Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

A aparut Gothic 2...

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
sincer va spun ca nu am jucat primul Gothic, dar am auzit destule despre el. Momentan nu dispun decat de niste screenshoturi... sincer seamana cu Mistmare numai ca arata mai prost...


[ http://www.piranha-bytes.com/gothic2/files/media/shots/shot_3105_01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.piranha-bytes.com/gothic2/files/media/shots/shot_mood_01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.piranha-bytes.com/gothic2/files/media/shots/shot_mood_03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.piranha-bytes.com/gothic2/files/media/shots/shot07.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Fubar Over

#2
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Nu seamana cu Mistmare.
Gothic I a fost beton. Oricum in top 3 in anul in care a aparut.
AI ceva mai intelegent : daca ii furai unuia din cocioaba ceva - atunci asta sarea la bataie, te urmarea prin comuna....

As vrea ca macar Mistmare II sau III sa ajunga la nivelul lui Gothic I.

Maine revin cu detalii (il instalez diseara).

#3
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
chiar te rog... am zis ca seamana cu Mistmare, dar cum nu am jucat Gothic nu pot sa am o parere relevanta. Cel putin din screenshoturi arata mai prost decat Mistare. Si ca fapt divers cam cat ai jucat din Mistmare (intrebarea nu este sarcastica... mai ntereseaza pentru ca nu stiu ce sa fac intr-un loc).

Fubar Over

#4
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Gothic II este super. Cu siguranta prinde top 3 rpg anul asta.

Grafica ma multumeste ff mult. Prima locatie: padure. Pai simteam si racoarea.
Cine s-a obinuit cu stilul de lupta in prima parte e bine ptr ca  e acelasi. Dai cu barda, te retragi, dai iar, mai parezi.
Prima misiune: sa culeg nu stiu ce plante in gradina unui fermier.

Un plus mare: toate dialogurile se aud (nu doar scris si auzit doar alea importante).
In oras daca intri la unu in casa vine ala si te da afara. Daca te dai la cufarul lui sare tot satul pe tine.

Ce sa va mai spun?

#5
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
Ce resurse cere ???

:)

#6
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Pai mie imi merge f bine pe un XP 1700 Mhz, 768 mb, Nvidia 4200.
Placa video insa e solicitata aproape de maxim.

Asa ca e cam pretentios.

#7
Fire

Fire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.06.2003
l-am terminat !!!!

lol

stati linisti :
1. e mai beton decat Gothic 1
2. se termina in coada de peste ca sa faca loc pentru gothic 3
3. o sa aveti de jucat ceva timp
4. incercati ca dupa ce terminati cu o grupare sa il mai incepeti si cu celelate, apar chestii noi

#8
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Acum imi vine si mie pe "tzeava"....;) o sa il instalez si o sa revin cu pareri..il caut de foarte multa vreme... am vazut la un coleg Gothic 1.... si mi-a placut f mult.

#9
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003
MERITA! Si eu la finish-uit si e clar printre cele mai bune RPG-uri. Merita jucat si rezjucat!

#10
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
am incercat sa-l joc. Si cred ca o sa mai incerc. Mi sa parut foarte greu...asa mutle chestii...quest acolo... m-am dus la tavern unde era hotul ala...pai mi-a dat-o ala in gura...

#11
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
la icneput de tot nu stiu sa manevrez omu` :D

o iau in dinti de la goblinu ala nebun si mik care imi iese in fata langa rauletzu sau cascada aia, ce-o fi ea.

#12
Alexcd2003

Alexcd2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 17.11.2003
Da... Si yo mi-am furat-o la inceput. Dar am luat-o cu Gothic 1 sa vad care era treaba cu el si am inteles. Ai o spada in mana si dai stanga-dreapta, stanga-dreapta, stanga-dreapta pana omori inamicul :drac: Daca inamicul e mai tare un pic mai faci si un pas inapoi sa te aperi ca altfel... ti-o furi :fart: :droll:
Sfatul meu pentru cei care vor sa joace GOTHIC 2: este pacat sa va apucati de el daca nu l-ati jucat si pe primul. Grafica lui Gothic 1 nu este atat de inapoiata fata de Gothic 2 si se merita jucat in special pentru ca povestea se continua, deci o sa aveti un feeling deosebit cand va apucati de Gothic 2. Oricum inarmati-va cu multa rabdare si profitati de noptile lungi de iarna /pC/
Si inca ceva... nu ezitati sa luati de pe NET un walkthrou sau un faq al jocului. In felul acesta veti scapa de multe ore pierdute aiurea pe campurile si dealurile din GOTHIC 2. Nu-l cititi dinainte pe tot ci doar acolo unde nu mai stiti ce sa faceti sau daca nu sunteti sigur ca ar fi mai bine sa faceti chestia aia inainte de cealalta -Pick_nose . Intelegeti voi... Oricum jocul este destul de intuitiv la questuri dar este o imbarligatura intre ele... :rolleyes: ca nu sti cum sa faci mai bine si mai repede.

#13
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003
Hai ca nu-i chiar asa greu pe cat pare. La inceput, intr-adevar pot fi ceva probleme ca nu stii exact cum stau lucrurile, nu ai experienta, etc. dar daca le iei pe rand si cu rabdare sigur merge. Aveti grija ce va alegeti sa fiti in oras (razboinic, arcas (parca), mag) ca o data ce ati facut alegerea nu se mai poate schimba nimic. Majoritatea alege razboinicu ca e prima oferta care apare, dar nu unica, cum mai spuneam...

#14
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
adik inainte de toate zici sa joc Gothic 1? nu de alta dar daca zici ca e asa mare 2, banuiesc ca primul nu era nici el mai prejos.....

#15
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003
Eu pe 1 nu l-am jucat niciodata desi as fi vrut acest lucru. Se poate juca si 2 direct, fara ca sa fii jucat 1 in prealabil si merge bine, adica intelegi despre ce e vorba. Asa am facut eu... Oricum, de preferat este sa joci 1 inainte ca intelegi mult mai bine si cand il joci pe 2 parca totul pare mai la locul lui, cel putin asa imi inchipui eu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate