Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Loto Pe Alese ?

- - - - -
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#1
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Mi se pare mie sau in ultimele saptamani numerele de la loto 6-49 sunt cam "potrivite"?

Sunt jucator vechi si stiu ca "la intamplare" are totusi o mica regula: numerele ies aiurea.

Cei ce se pricep la probabilitati cam ce spun?

Ori sunt eu un ofticos perdant...

#2
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Hmm.. nu m-ar mira, la noi se poate orice.
Prea multe recorduri la reporturi. Gandestete cate saptamani nu iese nimik la prima categorie, asta nu poate fi o coincidenta, inainte nu prea se intamplau d-astea si, acum, dintr-o data, reporturi peste reporturi. Prea mult... parerea mea...

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Nah.. pur si simplu asteapta sa joc EU de asta nu se castiga. Promit sa joc saptamana asta si se va rezolva totul.

:Jump:  :Jump:  :Jump:  :Jump:

PS: oare cati mai gandesc asa ? 5 milioane ? Mai multi ? ... :D

#4
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Uite, ma facusei curios cu privire la premiile loteriei, in special cele de la catogoria I.
Asa ca am decis sa caut informatii cu privire la castigatori. Am ales un an mai "inapoiat", '98 sperand ca pe vremea aia se faceau mai putzine marsavii.
Iata ce am aflat:

reporturi:    2+1+1+2+1+1+1+1+1 = 11
castigatori: 15+6+8+6+9+3+21+10+5+19+14+6 = 122

Asa ca situatia pe '98 la categoria I este: 122 castigatori si numai 11 reporturi(lungi de o sapt.). Nu a existat nici un report de 2 sapt.
Pai daca imparti 122 la nr de saptamani, adica 48, obtii in media 2.54 castigatori pe sapt.

Pai acu' e un report de 15 sapt, record cica, sa inteleg ca sortile nu mai tin cu jucatorii? sau pur si simplu este mai comod si mai profitabil pentru ei sa nu existe atat de multi castigatori? Concluzia cred ca poate sa si-o formeze fiecare...
_______
PS: datele sunt date oficiale de la www.loto.ro

#5
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
O alta cauza ar fi faptul ca lumea si-a cam pierdut interesul pentru loto.
Probabil ca este si cauza principala pentru acest lung report de 15 saptamani.
Inainte oamenii se calcau in picioare pentru a face rost de un bilet la loto. Veneau chiar oameni din strainatate pentru a juca la loto in romania.
Situatia s-ar remedia daca cei de la loto ar acorda premii mai mari la categoriile mai slabe

#6
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Ti se pare normala sa existe o scadere de la 38 de premianti(2.54x15 sapt) la 0? Daca stii putina matematica, ai putea sa-mi calculezi de cate ori ar fi trebuit sa scada nr. de bilete vandute?

Improbable, my man, "very" improbable...

Ar fi interesante si cateva poze cu locuintele conducerii din '98 si acu'.

Crede-ma marsavii se fac si la vanzatorii stradali(chiar am vazut d-astea) apai la conducere.
-
Take a minute to think about! Loto in Ro=scam(F.N.I - rings a bell?)

#7
padawan

padawan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.11.2002
Explicatia acestor reporturi este simpla si consta in pretul ridicat al unei variante de joc.Este o strategie a celor de la loterie care s-au confruntat cu un numar mare de castigatori la categoria 1 in trecut (chiar cate trei la categoria 1 intr-o extragere) cand pretul scazut permitea jucatorilor sa achite lejer o serie intreaga de scheme reduse.Astfel, premiile erau scazute la toate categoriile ca sa nu mai vorbim de cele de categoria a 3-a.Amatorii de statistici pot imparti numarul de variante jucate la numarul de bilete jucate pe fiecare extragere din anii trecuti sau din acest an.Diferentele sint enorme.Aceste cifre sint facute publice odata cu omologarea extragerilor si sint cea mai buna dovada ca asa stau lucrurile.
Prin pretul ridicat se asigura reporturi bomba, un accesc restrans la aceste castiguri si sint descurajate asocierile de persoane care urmaresc castiguri pe baza unor scheme de grup.

#8
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Incetati, va rog, cu pierderea interesului.
Decit sa vorbiti de dragul vorbelor, mai bine impartiti fondul de cistiguri la 20.000 sa vedeti cite variante s-au jucat.
Mai multe decit in perioada cind ieseau cistigatori.
Va spun eu cum stau lucrurile : De curind, toate agentiile Loto au trecut online (prin satelit), asta usureaza cunoasterea variantelor care s-au jucat.
Cu un calculator oarecare, se poate afla si ce variante nu s-au jucat si nu mai ramine decit putina minjeala pentru a extrage bilele dorite.
Cum se face asta ? Foarte simplu.
Se injecteaza in bilele care trebuie sa iasa putina vopsea, (care se usuca pe peretii interiori), pentru a le face mai grele, fiind mai grele sint sanse mult, mult mai mari sa ramina in dreptul orificiului pe unde ies bilele din aparat.
Daca vreti un amanunt interesant, va pot arata un tabel cu reporturi (din surse oficiale) din care s-a voalat cite un miliard, in perioada 94-97.
Eu o sa joc in continuare, in speranta ca aceasta tactica de mai sus, nu se aplica mereu, isi dau si ei seama ca s-ar observa, de aceea numai la anumite extrageri baga bilele"vopsite".
Alt amanunt, poate va vin idei, am inregistrat unele din tragerile Loto, si am analizat cadru cu cadru tot filmul.
Aflati ca bilele care au fost extrase nu s-au ridicat niciodata mai sus de citiva centimetri. O coincidenta, sau o confirmare ?

Oare de ce nu se dau in direct extragerile ?
O scuza puerila ar fi ca nu e spatiu in emisiune, dar se uita ce venituri serioase ar fi, din publicitate...

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by burvi2001
Oare de ce nu se dau in direct extragerile ?
O scuza puerila ar fi ca nu e spatiu in emisiune, dar se uita ce venituri serioase ar fi, din publicitate...

Exista mai multe "teorii" ca s-a trisa dar e greu de crezut ;)

Faza cu transmiterea LIVE a tragerii chiar e de neinteles pentru ca mi se pare teribil de evident ca audienta ar fi LA CER si minutul de publicitate la fel. So.. unde e smecheria ? Nu vor sa faca bani televiziunile ?

#10
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Astia in Prosport ii bombardeaza pe cei de la Loterie de multa vreme.

Ei au adus dovezi ca Loteria nu a acordat minimul de 40%, asa cum spune legea, din ce au incasat catre castiguri. Si chestia aceasta nu s-ar fi intamplat o singura data.

#11
theInstaller

theInstaller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.04.2003
Din cate stiu eu nu se   pot da pe TV jocuri de noroc pana la 10 seara cand reclama costa mai putin.

#12
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Domnule "theInstaller" ne jigniti profund inducand ideea ca Loto este un joc de noroc.
Aici este vorba de "combinatii" (smecherii). Deci de matematica.

#13
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
burvi poti sa faci putin efort si sa vedem si noi inregistrarea aia?
Chiar as vrea si eu sa urmaresc bilele castigatoare cum sa invart sau nu prin urna.

#14
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Sigur, e un avi de 30-40 Mb.
Cum vrei, ne intilnim pe undeva, il fac pachete de 2 Mb si ti-l trimit pe mail ?
Sau trage si tu de pe tvr ca tot aia este.

#15
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by burvi2001
Sigur, e un avi de 30-40 Mb.

Fa-l si tu DivX, Xvid ...etc.

#16
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
ok, cineva a zis ca au scazut nr de bilete vandute...
Sa facem putine calcule, am luat ca exemplu o sapt oarecare din '98:

categ I  :2*805.196.923=1.610.393.846
categ II :632*2.869.823=1.813.728.136
categ III:35.610*50.933=1.813.724.130
Fond total de castiguri=5.237.846.112 lei . Din cate stiu eu varianta costa, atunci, 2000 lei.
5.237.846.112 / 2000 = 2.618.923 variante jucate

Saptamana trecuta:
Fond de castiguri:67.365.330.800 la 20.000 lei varianta.
67.365.330.800 / 20.000 = 3.368.266 variante jucate

Pai, oameni buni, nr. de bilete vandute tocmai ca nu a scazut... chiar au crescut ceea ce inseamna ca este o sansa mai mare acum, decat inainte, sa se castige si ar rezulta in mai multe premii la categoria I.
Noua in fata televizorului, ni se spune tocmai inversul, ca nu a iesit nimik la categoria intai, pai, zic eu, nu vi se pare ca tragerile(daca se mai pot numi asa) sunt "masluite" ?

#17
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu sunt 100% convins ca este "masluire"; este imposibil asemenea report

#18
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Poate cineva sa-mi spuna daca pe undeva prin lume pe unde se mai practica sistemul 6/49 exista reporturi ?
Va spun eu ca am cautat si n-am gasit.
Numai la noi e posibil.

Monitox, e deja xvid.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate