Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Liceul Meu!

- - - - -
  • Please log in to reply
410 replies to this topic

#73
R-NOS

R-NOS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 28.12.2005
skulu central :)

#74
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006
invat in C.N. "I.L. Caragiale" din Ploiesti si tin sa mentionez ca mi se pare super-fain acolo, e lume misto, dar trebuie sa si inveti, ca e cel mai bun din Ploiesti si al doilea pe tara din cate stiu... nu l-as schimba, desi mi-as fi dorit in Arte la muzica...

#75
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
C.N. Gheorghe Sincai,din Buc. A fost frumos, dar au asasinat cofetaria in care mi-am petrecut anii de liceu. Acu' e banca sau ceva de genul asta. Cum ne omoara ei noua amintirile, corporatistii. :death:

#76
Jokes

Jokes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.06.2006
In prezent invat la Colegiul de Posta si Telecomunicatii Gh. Airinei din Bucuresti,este un liceu dragut mai ales ca ne pun termopane  :worthy:

#77
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

 bbshtrumf, on Sep 10 2006, 21:31, said:

C.N. Gheorghe Sincai,din Buc. A fost frumos, dar au asasinat cofetaria in care mi-am petrecut anii de liceu. Acu' e banca sau ceva de genul asta. Cum ne omoara ei noua amintirile, corporatistii. :death:

Si tu Brutus? In ce promotie? Ai prins beraria (unde este acum Mega Image)?

#78
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
arte :wacko: cluj :wacko:
asta spune tot :lol:

#79
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005

 xella, on Sep 10 2006, 22:10, said:

Si tu Brutus? In ce promotie? Ai prins beraria (unde este acum Mega Image)?
nu, n-am prins-o in calitate de licean dar stiu povesti cu ea ca aveam un frate tot acolo la momentul respectiv...am terminat in 2004 eu.

#80
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006
CN Gheorghe Sincai Baia Mare. De cativa ani. Era destul de misto pe atunci. Ieseam din liceu sau prin (peste) gard sau pe la intrarea profesorilor si mergeam la ber..., vreau sa zic suc:D.

#81
igoana

igoana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.04.2006
Ion Neculce, Bucuresti! baruri foarte multe prin jur, excursii super mishto, atmosfera deosebit de relaxanta la ore si note mici si copiat pe rupte la bac....cam atat din ce imi aduc aminte ca au trecut 5 ani de cand am terminat  :peacefingers:

#82
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
in primul rand ..salutare tuturor!!
am inceput clasa a 12-a ...sunt in Sf Sava-bucuresti
hai sa va zic cateva chestii....
clasa a 9-a:tristete generala,copii stresati de faptul ca incep sa ia note de 2 si de 3 cu galeata cand ei erau obisnuiti cu 10 si 11 :lol:  :lol:  :lol: ....te trezesti pana la urma la realitate pe la sf sem 2 ca nu conteaza ce ai pe o foaie,conteaza ce ai in capshor!!!
clasa a 10-a: atmosfera un pic mai destinsa decat in clasa a 9-a...unii aici invata expresia "a chiuli"(pe care se face foarte multa practica)!  doar pe drumul meu spre liceu(de la romana prin amzei pana la lic) sunt vreo 3 baruri in care te poti "adapa"..acum nu spun ca ar trebui sa stai toata ziua in baruri sau cafenele ...
clasa a 11-a: deja nu mai are nimeni nici o treaba cu scoala (doar toci-guys) ....chiuluri,clase pe jumatate goale,curtea scolii arata de parca a luat foc iarna de la fumul de tigara...atunci e viata la greu daca stii unde sa te duci si ce sa faci(eu recomand coffee grind-pasaj universitate)
clasa a 12-a: se trezesc toti la "realitate": am bac in mai putin de un an si nu stiu la ce fac sa ma duc (ma gandesc la automatica/calculatoare sau management ase)..in fine ...asta e cea mai plictisitoare..bine ca invat ce-mi place pt bac...

elevi-copiii de aici par din ce in ce mai prost pregatiti-de altfel cred ca acest lucru se aplica la modul general ...si spre  marea mea mirare intra cu medii din ce in ce mai mari  :confuzzled: ,multi se apuca de vama veche din clasa a 9-a (incep sa dea de muzica),stones,rem,u2,oasis.....altii raman cu nirvana,metallica :death: ...unii sunt super de treaba ,ai ce vb cu ei, altii se exteriorizeaza super mult(spre exemplu o fata de la mine din clasa a avut 10 la toate materiile in clasa a 9-a...daca o intreb ce e ala stalp nu cred ca poate sa-mi raspunda)

profesori :cursing:  ....nu vreau sa dau nume sa nu se zica ceva ...dau doar numele celor care merita(pt lucruri bune)....cred ca Sava are cel mai bun profesor de matematica pt nivelul de liceu din tara..acesta este Marian Andronache--subiecte de balcaniada la lucrari,aprofundari cu elemente de facultate ...extraordinar...pacat ca nimeni nu l-a ascultat pana acum in clasa a 12-a si toata lumea tre sa reia 3 ani de mate ...
in rest profesorii isi vad de lectiile lor,unii dau lurcrari pt note,altii pun doar din burta, altii doar asculta..sunt de toate tipurile(vechi-50-60 de ani),iesiti din facultate(25-26 ani) .....

note ATENTIE AICI vorbesc foarte serios...daca te duci la toate orele din an si nu iti inveti absolut nimic acasa si stii un pic sa te uiti macar la colegu in foaie...ai urmatoarele medii indiferent de ce an: romana-10,engleza-10,franceza-10,biologie-10,istorie-10,psihologie-10,chimie-5,mate-6(in cel mai bun caz ,fizica-7....etc.
deci poti avea media in jur de 8.50 lejer doar daca te duci la scoala...

PARERE GENERALA-liceu tare,libertate,copii-in mare parte slabi,profesori in mare parte plictisiti...


SFAT--daca aveti medie mare din capacitate(la care trebuie sa fii doar cretin sau incapabil sa citesti ca sa nu iei peste 9) ....dati aici ca o sa aveti parte de distractie dar si de carte(daca vreti)...cum v-am spus aveti si ce invata da tre sa va dati interesu..

#83
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Eu am terminat Scoala Centrala din Bucuresti. Cand spun asta sunt de obicei intrebata: "Ah, dar tu n-ai facut liceul?"  :lol:
Mai aud si "Poate vrei sa zici Scoala Generala, nu Centrala."...

Edited by Tabu, 23 September 2006 - 07:37.


#84
tody

tody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.09.2006
Grup Scolar "Costin D. Nenitescu", Bucuresti
la inceput, am fost foarte entuziasmata ca am intrat aici pt ca deja cunosteam cateva persoane. a 9-a a fost cea mai interesanta pt ca nu ne cunosteam, incercam sa ne intelegem, dar sa ne si distram intre timp. nasol a fost pt ca invatam dimineata si nu am fost niciodata obisnuita cu asta, deci incepusem sa chiulesc (de unde in a 8-a am avut 4 absente tot anu`). n-am apucat sa ii cunosc asa bine pe unii. la sfarsitul clasei a 9-a, mai bine ii cunosteam pe baieti decat pe colega de banca.. :mellow: . in a 10-a, deja ma dadeam mare interesanta pe la inceputul semestrului 1, dar am vazut ca nu tine treaba si m-am facut cuminte. am invatat dupa masa si nu mai lipseam la primele ore. dar pt ca in a 9-a am lipsit asa de mult, am pierdut mult la mate si romana, chestii importante. la mate.. si acum sunt praf din cauza asta :( . in a 10a am copiat mult. la multe. numai la istorie, franceza si engleza le aveam... medii de 9 si 10. sa vad ce fac acum in a 11-a. nu mai avem aceeasi colegi pe etaj... nu mai e la fel de interesant. invat dimineata (dar nu mai chiulesc :) ) si cei pe care ii cunosteam inca dinainte de a 9-a, invata dupa masa :( . e cam plictiseala... :huh:

#85
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Liceul Pedagogic "Nicolae Iorga", Botosani
Si nu, nu ma fac invatator/profesor. Sunt la mate-info. Distractie multa, profesori si severi si unii intelegatori si altii cu care vorbim aproape orice(sunt cu vreo 5 ani mai mari decat noi :P , eu fiind a XI-a)..Deeeh, ca in orice liceu. Nu cred ca exista vreo unul atat de sever incat sa nu poti chiuli, sa nu poti face glume la unele ore, panarama si altele.. :coolspeak:

#86
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
Liceul Dante Alighieri... Bucuresti

ce pot sa zic..cam oribil..  :deadtongue:   jumate's teroristi , jumate batuti in cap (profesori ma refer.. :lol:  )

Clasa 9-a : parea chiar mf la inceput , colegi de gasca , profii nu pareau prea idioti (exceptie celebrul prof de franceza.. ) deci chiar mia plakt..Pe urma s-au format grupuletele.. din cati eram , jumate erau manelisti..din start erau batuti in cap , nu prea aveam subiecte comune  :confused:  , celallta jumate erau rockeri , toti in negru  :bigeyed: (de am zis ca se duc la inmormantare tipii ) vorbeau incet..singuru subiect rock.. :deadtongue: . Yo ce sa fac , n-aveam treaba cu nici unii (sunt houser de fel ) , norok ca am mai gasit pe 2-3 din gasca de rockeri care ascultau si house. Sigur..acum suna banal sa zic ca totu era fakt in functie de ce muzik ascultai , dar..subiectele erau diferite de la grup al grup. Pe parcurs , n-a mai fost asa frumos , profii au inceput sa sara cu gura pe noi.. , atmosfera sa dus.. , mai toti ne doream sa vina o data vacanta !

Clasa 10-a : , abea am inceputo  , look's like the same sheet ca anu trecut , numa ca relatiile dintre colegi sau mai stabilizat.. :coolspeak: . Revenind la profesori..sunt la fel ca anu trecut..poate mai rau

Parere Generala : Dak gasiti alt liceu...Gooo nu mai stati  :peacefingers:  !

#87
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

 Lemmy, on Aug 15 2006, 18:12, said:

Tinereilor, daca nu l-ati prins pe Teach de engleza, n-ati prins nimic, restul profesorilor palesc in fata lui. Ala profesor.
A propos, inca mai am sacoul ala albastru din poliester, l-as arde, dar mi-e ca face prea mult fum  :death:
Doamne, ce-am urat sacoul ala, mai ales cand ne puneau sa-l purtam vara  :w00t:

hehe, eu l-am prins: "o soseta alba, una neagra", e adevarat un semestru; pe urma l-am prins pe fi-su la o clasa paralela. :)
Vad ca e plin de caragialisti pe aici, subscriu si eu celor de mai sus.  :w00t: Eu am scapat la limita de sacou, am dat banii, am asteptat 5 luni si i-au dat inapoi.  :peacefingers: Ce generatie ai fost? Eu 2005.  :w00t:

Attached Files


Edited by danchitu86, 24 September 2006 - 01:06.


#88
Evelina

Evelina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.04.2006
Liceul George Cosbuc Bilingv din Bucuresti - clasa a 12-a - profesorii nu toarna informatii cu betoniera in creierele elevilor ci incurajeaza individualismul (cu exceptii nefericite fireste). Din pacate elevii nu stiu sa foloseasca asta in avantajul lor.Generatiile noi sunt din ce in ce mai slab pregatite si fara personalitate  :death: (nici cei de varsta mea nu exceleaza..). La capitolul absente dirigintii sunt indulgenti in limita bunului-simt al elevilor (poate prea indulgenti).Baruri, terase, fast-food-uri gasesti la mai putin de 100m distanta.Acum 2 ani as fi recomandat liceul fara remuscari insa din pricina colectivului nu m-as incumeta s-o fac acum. Regim lejer  :D ...eu am fost multumita.

#89
vronin

vronin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 17.11.2005
Terminat liceul teoretic Decebal, Constanta

Edited by vronin, 02 October 2006 - 11:32.


#90
Aristocrata

Aristocrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.10.2006
Colegiul tehnic"ENERGETIC",cea mai mare distractie,caterinca totala si cu profii,in cls nimeni nu sta cuminte,incep eu si cu inca doi,incepe toata cls,pai dc prof nu stiu sa ne atraga spre ceea ce ne preda mai mult ne plictiseste scriind incontinuu,dar sunt si de treaba majoritatea,stiu de gluma........e cool frate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 B)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate