Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Linistea la bloc - cadru legal?

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#55
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 car-man, on 23rd November 2009, 00:29, said:

oligofren, analfabet, nesimtit!
Ce raspuns de pi*da ai dat .

#56
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 demos, on 23rd November 2009, 00:32, said:

Ce raspuns de pi*da ai dat .
se spune 3,14 zda.
de unde sa stie un aurolac chestia asta?  :huh:

#57
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 car-man, on 23rd November 2009, 00:33, said:

se spune 3,14 zda.
de unde sa stie un aurolac chestia asta?  :huh:
Chiar ma gandeam de unde sa stii tu oare?

Edited by demos, 23 November 2009 - 00:41.


#58
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 demos, on 23rd November 2009, 00:35, said:

Chiar ma gandeam de unde sa sti tu oare?
stiI ca nu stI?  :huh:

#59
paiuscostel

paiuscostel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2009

 demos, on 23rd November 2009, 00:24, said:

Suni vine politia ala o da mai incet ii zice la bascos "Gata domne inteleg dau mai incet" politaiu il lasa vecinu iti da cu cacat pe cleanta si sunteti chit .
Umblati frate cu dopuri de urechi.
Da si aveti grija voi vecinii care sunteti stresati de zgomote la orice ora.Dati de 1 care ii da la 1 aurolac 5-600 de mii si va bate ala de banii astia noaptea cand veniti de la munca sau de unde veniti  sau cine stie ce va mai face(1 picior in usa pe la 3-4 dimineata sau o pisica moarta la usa voastra sunt 1000 de solutii).Asa ca daca e program de odihna trebuie respectat dar daca nu mai plimbati-va si voi cat timp darama ala casa sau asculta o muzica mai tare sau eu stiu ce zgomote se mai pot face la ora aia.Daca voi vreti liniste deplina la orice ora sa stiti ca exista cimitire nu trebuie decat sa va urcati pe o cladire cat mai inalta sa fiti siguri ca nu va mai chinuiti :D

#60
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Car-man uitasem ca tu esti ala care s-a futat in cur cu profu de romana.
Santate.

Edited by demos, 23 November 2009 - 00:42.


#61
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 demos, on 23rd November 2009, 00:41, said:

Uitasem ca tu esti ala care s-a futat in cur cu profu de romana.
Santate.
si tu esti ala cu care s-a "futat" in gura cu profu' de romana! si degeaba, ca nu s-a lipit nimic de tine... doar un mic dejun!

#62
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 car-man, on 23rd November 2009, 00:44, said:

si tu esti ala cu care s-a "futat" in gura cu profu' de romana! si degeaba, ca nu s-a lipit nimic de tine... doar un mic dejun!
Nu am cu cine, raspunsuri ca la gradinita. "esti urat", " ba tu esti mai urat"
Hai salut.

#63
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 demos, on 23rd November 2009, 00:47, said:

Nu am cu cine, raspunsuri ca la gradinita. "esti urat", " ba tu esti mai urat"
Hai salut.
te-a lasat "inteligenta"?

#64
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 paiuscostel, on 22nd November 2009, 23:24, said:

Pe tine cred ca te deranjeaza orice.Functioneaza non stop urechile voastre si de aceea suntem noi sa vi le dezmortim.Exista manastire daca te deranjeaza si acele zgomote care se fac intre orele specificate de tine.Daca aveti copii si se trezesc cu muzica in cap este foarte bine.Va intrebati numai ca copilul e stresat de muzica dar nu va intrebati ca cel care pune muzica nu cumva e stresat de plansetele copilului ala de 2-3 ani care e normal sa planga la varsta lui dar cum eu pot suporta plansetele lui asa poate si el sa suporte muzica mea.Si de ce sa imi iau eu casti sa imi stric auzul luativa voi casti sau doape daca nu vreti sa mai auziti zgomote.Cu alte cuvinte nu exista amenzi cati vecini am mutat eu din bloc :).Apropo cand mai vin vecinii la usa voastra spunetii ca daca ma mai deranjezi te bag in casa si te ....invit la o cafea :)) in caz ca e femeie.Daca e barbat si bate in teava da muzica mai tare si baga parazitii.
Grea limba romana,asa-i?

#65
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Astia care asculta muzica tare la bloc sunt niste cocalar nenorociti. N-ati auzit de discoteca/club/pub ?

paiuscostel ai mai mult de 14 ani ? Ca eu nu cred, la ce mentalitate ai ...

#66
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Tigani fara cultura, tarani fara scoala = cocalari de bloc

#67
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 Hamutovski, on 23rd November 2009, 21:27, said:

Tigani fara cultura, tarani fara scoala = cocalari de bloc


Ohhh da,categoric.

#68
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
am si eu un vecin, batran, caare asculta TV la ora 1-2noaptea asa de tare incat pot sa ascult si sa inceleg tot ce se zice la TV:D
mai am un vecin care noaptea pe la 2-3 a inceput sa asculte muzica, macar nu manele, dar cred ca a mers un vecin si l-a rugat sa dea mai incet:)
o prietena asculta ziua muzica asa de tare incat vecinii de la 4-5 aud muzica normal, ea sta la etaul 10
o data am fost la ea si nu am putut incelege ce zice din cauza muzicii...

#69
paiuscostel

paiuscostel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2009

 CoBr4, on 23rd November 2009, 15:43, said:

Astia care asculta muzica tare la bloc sunt niste cocalar nenorociti. N-ati auzit de discoteca/club/pub ?

paiuscostel ai mai mult de 14 ani ? Ca eu nu cred, la ce mentalitate ai ...
Am mai mult de 14 ani prietene.Probabil tu esti de generatie veche din vremea lu pazvante chiorul.Nu am zis ca se poate face zgomot la orice ora dar nici asa cum vreti voi liniste la orice ora.Omul se mai si odihneste dar de asta e program de liniste si pe de alta parte daca sau inventat subufere si alte chestii si eu am dat 1 ban pe ele lasa-ma sa ascult 1 ora 2 la volumul care vreau eu.Pun pariu cu tine ca daca nu e program de odihna si dau volumul la maxim politia nu vine intre orele 18-20 ba chiar te mai face si nebun la telefon.Am mai zis si sustin ideea vreti liniste deplina o sa aveti liniste deplina destula dupa ce dati coltul.Pun pariu ca cei care posteaza contra mea sunt pocaiti :).Ps daca asculti o muzica mai tare inseamna ca esti cocalar nenorocit.Mentalitatea ta e super k se vede dupa limbaj ca esti mult mai jos decat mine.Ciao

 zuv, on 23rd November 2009, 10:26, said:

Grea limba romana,asa-i?
Nu trebuie sa ai facultate ca sa dai la m..e asa cum iti dau eu tie.Multumit de raspuns?

#70
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
S-o luăm pe rând, că-mi place, nu de alta.

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

si pe de alta parte daca sau inventat subufere si alte chestii si eu am dat 1 ban pe ele lasa-ma sa ascult 1 ora 2 la volumul care vreau eu

Revin la faza cu „sau” în ultima parte a monologului meu.
Momentan, îți amintesc că există pe această planetă, o zonă, feerică de altfel pentru unii, numită junglă. Abia acolo, dacă vei ajunge să locuiești, poți folosi expresia „dau la volumul care vreau eu”.
Până atunci, deși cunosc numărul mare de giboni prezenți în această societate, conviețuim la comun și asta e, respectăm niște reguli. Regulile care se aplică în cazul a ceea ce ai scris tu sunt două la număr. Revin cu ele puțin mai jos.

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

ideea vreti liniste deplina o sa aveti liniste deplina destula dupa ce dati coltul.

Prima regulă: probabil că, așa cum o să crezi tu, un cretin în această societate a plafonat nivelul de zgomot la un anumit nivel, în decibeli, ce nu poate fi trecut nici măcar în timpul zilei. Poate nu știai, dar sunt și studii, ba chiar acest număr de decibeli este calculat și nu scos din burtă. Acești cretini care au introdus acest sistem s-au gândit că unii oameni muncesc de noapte, cum sunt medicii ăia tâmpiți care se duc noaptea la muncă, ca în caz de ceva, să-ți salveze ție pielea aia groasă de stejar. La fel și Poliția. Și mai sunt încă o grămadă de exemple. Tot acei cretini s-au gândit că mai există clădiri de birouri prin jur cărora nu le prinde bine să le urle muzica în creier în timp ce se lucrează. Dar de, gibonul de România e șeic pe tarla, face ce vrea mușchiulețul lui afumat.

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

Pun pariu ca cei care posteaza contra mea sunt pocaiti :).

A doua regulă (cea mai importantă în viață): regula bunului simț elementar. Ai încălcat-o în două moduri: primul, insulți oameni fără să-i cunoști, iar al doilea, nu legi corect cuvinte în limba română, scrii cu „k” și alte bazaconii ca orice semianalfabet din ziua de astăzi, dar crezi că ai dreptul la o opinie. Ca să fiu mai explicit, al doilea mod prin care ai încălcat regula bunului simț a fost prin încălcarea celebrei expresii: „dacă taci, poți fi suspectat de inteligență”. Ai vrut să scrii ceva, dar neavând nici habar ce, nici cum să  scrii, ai făcut-o de oaie.

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

Mentalitatea ta e super k se vede dupa limbaj ca esti mult mai jos decat mine.Ciao

Eu nu văd acest lucru din ce a scris Cobra. Se bazează pe vreun argument judecata asta a ta sau e scoasă din partea dorsală a calului de ferentari?

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

Nu trebuie sa ai facultate ca sa dai la m..e asa cum iti dau eu tie.Multumit de raspuns?

Asta-i lovitura finală, permisul final spre certificatul de „port ilegal de creier”.
Unii oameni, cred că diplomați erau, au inventat arta conversației și a contracarării în mod civilizat. Și ne așteptăm ca pe cât posibil, mai ales că nu ne cunoaștem, să aplicăm, pe cât putem, aceste lucruri.
Într-adevăr, n-ai nevoie de facultate să scoți astfel de dume, să te comporți și să vorbești ca un bădăran.

V-a plăcut? :lol:

#71
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

Nu trebuie sa ai facultate ca sa dai la m..e asa cum iti dau eu tie.Multumit de raspuns?

esti asa mirobolant...

#72
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,101
  • Înscris: 22.06.2004

 paiuscostel, on 23rd November 2009, 23:55, said:

Nu trebuie sa ai facultate ca sa dai la m..e asa cum iti dau eu tie.Multumit de raspuns?


o sa citez un mare clasic in viata:

 iRufy, on 24th November 2009, 07:32, said:

Posted Image


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate