Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 

America's Army Free Game over 1.800.000 players

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
Archangel

Archangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.07.2003
Nimeni nu stie mai bine simulari de lupta decit prima fortza a lumii care este U.S.Army.
Cand armata a inceput sa faca jocul "armata americii",au dat civililor informatii despre viata soldatzilor incepînd de la baraci si pina la terenul de lupta.
A trimis un talentat grup de programatori sa simta pe viu armata asa cum un recrut o simte.
Au trebuit sa sa tarasca printre obstcole,sa traga cu armele,sa observe antrenamentul parasutistilor,si sa participe la antrenament cu mai multe varietati de elita ale armatei.
Au trebuit sa faca asta pentru a simtzi real care este viata de soldat.
Jocul "armata americi" este cotat T de catre "Standards Rating Board" si recomandat pentru jucatori de 13 ani si peste 13 ani.
Jocul consista din 2 parti care sa se interfereze reciproc in roluri ale diferitelor unitati militare ,si in antrenarea soldatilor din aceste unitati.
Ca si soldatii reali cei din joc sunt supusi legilor razboiului de pe terenul de lupta,valorilor armatei,si adevarate reguli ale armatei .
Toate astea in timp ce trec prin lupte bazate pe multiple fortze si operatii.
In joc ,ca si in viata reala realizarea victoriilor sunt bazate pe lupta in grup, efortul depus de grup si aderentza la valorile si respectarea regulilor de conduita.
Jucatorii care violeaza aceste reguli sunt penalizati incepind cu pierderea unei ture la joaca si pina la inchisoare in inchisoarea virtuala de la Fort Leavenworth.
Pe perioada cit se joaca trebui sa iasa in evidenta lupta comuna si nu individuala,reguli si conduita,legatura dintre jucatori,cea ce  pun ei bun in acest joc si cea ce iese bun din toata aceasta lupta de grup.
Jocul subliniaza valorile armatei U.S.A ,valori care includ:fidelitate,respect,lupta in grup si nu individuala,onoare,integritate si curaj personal care face ca grupul sa aiba succes in armata americana.
In joc,jucatorii explora progresiv actiuni de antrenament individuale sau in grup.
Daca au succes la faza asta trec la urmatoarea faza care consta in:joc cu mai multi jucatori care formeaza mici grupuri ca si unitatile armatei.
Aceste misiuni au importanta de a familiariza jucatorii cu,controlul jocului in timp ce trec si prin intens antrenament de lupta la Fort Benning.
Misterul este ca cel care se experimenteaza mai repede are sanse de a primi o avansare ca :Medic,Inginer or le da posibilitatea sa-si aleaga unitatea de lupta.
Exemplu:de la elita 82 divizia aviatie pina la regimentul 7.
Fiecare misiune incepe cu alegerea grupului de jucatori si rolurile jucatorilor.
De exemplu ,rolul real al infanteriei este acela ca grenadierii,soldatii cu arme si conducatorul grupului sunt incorporate in misiuni, asa cum reiese din doctrina militara.
Comunicarea intre jucatori poate contine comenzi spuse cu voce foarte ridicata sau comenzi spuse in soapta,mesaje radio,si pentru prima data in industria jocurilor se folosesc semnale cu mana si bratzul.
De asemeni se folosesc laser si sistem de oglinzi care simuleaza cit mai natural antrenamentul armatei.
Pentru a tzine pasul cu natura dinamica de a fi soldat, jocul o sa fie intr-o continua dezvoltare si o sa apara noi variante chiar lunar.
In editia 2003 se adauga roluri ca doctor ,Ingineri,Sergent de Armament etc..
De asemeni noile editzii o sa dea posibilitatea jucatorilor sa vada armata de azi si armata din viitor.


Linkuri utile:
www.AmericasArmy.com -  Site official
www.aafiles.com             -  download joc utilitare ...
www.aaotracker.com      - cel mai bun tracker de AAO care            
                                          gazduieste peste 40.000 de jucatori
www.812th.com              - site al unei echipe "de fapt singurei,
                                          alcatuita mai mult din jucatori romani
                                          aflati in alte tari" romanesti de
                                          America's Army
---------------------------------------------------------------------------------

Si am sa inchei cu o adresa unde poti vedea ceva screenshoturi :
http://www.americasa...tions/media.php

ps:scuzati-mi greselile am scris ceva si poate am si omis multe ty

Va multumesc.

AAO Romania

#2
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.227
  • Înscris: 13.01.2003
Ok. L-am downloadat (nu am gasit decat versiunea 1.5 deocamdata).
Am terminat basic-training-ul... Mai departe? Ceva sugestii?

#3
Archangel

Archangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.07.2003
Salut!
Damn u get 1.5.0 version tre neaparat 1.7.0 ,stai ca-ti explic cum sta treaba.
Jocul are un update la fiecare maxim 2 luni,odata ce un update a fost facut serverele o sa ruleze versiunea actuala deci acuma ca tu ai verziunea 1.5.0 nu o sa gasesti nici un server official ruland versiunea asta toate serverele sunt pe versiune 1.7.0 stai sa vedem poate gasesc un link pentru tine sa faci download la 1.7.0 sau daca nu la 1.6.0 dupa care faci download la pachul de 1.6.0-1.7.0 .
http://aaotracker.4p...=dl2&cat=3&id=4

Asta este direct 1.7.0 odata ce ai facut trainingul eu cred ca ti sa inregistrat pe user deci nu o sa mai fie o problema sa al faci din nou.
Am sa verific forumul zilnic deci pt orice nelamurire am sa-ti raspund rapid.

Regards:

AAO Romania

#4
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.536
  • Înscris: 28.11.2001
Jocul asta in single - player nu merge ?

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.500
  • Înscris: 04.01.2002
pare foarte interesant.. sper sa im iac timp si pentru el, oricum l-am pus la download.

#6
Archangel

Archangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.07.2003
E un joc dedicat online nu se joaca single eventual daca vrei sa te antrenezi ,nu are campanii sau ...... ceva mai realist decat asa ceva nu se poate :)))))) o sa te lamuresti atunci cand o sa-l joci username trebuie sa-ti faci la www.americasarmy.com la register o sa ai un username pe care ti se inregistreaza tot ce faci ,am sa va explic asta odata ce a-ti terminat trainingul fara de care nu esti lasa sa intri in joc online "pe serverele oficiale".

va mai las aici un link cu ceva screenuri
http://www.americasa...llery/index.php
dai click la game life

Quote

Originally posted by djlyon
Jocul asta in single - player nu merge ?


#7
Calin[nr9]

Calin[nr9]

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 27.11.2003
Nu stiam ca sunt persoane care chiar joaca AAO in Romania, dar uite ca da!!
Daca e cineva interesat pentru a intra intr-un Clan de AAO, facut de un roman intrati pe pagina d-f-clan.tk!!
Sunt fericit chiar ca joaca si alti romani!!!
Ma putetzi gasi shi pe msn pe mailul [email protected] k!!

#8
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.154
  • Înscris: 08.06.2002
Ce sistem cere ?

#9
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.351
  • Înscris: 24.02.2002
blah...numa cand ma gandesc la nume mi se face scarba

#10
Calin[nr9]

Calin[nr9]

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 27.11.2003
Nu shtiu exact ce sistem cere dar stiu ca poti sa-l joci si pe modem!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate