Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Liceul Meu!

- - - - -
  • Please log in to reply
410 replies to this topic

#19
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
CN 'Stefan cel Mare' Targu Neamt;
Unii profesori au fost super de treaba, altii mai putin (de exemplu, am avut cel mai senil diriginte - un mosneag, nici macar nu a mai venit la curs festiv/banchet; tot timpul a fost impotriva noastra, ne-a facut in toate felurile, etc. <tin minte ca am luat o bucata de la el.. :D > );
Acum, in ultimul an au fost niste conflicte urate pe la liceu, si s-au schimbat mentalitatile elevilor/profesorilor (s-a schimbat directorul, si acum e seriozitate mai mare in liceu)

in rest, numai de bine (mie imi pare rau acum ca am terminat)

#20
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postaxel_1, on Jun 23 2006, 00:21, said:

ala de pe Pache ???  :w00t:  
ce generatie ?  :)
Acela. '95 dacă-mi aduc bine aminte.

#21
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Miron Costin, Iasi...
Still in it...

#22
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006
Am fost in Stefan Odobleja ala a primarului ''care este'' .Profesori nasoi da daca vroiai sa chiulesti te oprea paznicu si te plimba pe la directoare dar calea cea mai scurta de a chiulii era sarirea unui gard de 1.8 metri.

#23
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
Invatz in CN "Cantemir-Voda" bucureesti
e destul de bine...are unele chestii care nu-mi convin...da in rest merge
are unele reguli de iti vine sa te dai cu capul de peretzi

#24
ionescu_xoy

ionescu_xoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 20.06.2006
Sava. Cand am intrat eu se numea inca Balcescu. Mate-fizica.
(Bucuresti, evident)

#25
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005
CN mihai viteazu ... ala de pe pache :)
atmosfera ok, profesori ok, diriga care iti motiveaza absentele ok...
naspa ca nu ne lasa sa iesim din liceu in pauze  :cursing:
dar bravul nostru guvern al elevilor zice ca de la anu o sa remediem asta :D

#26
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Liceul de Informatică Braşov (mai nou Colegiul Naţional de Informatică „Grigore Moisil”). În clasa a IX-a şi-a X-a – atmosferă relaxată, profesori buni etc. În clasa a XI-a şi-a XII-a majorate, baruri, munte etc; atmosferă relaxată, dar mai rar în incinta liceului.

#27
Ciombe Jr.

Ciombe Jr.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 25.06.2006
Liceul Agricol Draganesti-Vlasca, Judetul Teleorman

#28
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostSyncron, on Jun 22 2006, 13:25, said:

Invat in CNL "Alexandru Odobescu".

Atmosfera e destul de calma (chiar daca e langa un cartier periculos). Fata de liceele celalte bune din Pitesti, nu suntem situati in centru (deci lipseste atmosfera din timpul pauzelor prin baruri si terase  :rolleyes: )
La voi cum e / a fost? Si pe unde ati invatat?

si eu tot de aici chiulesc si imi place ;)

#29
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

View Postmartzafoi_, on Jun 26 2006, 13:02, said:

naspa ca nu ne lasa sa iesim din liceu in pauze  :cursing:
dar bravul nostru guvern al elevilor zice ca de la anu o sa remediem asta :D

.. nasol eu nu am avut parte de asa ceva  
dar daca stau bine sa ma gandesc ...cred ca exista o explicatie si pentru asta  :scratchchin:
cand a venit Tepelea la putere ( eu eram in  a 10 -a   ) primul lucru pe care l-a facut a fost sa interzica fumatul     , normal ca ne-am adaptat  , era un plop imens in curte care ii impiedica pe profesori sa vada prea multe ( pe vremea aia cancelaria era la 2 ) ..asa ca ne ascundeam cu totii in spatele lui  :naughty:  ...rezultatul ... tepelea a pus sa fie taiat plopul  :confuzzled: ; cu toate acestea nu ne-am dat batuti  asa ca am inceput  sa formam grupuri de fumatori  in afara liceului ...numai ca nici treaba asta n-a functionat prea mult deoarece a inceput Tepelea sa faca razii  :confuzzled: ; ultima alternativa a fost fumatul din mers in grupuri cat mai rasfirate  pe strazile din jurul liceului .....se pare ca acum a gasit un antidot si pentru asta  :D

#30
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
Lic Teoretic "Grigore Moisil" Bucuresti
Am terminat anu asta. St in plin BAc acuma.

#31
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005

View Postaxel_1, on Jun 27 2006, 01:33, said:

.. nasol eu nu am avut parte de asa ceva  
dar daca stau bine sa ma gandesc ...cred ca exista o explicatie si pentru asta  :scratchchin:
cand a venit Tepelea la putere ( eu eram in  a 10 -a   ) primul lucru pe care l-a facut a fost sa interzica fumatul     , normal ca ne-am adaptat  , era un plop imens in curte care ii impiedica pe profesori sa vada prea multe ( pe vremea aia cancelaria era la 2 ) ..asa ca ne ascundeam cu totii in spatele lui  :naughty:  ...rezultatul ... tepelea a pus sa fie taiat plopul  :confuzzled: ; cu toate acestea nu ne-am dat batuti  asa ca am inceput  sa formam grupuri de fumatori  in afara liceului ...numai ca nici treaba asta n-a functionat prea mult deoarece a inceput Tepelea sa faca razii  :confuzzled: ; ultima alternativa a fost fumatul din mers in grupuri cat mai rasfirate  pe strazile din jurul liceului .....se pare ca acum a gasit un antidot si pentru asta  :D

deci nu sunt singurul 'fan' tepelea... acum a inceput sa umble prin fata portii in pauze [si nu numai] ca sa fie sigura ca paznicul  nu lasa pe nimeni sa iasa  :w00t:  si cica face asa cam odata pe ora...
eu am vazut-o doar de vreo 3-4 ori  :mellow:

Edited by martzafoi_, 28 June 2006 - 21:22.


#32
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postmartzafoi_, on Jun 26 2006, 13:02, said:

CN mihai viteazu ... ala de pe pache :)
atmosfera ok, profesori ok, diriga care iti motiveaza absentele ok...
naspa ca nu ne lasa sa iesim din liceu in pauze  :cursing:
dar bravul nostru guvern al elevilor zice ca de la anu o sa remediem asta :D
Hmm, cînd am făcut eu liceul aveam voie să ne ducem oriunde. Singura chestie interzisă era fumatul în clădirea liceului. În rest: libertate totală  :punk:

#33
dpar

dpar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2005
Si-n Hasdeu era bine: fumat in curte, HB-ul de pe Agricultori aproape, Misu si Anita (asa se numea barul ala de vizavi?) la fel...

#34
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postdpar, on Jun 28 2006, 23:18, said:

Si-n Hasdeu era bine: fumat in curte, HB-ul de pe Agricultori aproape, Misu si Anita (asa se numea barul ala de vizavi?) la fel...
Da, așa se numea celebrul bar :D

#35
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
cnc al.i cuza ...... focsani ....  pizzerie f aproape, club de biliard aproape .... reguli putine, profesori de treaba .... viata buna

#36
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
Liceul de informatica Petrosani

Ce sa zic, imi pare extrem de rau ca s-a terminat...am avut niste colegi cu care am fost foarte unit atat la distarctie cat si la scoala.  am avut noroc de un diriginte care a avut intotdeauna grija de noi, in sensul ca ne punea vorbe bune la ceilalti profi, ne motiva absente.. :D  Acu merg la Bucuresti, si sper sa ma distrez mai bine decat in liceu, insa nu stiu in ce masura se poate.....
Va salut, tre' sa dorm, ca maine am proba la engleza  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate