Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Play Station

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,598
  • Înscris: 01.08.2005
Fratilor, spuneti-mi va rog care este diferenta intre cd-urile de playstatio si calculator.
Deasemeni un cd cu joc de calculator se poate face pentru playstation?
Sint novice in asa ceva, orice lamurire o astept cu interes!

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 costyn_man, on May 27 2006, 02:13, said:

Fratilor, spuneti-mi va rog care este diferenta intre cd-urile de playstatio si calculator.
Deasemeni un cd cu joc de calculator se poate face pentru playstation?
Sint novice in asa ceva, orice lamurire o astept cu interes!
Playstation sau Playstation2 sunt console de jocuri. Jocurile sunt pe CD-uri la prima si pe DVD la a doua. Afisarea se face numai pe ecranul TV. Jocurile folosesc alt limbaj masina decat cele de la PC, deci nu sunt interschimbabile. Consolele (nemodificate hardware) au o protectie impotriva folosirii de CD/DVD-uri copiate - deci merg numai cu cele originale.

#3
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
sunt niste montaje (rippere) care se monteaza in consolele playstation si le poti face sa citeasca jocuri de calculator- am montat asa ceva... insa montajele alea se gasesc doar cu comanda si costa ceva bani...vreo 4 mil

#4
ghostbuster

ghostbuster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 01.03.2006
:D 4 milioane? eu acuma va spun serios, acela este un cip ce se monteaza casa poti juca jocuri trase dupe pc, aici consta in jur de 25-30 de euro adica un milion, las aici un site din spania http://www.todoelect...fd592a8c5d66fc2

#5
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
eu am montat acum un an asa ceva si doar l-am montat! tipu' care era cu el mi-a zis ca a dat 4 mil pe el...atat

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 ghostbuster, on May 27 2006, 10:14, said:

:D 4 milioane? eu acuma va spun serios, acela este un cip ce se monteaza casa poti juca jocuri trase dupe pc, aici consta in jur de 25-30 de euro adica un milion, las aici un site din spania...

Nu merge cu nici un fel de joc "tras de pe PC"! Merge cu copii de jocuri originale de consola, nu cu jocurile pentru PC.
Ca faci copiile pe PC cu DVD-writerul este doar un detaliu, poti sa le copiezi si cu Mac-ul daca vrei...

#7
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,598
  • Înscris: 01.08.2005
Dupa mai multe cautari am gasit ceva, http://www.mod-chip.ro/Playstation.htm  la noi in Romania, nu stiu daca se mai gasesc jocuri pentru PS1, voi aveti idee daca se pot downloda?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate