Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#415
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
Vreau si eu sa fac Bucuresti - Bran.
Am vazut vreo 3 trasee :

1. Bucuresti - Ploiesti - Predeal- Rasnov - Bran (mai mult pe DN1)
2. Bucuresti - Pitesti - Campulung Muscel - Bran
3. Bucuresti - Targoviste - Predeal - Rasnov - Bran

Care ruta ar fi cea mai buna ?
Nu vreau nici sa pierd foarte mult timp, dar nici nu mi-as rupe masina pe cine stie ce drum.

Multumesc anticipat.

#416
dansta

dansta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 07.05.2007

 Bosley, on Aug 11 2008, 15:26, said:

Vreau si eu sa fac Bucuresti - Bran.
Am vazut vreo 3 trasee :

1. Bucuresti - Ploiesti - Predeal- Rasnov - Bran (mai mult pe DN1)
2. Bucuresti - Pitesti - Campulung Muscel - Bran
3. Bucuresti - Targoviste - Predeal - Rasnov - Bran

Care ruta ar fi cea mai buna ?
Nu vreau nici sa pierd foarte mult timp, dar nici nu mi-as rupe masina pe cine stie ce drum.

Multumesc anticipat.
1. posibila aglomeratie pe dn1
2. nu stiu cum e la iesirea de pe autostrada, am auzit ca se formeaza cozi
3. posibil aglomeratie sinaia-predeal

din cele 3 cred ca traseul 3 e mai bun
ar mai fi un traseu: bucuresti-targoviste-campulung-bran (nu se intra in campulung, dupa fabrica de ciment se face dreapta)
bucuresti-targoviste bun
targoviste-campulung bunicel (vreo 6-7 km mai prost la vreo 30 km de targoviste)
campulung-bran bunicel
am observat ca multi bucuresteni prefera acest traseu, cred ca e cel mai scurt si nu e aglomerat

#417
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 13.09.2007
Stie cineva cum se mai circula pe Valea Oltului????? Maine plec din Cluj spre Pitesti si ma intorc Duminica. Tot asa greu se merge, coloane, aglomeratie...., circulatie pe un sens??????

#418
pleampa

pleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.01.2008

 Bosley, on Aug 11 2008, 15:26, said:

Vreau si eu sa fac Bucuresti - Bran.
Am vazut vreo 3 trasee :

1. Bucuresti - Ploiesti - Predeal- Rasnov - Bran (mai mult pe DN1)
2. Bucuresti - Pitesti - Campulung Muscel - Bran
3. Bucuresti - Targoviste - Predeal - Rasnov - Bran

Care ruta ar fi cea mai buna ?
Nu vreau nici sa pierd foarte mult timp, dar nici nu mi-as rupe masina pe cine stie ce drum.

Multumesc anticipat.


Si eu tot traseul 3 ti-l recomand modificat cum a spus si dansta prin Campulung sau traseul 2 Pitesti - Campulung.
Buc.- Targoviste este f. bun.
Atentie la radarele mobile !

Edited by pleampa, 16 August 2008 - 09:57.


#419
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
salutare,

saptamana viitoare plec cu autoturismul in Austria si anul trecut pe aceeasi ruta am innebunit de la sibiu pana in Arad. Anul acesta vreau sa o iau de la Sibiu in sus prin ALBAIULIA-CLUJ-ORADEA.

Imi poate spune cineva detalii despre drum (E81+e60 din Cluj)? Benzi duble, tiruri, zone aglomerate?

Multumesc.

#420
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008

 vlad2007, on Jul 30 2008, 00:24, said:

a fost zilele acestea ,dupa inundatii, cineva la poiana zanelor ?

daca da si poate sa-mi spuna frumos cum este drumul pe acolo in specila acel ultim kilometru pe drum forestier :)
Nu stiu daca mai e de folos raspunsul;era ok drumul,am fost pe 5 aug;dar acel un km de drum forestier,erau de fapt 5km...

#421
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 EDGE, on Aug 18 2008, 16:41, said:

salutare,

saptamana viitoare plec cu autoturismul in Austria si anul trecut pe aceeasi ruta am innebunit de la sibiu pana in Arad. Anul acesta vreau sa o iau de la Sibiu in sus prin ALBAIULIA-CLUJ-ORADEA.

Imi poate spune cineva detalii despre drum (E81+e60 din Cluj)? Benzi duble, tiruri, zone aglomerate?

Multumesc.

Am fost in Iulie pe drumurile astea:

Sibiu - Copsa Mica: drum bun si nu prea aglomerat. E ok
Copsa Mica - Blaj - Teius: nu e aglomerat si nu are gropim insa e deformat rau pe unele portiuni si trebuie sa ai grija la denivelari ca poti rupe masina.
Sibiu - Sebes: foarte bun, multe portiuni cu doua benzi pe sens, mai ales la urcare, insa aglomerat. La intrearea in Sebes se formeaza cozi de mai multi kilometri
Sebes - Turda - Cluj: foarte bun, doar in Turda e mai naspa
Cluj - Oradea: foarte bun, multe portiuni cu doua benzi pe sens la urcare. Si asta e foarte aglomerat si cu multe urcari, coborari si serpentine.

Parerea mea:
Sibiu - Alba Iulia - Cluj - Oradea sau
Sibiu - Deva - Brad - Beius - Oradea (asta e ok si e liber)

Drum bun!

Edited by markarian, 18 August 2008 - 20:52.


#422
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

 EDGE, on Aug 18 2008, 17:41, said:

saptamana viitoare plec cu autoturismul in Austria si anul trecut pe aceeasi ruta am innebunit de la sibiu pana in Arad. Anul acesta vreau sa o iau de la Sibiu in sus prin ALBAIULIA-CLUJ-ORADEA.

Imi poate spune cineva detalii despre drum (E81+e60 din Cluj)? Benzi duble, tiruri, zone aglomerate?
Mergi noaptea si e OK; ziua stai la cozi; grija la radarele fixe de pe Turda-Cluj.
Daca trebuie neaparat sa mergi ziua, probabil cea mai buna idee ar fi Alba Iulia, Zlatna, Campeni, Beius, Oradea; asfaltul nu e grozav, dar macar mergi si sunt putine tiruri.

#423
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006

 EDGE, on Aug 18 2008, 17:41, said:

salutare,

saptamana viitoare plec cu autoturismul in Austria si anul trecut pe aceeasi ruta am innebunit de la sibiu pana in Arad. Anul acesta vreau sa o iau de la Sibiu in sus prin ALBAIULIA-CLUJ-ORADEA.

Imi poate spune cineva detalii despre drum (E81+e60 din Cluj)? Benzi duble, tiruri, zone aglomerate?

Multumesc.


de cateva zile ziua e jale la intrarea in Cluj dinspre Turda, se fac coloane de masini inca de la urcarea feleacului pana in Cluj. Noaptea treci usor de cluj, atentie la camere radar.

#424
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Multumesc frumos de informatii :)

#425
deiu

deiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.09.2005
Trebuie sa merg de la Deva la Buzau. Ce varianta imi recomandati?

1: Deva-Sibiu-Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau - am inteles ca sunt multe semafoare/lucrari intre Sibiu si Brasov. Ar mai fi varianta Sibiu-Sighisoara-Brasov
2: Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau
3: Deva-Tg Jiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau

Multumesc

Edited by deiu, 22 August 2008 - 14:19.


#426
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
In nici un caz nu parcurge Targoviste - Ploiesti.
Deci ar fi varianta 1 prin Sighisoara. Pe de alta parte, prin Ardeal drumurile sunt mai libere decat prin Muntenia.

#427
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008

 deiu, on Aug 22 2008, 15:18, said:

Trebuie sa merg de la Deva la Buzau. Ce varianta imi recomandati?

1: Deva-Sibiu-Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau - am inteles ca sunt multe semafoare/lucrari intre Sibiu si Brasov. Ar mai fi varianta Sibiu-Sighisoara-Brasov
2: Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau
3: Deva-Tg Jiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau

Multumesc
Varianta 1 mi se pare cea mai potrivita cu Sibiu-Sighisoara-Brasov-Intorsura Buzaului;Targoviste-Ploiesti nu recommand nici eu

#428
dansta

dansta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 07.05.2007

 deiu, on Aug 22 2008, 15:18, said:

Trebuie sa merg de la Deva la Buzau. Ce varianta imi recomandati?

1: Deva-Sibiu-Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau - am inteles ca sunt multe semafoare/lucrari intre Sibiu si Brasov. Ar mai fi varianta Sibiu-Sighisoara-Brasov
2: Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau
3: Deva-Tg Jiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Buzau

Multumesc

clar varianta 1. sibiu-brasov adevarat multe semafoare dar se merge binisor. daca ai noroc sa prinzi cat mai multe pe verde e chiar f bine
gaesti-targoviste-ploiesti (80 km) e jale

#429
wassabi

wassabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 14.10.2007
Intentionez sa plec din Constanta la Moeciu si m-am gandit sa schimb un pic anul asta trasel si sa o iau pe ruta Buzau-Vernesti-Siriu-Brasov (eventual sa raman o noapte, doua la Siriu). Stiu ca acum cativa ani drumul era in lucru. A fost cineva de curand pe ruta mai sus mentionata?

#430
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008

 wassabi, on Aug 24 2008, 12:22, said:

Intentionez sa plec din Constanta la Moeciu si m-am gandit sa schimb un pic anul asta trasel si sa o iau pe ruta Buzau-Vernesti-Siriu-Brasov (eventual sa raman o noapte, doua la Siriu). Stiu ca acum cativa ani drumul era in lucru. A fost cineva de curand pe ruta mai sus mentionata?
Am fost saptamana trecuta.Drumul este bun si nu este aglomerat;doar pe o f. mica portiune(500m)se circula pe un fir.Recomand.

#431
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 markarian, on Aug 18 2008, 21:51, said:

Parerea mea:
Sibiu - Alba Iulia - Cluj - Oradea sau
Sibiu - Deva - Brad - Beius - Oradea (asta e ok si e liber)

Drum bun!

Sibiu - Deva e foarte aglomerat si se lucreaza in Orastie, o parte din traseu se poate ocoli pe un drum judetean. Se merge spre Geoagiu Bai iar apoi dupa podul peste Mures se face stanga. Se poate iesi in Simeria sau daca nu ai treaba aici sau in Deva poti iesi dupa Deva direct in drumul spre Oradea.

Edited by rexkroki, 25 August 2008 - 07:38.


#432
alexpripas

alexpripas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.01.2007
As fi si eu interesat de starea mai multor drumuri, pentru ca in septembrie intentionez sa fac o plimbare prin tara.

Deci ...
1. Rm. Vilcea - Brezoi - Voineasa - Sadu - Sibiu (as prefera sa ocolesc Valea Oltului, fiind destul de aglomerata)
2. Sibiu - Orastie - Geoagiu Bai (auzisem ca la Sebes e aglomerat)
3. Geoagiu Bai - Hunedoara - Petrosani - Tg. Jiu

Daca a fost cineva de curand prin zonele mentionate, si ma poate ajuta, i-as fi recunoscator

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate