Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Sony Ericsson k500i sau Nokia 3650 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
Am un Sony Ericsson k 500 si ma gandeam sa il schimb cu un Nokia 3650 , ce zicetzi , merita treaba?
Si daca e cineva cu 3650 care a reusit sa`l faca sa filmeze mai mult si bun ? am tot incercat si cu 12 MB liberi pe card filmeaza 12 secunde ( aiurea , nu ? ) Ce ma sfatuitzi , cum sa fac sa filmeze mai mult ? se poate ?

#2
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Poate ii faci un upgrade cu un 6600 or so.Eu te cunosc pe tine de undeva :)) .nu cumva esti din craiova?

#3
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
Nu , nu sunt din craiova. si .. totusi , vreun sfat legat de rablele alea 2 ? :)

#4
aL3c$

aL3c$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2006

View Posttenie, on Jul 6 2006, 02:58, said:

Nu , nu sunt din craiova. si .. totusi , vreun sfat legat de rablele alea 2 ? :)

:surprise:  pai cum vrei frate sa filmeze mai mult dak nu ii instalezi si tu un soft!!!!
de ex. eu am Camcorder Pro 1.0 (Beta) care filmeaza cat te tine cardul sau bateria la telefon si in plus inregistreaza si voce in acelasi timp cat filmezi!  e tare nu????
ar fi bine dak ti-ai pune si un File Manager, un smart movie + codec sa vezi filme cu subtitrare de o deosebita calitate... sper  k macar ultra MP3 ai pe el!!!!!!!
in plus am si vreo 15 joace marfa pe care le mai schimb din cand in cand!
netu' iarasi merge marfa pe tel.
incearca-le pe toate si mai vorbim! e cel mai tare si cel mai ieftin telefon care stie sa faca atat de multe
eu il folosesc si k telecomanda pentru PC

#5
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Depinde ce vrei de la un telefon  :) K500 isi face foarte bine treaba ca telefon ..ai autonomie la baterie , e mic , interfata rapida , ecran TFT 65K, ringtone mp3 ..ce ii lipseste ? :D
Daca nu vrei sa stai cu el in priza toata ziua si sa-ti cada pantalonii cu el in buzunar ..nu lua 3650  :photo:

#6
aL3c$

aL3c$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2006

View PostFreeMan_FX, on Jul 20 2006, 14:45, said:

Depinde ce vrei de la un telefon  :) K500 isi face foarte bine treaba ca telefon ..ai autonomie la baterie , e mic , interfata rapida , ecran TFT 65K, ringtone mp3 ..ce ii lipseste ? :D
Daca nu vrei sa stai cu el in priza toata ziua si sa-ti cada pantalonii cu el in buzunar ..nu lua 3650  :photo:
:lol:   da ai dreptate un pic! acumulatorul ma tine 3-4 zile sunat si jucat moderat, telefonul este mai usor decat N90 N80 N70.... are 100 de grame si nu cred k iti pica pantalonii de pe tine.... decat dak ai fusta si esti fata  :P  
in schimb 3650 este cu mult mai destept (pentru mine conteaza!!)
acum depinde cat de mult tine la design: dak e manelist si se imbrak cu pantaloni stransi pe fund ii recomand k500 si dak se imbraca mai larg k mine asa, atunci ii recomand 3650

#7
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

"3650" said:

Dimensions 130 x 57 x 26 mm
Weight 130 g

"k500" said:

Dimensions 102 x 46 x 14 mm
Weight 80 g

Da ..intr-adevar e mai destept ..ca are Symbian OS ..dar tot e mare si urat :D dar ca telefon cu ce e mai destept ?
Nokia se pare ca in cativa ani le va pune curea telefoanelor de pus pe umar la cat de mari sunt  :rolleyes:  :photo:

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Nokia se pare ca in cativa ani le va pune curea telefoanelor de pus pe umar la cat de mari sunt

cam toate smartphone-urile de la nokia 6600, 6670,6680, 9300 se invart in jurula a 12-140 de grame, dar sunt imbatabile ca si posibilitati. nici un alt telefon nu prezinta aceeasi compatibilitate si o plaja atat de larga de aplicatii ce poate fi instalata ulterior pe platforma s60, in afara de echivalentele lor de la alte companii gen p-urile de la ericsson, alte smarphone-uri 3g, edge, irda-bt-wifi-usb quickoffice, games, multimedia cam-corder nu cred ca mai gasesti. mai bune si nici mai usoare...think again buster...
si n90 de exemplu e telefon multimedia, unviersal acceptat drept cel mai bun, iar cu o asemenea titulatura ce mai conteaza 30-40 de grame in plus
depinde si ce astepti de al un telefon...ca parca erau niste panasonicuri de nu iti trebuai curea...dar nici dial nu puteai forma dac-aveai unghiile mai mari

#9
aL3c$

aL3c$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2006

View PostFreeMan_FX, on Jul 21 2006, 01:30, said:

Da ..intr-adevar e mai destept ..ca are Symbian OS ..dar tot e mare si urat :D dar ca telefon cu ce e mai destept ?
Nokia se pare ca in cativa ani le va pune curea telefoanelor de pus pe umar la cat de mari sunt
am 3650 si imi iau 6680 mare si urat cum zici tu! eu zic k merita banii decat sa-mi iau dvd player + camera foto + mp3 player + telefon + laptop sau ceva sa intru pe net si multe altele... ar trebui sa merg cu plasa dupa mine  :lol:  
e simplu si foarte util (cand ma plictisisc la cursuri ma pot uita linistit la un film nu??????)
raman la parerea k cine vrea doar tel. atunci sa-si ia panasonic din ala mic sa il scapi printre degete :P

#10
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
6680 e alta treaba  :) e mai mic , chiar daca are aceeasi greutate ..as vrea si eu unul  :naughty:

#11
aL3c$

aL3c$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2006

View PostFreeMan_FX, on Jul 21 2006, 12:06, said:

6680 e alta treaba  :) e mai mic , chiar daca are aceeasi greutate ..as vrea si eu unul  :naughty:
pai nu iti pica pantalonii? sau 1 kg de paie atarna mai usor decat 1 kg de fier???  :roflmao:

#12
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Nu e vorba de asta  :D .e mai incomod ceva mai mare  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate