum se va face trecerea in cls a 11-a ( treapta, pe baza mediei 9-10 etc... ), clasa a 8-a aceeasi situatia nu se stia nimic despre admiterea la liceu (media 5-8, examen de admitere, 50% media 5-8 50% capacitate, 25% - 75% etc... o groaza de variante ).

Ti se pare normala situatia asta?  :deadtongue:

Vai saracul de el , Nu stie dintr-a 11a ce va fi peste un an si ceva . Eu ca sunt a 12a nu spun nimic .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate