Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Liceul Meu!

- - - - -
  • Please log in to reply
410 replies to this topic

#37
WaffenSS

WaffenSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 05.02.2006
C.A Rosetti - Bucuresti

multa distractie, suferintza, si note scazute la purtare pt absentze :D  :puke:

#38
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postmufã, on Jun 23 2006, 21:20, said:

Acela. '95 dacã-mi aduc bine aminte.
Am fost colegi :D.

View PostWaffenSS, on Jun 29 2006, 16:15, said:

C.A Rosetti - Bucuresti

multa distractie, suferintza, si note scazute la purtare pt absentze :D  :puke:
Eu am terminat Rosetti, a fost acceptabil, pe alocuri mai misto decat in Misu. In ce an ai terminat?

#39
Estrania

Estrania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.07.2005
Colegiul national 'Stefan cel Mare' Tg.Neamt.
Liceul..am terminat cu el anul asta :( inca nu imi vine sa cred.
Am avoi doi diriginiti,primul s-a sinucis :D  inca speram sa nu fi fost vina noastra,al doilea destul de simpatic si intelegator.Eram fata cu cele mai multe absente si mama mereu venea cu o falca in cer si una in pamant de la sedinte,oricum timpul castigat il foloseam ft util cu restul colegilor.M-am inteles bine cu toata lumea si in general ne-am inteles intre noi mai putin clasa 12-a.Daca ar fi asa si la facultate...ar fi mai mult decat excelent.Cu invatatul am stat destul de lejer si de obicei faceam impresie buna chiar daca nu stiam lectiile la unele subiecte deviam si ajungeam sa vorbesc despre cultura,industrie si ce mai stiam eu ca provoaca slabiciune(ma iubeau colegii din cauza asta).Matematica in 4 ani a fost obiectul cu frecventa cea mai redusa si culmea e ca am fost la profil de mate-info,al doilea obiect care l-am detestat-educatia fizica de la ora 7.Sa ies pe la 6 din pat,cand e somnul mai dulce sa ma fugareasca pe tot terenul, pe un frig cumplit.Ce nu o sa uit sigur din timpul liceului sunt petrecerile noastre,desi eu sper ca macar o parte din tot grupul nostru sa ramana cum era.Conflicte nu am avut nici cu profesorii nici cu elevii,dirigintii erau putini mai suparati pe mine,dar nimic grav..liceul..

#40
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
nu stiu daca mai este multa lume din iasi ce frecventeaza aceasta zona dar hai totusi sa scriem .. eu am invatat la Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi Iasi un liceu de liceu pot spune ... desi am fost la profilul Matematica Informatica si stim cu totii ca intr-un liceu industrail elevii de la acest profil sunt un pic mai rasariti .... a f ost frumos ... ne certam , ne mai bateam, ne mai fugareau femeile de servici ... panarama .. ne distram nu gluma d einvatat nu invatam dar treceam anul cu medie de peste 7. Imi aduc aminte de chiulurile in masa cand ramanea clasa goala ... cand se mai si razbunau profii pe noi ptr ca nu ne tineam de scoala ci numai de prostii, majoratele colegilor, petreceri de orice fel, vacantele petreceute  .... eheeeee nu-mi ajunge o zi sa povestesc doar fazele tari ...... sau cand dirigintele ( care de 2 ani de zile este director in acest liceu ) ma scotea la tabla de fiecaredata cand Dinamo lua bataie in campionat .... :)))

imi aduc aminte ca aveam o regula ... cine venea in pantaloni de trening sau pantaloni scurti la scoala si-l vedea dirigintele il punea sa faca de servici pe clasa o saptamana sau 2.
Odata am fost prins .. deis nu-i genul meu sa ma imbrac cu niciuna din acelea .. am fost prins si am preferat sa alerg in jurul clasei 5 ture decat sa fac de servici o saptamana ... bine ca am avut de ales .. unii care au spart catedra sau din astea au avut pedeapsa asta chiar si jumatate de an ... :))

... anii au trecut si am ajuns si eu student ca asa e moda .... am un job si eu ca fiecare .. numai ca jobul asta depinde doar de mine nu de un shef .. adik na eu fiind seful .... restantele s-au adunat .... banii se cheltuie pe femei si bautura in cluburi ....

sincer de la liceu la facultate e o schimbare enorma ... mai ale sin primul an cand nu stii ce vrei de la tine, nu stii ce vrei d ela viata ... esti complet confuz ....

abia acuma inteleg ce vroia sa spuna bunicul cand zicea ... "au trecut anii si nu-i mai putem intoarce"

Edited by EPoX, 03 July 2006 - 08:31.


#41
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
eu studiez la Colegiul National Emil Racovita Cluj Napoca, unul dintre cele mai bune din Cluj-Napoca, as putea spune.

Sunt acolo din clasa a5a si pot sa spun ca nu regret nici o clipa, nici cea cand am luat 3 la geografie pentru ca i-am comentat la "gopo" - profu de georgra, nici cand am luat anu trecut 2 la chimie pentru ca am copiat la un test care nu se trecea in catalog.... acum trec pe a 11a si sper ca in urmatorii 2 ani sa am parte numai de clipe memorabile alaturi de colegi, dar si profesori...


http://racovita.8k.ro/

Edited by geojoking, 03 July 2006 - 21:23.


#42
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Liceul meu e cel mai tare, cu elevi figuranti si profi super naspa... pentru mine e un vis  :bandit:  :ciocan:  :wallbash:

#43
Costy_clipcea

Costy_clipcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.05.2006
Colegiu tehnic Traian,Bucuresti
Frumos invata cine vrea si cine nu vrea.
Nasol este cu uniforma la intrare dar o fentez.

#44
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Colegiul National Mihai Eminescu Bucuresti....supranumit "penitenciarul de maxima securitate eminescu"...zau daca pricep de ce ...poate din cauza ca trebuia sa purtam un rahat de uniforma si n-aveam voie sa parasim incinta....
good old times

#45
badany2003

badany2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.03.2005
Colegiul Traian,Bucuresti.

   Multa caterinca...profi de treaba(unii)...pacat k am avut uniforme....Acum am aflat ca e mult mai "puscarie" decat era atunci cand am terminat eu.

Dar mi-a placut liceul....am f multe amintiri frumoase de atunci.

#46
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Şi eu tot in Odobescu am invăţat. Văd că aveam 2 colegi pe aici :)
Cum s-a mai spus, era un liceu liniştit pană in clasa a 12-a :D
Mă bucur de faptul că nu am avut prea multe tentaţii, pentru că oricum ne tenta pe noi chiulul :D

#47
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
G. Calinescu Bucuresti, un liceu super, colegii sunt de treaba. Faza misto e k e un balcon mare unde poti sa fumezi cand vrei, dar depinde cine te prinde. in rest totu e ok. Am chiulit anu asta de am rupt si nu am avut nici o problema, 10 la purtare :)))) .

#48
diemkay

diemkay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.07.2006
eu am facut in Ion Neculce, Bucuresti. A 9-a a fost complicata cu notele si cu absentele si dupa aia intr-a 11-a s-au trezit ca avem cam multe absente si au inceput sa fie ceva mai severi, nu ne lasau sa parasim incinta scolii si tot felul dar n-a durat mult pana s-au razgandit  ^_^

Depinde si in ce categorie te incadrai, in cei care se straduiau sa invete sau cei care nu invatau ca sa aiba acelasi rezultat oricum  :D

#49
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

View Postkatsuchyo, on Jun 22 2006, 20:21, said:

CN "Ferdinand I", Bacau

same here. terminat acum 2 ani. ce ani frumosi....    :samui:

#50
Keops1988

Keops1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 29.12.2005
eu invat la decebal la F.R. (2 zile/ luna, si in alea de obicei fac drumu degeaba :D :D)

#51
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
CN Matei Basarab ...

Habar nu am cum e ca abea anu asta am intrat :) sunt boboc :P

#52
ratzinho87

ratzinho87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.05.2006
Eu am terminat C. N. Ion Luca Caragiale Bucuresti... Offf ... ce vremuri au fost. Eu chiar cred ca mai bine nu se poate. Am avut distractie (chiul la greu, sticle de vin golite in vestiar inainte de ora de sport, in clasa, etc. , bataie cu coji de portocale la ora de romana din cls. a 9-a, ), invatat (am avut 9.36 la bac, iar o colega 9.6), activitati extrascolare (un festival de teatru in limba engleza dedicat lui W. Shakespeare, un festival de Halloween), profesori de gasca (diriga a fost de nota 10; profu Cojocaru- istorie e printre cei mai tari din tara, dupa parerea mea...pacat ca a plecat :( si norocu' celor ce il au acum profesor).

Intr-un cuvant, a fost VIATA.

Desi de anul trecut s-a schimbat directoarea si foarte probabil ca o sa se schimbe si regulile jocului, daca viitorii caragillisti vor sti ce vor si cum sa obtina acel lucru, va fi in continuare unul din cele mai tari licee din tara.

Apropo... Multe lucruri s-au scris si spus despre Caragiale: ca e plin de drogati, ca nu se invata... Sa nu credeti nimic! Aici se poate face orice: daca vrei sa inveti, sau sa te distrezi,  sau doar sa iei bacul aici se poate ;)

Cine e de acord cu mine?

#53
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Eu sunt la liceul Baritu din Cluj.
Imi place ca e in centru si e lejer.

#54
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
eu am invatat in Jean Monnet... nu cred ca trebuie sa mai povestesc cum era acolo...  :bouncey:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate