Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Casnicie...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,684
  • Înscris: 26.11.2001
Eu si sotia mea cunoastem secretul pentru a mentine o casatorie solida:
1. De doua ori pe saptamâna mergem într-un restaurant dragut, bem vin, servim mâncare buna si avem o companie placuta...
ea merge marti, eu vineri.
2. Dormim în paturi separate, eu la Milano, ea la Genova.
3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul înapoi.
4. Am întrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns: Într-un loc unde nu am mai fost demult.I-am sugerat bucataria.
5. Ne tinem de mâna mereu. Daca nu o fac, începe sa cheltuiasca.
6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un prajitor electric si zice ca sunt prea multe în casa, nu are loc de ele unde sa stea.
Asa ca i-am cumparat un scaun electric.
7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa în carburator. Am întrebat unde este masina. : în lac
8. A facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc. Apoi si-a scos masca.
9. A urmarit camionul de gunoi, urlând dupa el: Am venit prea târziu? Soferul a raspuns: Nu, sari înauntru.
10. Aminteste-ti mereu, casatoria e prima cauza a divortului.
11. Deci, nu i-am vorbit sotiei mele timp de 11 luni. Nu îndrazneam sa o întrerup.
12. Ultima cearta a fost din cauza mea. A întrebat ce e pe televizor, iar eu am raspuns: praf.
13. La început, Dumnezeu a creat pamântul si s-a odihnit.
Apoi a creat barbatul si s-a odihnit.
Apoi a creat femeia.
Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.

#2
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Adevarat!

#3
ravhen

ravhen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 02.08.2003
stiu faza
draguta...:P

#4
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Mishto! Dar, Courage, asa din intamplare... tu nu cumva ai o iubita? Sau inca nu a vazut asta? :)

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,684
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by nozavi
Mishto! Dar, Courage, asa din intamplare... tu nu cumva ai o iubita? Sau inca nu a vazut asta? :)

Heh, nu e genul care sa se oftice din aceste cauze :)

Oricum... nu a vazut asta si nici nu va vedea :drac:

#6
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Catre femei
Invatati sa va descurcati cu capacul de la wc. Sunteti fete mari. Daca este ridicat, lasati-l jos. Noi avem nevoie de el ridicat, voi aveti nevoie de el jos. Nu ne auziti pe noi plangandu-ne ca l-ati lasat jos.
Aniversarile nu sunt niste teste care sa verifice daca putem sa gasim cadoul perfect, din nou!
Cateodata nu ne gandim la voi. Impacati-va cu ideea.
Duminica = sport. Este ca luna plina sau schimbarea anotimpurilor. Lasati-o asa.
Nu va taiati parul. Niciodata. Parul lung este intotdeauna mai seducator decat cel scurt. Unul dintre principalele motive pentru care barbatii se tem de insuratoare este acela ca femeile maritate isi taie intotdeauna parul, si apoi raman cu ea.
A face cumparaturi NU este un sport. Si nu, nu vom putea niciodata sa vedem lucrurile astfel.
A plange este santaj.
Cereti ce vreti. Sa ne lamurim: aluzii subtile nu merg! Aluzii normale nu merg! Aluzii puternice nu merg! Spuneti pur si simplu!
Nu tinem minte datele. Marcati datele de nastere si aniversarile in calendar. Aduceti-ne aminte dinainte.
Majoritatea barbatilor au doar trei perechi de pantofi-cel mult. Ce va face sa credeti ca va putem fi de vreun folos in a alege care din cele treizeci perechi de pantofi v-ar sta bine cu rochia aceea?
Da si Nu sunt raspunsuri acceptabile pentru aproape toate intrebarile.
Veniti la noi cu o problema doar daca vreti sa va ajutam sa o rezolvati. Asta putem face. Pentru compasiune sunt facute prietenele voastre.
O durere de cap care dureaza 17 luni este o problema. Duceti-va la un doctor.
Verificati presiunea la ulei! Va rugam.
Orice am fi spus acum 6 luni nu mai este relevant. De fapt, orice comentariu am fi facut se anuleaza dupa 7 zile.
Daca nu va imbracati precum fetele din catalogul Victoria's Secret, nu va asteptati sa ne purtam precum personajele din telenovele.
Daca credeti ca sunteti grase, probabil sunteti. Nu ne intrebati pe noi. Refuzam sa raspundem.
Daca ceva ce am spus are dublu inteles, iar unul din ele te supara sau te enerveaza, intelesul corect este celalalt.
Puteti ori sa ne cereti sa facem ceva, ori sa ne spuneti cum vreti sa fie facut un lucru. Nu amandoua. Daca chiar stiti cum se face cel mai bine, faceti-l singure.
Cand este posibil, va rugam spuneti ce aveti de spus in timpul reclamelor.
Christopher Columb nu a avut nevoie sa i se indice directia, si nici noi nu avem.
Relatia noastra nu va fi niciodata asa cum a fost in primele doua luni. Treceti peste asta. Si nu va mai plangeti prietenelor.
TOTI barbatii vad in 16 culori, precum Windows default settings. Piersica, spre exemplu, este un fruct, nu o culoare. Visina este tot un fruct. Nu avem idee ce este "mov". Sau "lila".
Daca te mananca, trebuie scarpinat. Noi ne ocupam cu asta.
Nu citim gandurile, si nici nu o vom face niciodata. Chiar daca nu citim gandurile, nu inseamna ca nu tinem la voi.
Daca va intrebam ce s-a intamplat, si ne spuneti ?nimic?, ne vom purta ca atare. Stim ca mintiti, dar nu merita sa ne batem capul.
Daca puneti o intrebare la care nu vreti un raspuns, asteptati-va la un raspuns pe care nu vreti sa-l auziti.
Cand trebuie sa mergem undeva, orice veti purta va fi in regula.
Nu ne intrebati la ce ne gandim, decat daca sunteti pregatite sa discutati despre sport, masini sau calculatoare.
Avem destule haine.
Aveti prea multe haine.
Nu este nici in interesul vostru, nici al nostru sa facem teste impreuna. Nu conteaza ce test.
Va multumesc daca ati citit aceste randuri. Da, stiu ca va trebui sa dorm pe canapea in seara aceasta, dar stiati ca pe noi chiar nu ne deranjeaza, este ca in camping.
Ma simt in forma. ROTUND este o forma.

#7
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003
Sotia: Ai facut cumparaturile?
Sotul: Bad command or filename.
Sotia: Dar te-am rugat de dimineata...
Sotul: Syntax Error. Abort?
Sotia: Nici macar noul televizor?
Sotul: Variable not found....
Sotia: Bine, da-mi cartea de credit, merg eu la cumparaturi...
Sotul: Sharing Violation. Access denied!
Sotia: Tu vorbesti serios, glumesti sau incerci sa ma enervezi?
Sotul: Too many parameters...
Sotia: Cum de m-am maritat eu tocmai cu tine?
Sotul: Data type mismatch.
Sotia: Dar salariul cand il iei?
Sotul: File in use... Try later.
Sotia: Ma faci sa ma intreb... ce insemn eu pentru tine?
Sotul: Unknown Virus.

:coolspeak:

#8
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005
Sa ma marit sau sa-mi cumpar un caine ?


1.Cainele nu are niciodata probleme in a-si exprima afectiunea in public.

2.Cainelui ii e dor de tine cand esti plecata.

3.Cainele se simte vinovat cand face ceva rau.

4.Cainele recunoaste cand e gelos.

5.Cainele nu se simte amenintat de inteligenta ta.

6.Cainele poate fi dresat.

7.Cainele se poarta frumos cu copiii.

8.Cainele care arata foarte bine nu stie ca el arata foarte bine.

9.Cainele intelege ce insemna cuvantul "NU"

10.Cainele intelege ca nu-si poate chema chiar toti prietenii acasa.

11.Cainele nu e pretentios la mancare.

12.Cainele nu are tentatia de a te schimba cu o stapana mai tanara.

13.Cainele nu se supara pentru ca tu iei toate hotararile.

14.Cainele nu se simte amenintat daca tu castigi mai mult decat el.

15.Cainele nu te saruta niciodata din motive ascunse.

16.Cainele se poarta frumos cu rudele tale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate