Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Poze pe camp

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
" experimentul a fost de autocenzura pe pozele altuia"... sa inteleg ca nu-s pozele tale?.... oricum raman la aceeasi parere, iar ca nu dai tu 2 bani pe parerile noastre? iti dau eu un pistol si dute de te-mpusca :ciocan:  :bandit:

Edited by ogarafgan, 21 June 2006 - 15:14.


#38
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
ogarafgan : bad order of words. este vorba de autocenzura altuia pe pozele mele. eu zic, la cati nervi ai acuma pe mine, sa nu-mi dai un pistol cand esti prin preajma, ca poate mi se face mila si te scutesc de suferinta :)

cold_fire : dar ce am facut eu?

care reputatie? pe foto sunt un mare zero si nu ma deranjeaza absolut deloc sa o recunosc. big deal. ma duc sa ma sinucid ca nu am strans lauri.

si nu am stranit nici un razboi, am vrut sa demonstrez (pentru a nu stiu cata oara) ca aici este un mediu mult prea acid/ostil/orogolios, pentru a putea cultiva ceva. in mod normal, un user oarecare cu poze slabe, unele cu potential, si cel putin una cat de cat mai reusita, trebuia sa aiba parte de o cu totul alt fel de reactie de la o comunitate foto.

dar de ce sa na gandim la ce gresim, hai mai bine sa punem iar mana pe ciomag.

Edited by GunX, 21 June 2006 - 15:16.


#39
CranckItUp

CranckItUp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.11.2005

 ambvision, on Jun 21 2006, 15:11, said:

@GunX: nu inteleg de ce iti consideri experimentul un succes. e un esec lamentabil, pentru ca de fapt, pozele sunt slabe, si ai primit sfaturi in consecinta. te asteptai la laude, sau la pareri proaste insotite de scuze ? (de genul: iarta-ma, ca it spun, dar fotografiile tale nu sunt chiar de nota 10..., nu vreau sa te supar, dar albastrul cerului nu se vede bine pe monitorul meu... o fi monitorul...). Eu am raspuns mai dur cand ai intrecut masura. Uita-te bine, pana n-ai intrecut masura ti s-au dat raspunsuri ok.
De fapt acuma incerci s-o dregi...
eu pe aria asta nu am postat niciodata. as fi vrut sa o fac dar daca asa e adminu...

vis a vis de acest experiment, ideea ok, punerea in practica de toata jena...

#40
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
daca stai sa te uiti, pana la postul #20, totul a fost ok, comentarii mai mult sau mai putin la obiect. de acolo, pe langa faptul ca ai luat-o rau pe aratura, ai si inceput scandalul. pt ce, ma depaseste.

daca vroiai sa faci un experiment, scriai la inceput, sa stie lumea. asa ceva PUR SI SIMPLU NU SE FACE! chestia asta e de un infantilism incredibil. da-le dracului de poze, tu aici cu cine crezi ca vorbesti? cu niste boti controlati de SP? doar cu un sir de nickuri automate vorbitoare? probabil uneori uiti ca in spatele lor se ascund persoane. iar aceste persoane au sentimente. ti se pare normal?!  :cursing:  :rant:  :rant:  :rantcurse:  :madanimated:

#41
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
GunX, iar nu sunt de acord cu "approachul" tau (sa nu ma luati cu "asta nu mai vorbeste romaneste", ca ma doare in "cot" ca pe GunX)...

oamenii de aici, cu tot mistoul lor, sunt sinceri... si de cele mai multe ori mistoul este "la subiect"...
o sa ma intrebi daca m-as ataca in caz de misto la pozele mele; iti raspund ca nu prea conteaza ce reactie as avea, daca m-as inflama si as pleca, inseamna ca o merit, daca as trece peste (ca doar suntem oameni mari) si as continua, inseamna ca poate as "merita" sa raman aici pe arie; "merit" in ghilimele, ca nu-ti da nimeni un premiu pentru asta, premiul sta in faptul ca tu incerci sa inveti ceva si probabil in timp o sa incepi sa acumulezi si sa vezi cu alti ochi

uite un ex. care pe mine ma lasa rece (nici macar nu pot da atentie la asemenea abordare "fotografica") http://forum.softped...howtopic=138473 ... poti sa-mi explici cum trebuiau respectivele "fotografii artistice" abordate de cei de pe softpedia, de curiozitate?

#42
sibelius

sibelius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.06.2004
Așteptăm alt test psihologic din partea următorului moderator care stă la rând să-și dea cu părerea despre aria foto.
Se pare că tot staff-ul SP trebuie să analizeze personal această arie.

Io zic că mai bine ieșim o perioadă la  :photo:  și după aia, dacă o mai fi să ne întâlnim pe aici, mai vorbim.

Edited by sibelius, 21 June 2006 - 15:31.


#43
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

 cold_fire, on Jun 21 2006, 16:23, said:

probabil uneori uiti ca in spatele lor se ascund persoane. iar aceste persoane au sentimente. ti se pare normal?!  :cursing:  :rant:  :rant:  :rantcurse:  :madanimated:
Ar trebui sa se tina cont de asta si atunci cand se critica o poz(n)a.  ;)

Parerea mea!

Edited by inana, 21 June 2006 - 15:38.


#44
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

 inana, on Jun 21 2006, 09:37, said:

Ar trebui sa se tina cont de asta si atunci cand se critica o poz(n)a.  ;)

de ce? a fost injurat pozarul? sau s-a facut misto de poz(n)e?

#45
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
msdan, i-am trimis deja parere mea lui mr.fred.

Problema sectiunii la ora actuala este gradul de implicare (prea mare) al unora. Prea mult orgoliu si sange cald, pentru a mai putea fii fun si/sau util. Nu mai poate fii ceva constructiv, cand deja de la cateva randuri si 2-3 poze, iti faci planuri sa omori un om sau sa-ti iei gatul singur de ciuda. Uite-te si tu la postul lui cold_fire. Daca omul vorbeste serios....e chiar mai grav decat credeam.

Un topic cu poze slabe, de incepator, pe o comunitate matura (nu din batausi la pubertate, dornici de remarcare prin cel mai tare latrat) ar trebui sa ramana, dupa umila mea parere fara raspuns. Moderatorul poate sterge in acest sens foarte usor iesirile in decor, iar autorul, ori intra la idei de ce nimeni nu ii ofera nici un feed-back, ori incearca ca data viitoare sa faca pe cineva sa considere ca merita timpul pierdut pentru a-i adresa doua randuri, fie isi ia jucariile si pleaca. Altfel, un comentariu acid, reprezinta in esenta obiectiva un troll si ar trebui instant sanctionat de regulament.

Sa pui poze varza nu este o crima. Sa trollezi, da.

Momentan, mentalitatea gresita este ca pus umarul la ridicat nivelul forumului inseamna cat mai multe pietre aruncate, cele mai grele caltaroaie ridicate de jos si azvarlite in capul celor care le merita. Wrong. Nu asa formezi elita, dand dovada de cele mai cool ironii sau caterinci care iti trec prin cap.

Asta este foarte usor. Oricine poate sterge pe jos cu cel mai bun fotograf de aici si asta nu-l face cu nimic un mare artist, mare caracter....

Stiu ca enerveaza, pentru ca eu pot pune punctul pe i si nu are nimeni ce-mi face, spre disperarea unora chiar imi pasa de acest forum si beneficiez de imunitatea necesara (plus ca nu sunt atat de implicat cat sa devin partinitor) pentru a putea arata cu degetul raul la radacina.

De asemenea, nici nu ma supar ca va atacati, este normal, insa asa imi confirmati ca am dreptate.

Edited by GunX, 21 June 2006 - 15:48.


#46
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

 msdan, on Jun 21 2006, 16:39, said:

de ce? a fost injurat pozarul? sau s-a facut misto de poz(n)e?
Nu te face ca nu ai inteles.  <_<

#47
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
nu stiu ce sa zic, iti dau dreptate pana la un punct... eu iau cazul meu, am invatat de aici cumva si indirect, adica din mistourile adresate altora (mi-am dat seama de multe greseli de ale mele cand altii erau "mustruluiti")...

chestia e ca multe depind de tipul de om care esti; aceasta "curatenie" mi-e teama ca o sa duca si mai mult la inhibarea celor care mai pot spune ceva bun aici pe arie (acumulata si cu oboseala)... eu am incercat sa fiu prezent si pe alt forum unde numarul de incepatori este 98% (singurul user cu care se poate aborda ceva acolo este prezent si pe forumul asta :) - probabil tot de aici a mers si acolo)... stii ce se intampla acolo? sunt numai topicuri cu snapshoturi cu sapuniera din "poseta" - bineinteles "artistice" (cele care le-ai postat sunt super pe langa ce vezi pe acolo), se dezbat chestii "avansate" gen "lomo", nimeni nu critica, fiindca s-a incercat cate ceva, dar peretele e vasnic si vorbele se lovesc de el cu maxim impact (la o critica de genul "nu mai centrati florile" se raspunde "da' de ce sa nu le centrez, ca arata foarte bine pentru mine")...

deci, mi-e teama ca se tinde spre asa ceva mai degraba decat spre imbunatatirea nivelului actual (oamenii care au fost buni si au aparut in timp si-au facut loc fara prea mare greutate aici)

Edited by msdan, 21 June 2006 - 15:54.


#48
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005
genial! ma apuc de covrigarit.

aaa. mi-am citit apometrele si am cam depasit planul la apa rece. de ce oare?

#49
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

Stiu ca enerveaza, pentru ca eu pot pune punctul pe i si nu are nimeni ce-mi face, spre disperarea unora chiar imi pasa de acest forum si beneficiez de imunitatea necesara (plus ca nu sunt atat de implicat cat sa devin partinitor) pentru a putea arata cu degetul raul la radacina

:lol: La ce demonstratie ne-ai facut, nici nu esti modest...

#50
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
ambvision, poate ai treaba si te retinem. nu te mai plictisi, alergand pe aici in cerc in jurul oamenilor maturi care pot discuta si fara impunsaturi, fugi la joaca.

msdan, atata iti zic. nici la o sala de culturism, aia mari si grei nu se iau de noii veniti, nu se compara, nu ii batjocoresc, pentru ca nu simt nevoia sa arate lumii diferenta. daca se vede, este mai evidenta decat 1 mil de cuvinte.
cei care isi dau coate si au tendinta sa ii ia in balon pe toata lumea sunt doar cei wanna-be, care au uitat ca poate ieri, ei erau subiectul mistourilor. probabil e ca in filmele cu natarai, ca sa nu mai fii considerat unul, trebuie sa il bagi si tu cu capul in closet un newbie.

Edited by GunX, 21 June 2006 - 16:05.


#51
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

ambvision, poate ai treaba si te retinem. nu te mai plictisi, alergand pe aici in cerc in jurul oamenilor maturi care pot discuta si fara impunsaturi, fugi la joaca.

Asta da lectie de maturitate din partea unui moderator ! Acuma vad cum se vorbeste politicos. Thanks !

Uite, daca nu iti convine ceva din ce am zis, poti sa-mi raspunzi. Pe romaneste. Copilul intelege.

Cat despre nefericitul tau experiment, nu vad de ce insuccesul lui iti da dreptul sa iei pe toti asa de sus, si sa afirmi ca a demonstrat ceva ce de fapt nu a demonstrat.
Adica experimentul tau a iesit exact pe dos, ai demonstrat ca nimeni nu se ia de tine pana nu devii artagos, jignitor, frustrat.
Incearca experimentul asta (sa sari tu primul in sus daca nu-ti convin parerile) si pe alte forumuri, si chiar intr-o sala de culturism, si dupa un dialog de genul:

tu: - zi-mi si mie, cum ti se par muschii mei?
culturistu: - ba, ar mai merge la lucrezi un pic la biceps
tu: - da bine ca picepsu tau ii ok. io te-am intrebat in ansamblu, si tu te iei de bicepsu meu

atunci sa te vad cum ii zici la ochiul vanat "experiment reusit"

Parerea mea e ca ai dau cu bata-n balta rau de tot, chiar daca tu crezi ca ai facut cine stie ce minune !

Edited by ambvision, 21 June 2006 - 16:14.


#52
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

 ambvision, on Jun 21 2006, 17:11, said:

Adica experimentul tau a iesit exact pe dos, ai demonstrat ca nimeni nu se ia de tine pana nu devii artagos, jignitor, frustrat.
Inclin sa cred ca si-a atins scopul propus. Chiar si tu ii confirmi prin cele postate mai sus.

A vrut sa arate ca:

GunX said:

conteaza prea mult nickul de sub care postezi. la unele din ele meritam critici mult mai dure, dar aciditatea si mistoul sunt direct proportionale cu interlocutorul caruia i le adresezi.

Sau ma insel, GunX?  :rolleyes:

Edited by inana, 21 June 2006 - 16:23.


#53
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

Inclin sa cred ca si-a atins scopul propus. Chiar si tu ii confirmi prin cele postate mai sus

Uita-te mai bine pe prima pagina, i-am spus parerea mea, sincer si fara jigniri. Dupa aceea a inceput el sa jugneasca si i-am raspuns in consecinta.

#54
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005
Tot nu intelegi. Mai citeste o data ce am citat si discutam dupa aia. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate