Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Variantele subiectelor de bac 2007 vor fi afisate pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#19
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Insa stii la ce ma gandesc eu ? Parca vad ca din 50 exercitii cu e si derivate tocite , pun pariu ca sigur vor gresi un + sau - :lol: :lol: :lol:

#20
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostNenea Zap, on Sep 5 2006, 13:50, said:

Insa stii la ce ma gandesc eu ? Parca vad ca din 50 exercitii cu e si derivate tocite , pun pariu ca sigur vor gresi un + sau - :lol: :lol: :lol:

nici chiar asa ... sa memoreze in halul asta ca doar nu sunt retardati . doar modul de rezolvare , calculele le fac si ei acolo :)

#21
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
nu este corecta chestia asta. cel putin la romana. adica si la oral scoti variantele de pe net si treci prin ele inainte de examen. o sa fie bacul floare la ureche. inveti doar ce-ti cere acolo si gata. eu cand am invatat pentru bac un roman pai ma gandeam la toate variantele posibile. a ales ministerul solutia cea mai simpla. ce sa mai zic de celelalte materii. am facut sute de teste de chimie si mate pt bac, iar acum daca faci 50 si le reiei de vreo 2 ori deja ai 10. si mai mult, daca sunt unele mai grele se vor rezolva in clasa.                 nu-mi vine sa cred.

#22
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Nici noua :w00t:

#23
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
la atatea schimbari tampite ma asteptam la una care sa le pun capac  :bandit:

#24
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Las' ca macar asa mai scade numarul celor care nu luau bacul ^_^

Pan' la urma se afiseaza pana pe 15 ianuarie cum scrie in metodologie sau pe 15 iunie cum scrie pe toate site-urile? :huh:

#25
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View PostNenea Zap, on Sep 5 2006, 17:30, said:

Las' ca macar asa mai scade numarul celor care nu luau bacul ^_^

Crezi tu?

#26
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Cred eu :D

#27
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Cel mai probabil pe 15 iunie. Bacul va fi cam in o saptamana 2, deci e putin probabil la 50 de variante pentru fiecare materie sa le rezolvi si sa le tocesti. Daca e la 15 iunie este mai corect (asta ca sa respectam si parerile celor de mai sus care sunt contra acestei proceduri). Oricum, bafta celor cu bacul anul asta :coolspeak:

#28
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Noua toti profesorii la scoala ne-au zis ca vor apare subiectele pe 15 ianuarie (ca asa au primit ei de la minister)  ;)

#29
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Pana pe 15 ianuarie apar variantele . Sunt in numar de O SUTA CINCIZECI de variante si nu vor fi subiecte integrale. Vor fi 150 de punctul I  , 150 de punctul II si 150 de punctul III . Or la bac se va lua o varianta de I , alta varianta de II si a treia varianta de III . Deci cam greu de tocit ;)

#30
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostNenea Zap, on Sep 22 2006, 09:58, said:

Pana pe 15 ianuarie apar variantele . Sunt in numar de O SUTA CINCIZECI de variante si nu vor fi subiecte integrale. Vor fi 150 de punctul I  , 150 de punctul II si 150 de punctul III . Or la bac se va lua o varianta de I , alta varianta de II si a treia varianta de III . Deci cam greu de tocit ;)
Da, e mult dar e un mic ajutor pentru cei care chiar nu prea au habar de nimic. Eu una oricum imi cumparam culegeri sa fac teste. Ma rog, eu dau bacul in 2008 :D Daca ramane la fel cu afisarea variantelor va fi f. bine. Probabil nu le voi rezolva pe toate, doar pe cele care par diferite/grele/complicate. In principal mate si info. La romana mai vad..

#31
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,058
  • Înscris: 10.04.2006
Oricum sunt destui profesori care contesta aceasta decizie asa ca nu se stie nici anul asta daca va fi examenul dupa variantele afisate sau se vor face altele.

#32
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Pai..normal, sunt o ghinionista :death:
Cu scandalul de la bacul de anul asta imi imaginez cum va fi cel de anul viitor sau cand voi da eu :death:

#33
BadGirL

BadGirL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.10.2006

View PostNenea Zap, on Sep 22 2006, 13:23, said:

Oricum sunt destui profesori care contesta aceasta decizie asa ca nu se stie nici anul asta daca va fi examenul dupa variantele afisate sau se vor face altele.



Contesta aceasta decizie dearece se stie ca nu vor mai putea lua asa zisul "mic cadou" , in afara de asta se vor semna un contract prin care isi asuma raspunderea pt. cele intamplate pe parcursul examenului, asa ca..... cam astea ar fi motivele principale pt are nu vor fi de acord, ati vazut si voi pe la TV cum se laudau elevii cand ieseau din examene ca au copiat sau ca le-au dat profesorii voie si tot asa mai departe.

#34
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006

View PostNenea Zap, on Sep 22 2006, 17:23, said:

Oricum sunt destui profesori care contesta aceasta decizie asa ca nu se stie nici anul asta daca va fi examenul dupa variantele afisate sau se vor face altele.
Si pana la urma cum va fi ?

#35
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
am intrebat-o pe una din profesoarele mele de chimie(care am inteles ca ajuta la creerea subiectelor) si a zis ca vor fi cam 2-300 de variante cu tot cu C2 si C3
asa ca....BAFTA!!
eu dau la fizica bac-ul ,dar cred ca va fi la fel si aici si la mate si peste tot
chestia e sa faci 10-20 de subiecte sa ai idee de cum se rezolva exercitiile alea nu sa le inveti pe de rost
toate au un pattern dupa care te ghidezi pe parcursul rezolvarii

lasati toceala! puneti-va mintea la contributie

#36
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Voi incerca...

O ce simplu era in gimnaziu... matematica mai ales :lol:

Trebuie sa ma pun sa invat... la matematica, romana (cosmar pt mine), geografie, informatica, engleza...
Sa nu mentionez ca daca nu invat la fizica si franceza nu ajung pana la bac :angry:

profa de fizica said:

Va las mai usor anul asta...
Da sigur... :death:

+ atestate si alte chestii... e rau... in trei ani m-am obisnuit sa nu invat nimic legat de scoala (mai putin cultura generala si chestii interesante)

Noroc tuturor... si mie :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate