Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Liceul Meu!

- - - - -
  • Please log in to reply
410 replies to this topic

#55
Snowflakez

Snowflakez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.08.2006
C.N Spiru Haret Bucuresti.
  Destul de liberal nu se preocupa mai nimeni de ce faci , dar daca vine vreo televiziune sa filmeze nu avem voie pe nicio usa la vedere trebuie sa ocolim scoala si sa intram pe la subsol. :rolleyes:
   Multi fitosi , copii de bani gata.Se face si carte dar nu se exagereaza .

#56
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Liceul Mihai Eminescu Calarasi   B)  . Se spune ca ar fi cel mai bun liceu din judet  :surprise:

#57
raluk_free

raluk_free

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.08.2006
Liceul Tehnic, Tarnaveni este liceul meu...
Putem zice ceva  distractie (chiul dar nu foarte des, bataie cu hartii,pixuri si tot c prindem in mana la ora de romana,ascultam mzk in ore ), activitati extrascolare ...profesori cam exigentzi...

#58
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Liceul Hermann Oberth , actualmente J.W. Goethe
cunoscut de toti sub denumirea Liceul German

Edited by cutler, 12 August 2006 - 20:04.


#59
guerilla

guerilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.05.2006
Lic Ion Creanga - Bucuresti

Viata buna , fete dragute insa cam multi figuranti

:bandit:    :worthy:


___________________________

Shine on you crazy diamond

#60
Nikku

Nikku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.10.2005

View Postratzinho87, on Aug 4 2006, 21:40, said:

Eu am terminat C. N. Ion Luca Caragiale Bucuresti... Offf ... ce vremuri au fost. Eu chiar cred ca mai bine nu se poate. Am avut distractie (chiul la greu, sticle de vin golite in vestiar inainte de ora de sport, in clasa, etc. , bataie cu coji de portocale la ora de romana din cls. a 9-a, ), invatat (am avut 9.36 la bac, iar o colega 9.6), activitati extrascolare (un festival de teatru in limba engleza dedicat lui W. Shakespeare, un festival de Halloween), profesori de gasca (diriga a fost de nota 10; profu Cojocaru- istorie e printre cei mai tari din tara, dupa parerea mea...pacat ca a plecat :( si norocu' celor ce il au acum profesor).

Intr-un cuvant, a fost VIATA.

Desi de anul trecut s-a schimbat directoarea si foarte probabil ca o sa se schimbe si regulile jocului, daca viitorii caragillisti vor sti ce vor si cum sa obtina acel lucru, va fi in continuare unul din cele mai tari licee din tara.

Apropo... Multe lucruri s-au scris si spus despre Caragiale: ca e plin de drogati, ca nu se invata... Sa nu credeti nimic! Aici se poate face orice: daca vrei sa inveti, sau sa te distrezi,  sau doar sa iei bacul aici se poate ;)

Cine e de acord cu mine?

Idem....tot Caragiale, Promotia 2006....a fost Viata!!

#61
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004

View PostEpurica, on Jun 22 2006, 13:30, said:

"I.L.Caragiale"
In pofida tuturor zvonurilor, era si este probabil si acum, genul de liceu in care daca voiai sa inveti, invatai (profesori foarte buni, mai ales de matematica si de limbi straine), dar daca voiai sa te distrezi aveai cu cine si unde. Se organizau des spectacole si schimburi de experienta cu strainii. In plus, un liceu central, aveai la 2 statii piata Romana, aveai parculete, baruri.  
Elevi- de toate natiile si de toate "buzunarele".
Mie mi-a placut.

Parculete? Era ditamai Herastraul la o statie de autobuz  :naughty:

View PostMaurice, on Jun 22 2006, 21:38, said:

same here :D, mai putin faza cu invatatu'

Same here, mai ales ca era terasa aia langa piata Dorabanti, care acum e vinarie  :bigwhitegrin:

View Postratzinho87, on Aug 4 2006, 21:40, said:

Eu am terminat C. N. Ion Luca Caragiale Bucuresti... Offf ... ce vremuri au fost. Eu chiar cred ca mai bine nu se poate. Am avut distractie (chiul la greu, sticle de vin golite in vestiar inainte de ora de sport, in clasa, etc. , bataie cu coji de portocale la ora de romana din cls. a 9-a, ), invatat (am avut 9.36 la bac, iar o colega 9.6), activitati extrascolare (un festival de teatru in limba engleza dedicat lui W. Shakespeare, un festival de Halloween), profesori de gasca (diriga a fost de nota 10; profu Cojocaru- istorie e printre cei mai tari din tara, dupa parerea mea...pacat ca a plecat :( si norocu' celor ce il au acum profesor).

Intr-un cuvant, a fost VIATA.

Desi de anul trecut s-a schimbat directoarea si foarte probabil ca o sa se schimbe si regulile jocului, daca viitorii caragillisti vor sti ce vor si cum sa obtina acel lucru, va fi in continuare unul din cele mai tari licee din tara.

Apropo... Multe lucruri s-au scris si spus despre Caragiale: ca e plin de drogati, ca nu se invata... Sa nu credeti nimic! Aici se poate face orice: daca vrei sa inveti, sau sa te distrezi,  sau doar sa iei bacul aici se poate ;)

Cine e de acord cu mine?


View PostNikku, on Aug 15 2006, 17:01, said:

Idem....tot Caragiale, Promotia 2006....a fost Viata!!


Tinereilor, daca nu l-ati prins pe Teach de engleza, n-ati prins nimic, restul profesorilor palesc in fata lui. Ala profesor.

A propos, inca mai am sacoul ala albastru din poliester, l-as arde, dar mi-e ca face prea mult fum  :death:
Doamne, ce-am urat sacoul ala, mai ales cand ne puneau sa-l purtam vara  :w00t:

#62
dyana88ro

dyana88ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.08.2006
Sava este liceul meu...si sunt mandra de asta:D

#63
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

"adutzaada" said:

eu sunt din Galati d l col nat "Al. I Cuza" este al 2 lea liceu din  oras k valoare dar eu cred k este un liceu bun q pretentii cei drept dar cel putin nu suntem obligati s purtam uniforme(sunt impotriva lor total) aici s invata cel mai bine limbile straine germana italiana engleza etc



Se pare că una lume nu știe ce înseamnă report. :-|

#64
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" din BuKuresti. Si nu sunt mandru de liceul pe care l-am terminat. Chiar deloc...Daca as fi acum clasa a 8-a cu siguranta ca nu as mai da acolo. :/

Edited by Tidusss, 26 August 2006 - 16:09.


#65
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
C.N. " Gh. M. Murgoci", Braila

un director cam senil, pe care l-au schimbat exact cand am terminat eu, profi de treaba, cu cateva exceptii.
dirigul-prof de mate- foarte de treaba, am ras 4 ani intr-una de el. ne motiva zecile de absente pe care le aveam, la note era cam zgarcit daca nu te duceai la olimpiade si concursuri. avea obiceiul sa ne faca in toate felurile si sa spuna ca nu invatam, iar in cancelarie ne lauda de mama focului. se fuma in bai, mai ales la fete, si pe langa liceu. profii mai faceau razii din cand in cand, asa ca sa fie...
mai nou s-au introdus si uniforme, dar nu stiu daca chiar se vor purta. cat am fost eu in a 12-a le puratu numai unele clase; cei de-a 12-a nu si-au facut...
tin minte ca atunci cand eram a 11-a profa de info ne-a spus ca clasa la care era ea diriginta avea in total peste 1500 de absente si cand cate stiu eu n-a fost exmatriculat nimeni
se face carte, an de an promovabilitatea la bac e de 100%
avea o pozitie buna si cand chiuleai aveai unde sa te duci

a fost frumos in liceu, pacat ca s-a terminat

#66
aly_nicegirl

aly_nicegirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2006
Colegiul National Unirea din Brasov

Initial nu am vrut aici.... :confuzzled: ...dar acu'....sunt happy  :D    :w00t:  wow imi plac colegii....profii...si tot ce tine de el.... :w00t: .....pacat ca mai am doar 2 ani ....

#67
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Colegiul National "Ion Ghica" Braila  :coolspeak:

#68
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Energetic

#69
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Carol I, Fetesti (uitati-va pe harta daca nu stiti )

Edited by Purice`, 06 September 2006 - 18:27.


#70
andu_x_man

andu_x_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 11.07.2006
tot in Odobescu Pitesti. s-a dus naiba si asta. il credeam bun. de unde...acuma sunt pe a 12-a, abia astept sa scap de el. numai tigani si prosti. sa-l ia dracu de buncar

#71
gusfraba

gusfraba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.08.2006
am terminat anu trecut colegiul nat. "I.L.Caragiale" ploiesti.
super tare. profi de treaba si f buni, elevi de toate tipurile(f putini fitosi)...ce mai, faptul ca era considerat "bastilia" ploiestiului era (si este) pt elevi un avantaj: poti sa chiulesti cat vrei si sa te distrezi..pt ca toti zic ca inveti carte daca esti aici:)

#72
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
CN Spiru Haret, Bucuresti.
Figuranti, multa bautura, chiulit, ceva profesori deosebiti, o super diriginta, un rahat de profa de mate, profana-i-as mormantul cand va da coltul.
Daca l-as face acum din nou as dormi 4 ani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate