Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Atestat consilier de siguranta

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 

Manele

- - - - -
  • Please log in to reply
425 replies to this topic

Poll: Manele (497 member(s) have cast votes)

Va plac manelele?

  1. Da,la nebunie. (60 votes [12.07%])

    Percentage of vote: 12.07%

  2. Nu. (369 votes [74.25%])

    Percentage of vote: 74.25%

  3. Asa si asa. (68 votes [13.68%])

    Percentage of vote: 13.68%

Vote Guests cannot vote

#37
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
am votat NU

votul meu conteaza :D :D :D

#38
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Ce adevarati sunteti. Nu va plac manelele dar stati pe un topic cu manele, sa mai injurati putin si sa judecati, desi nimeni nu va da dreptul.
Eu am votat asa si asa. majoritatea-s varza, dar unele merg.

#39
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
Va rog sa pastrati un ton decent al discutiei si sa nu mai deviati de la subiect.

Va multumesc pentru intelegere!

#40
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Imi plac manelele,nu toate,ci cele de dragoste in special,unele sunt chiar belea,ce atata criza,ca manelistii sunt inculti,tigani etc.Am destui prieteni care asculta manele,si ce?Nu sunt imputiti,nici tigani nici inculti.
Mai bine ar disparea rockerii si muzica lor de rahat,mai ales stilu de imbracaminte,blugi antici,ghete vara,lanturi,cum poti sa umbli asa ceva???Si mai ales sa fii imputit asa!!Ca oricat te`ai spala,e dificil zic eu sa rezisti cu hainele alea si cu ghete vara!!
Si eu ascult si manele insa nu adopt si stilu vestimentar,care chiar nu imi place.

#41
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

View PostTheGrudge, on Sep 26 2006, 19:36, said:

Imi plac manelele,nu toate,ci cele de dragoste in special,unele sunt chiar belea,ce atata criza,ca manelistii sunt inculti,tigani etc.Am destui prieteni care asculta manele,si ce?Nu sunt imputiti,nici tigani nici inculti.
Mai bine ar disparea rockerii si muzica lor de rahat,mai ales stilu de imbracaminte,blugi antici,ghete vara,lanturi,cum poti sa umbli asa ceva???Si mai ales sa fii imputit asa!!Ca oricat te`ai spala,e dificil zic eu sa rezisti cu hainele alea si cu ghete vara!!
Si eu ascult si manele insa nu adopt si stilu vestimentar,care chiar nu imi place.

Eu zic ca mai bine nu ai generaliza.
Io n-am vazut pana acum manelisti care sa nu aiba o pereche de pantofi albi cu cioc  :death: sa nu se geluiasca pana li se increteste pielea capului.

Dar am vazut rockeri, care is la locul lor. Sunt multi care asculta rock care nu-s "normali", asta pentru simplul fapt ca exista mai multe tipuri de muzica rock, spre deosebire de manele, care din punctul meu de vedere sunt una si una identice.. si mi se face greata cand aud asa ceva... dar mai ales cand aud pe unu care tot le lauda si le ridica in slavi.

#42
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Fiecare cu parerile lui,nah ca eu ascult manele dar nu inghit stilu vestimentar al manelistilor,incepant de la pantofi pana la bluze strimte de piata,nici macar gel nu folosesc :).Si am si destui prieteni care asculta manele,si chiar oameni destepti,in fine,cineva care uraste manelele normal ca nu poate vorbi frumos nici despre ele nici despre cei care le asculta :)

Edited by TheGrudge, 29 September 2006 - 23:13.


#43
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Ce om destept asculta manele? Versurile? Negativul? Sa fim seriosi...

#44
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Posticynoangel, on Oct 4 2006, 14:50, said:

Ce om destept asculta manele? Versurile? Negativul? Sa fim seriosi...

Nu vad de ce trebuie sa fi prost ca sa asculti manele si ce treaba are negativul?

#45
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Am mai spus`o si o repet,chiar nu inteleg ce legatura are PROSTIA,INCULTURA cu manelele!E un gen muzical,unde e prostia in el?De unde concluziile astea?Majoritatea manelelor abordeaza teme de dragoste.Si chiar la cele care au ca tema banii,dusmanii,care nici mie nu`mi plac de nici o culoare,nu vad legatura cu incultura.Ca se apuca de cantat manele nu stu ce  tigan distrus care n`are nici o treaba cu viata si care nu stie sa scoata doua vorbe,asta e partea a doua.Dar de aici nu trebuie sa se traga concluzia ca toata lumea care asculta manele e inculta,proasta.

#46
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
acu 2-3 ani ascultam ca nebunu manele acuma mi-o trecut mai am vreo 5-6 manele pe tot calcu :)

#47
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Voi cand luati apararea manelelor din ce unghi le priviti?
Faptul ca ascultati asa ceva nu credeti ca va da un imbold sa le aparati?

Poate ca exista ceva manele care or fi faine. Dar din pacate eu nu le-am auzit p-alea faine. De fiecare data parca e acelasi text, cantat de aceeasi oameni. Na, poate e doar parerea mea.

Si vreti sa spuneti ca manele chiar iti transmit ceva prin versurile lor? Spuneti-mi si mie atunci o manea de-asta adevarata.. poate ma apuc de ascultat manele  :P

#48
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Posticynoangel, on Oct 5 2006, 14:59, said:

Voi cand luati apararea manelelor din ce unghi le priviti?
Faptul ca ascultati asa ceva nu credeti ca va da un imbold sa le aparati?

Poate ca exista ceva manele care or fi faine. Dar din pacate eu nu le-am auzit p-alea faine. De fiecare data parca e acelasi text, cantat de aceeasi oameni. Na, poate e doar parerea mea.

Si vreti sa spuneti ca manele chiar iti transmit ceva prin versurile lor? Spuneti-mi si mie atunci o manea de-asta adevarata.. poate ma apuc de ascultat manele  :P


http://forum.softped...howtopic=152540

#49
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006

View Posticynoangel, on Oct 5 2006, 16:59, said:

Voi cand luati apararea manelelor din ce unghi le priviti?
Faptul ca ascultati asa ceva nu credeti ca va da un imbold sa le aparati?

Poate ca exista ceva manele care or fi faine. Dar din pacate eu nu le-am auzit p-alea faine. De fiecare data parca e acelasi text, cantat de aceeasi oameni. Na, poate e doar parerea mea.

Si vreti sa spuneti ca manele chiar iti transmit ceva prin versurile lor? Spuneti-mi si mie atunci o manea de-asta adevarata.. poate ma apuc de ascultat manele  :P
Manelele sunt un fel de inoire a muzicii populare.

#50
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postadryyan, on Oct 12 2006, 00:03, said:

Manelele sunt un fel de inoire a muzicii populare.


De cand seamana muzica populara cu manelele? :huh:

Edited by Sh0rty, 12 October 2006 - 12:06.


#51
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View PostSh0rty, on Oct 12 2006, 13:06, said:

De cand seamana muzica populara cu manelele? :huh:
Seamana destul de mult. In sensul ca exista si muzica populara cu versuri de manele si invers. Ca sa nu mai zic ca majoritatea manelistilor se distreaza la fel de bine pe muzica populara.... <_<

#52
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postplacebo87, on Oct 13 2006, 00:26, said:

Seamana destul de mult. In sensul ca exista si muzica populara cu versuri de manele si invers. Ca sa nu mai zic ca majoritatea manelistilor se distreaza la fel de bine pe muzica populara.... <_<

Nu cred ca seamana deloc,nici la mesaj nici la linie melodica,ca amandoua sunt muzica de petrecere e altceva :D

#53
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006
Ca sa spui ca seamana cu muzica populara  ar trebui întâi clarificat ce este muzica populara.


Folclorul autentic, cules de etnografi si rapsozi populari, nu are nimic în comun cu manelele.





Pseudofolclorul sau neofolclorul, adica facaturile gen Loghin, Ciobanu, Sinulescu, au ceva în comun cu manelele anume prostul gust si lipsa de valoare culturala.

Muzica lautareasca, romantele au iarasi ceva comun (multi mari manelisti au început ca lautari si unii îi denumesc lautari si pe manelisti) cu manelele.

Edited by Ramunc, 13 October 2006 - 15:33.


#54
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View Postliviumanelistu, on Jun 13 2006, 11:19, said:

va plac manelele ?

te iubeste femeile?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate