Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Manelele vor muri cand...

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#199
MetalTerror666

MetalTerror666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.06.2009

View PostBTN, on 30th May 2009, 00:46, said:

ok..hi sa va zic..eu port de obicei haine largi,merg ca omul pe drum si dintr-o data aud pe cineva care striga "ce ba tu esti raper?" ii raspund frumos "da",la care el zice "'iiiiirial dreq"..asta da comportament =)) atata timp cat ei incep..eu nu o sa tac :) 99,9% dintre voi credeti ca rapul se rezuma la o serie de injurii,scandaluri,smecherii,jafuri etc. ei bine sunteti foarte prost informati..deci atata timp cat voi sunteti anti-rap,eu sunt anti-manele
un "emo" merge pe drum,cum il vede un om care din intamplare sau nu asculta manele,nu stie sa vorbeasca,nici sa scrie,nici sa citeasca,prima fraza pe care o zice o sa fie o injuratura..pun pariu,ziceti sincer,care din voi e anti-emo..va rog,cat se poate de sincer,tinand cont ca stilul emo e un stil de viata si un gen de muzica,chestie care nu va afecteaza cu nimic..emo nu se taie,nu se chinuie,nu se sinucide..ati fost prost informati,aia care fac asa ceva au dunga rosie pe buletin..in concluzie si in cazul asta manelistii incep :)
un rocker merge pe drum,par lung,lanturi la pantaloni,etc.un manelist vine,se uita la el dupa care il injura..dc? :)) ca sa se afle in taina..manelistul incepe :)

TOATE aceste cazuri sunt reale :) am fost in preajma :) deci mai bine taceti ca niciunul nu e mai bun ca altul..eu sunt anti-manele si asa raman :)


Eu nu stiu de ce trebuie sa dai explicatii ce este rap-ul in fata unor manelari. De cand trebuie sa explicam manelarilor ce este rock-ul sau ce este rap-ul? Deci cum va eu personal acest lucru, cand un manelar isi da cu parerea despre ceva, ORCE, defeca-te in parerea lui si in el pentru ca parerea unui manelar NU ARE VALOARE nici cat un maldar de rahat. Deci daca ar fi orcine altcineva decat un manelist care sa-mi faca observatie cu si despre ceva, m-ash simti aiurea si m-ash corecta, dar cand un manelar imi zice mie ce si despre ce, atunci e clar pentru mine ca ceea ce fac, fac bine. Nu conteaza cat de inteligent este un manelist, si recunosc sunt. Sunt putini manelisti inteligenti, dar nu inteligenti indeajuns, nu, nu indeajuns, asta combinat cu faptul ca acum 5-6-7 ani aveau obiceiul de a calca in picioare, a scuipa si a spurca tot ce nu apartinea de ei, tot ce nu semana cu ei, tot ce nu avea legatura cu maneaua, mie imi creaza o greata, o scarba, un dezgust, o sila, o repulsie eterna, una care nu va trece decat in ziua cand voi da coltul. Pentru ca asta este maneaua, oricat de prost sau inteligent ai fi daca ai vreo legatura, chiar si una mica cu maneaua, mostenesti anumite caracteristici, caracteristici care sar in ochi, care imediat imi spun ce fel de om esti la baza, cu tot cu inteligenta, chestie care imi provoaca greata. Numai cand aud cuvantul manea, manelar, instantaneu se perinda niste imagini jenante prin fata ochilor mei apoi simt cum ma cuprinde starea de voma. Asta este repulsia care nu trece vreodata, oricata scoala, carte, disciplina sau educatie ai la activ, nici ca ar depinde de situatia financiara, profesionala, etc.

Edited by MetalTerror666, 21 June 2009 - 11:05.


#200
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009

View Postbogdan3214, on 20th June 2009, 18:35, said:

Pai , legandu-ma de de alegerea nick-ului tau , probabil ai probleme neurologice,cauzate ,iarasi probabil de unele evenimente neplacute legat de subiect(ai fost agresat de "manelisti" ? )

Iar legatura ce ai enuntat-o, nu-mi dau seama unde a fost prezenta, m-am referit intr-un caz particular,nu general,cadrul problemei fiind reprezentat de mijlocul de transport in comun,care aparent reprezinta un "focar" de imbecilitate.

Si de ce sa te legi de nickname ? :) E libertatea fiecaruia ce pseudonim isi alege. Stii ce sunt alea probleme neurologice ? =))))))

Pai da.. mijloacele de transport in comun (la noi) reprezinta un mare focar de imbecilitate, daca stai sa observi ce animale urca in ele. In tren manelisti, in autobuz manelisti, in metrou manelisti. Si ca sa nu va suparati, urca si cocalari si rapperi si rockeri si pitipoance, amarati, cersetori, tigani si toate popoarele astea migratoare la un loc. Fiecare mai diferit decat celalalt. Spune-mi un loc in tara asta unde nu sunt manelisti pretudindeni ? Sau concert unde sa nu apara ei.. non existe ! Scandalele provocate sunt in mare parte de ciori, care nu au treaba si ce sa faca si ei.. comenteaza in vrie.

Ce-am patit si eu acum cateva zile in zona Armeneasca (unde stau) am venit cu un coleg pe la mine sa lucram un proiect pentru facultate, si gen vis-a-vis de casa mea e un bloc pe colt fara banci la scara, cu o bucata de beton ridicata pentru a face loc intrarii directe in subsol. Well, pe aici isi fac veacul minimalisti/cocalari de 15-17 ani care ies cu niste pustoaice vai steaua lor si incep sa comenteze pe seama celor care trec prin zona, chiar si de straini care mai locuiesc pe aici. Am iesit din casa cu colegu` si aud ceva gen " - Auziti baietii ? Fumati ? Da-ti-ne si noua un foc !" Intrebarea a fost clar intentie de caterinca, dar nu s-au uitat la ei ca sunt niste penibili care fac umbra pamantului degeaba, cum sa-i bagi in seama.. Am raspuns negativ, evident.. ca eu nu imi stric viata fumand, si cu o afirmatie " - Vrei sa-ti dau foc ?" apoi au inceput sa se mobilizeze si sa comenteze in voia lor, daca aveau c*aie puteau sa vina sa face 2 face a lil` bit cu us, desi nu ii cred in stare. De ce sa nu-ti vezi de treaba si sa intrebi omul daca fumeaza ? =)))) as a matter of fact is not your problem ! go f*ck yourself ! Purtau niste haine, cred ca luate din magazine de SH sau ceva unde se frecventeaza vanzarea de indispensabili sclipiciosi suficienti cat sa-ti tina c*aiele alea umflate de vid, pantaloni parca dati cu spray alb si tricouri in dungi cu inscriptii longevive si penibile. Du-te la Twice baa !

gen =)

#201
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

View PostyeaRZero, on 24th June 2009, 12:17, said:

Si de ce sa te legi de nickname ? :) E libertatea fiecaruia ce pseudonim isi alege. Stii ce sunt alea probleme neurologice ? =))))))

Pai da.. mijloacele de transport in comun (la noi) reprezinta un mare focar de imbecilitate, daca stai sa observi ce animale urca in ele. In tren manelisti, in autobuz manelisti, in metrou manelisti. Si ca sa nu va suparati, urca si cocalari si rapperi si rockeri si pitipoance, amarati, cersetori, tigani si toate popoarele astea migratoare la un loc. Fiecare mai diferit decat celalalt. Spune-mi un loc in tara asta unde nu sunt manelisti pretudindeni ? Sau concert unde sa nu apara ei.. non existe ! Scandalele provocate sunt in mare parte de ciori, care nu au treaba si ce sa faca si ei.. comenteaza in vrie.

Ce-am patit si eu acum cateva zile in zona Armeneasca (unde stau) am venit cu un coleg pe la mine sa lucram un proiect pentru facultate, si gen vis-a-vis de casa mea e un bloc pe colt fara banci la scara, cu o bucata de beton ridicata pentru a face loc intrarii directe in subsol. Well, pe aici isi fac veacul minimalisti/cocalari de 15-17 ani care ies cu niste pustoaice vai steaua lor si incep sa comenteze pe seama celor care trec prin zona, chiar si de straini care mai locuiesc pe aici. Am iesit din casa cu colegu` si aud ceva gen " - Auziti baietii ? Fumati ? Da-ti-ne si noua un foc !" Intrebarea a fost clar intentie de caterinca, dar nu s-au uitat la ei ca sunt niste penibili care fac umbra pamantului degeaba, cum sa-i bagi in seama.. Am raspuns negativ, evident.. ca eu nu imi stric viata fumand, si cu o afirmatie " - Vrei sa-ti dau foc ?" apoi au inceput sa se mobilizeze si sa comenteze in voia lor, daca aveau c*aie puteau sa vina sa face 2 face a lil` bit cu us, desi nu ii cred in stare. De ce sa nu-ti vezi de treaba si sa intrebi omul daca fumeaza ? =)))) as a matter of fact is not your problem ! go f*ck yourself ! Purtau niste haine, cred ca luate din magazine de SH sau ceva unde se frecventeaza vanzarea de indispensabili sclipiciosi suficienti cat sa-ti tina c*aiele alea umflate de vid, pantaloni parca dati cu spray alb si tricouri in dungi cu inscriptii longevive si penibile. Du-te la Twice baa !

gen =)


Pt simplul fapt  ca, in cazul de fata denota un comportament specific unor oameni , care au avut parte doar de lucruri negative in mare parte de-a lungul vietii, iar rock-ul pt ei a reprezentat un refugiu, adoptand o parere pesimista pt cele din jur,alimentata deasemenea de mesajul dintr-o afirmatie ironica de-a mea anterioara, daca a fost agresat de "manelisti". Cunosc personal oameni de genul acesta. Pentru a se intelege mai bine, exista oameni carora le place rock-ul doar pt simpul fapt ca le place ,fara a exista motive dintre cele enumerate mai sus, cum de altfel exista si oameni care ascuta si alte genuri de muzica doar pt motivul ca le place cum aranjamentul vocal este suprapus peste negativ,fara implicatii de "stock".

Iar ceea ce ai zis tu e o intrebare, nu o afirmatie,mai vezi cum stau treburile; daca tu ai intalnit doar oameni care asculta si manele ,fiind cocalari/retards/fara sange in putza/etc...crede-ma ca acest lucru nu e general. Probabil o sa observi acest lucru dupa ce mai cresti putin(in ani).

#202
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

View PostyeaRZero, on 24th June 2009, 12:17, said:

Sau concert unde sa nu apara ei.. non existe .

Ba eu la placebo nu am vazut niciun specimen manelist. In schimb am vazut o tanti imbracata ca la strip club, ciorapi plasa, pantaloni scurti luciosi negri, sandale lucioase negre cu platforma si toc de 20, bustiera neagra care ii ridica tatele pana in gat, o tona de machiaj. Stateam sa ma intreb ce cauta acolo?! cand a inceput concertul, surpriza.... stia toate versurile, inclusiv de la melodiile de pe noul album.

#203
MetalTerror666

MetalTerror666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.06.2009

View Postbogdan3214, on 24th June 2009, 13:42, said:

Pt simplul fapt  ca, in cazul de fata denota un comportament specific unor oameni , care au avut parte doar de lucruri negative in mare parte de-a lungul vietii, iar rock-ul pt ei a reprezentat un refugiu, adoptand o parere pesimista pt cele din jur,alimentata deasemenea de mesajul dintr-o afirmatie ironica de-a mea anterioara, daca a fost agresat de "manelisti". Cunosc personal oameni de genul acesta. Pentru a se intelege mai bine, exista oameni carora le place rock-ul doar pt simpul fapt ca le place ,fara a exista motive dintre cele enumerate mai sus, cum de altfel exista si oameni care ascuta si alte genuri de muzica doar pt motivul ca le place cum aranjamentul vocal este suprapus peste negativ,fara implicatii de "stock".

Iar ceea ce ai zis tu e o intrebare, nu o afirmatie,mai vezi cum stau treburile; daca tu ai intalnit doar oameni care asculta si manele ,fiind cocalari/retards/fara sange in putza/etc...crede-ma ca acest lucru nu e general. Probabil o sa observi acest lucru dupa ce mai cresti putin(in ani).

Pai da, devreme ce cand ma duc in rockoteca, prin preajma misuna o trupa de manelari si desi nu au sange in putza sa se bage in seama cu astia mai mari, doar cu aia mici, stau ascunsi si arunca cu obiecte inspre grupuletele noastre: sticle, brichete, monede, stii faze de astea de toata greata. Si nu-ti fa griji, de mine nu s-au luat niciodata, dar ma umple de nervi cand ii vad ca se leaga de aia mai mici, sau de rockeritele noastre. Si asta e de ajuns cat sa ingretoseze pe oricine, nu crezi? Ne-am luat si noi de ei in speranta ca se vor potoli, nicidecum, de fiecare data isi fac nesimtirea si mai mult simtita. Manelistii sunt niste animale(si prin asta cred ca am insultat regnul animal) Si mie imi place rock-ul doar pentru simplul fapt ca imi place, pur si simplu eu ma enervez repede cand vad manelarii cum isi impun o "superioritate" inexistenta, ei sunt constienti ca sunt mii de mile inferiori nu numai fata de noi metalistii, dar fata si de oamenii normali si de aceea cred ca-si mai pot ridica statusul prin acte d-astea jegoase de intimidare etc. Am crescut destui ani, voi creste ica pe atat(sper), marea parte din parerile mele se vor schimba cu timpul ca si pana acum, mai putin una. Simt ca voi muri cu parerea care o am despre manelisti. De ce iti zic asta ? Pentru ca de 6 ani incoace aceeasi parere am despre manelari. Te face ceva sa crezi ca acea parere se va schimba peste alti 6 ani ?? Improbabil!!! Desgustul de manele si manelisti nu trece odata cu varsta, nu se schuimba cu trecerea timpului. Hai sa-ti mai zic ceva: in biroul unde lucrez eu stau cu 6 colegi. Nimeni de acolo nu-i rocker si pe acolo se perinda multa lume, odata au intrat niste tiganci cu copii. Aia din birou: iesiti afara, nu aveti voie aici, si dupa ce au iesit: toti parca la unison: "tigani jegosi" Am ramas lumanareee !! :o:O:O Si aia au deja peste 30 de ani, au familii. Cum ziceam, ura de manele nu trece cu varsta si nici trecerea timpului. Si nu trebuie sa fii rocker sa detesti detestabilul. AM ZIS !!! Multa lume poate asculta maneaua si traieste viata manelelor, dar la fel de multa lume, poate chiar mai multa, o detesta, cu greata si desgust si se vede asta. Se vede clar.

#204
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostMetalTerror666, on 1st July 2009, 05:09, said:

Pai da, devreme ce cand ma duc in rockoteca
Crezi ca poti sa faci un efort si sa incerci, asa cum poti tu cu puterile tale, sa te exprimi cat de cat inteligibil  :rolleyes:

#205
MetalTerror666

MetalTerror666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.06.2009

View Postfracture, on 1st July 2009, 11:54, said:

Crezi ca poti sa faci un efort si sa incerci, asa cum poti tu cu puterile tale, sa te exprimi cat de cat inteligibil  :rolleyes:


Graba o sa ma omoare. In primul rand, manelare, nu cred ca esti in masura sa-mi corectezi mie greselile gramaticale sau ortografice, cand semeni d-ai tai, 90% din ei, faulteaza limba romana mai ceva ca Zidane. 2 la mana, daca nu esti in stare sa-mi dai o replica mai consistenta si mai inteligenta decat o simpla corectura la o greseala de exprimare, repet, cauzata din graba, te invit sa deschizi gura, ca-ci imi vine o manea pe tub. De fapt nici nu te invit sa deschizi gura. :D Stii tu, manelele astea merg din gura in gura :))))))) Cat despre commentul meu de mai sus, sunt sigur ca ai muscat din tastatura de nervi si ciuda. Daca nu poti sa ripostezi cu mai mult decat o corectura de exprimare, atunci, vorba ta, ti-am demonstrat care iti sunt capacitatile. :)



Si ca sa nu ramana treaba neincheiata, iti reformulez propozitia: "Pai da, cand ma duc in rockoteca, prin preajma misuna o trupa de manelari si desi NU au S.A.N.G.E.  I.N.  P.O.O.T.S.A sa se bage in seama cu astia mai mari, doar cu aia mici, stau ascunsi si arunca cu obiecte inspre grupuletele noastre: sticle, brichete, monede, stii faze de astea de toata greata."

#206
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostMetalTerror666, on 1st July 2009, 09:09, said:

te invit sa deschizi gura, ca-ci imi vine o manea pe tub.
E grele cuvintele astea nu-i asa  :rolleyes:

#207
OitaNeagra

OitaNeagra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.06.2009
Teoretic manelele nu vor muri. Va exista intotdeauna un "intelectual" care sa le asculte si unul care sa le cante. Mai nou ma enerveaza astia care asculta manele si se cred funky. Daca ii intrebi ce muzica asculta - tech,minimal,house - dar in casa rup manelele.

#208
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
mie imi place manelele si e misto sa dansezi din burik p ele.
roacari aia jegosi sunt de kakao...

#209
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

View PostOitaNeagra, on 2nd July 2009, 15:20, said:

Teoretic manelele nu vor muri. Va exista intotdeauna un "intelectual" care sa le asculte si unul care sa le cante. Mai nou ma enerveaza astia care asculta manele si se cred funky. Daca ii intrebi ce muzica asculta - tech,minimal,house - dar in casa rup manelele.


lol, cunosc cativa de genu'...chiar stiu de cazuri care, in "public" asculta rock...si acasa...dupa zici tu :lol:

#210
OitaNeagra

OitaNeagra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.06.2009

View Postbogdan3214, on 2nd July 2009, 15:45, said:

lol, cunosc cativa de genu'...chiar stiu de cazuri care, in "public" asculta rock...si acasa...dupa zici tu :lol:

:lol: Eu stiu un instructor de tektonik :lol: Toate tipele se uita dupa el... e tektonist omu' ...si cand am fost sa-l iau afara rupea maneaua in 2. Am zis ca nu e adevarat   :huh:  :lol:

#211
anies0

anies0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 07.02.2009

View Postcar-man, on 2nd July 2009, 14:26, said:

mie imi place manelele si e misto sa dansezi din burik p ele.
roacari aia jegosi sunt de kakao...

No tu' mă , buricarule. :lol:

#212
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009

View Postbubu30, on 24th June 2009, 15:50, said:

Ba eu la placebo nu am vazut niciun specimen manelist. In schimb am vazut o tanti imbracata ca la strip club, ciorapi plasa, pantaloni scurti luciosi negri, sandale lucioase negre cu platforma si toc de 20, bustiera neagra care ii ridica tatele pana in gat, o tona de machiaj. Stateam sa ma intreb ce cauta acolo?! cand a inceput concertul, surpriza.... stia toate versurile, inclusiv de la melodiile de pe noul album.

De ce -bă- ? Vorbim și noi frumos, nu ca pe maidan.. așa că te rog.
Nu ai văzut niciun specimen manelist pentru că majoritatea după a doua sau a treia piesă ies afară. Așa am observat și la eventuri tech-trance-psy etc, văd că nu pot ține pasul cu muzica respectivă și pleacă după juma de oră. Iar înăuntru rămân cunoscătorii.. mai bine.


View PostOitaNeagra, on 2nd July 2009, 15:20, said:

Teoretic manelele nu vor muri. Va exista intotdeauna un "intelectual" care sa le asculte si unul care sa le cante. Mai nou ma enerveaza astia care asculta manele si se cred funky. Daca ii intrebi ce muzica asculta - tech,minimal,house - dar in casa rup manelele.

Dacă îi întrebi mai pe larg cu ce se mănâncă genul respectiv habar nu au, în schimb ei ascultă Tech si Minimal. Tech.. mi se pare ok, dar Minimal cam suge. Majoritatea ex-cocalarilor tind către muzica electronică de tip comercial, însă sunt habarniști în privința ei. Ca și la Ferry Corsten, erau toți minimaneliștii acolo prezenți special pentru Barbulescu sau Raoul, însă la ceva scurt timp după ce a intrat Ferry au ieșit majoritatea afară. Ce-i drept nici Ferry n-a strălucit, dar fără el și Planet Funk și fără publicul masă habarnist, Liberty Parade-ul era un complet eșec. Oricum s-a dovedit a fi un Fail Parade, organizarea bună, lumini, efecte meseriașe (probabil echipamentul adus din afară atât și sponsorizarea).

#213
gman_

gman_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.01.2009
manele vor muri cand nu le mai ascultati. e logic.

#214
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009

View Postbogdan3214, on 24th June 2009, 13:42, said:

Pt simplul fapt  ca, in cazul de fata denota un comportament specific unor oameni , care au avut parte doar de lucruri negative in mare parte de-a lungul vietii, iar rock-ul pt ei a reprezentat un refugiu, adoptand o parere pesimista pt cele din jur,alimentata deasemenea de mesajul dintr-o afirmatie ironica de-a mea anterioara, daca a fost agresat de "manelisti". Cunosc personal oameni de genul acesta. Pentru a se intelege mai bine, exista oameni carora le place rock-ul doar pt simpul fapt ca le place ,fara a exista motive dintre cele enumerate mai sus, cum de altfel exista si oameni care ascuta si alte genuri de muzica doar pt motivul ca le place cum aranjamentul vocal este suprapus peste negativ,fara implicatii de "stock".

Iar ceea ce ai zis tu e o intrebare, nu o afirmatie,mai vezi cum stau treburile; daca tu ai intalnit doar oameni care asculta si manele ,fiind cocalari/retards/fara sange in putza/etc...crede-ma ca acest lucru nu e general. Probabil o sa observi acest lucru dupa ce mai cresti putin(in ani).

Nu, imi cer scuze.. nu m-am nascut ieri si am trecut deja in al doilea deceniu din viata mea :lol: Ma tin sa-ti spun ca e cam generalizata treaba, desi eu n-am avut de-a face cu niciun terminat de genul stiu cum stau lucrurile destul de bine. Si cum spune si gman, manelele vor muri cand nu vor mai fi ascultate, la fel ca si in moda, cand numai e popular un anumit curent deja se face loc altuia mai bun mai improvizat, mai evoluat decat precedentele. Daca lumea simpla cere lucruri simple atunci de ele va avea parte.. aici aducem exemplul manelelor.

Ca sa numai precizez ca sunt si rockeri care critica alte genuri muzicale precum trance/hip-hop/dnb/r&b etc.. de ce sa faci asta ? Te simti mai important ? Si majoritatea nici nu cunosc semnificatia genului respectiv si nici cu ce se mananca, de aici parerea mea e ca ar trebui sa ne vedem fiecare de-ale noastre. Curand vor disparea multe genuri muzicale, sau nu vor mai fi la fel de apreciate precum sunt in zilele noastre si vor fi inlocuite de genurile noi. Orice are un inceput, are si un sfarsit..

Si mi se pare un lucru absolut penibil sa discriminezi pe baza genului de muzica sau de imbracaminte sau ce alt gen o mai exista :lol: mai ales intr-o tara pe care-o vrem bine privita de ochii occidentali.

#215
Fun_SUSANU_Fun

Fun_SUSANU_Fun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.09.2009
:lol:  Cum sa dispara manelele?? Prin intermediul lor se afirma lumea si produc banul ushor...Chiar asa prosti sunt??? Nu ai vazut ca acum sunt promovati de mici in lumea asta manelista?...MUnca este pentru tractoare  :D ...

Attached Files



#216
xGrimReaperx

xGrimReaperx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 24.03.2010
Vor muri in 2012, daca o sa vina sfarsitul. Daca nu, avem noi grija sa pornim un genocid impotriva lor >:)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate