Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Carduri de memorie in limita admisa de telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
The_Komrade

The_Komrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2006
Probabil ca multi dintre voi si-au pus aceasta intrebare...Daca sunt sau nu riscuri folosind un card prea mare? De exemplu,eu vreau sa imi cumpar un micro SD de 512 Mb pentru Motorola V360...Exista vreun risc?Daca da,care?Ati avut astfel de probleme?...Voi ce ziceti?

De asemenea vreau sa stiu cat costa un micro SD de 512(care firma este mai buna in domeniu?).

Thanks!

#2
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Poate riscul de a avea buguri in meniu dar in rest nu cred... si nici bugurile ... decat daca ar fi cardul cu probleme
In legatura cu pretul unui 512 ... Am vazut San Disk la Germanos cu 1.2 mil ... dar daca doresti mai ieftin iti dau un site de unde sa faci comanda :) Iti Recomand San Disk is cele mai bune ( Asa am avut eu ) pe telefonul vechi ( micro SD ) iar acum am Mini Sd tot de la San Disk -> Aici <-  . Bafta !  :peacefingers:

#3
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View PostThe_Komrade, on Aug 11 2006, 22:37, said:

Probabil ca multi dintre voi si-au pus aceasta intrebare...Daca sunt sau nu riscuri folosind un card prea mare? De exemplu,eu vreau sa imi cumpar un micro SD de 512 Mb pentru Motorola V360...Exista vreun risc?Daca da,care?Ati avut astfel de probleme?...Voi ce ziceti?

De asemenea vreau sa stiu cat costa un micro SD de 512(care firma este mai buna in domeniu?).

Thanks!

Suporta 512 mb.
Uite aici: http://www.gsmarena....a_v360-1058.php
Daca bagi card mai mare ...cu siguranta apar lag-uri, de nu mai misti nimic prin meniu.

Edited by christianoo, 11 August 2006 - 22:13.


#4
The_Komrade

The_Komrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2006
@ S@byn : Thanks pt linkul ala,pare a fi un magazin serios.

Quote

Suporta 512 mb.
Uite aici: http://www.gsmarena....a_v360-1058.php
Daca bagi card mai mare ...cu siguranta apar lag-uri, de nu mai misti nimic prin meniu.

Man,stiu care e max.,ma refeream la situatia asta: Am telefon care suporta 64,128,256,max. 512...nu am de gand sa pun 1 Gb...eu intrebam daca exista riscuri la 512 si din cate se pare nu sunt...

Alte pareri?

#5
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postchristianoo, on Aug 11 2006, 23:12, said:

Daca bagi card mai mare ...cu siguranta apar lag-uri, de nu mai misti nimic prin meniu.
Grai mesterul din pestera sa . :death: ,.. ce treaba are (din nou) baba cu mitraliera? Nu are symbian, nu citeste fisiere de pe hard cand faci navigatia in meniu, de ce ma intreb eu ar conta ca e 1GB fata de 512MB? ...

#6
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
la un tel mai vechi de al meu am pus card de 1gb pe el si el cunostea doar 512 si faza e ca nu a vazut numai 512(490 si ceva) , deci o vazut cat stie el. :rolleyes:

#7
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003

View PostThe_Komrade, on Aug 11 2006, 22:37, said:

Probabil ca multi dintre voi si-au pus aceasta intrebare...Daca sunt sau nu riscuri folosind un card prea mare? De exemplu,eu vreau sa imi cumpar un micro SD de 512 Mb pentru Motorola V360...Exista vreun risc?Daca da,care?Ati avut astfel de probleme?...Voi ce ziceti?

De asemenea vreau sa stiu cat costa un micro SD de 512(care firma este mai buna in domeniu?).

Thanks!

In general in momentul cind sunt scrise specificatiile telefonului, nu sunt disponibile carduri de capacitati mai mari, sunt trecute la specificatii cardul de capacitatea maxima existent la momentul acela.(V360 merge si cu card de 1 GB)
In general la toate telefoanele ori vad toata capacitatea ori nu vad de loc cardul.
Pentru carduri sau alte detalii iti stau la dipozitie !

#8
The_Komrade

The_Komrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2006
Ok...Thanks all pt opinii...Acum nu stiu daca sa imi cumpar un card de 512 sau de 256...Din cate am vazut pe topicul V360 mi se pare destul de mare(nu are symbian si nu stiu cate aplicatii sunt valabile pt el...jocurile ocupa putin oricat de multe ar fi ele...filmele pe care le faci sunt prea mici...muzica ar fi totusi un motiv) Daca cineva are V360 sa imi zica ce parere are despre asta...care e mai convenabil...256 sau 512...vi s-a parut ca aveti nevoie de spatiu chiar si cu 512?...Plus de asta intentionez sa il schimb mai devreme sau mai tarziu cu un SGH D600 sau altul superior,deci cardul poate ramane la mine...

Btw,se pot pune filme intregi (mari) convertite in .3gp?(asta ar fi alt motiv sa il iau pe cel de 512)

#9
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Ia-ti ma 512 merge sigur.. am un prieten care are.. nu vei avea probleme... ce naiba doar nu patesti nimic si daca iti permite situatia financiara... nu ai ce zice + ca iti ramane un card mai mare pt urmatorul telefon
:peacefingers:

#10
The_Komrade

The_Komrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2006
M-am hotarat...O sa imi cumpar un San Disk de 512,o sa vad eu cu ce il umplu...Pai...bafta la toti si thanks again! :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate