Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Poze pe camp

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#73
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001

View PostGunX, on Jun 21 2006, 16:13, said:

si nu am stranit nici un razboi, am vrut sa demonstrez (pentru a nu stiu cata oara) ca aici este un mediu mult prea acid/ostil/orogolios, pentru a putea cultiva ceva. in mod normal, un user oarecare cu poze slabe, unele cu potential, si cel putin una cat de cat mai reusita, trebuia sa aiba parte de o cu totul alt fel de reactie de la o comunitate foto.

Iar pe mine m-ai facut, domnu' admin si moderator, sa particip mai putin  pe arie cu vreun  sfat, o incurajare sau ceva, ca deh, cine stie daca se merita, poate face altul alte experimente pe timpul meu.  

Fara sa vrei te-ai alaturat celor care schimba forumul in loc de joaca, mistouri, distractii ca nah, ne plictisim acasa... Am zis mistouri si nu glume intre amici...sincer imi pare rau sa vad ca un pusti de 18 ani care mai are si bacul gandeste mai corect decat tine...tot respectul coldule!

Felicitari deci dom moderator! Bun venit in club! sunteti de-al casei...

#74
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

View Postccezar2004, on Jun 21 2006, 12:59, said:

ce draq ar trebui sa invat eu de aici?... in afara de a numara pana la nu stiu cate poze a postat deodata!...e doar un exemplu luat la intamplare...
si concluzionez.... oare a cata oara..... A SE CITI SEMNATURA MEA!

tu vrei mura in gura? uita-te pe poze, vezi daca iti place vreuna, vezi ce ti-a placut, unghi, culoare, lumina...
daca nu-ti place nimic, atunci chiar nu-i locul tau aici, iti trebuie ceva de nivel mai ridicat...

uite asta http://forum.softped...A...st&id=77887 e una din cele care imi plac... te las pe tine sa-mi spui de ce imi place (hint: mergi si pozeaza tu o franghie si sa-mi spui daca iti place ce iti iese).. si mai las-o moale cu "impacarea spiritelor" ca esti din cei care fac destul de multa gura

Edited by msdan, 21 June 2006 - 19:14.


#75
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004

View Postmsdan, on Jun 21 2006, 20:14, said:

tu vrei mura in gura? uita-te pe poze, vezi daca iti place vreuna, vezi ce ti-a placut, unghi, culoare, lumina...
daca nu-ti place nimic, atunci chiar nu-i locul tau aici, iti trebuie ceva de nivel mai ridicat...

uite asta http://forum.softped...A...st&id=77887 e una din cele care imi plac... te las pe tine sa-mi spui de ce imi place (hint: mergi si pozeaza tu o franghie si sa-mi spui daca iti place ce iti iese).. si mai las-o moale cu "impacarea spiritelor" ca esti din cei care fac destul de multa gura

q.e.d.

deci asta inseamna super mega calitatea acestei arii?... noi punem pozele si voi invatati din ele.... trezeste-te omule....
pai asa pot sa ma uit oriunde dupa poze bune... si mai mult sunt locuri unde "certificarea" lor ca fiind bune e demonstrata.... dar intru pe un forum.... DEOARECE ACOLO SE DISCUTA... dar daca ne uitam mai atent discutii ioc... in schimb... numaram, exclamam si ne pupam in cur.... aaaa... era sa uit si ne imprumutam cuvinte fistichite... vezi. mirobolante.... cuvant ce este folosit cu atata interese si intelectualism de catre unii de pe aici....

cum vine unul si va spune ca ceva e in neregeula... imediat ati sarit ca ce poza mea vrea el de la voi... ca voi aici faceti arta la un nivel inalt.... nu sapuniere, dofuri si uaitbalansuri.... asa e... faceti arta taierii frunzei la caini....

Edited by ccezar2004, 21 June 2006 - 20:01.


#76
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
eu ma cam retrag din topicurile astea, wtf, e turma asta de "grei" care pur si simplu ii "spulbera" pe "nevinovatii incepatori"; de fapt nici nu-i in obiceiul meu sa ma bag, cand nu-mi place ceva, ocolesc... dar mai am cate o dimineata din asta cand nu raspund cum trebuie la comenzi :)

pozat usor

#77
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006
de sters.

Edited by T.I.I., 21 June 2006 - 21:39.


#78
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005
atentiune! s-a trezit trolul din cezar

#79
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View Postccezar2004, on Jun 21 2006, 20:56, said:

q.e.d.

deci asta inseamna super mega calitatea acestei arii?... noi punem pozele si voi invatati din ele.... trezeste-te omule....
pai asa pot sa ma uit oriunde dupa poze bune... si mai mult sunt locuri unde "certificarea" lor ca fiind bune e demonstrata.... dar intru pe un forum.... DEOARECE ACOLO SE DISCUTA... dar daca ne uitam mai atent discutii ioc... in schimb... numaram, exclamam si ne pupam in cur.... aaaa... era sa uit si ne imprumutam cuvinte fistichite... vezi. mirobolante.... cuvant ce este folosit cu atata interese si intelectualism de catre unii de pe aici....

cum vine unul si va spune ca ceva e in neregeula... imediat ati sarit ca ce poza mea vrea el de la voi... ca voi aici faceti arta la un nivel inalt.... nu sapuniere, dofuri si uaitbalansuri.... asa e... faceti arta taierii frunzei la caini....


tu chiar nu ai de gand sa te calmezi nici cu acuzele de kkt si nici cu spiritul tau conciliant de doi lei juma, nu? Te intreb ce te-a intrebat si Dan: Vrei mura in gura??????? Vrei sa ti se explice la fiecare poza de ce a facut-o asha??? Nu tata, stai pe arie daca vrei sa inveti ceva, intrebi, ti-o iei, data viitoare cauti pe google ce-i aia Exif, diafragma si alte din astea grele... Da chiar trebe sa pui poze pe care fiu-miu de un an si patru luni le-ar face mai frumoase pe forum si sa te mai si miri de ce nu le place la oameni?...si de ce te iau in balon?... Inveti singur moshu, nu te invatza nimeni. Si lasa avantul asta de doi lei si supararea asta ca tu ai fi ala pus la zid dejaba, ca nu-i chiar asha... Intr-unul din primele tale posturi cu poze te-ai comportat mai ceva ca si GunX aici...ai facut un tambalau de numa numa ca lumea te-a luat in balon...Uita-te la posturile mele sa vezi de cate ori amintrebat ceva pe acest forum... uta-te pe posturile lui Msdan sa vezi de cate ori a intrebat ceva pe forum, sau pe posturile lui Cold, sau altii...I-a interesat ceva, au CAUTAT, au INTELES, au INVATAT! Ca mai bine invetzi asa decat sa ti se dea mura in gura, cu conditia de a fi pasionat de cee ce cauti ca raspuns. Ia putin posturile ariei Softpedia Foto de la inceput si petrece cateva ore cerindu-le pe alea in care crezi ca ai sa gasesti ceva interesant. Stii de cate ori am facut chestia asta?

In alta ordine de idei, pana sa postez si eu ceva pe Softpedia am stat cred ca vreun an (parca) gandindu-ma ca nu sunt eu destul de departe ca sa intreb ceva sau ca sa ma bag in vreo discutie de pe aici. Admiram foarte mult comunitatea asta. Acum, insa, multumita nevricosilor gen cezar si altii asemenea-i, mi se cam apleaca... Parol!

Edited by romescu, 21 June 2006 - 21:56.


#80
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Oameni buni, in numele lu' Alah sau cui vreti voi, va rog nu va mai tociti nervii aiurea. Asa se gasesc solutii pe un forum civilizat cu oameni "grei"? Flame-urile parca erau o incalcare a regulamentului?! Am mai zis si repet:
ADMINISTRATORII si MODERATORII TREBUIE SA REORGANIZEZE TOTAL ARIA FOTO . PUNCT. Daca vor exemple le dau, dar cred ca dansii stiu foarte bine ce au de facut.


Gresesc?

#81
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
cum am spus si azi unui coleg de forum referitor la alt topic pe care s-a ajuns la aceeasi situatie, adica "circ ieftin si de prost gust"...bineinteles cu multumirile celui/celor care agita apele pe bani putini (a se lua in considerare ca este o expresie folosita la sensul figurat). parerea mea este ca se putea face un topic separat pe aceasta tema, fara a mai leza unii membrii ai acestei arii, si pe buna dreptate, daca erai in locul celor care au dat un feedback la fotografii, te simteai la fel gunx.

presimt ca acest topic nu va mai sta mult timp deschis...parerea mea

#82
sibelius

sibelius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.06.2004
Topicul a fost deschis de către un moderator SP deci, în mod normal, nu ar putea fi închis (pentru evitarea conflictelor interne) decât de către un membru superior în "grad".
Deci: supermoderator sau administrator.

Părerea mea este că GunX și-a băgat nasul unde nu-i fierbe oala cu experimentul lui măreț și continuă să mențină flame-ul pe o arie care nu-i prea este în custodie. Profită de faptul că la nivel înalt se discută soarta ariei foto a SP și vine să ațâțe spiritele într-un loc în care deja conflictul a fost declarat deschis.

Așteptăm intervenția unui superior, așa cum s-a putut și în alte cazuri. ;)

#83
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
lol. aberezi. iti dau cu parerea despre chestii de care nu ai nici un habar, la fel ca multi altii pe aici.
moderatorul de aici poate inchide oricand threadul asta, dar ca azi a lipsit de pe baricade.

pentru cine nu a vazut eu m-am retras din disputa asta, demonstrand (inca o data), ca unii sunt atat de obsedati de cearta, in lipsa afirmarii prin orice altceva, incat o pot face si singuri, in continuare. daca nu gasesc, isi fabrica singuri motive, ipoteze, "bau, eu zic/cred ca de fapt...".

Edited by GunX, 22 June 2006 - 00:06.


#84
sibelius

sibelius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.06.2004
:nonobad:
Folosești cuvinte cam tranșante. Nu știu care dintre noi doi a aberat mai mult pe acest topic.
Puțin control în limbajul folosit nu strică, mai ales că ești un moderator, deci reprezentant al staff-ului SP. ;)

Rămâi retras pe aria video că e mai bine pentru toți. ;)


LE: Mă retrag din discuțiile de pe SP până când se vor definitiva noile planuri de "sistematizare" a ariei foto.

Edited by sibelius, 22 June 2006 - 00:25.


#85
dr. evil

dr. evil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 10.06.2005
GunX: tot la fel ai ramas... tot la fel cum te stiu de pe visualart...trist trist...

nu-mi vine sa cred ce a ajuns forumul asta.. dezastru... pana si moderatorii vin sa caute scandal aici :( foarte trist...nu cred ca mai intru.

#86
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
dap, asta e, am venit sa caut scandal. cum  se prind unii ...asa din zbor. inteligenta pura.

p.s. eu nu te tin minte si sper ca nu te supara ca nu isi aminteste nimeni de tine...dar daca ai avut ceva de impartit cu mine, bine ai venit si tu (cam tarziu) la namol.

Edited by GunX, 22 June 2006 - 08:58.


#87
bistibois

bistibois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 24.11.2004

View PostGunX, on Jun 22 2006, 01:04, said:

lol. aberezi. iti dau cu parerea despre chestii de care nu ai nici un habar, la fel ca multi altii pe aici.
moderatorul de aici poate inchide oricand threadul asta, dar ca azi a lipsit de pe baricade.

pentru cine nu a vazut eu m-am retras din disputa asta, demonstrand (inca o data), ca unii sunt atat de obsedati de cearta, in lipsa afirmarii prin orice altceva, incat o pot face si singuri, in continuare. daca nu gasesc, isi fabrica singuri motive, ipoteze, "bau, eu zic/cred ca de fapt...".

daca inteleg eu bine:
- ai deschis un topic in care ceri pareri (post #1)
- forumistii isi iau din timpul tau pentru a spune ce e bine/rau (posturi #2-#19) si nimeni nu a ras de pozele in cauza
- jignesti (postul #20)
- apoi te miri

#88
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
am adresat jigniri cuiva? serios? cui? nu cumva l-am si batut? sau poate am facut abuz de functie, l-am banat si nici nu a mai apucat sa strige inainte sa-si dea sfarsitul.

in postul 20 am criticat tendinta de a comenta la o fotografie rama, prelucrarea, luminatia/saturatia etc. si imi mentin parerea. cum se spune de cei care nu se impaca cu parerile primite (sa nu le mai ceara), cine nu suporta sa ii fie criticat stilul de a critica, sa nu o mai faca nici el.

eu tocmai asta spun. mai mereu parerile sunt foarte slabe spre inexistente. aportul de calitate si evolutie de la poze mediocre la bune este imposibil aici. ori esti bun, toti aplauda, te primesc in haita, ori zboara numai ciomage spre tine. sigur, la mistouri suntem toti buni. dar daca sutam amatorii care declanseaza fara discernamant, poate ar trebui sa facem acelasi lucru si cu cei care isi dau cu parerea in acelasi mod. daca la fotografie sunt putini care ies in fata si restul sunt sanctionati drastic, pe viitor pe sectiunea asta, ce ziceti sa ne ocupam si sa ridicam nivelul parerilor si al modalitatii de exprimare a lor, nu doar al pozelor. deci pareri centrate, prost focalizate, fara nici un aport de valoare = spitzuri in fund la greu. e acelasi tratament ca la threadul cu poze negre postate de msdan aici.

despre asta e vorba oameni buni (pentru cei care habar nu au de ce se cearta cu mine aici)

Edited by GunX, 22 June 2006 - 10:00.


#89
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
man, mai citeste o data posturile. ti s-au reprosat chestii strict legate de fotografiere, si nu de prelucrare. ti s-a reprosat cer ars, incadrari proaste, we nefericit (culoarea pielii), nimic legat de "rama, prelucrarea, luminatia/saturatia etc". Las-o balta, nu mai abera ca te faci mai tare de rusine. Tu ai inceput primul aberatiile astea prin postul 20

#90
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
later edit : nevermind, m-a apucat o prea acuta senzatie de pierdere de vreme.

e ca tine.
vai ce rusine mi-e.

Edited by GunX, 22 June 2006 - 10:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate