Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Aparat ras WILKINSON

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
eu sunt din constanta... si cineva mi-a dat (adus de peste mari si tari) cateva seturi de rezerve Wilkinson Protector 3d Diamond. Din pacate nu mi-a dat si un aparat de ras..si stau cu seturile alea in sertar de aproape 2 ani. in constanta am intrebat la o gramada de  magazine... si nu a auzit nimeni de marca asta....
voi ati vazut pe undeva in tara naostra draga asa ceva? de un de pot cumpara un astfel de aparat de ras?

#2
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
Am avut si eu un aparat de ras Wilkinson Protector, da cred ca l-am aruncat, ca nu mai gaseam lame. Acum cativa ani erau peste tot, le facea reclama si la TV, dar acum se pare ca au cam disparut!

#3
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postgod_father, on Jun 18 2006, 17:16, said:

Am avut si eu un aparat de ras Wilkinson Protector, da cred ca l-am aruncat, ca nu mai gaseam lame. Acum cativa ani erau peste tot, le facea reclama si la TV, dar acum se pare ca au cam disparut!

si cum sunt lamele?...sunt bune de ceva?.... eu folosesc gilltte... dar avand in vedere ca am lame wilkinson pentru vreo 2 ani... tot incerc sa gasesc un aparat de genul asta...

#4
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,964
  • Înscris: 30.08.2005
folosesc (le-am luat din praga) din alea de unica folosinta, net inferioare bic-urilor... so..

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,084
  • Înscris: 02.09.2005
Wilkinson sunt scumpe si proaste...

#6
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postjericho, on Jun 19 2006, 13:04, said:

Wilkinson sunt scumpe si proaste...

si unde gasesc?

#7
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Am vazut eu in Kaufland, insa erau de unica folosinta  :huh:

#8
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006

View Postbubalus, on Jun 18 2006, 23:55, said:

si cum sunt lamele?...sunt bune de ceva?.... eu folosesc gilltte... dar avand in vedere ca am lame wilkinson pentru vreo 2 ani... tot incerc sa gasesc un aparat de genul asta...
nu erau cine-stie-ce. nu am vazut mare diferenta intre ala si gilette

#9
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
la noi in tara se distribuie sub brandul  SCHICK,deci cauta marca asta.
incearca la Metro,poate gasesti...sau la orice supermarket cu pretentii....

#10
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostIP-XCENTRIC, on Jun 23 2006, 21:18, said:

la noi in tara se distribuie sub brandul  SCHICK,deci cauta marca asta.
incearca la Metro,poate gasesti...sau la orice supermarket cu pretentii....

mersi...o sa incerc...desi la supermarketurile cu pretentii din constanta nu au decat gilette...
la metro nu am fost...o sa ma duc sa vad

#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,132
  • Înscris: 10.04.2006
La mine in oras se gasesc la supermarket  si aparate de ras si bicuri Wilkinson :) deci cauta intr`un Metro ceva si poate vei gasi

#12
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostNenea Zap, on Jun 27 2006, 12:28, said:

La mine in oras se gasesc la supermarket  si aparate de ras si bicuri Wilkinson :) deci cauta intr`un Metro ceva si poate vei gasi

orasul tau fiind care?

#13
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,132
  • Înscris: 10.04.2006
comuna Pascani

#14
CyberDude

CyberDude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.10.2005
Am avut şi eu una bucată Wilkinson 3D (se găsesc/găseau şi sub marca Wilkinson şi sub marca Schick). Ideea era faină, chiar se mişca în toate direcţiile mediatizate. Punctele slabe sunt:
1. corpul aparatului s-a desprins dupa puţin timp în cele 2 jumătăţi din care era compus
2. cele 3 lamele care erau protejate de acele fire (gratii cum li se zicea în reclamă - care adevărul e că arătau chiar cool) nu făceau decât să reţină firele de păr tăiate între ele ceea ce îngreuna mult curăţarea lor şi te facea să arunci o rezervă dupa 2-3 operaţiuni de bărbierit.

Am trecut de atunci pe Philishave electric sau chiar pe Gillette Blue de unică folosinţă (atât de "unică" încât te poţi bărbieri de zeci de ori cu ele fără să se toceasca excesiv sau să se înfunde cu păr).

#15
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postbubalus, on Jun 17 2006, 15:27, said:

eu sunt din constanta... si cineva mi-a dat (adus de peste mari si tari) cateva seturi de rezerve Wilkinson Protector 3d Diamond. Din pacate nu mi-a dat si un aparat de ras..si stau cu seturile alea in sertar de aproape 2 ani. in constanta am intrebat la o gramada de  magazine... si nu a auzit nimeni de marca asta....
voi ati vazut pe undeva in tara naostra draga asa ceva? de un de pot cumpara un astfel de aparat de ras?

Schick Protector se numesc de fapt si sint f bune, mai ales ca nu te tai cu ele.
Le gasesti in USA sau pe net.

Edited by Masterboy, 29 June 2006 - 23:15.


#16
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostNenea Zap, on Jun 28 2006, 10:28, said:

comuna Pascani

e f posibil ca in august sa trec prin pascani in drum spre tg neamt... eventual o sa-ti dau un pm mai in perioada aia...sa-mi un magazin la care sa ma duc.

comuna?... eu am auzit numa' lucruri bune despre Pascani....

View PostMasterboy, on Jun 30 2006, 00:14, said:

Schick Protector se numesc de fapt si sint f bune, mai ales ca nu te tai cu ele.
Le gasesti in USA sau pe net.

cu prima ocazie ma duc in US sa-mi iau un ap. de ras.
tnx oricum

#17
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
am gasit la o benzinarie mol...aparate de ras Wilkinson...erau vreo 2-3 modele...dar erau cu 4 lame...asa erau rezervele....4 4 lame...s-or potrivi si rezervele cu 3 lame?
nu am putut sa desfac aparatul...ca era sigilat...
si nici nu vreau sa dau 32 RON degeaba...sa nu pot folosi rezervele mele la acest aparat de ras...
voi ce ziceti?..merge?

#18
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
In CORA am vazut. Si aparate si rezerve....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate