Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Variantele subiectelor de bac 2007 vor fi afisate pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#1
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Am auzit ca a dat la stiri ca de anul asta vor fi afisate toate variantele de subiecte pe internet , iar la examen va fi aleasa o varianta . Aceasta procedura fiind luata pentru a nu mai exista furturi de subiecte sau alte scandaluri cum au fost anul asta . Se spune ca variantele vor fi afisate pana cel tarziu ianuarie 2007.

Oare o fi adevarat?  :o

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
2. Atât la Testele naþionale, cât ºi la examenul de Bacalaureat, subiectele pentru toate probele scrise vor fi publicate pe site-ul MEdC, http://www.edu.ro/, pânã la data de 15.01.2007. Dintre aceste subiecte, în ziua aferentã susþinerii fiecãrei probe, va fi extrasã varianta pentru rezolvarea cãreia va fi elaborat, în cursul aceleiaºi zile, baremul de corectare

Sursa www.edu.ro

True . Sursa http://www.edu.ro/in...p/pressrel/5650

#3
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
Eu sunt eleva in clasa a 12-a si in opinia mea aceasta decizie a Ministerului este extrem de stupida!!!  Credeti ca in conditiile astea va mai pica cineva BAC-ul?  Trebuie sa fii de-a dreptul retardat ca sa nu iei.  Ca sa nu mai vorbim ca vor fi o gramada de tocilari care au invatat pe de rost si au luat 10.   Unde e corectitudinea, intreb eu?!

#4
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
o mare prostie  <_< . sunt elev in clasa a 12 a si nu-mi place deloc decizia asta . acum toti o sa toceasca dupa variantele alea  :) . oricum ... cat mai multe !!!  :confuzzled:

#5
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View PostMinxieee, on Sep 5 2006, 11:21, said:

Eu sunt eleva in clasa a 12-a si in opinia mea aceasta decizie a Ministerului este extrem de stupida!!!  Credeti ca in conditiile astea va mai pica cineva BAC-ul?  Trebuie sa fii de-a dreptul retardat ca sa nu iei.  Ca sa nu mai vorbim ca vor fi o gramada de tocilari care au invatat pe de rost si au luat 10.   Unde e corectitudinea, intreb eu?!

Ce intrebare... :death: vad ca tu ai fii foarte fericita sa vezi ca pica o gramada bac-ul, dar daca ai fii tu in situatia respectiva dintr-un motiv la care acum nici nu te gandesti cum ar fii?
Lasa-i pe tocilari sa toceasca si invata tu cum poti si cum vrei.
Si venind vorba de corectitidine ce ti se pare asa incorect? O sa fie destul de multe subiecte care sa cuprinda toata materia asa ca nu va fii numai o parte din materie ca sa tocesti, tot o sa trebuiasca sa inveti de-a lungul anului.

View Postmagic-gabi, on Sep 5 2006, 11:34, said:

o mare prostie  <_< . sunt elev in clasa a 12 a si nu-mi place deloc decizia asta . acum toti o sa toceasca dupa variantele alea  :) . oricum ... cat mai multe !!!  :confuzzled:

Valabil si pentru tine ce am spus mai sus.

Si in loc sa fiti fericiti ca o sa stiti subiectele si ca nu o sa se mai faca confuzii ca anul acesta, anul trecut voua tot nu va convine si va plangeti ca nu e bine nici asa.  :cursing:

#6
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostBNG, on Sep 5 2006, 11:49, said:

Si in loc sa fiti fericiti ca o sa stiti subiectele si ca nu o sa se mai faca confuzii ca anul acesta, anul trecut voua tot nu va convine si va plangeti ca nu e bine nici asa.  :cursing:

Daca tu esti unul dintre cei care cred ca faza cu intelectualul a fost o mare confuzie atunci te inteleg .

#7
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postmagic-gabi, on Sep 5 2006, 11:54, said:

Daca tu esti unul dintre cei care cred ca faza cu intelectualul a fost o mare confuzie atunci te inteleg .

Adevaru e ca in ultimii 2 ani aproape jumatate din persoanle care au dat bac-ul sunt mai prosti nu?  :huh:
Nu-mi spune ca nu m-ai facut prost ca tot pe acolo ajungeai la un momentdat....

#8
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
BNG,  normal ca nu ma bucur ca pica lumea BAC-ul.  Dar sa fim seriosi, sunt atatia elevi in Romania care habar n-au ce inseamna scoala. (Desi teoretic frecventeaza cursurile, prezenta lor fizica lipseste <<cu desavarsire>> ) . De ce sa ia toata lumea note mari la BAC? Cum se mai face apoi repartizarea la facultati?  Daca in anii precedenti intra cine nu trebuia sa facultatile pe baza de dosar ( vezi Cluj ), dar acum?

#9
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View PostMinxieee, on Sep 5 2006, 12:01, said:

BNG,  normal ca nu ma bucur ca pica lumea BAC-ul.  Dar sa fim seriosi, sunt atatia elevi in Romania care habar n-au ce inseamna scoala. (Desi teoretic frecventeaza cursurile, prezenta lor fizica lipseste <<cu desavarsire>> ) . De ce sa ia toata lumea note mari la BAC? Cum se mai face apoi repartizarea la facultati?  Daca in anii precedenti intra cine nu trebuia sa facultatile pe baza de dosar ( vezi Cluj ), dar acum?

Pai stai linistita ca aia care nu prea frecventeaza scoala nu au sanse sa i-a note mari la bac, sau daca se intampla asta o sa fie foarte putine cazuri.
Cat despre picatul bac-ului nu mi-ar placea sa vad prieteni/cunostinte in situatia asta oricat de putin i-as "avea la suflet".

#10
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Si inteligenta trebuie testata nu numai capacitatea de a invata anumite tipuri de exercitii .

#11
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
Astia de la minister sunt destepti rau de tot  :death:  :death:  :death:

#12
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006

View Postmagic-gabi, on Sep 5 2006, 12:07, said:

Si inteligenta trebuie testata nu numai capacitatea de a invata anumite tipuri de exercitii .
Si conexiunea la net :naughty:

Insa eu personal ma astept la vreo 50 de variante de subiecte :) destul cat sa cuprinda TOATA materia . Deci degeaba vor fi afisate ;)

#13
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostNenea Zap, on Sep 5 2006, 12:57, said:

Si conexiunea la net :naughty:

Insa eu personal ma astept la vreo 50 de variante de subiecte :) destul cat sa cuprinda TOATA materia . Deci degeaba vor fi afisate ;)

:roflmaofast: Eu am o conexiune foarte buna  B)
Nu sunt degeaba . O sa se lucreze in clasa exercitiile cele mai grele  :)

#14
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
Exact, se vor lucra subiectele la clasa sau in particular. Si nici nu ma gandesc ca nu vor fi tocilari care prefera sa invete alea ca pe tatal nostru decat sa invete logic principiul si sa-l aplice pe orice tip de problema singuri ...

#15
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Corect. Insa daca vor fi 50+ cum cred eu ..va fi mai simplu sa tocesti toata materia decat toate rezolvarile ;)

#16
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostNenea Zap, on Sep 5 2006, 13:32, said:

Corect. Insa daca vor fi 50+ cum cred eu ..va fi mai simplu sa tocesti toata materia decat toate rezolvarile ;)

nu chiar . de ce sa parcurgi toata materia cand poate ceva nici nu se este in variante ? ;) cred ca imediat cum o sa apare acestea toti o sa treaca la invatat direct de pe ele .

#17
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006

View PostNenea Zap, on Sep 5 2006, 12:57, said:

Si conexiunea la net :naughty:

Insa eu personal ma astept la vreo 50 de variante de subiecte :) destul cat sa cuprinda TOATA materia . Deci degeaba vor fi afisate ;)


View Postmagic-gabi, on Sep 5 2006, 13:35, said:

nu chiar . de ce sa parcurgi toata materia cand poate ceva nici nu se este in variante ? ;) cred ca imediat cum o sa apare acestea toti o sa treaca la invatat direct de pe ele .

Acum intelegi ? Spre ex. la romana sunt maxim 40 de variante/opere . Daca se dau 50 de variante evident ca ele vor cuprinde TOT insa vor si repeta , deci va fi mai mult decat tot. La asta ma refeream .

#18
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
nu m-am gandit nici un moment la limba romana ci la matematica . unii or sa lucreze exercitiile care au punctajul cel mai mare pana o sa le viseze  :lol: .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate