Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Loto Pe Alese ?

- - - - -
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#505
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
nu, pentru ca 23 de numere, deși acoperă aproape jumătate din tabla de joc, nu vă dau aproape 50% șanse de câștig, cum cred unii. Ele acoperă 100.000 de variante, din 14.000.000, deci probabilitatea de câștig este de 0,72%. Atât.
1400 de oameni își riscă 100 de euro pt o probabilitate de 0.7% de a câștiga un pot care oricum nu le-ar aduce mai mult de 4-5000 de euro.

Sa vedeti tiganii cum o sa il urmareasca pe Diaconescu pe la usile OTV sa le dea banii inapoi.

#506
gunnarson

gunnarson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.03.2007
OTV cu ale sale 23 de numere au luat o laie. Au ghicit doar un numar din 6.

Ce sa-i face daca Ogica n-a fost inspirat la ales numerele.

La fel poti sa ai si mama schemei, daca n-ai noroc la ales numere, degeaba.

#507
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Poti sa ai noroc cu galeata, daca nu ai rude la Inseloterie tot degeaba.  Nu pupi premiul maxim veci.   Nu e de mirare ca jocurile de noroc au fost inventate de mafioti.

Si asta cu fraudatul categoriei 1 e doar varful aisbergului.     Am o mare banuiala ca dupa extragere amicii de la loterie nu mai declara cate bilete au avut si mai baga in buzunare cateva milioane de iepuri...

#508
blaCk-heaRt

blaCk-heaRt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2007
decat sa dau bani pe bilet la loto mai bine imi cumpar de banii aia bere

#509
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

 fiberspeeder, on Aug 27 2007, 04:27, said:

Poti sa ai noroc cu galeata, daca nu ai rude la Inseloterie tot degeaba.  Nu pupi premiul maxim veci.   Nu e de mirare ca jocurile de noroc au fost inventate de mafioti.

Si asta cu fraudatul categoriei 1 e doar varful aisbergului.     Am o mare banuiala ca dupa extragere amicii de la loterie nu mai declara cate bilete au avut si mai baga in buzunare cateva milioane de iepuri...
Pe ce iti bazezi banuiala asta?

#510
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

 da.ta, on Aug 27 2007, 05:11, said:

Pe ce iti bazezi banuiala asta?


Eu asa v-as fura :P

#511
gunnarson

gunnarson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.03.2007

Quote

Eu asa v-as fura
Loteria este deja un joc inechitabil, participantii batandu-se pe premii care sunt un procent mic din incasarile loteriei. Deja 'te fura' pe usa din fata, ce rost mai are sa-ti ia si pe aia din dos?

In Italia s-a intamplat pe dos, partecipantii au fraudat loteria. Partecipantii fiind componenti ai Mafiei. Ei jucau o varianta si faceau tot posibilul sa se extraga aia.

Ce e mai usor dupa parerea voastra: Sa fortezi extragerea unei variante sau ne-extragerea tuturor celor  jucate? :rolleyes:

#512
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

 gunnarson, on Aug 27 2007, 15:11, said:

Loteria este deja un joc inechitabil, participantii batandu-se pe premii care sunt un procent mic din incasarile loteriei. Deja 'te fura' pe usa din fata, ce rost mai are sa-ti ia si pe aia din dos?

In Italia s-a intamplat pe dos, partecipantii au fraudat loteria. Partecipantii fiind componenti ai Mafiei. Ei jucau o varianta si faceau tot posibilul sa se extraga aia.

Ce e mai usor dupa parerea voastra: Sa fortezi extragerea unei variante sau ne-extragerea tuturor celor  jucate? :rolleyes:
Daca  imi aduc aminte bine, caci a fost mai demult, erau trucate folosind extrageri manuale efectuate de copii legati la ochi, aviz celor ce sustin ca ar fi mai bine daca s-ar intampla asa si aici.

#513
gunnarson

gunnarson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.03.2007
da, bilele erau din fier si erau incalzite in prealabil. Copilul era instruit sa aleaga ce era cald sau rece.
Foarte inteligent de altfel fiindca omul n-are numai un singur simt. B)

#514
gunnarson

gunnarson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.03.2007
@Hawkie:

in 15 iunie 2003 ai dat varianta 10 16 24 29 32 42. Ziceai ca o joaca multi.
Daca mai esti pe forum vroiam sa-ti zic ca azi - 16.12.2007 ai fi castigat cat. III. Combinatia a fost 10 16 24 29 40 41

Felicitari! :D

#515
gabitzu_ionescu

gabitzu_ionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 27.03.2006
Multa bafta tuturor celor ce jucati la loto!

#516
dany_33

dany_33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.04.2008

 burvi2001, on 2nd October 2003, 10:43, said:

Lucas,
Criteriile de reducere sint subiective, daca le-as face matematic cum sustii tu, n-ar iesi niciodata.
In cele 500 de extrageri, niciodata n-au iesit mai mult de 3 numere consecutive.
Timpit as fi sa le iau in considerare pe cele cu 4, 5 sau chiar 6 cum ti-ar iesi din prisma matematicii pure.

Maindrei,
Eu cred ca ma exprim intr-un limbaj superior mediei din care face parte majoritatea careia ii apartii, asta e singurul motiv pentru care nu intelegi tu.

Spuneam ca sint sanse mult mai mari sa ghicesti 15 din 49, decit 6 din 49.
Nu crezi ?
Exista o extragere de mai mult de trei numere iesite consecutiv. Extragerea din  7 August 2005  15 48 12 13 10 11

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate