Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Linistea la bloc - cadru legal?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
105 răspunsuri în acest subiect

#19
larryym

larryym

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 31.07.2006
Frate da voi nu ascultati muzicaa,nu mai faceti nimic in casa,mai schimbi o usa nu o lasi paia de cand a puso bunica si tinand cont si bunica probabil a facut galagie cand a schimbat-o!! Si de muzica intre 13-17 22-10 daca cheama un bosorog schizofrenic sau om stresat sau etc... cheama politia ce o sa-mi faca??Plus de asta nu iti trebuie un sistem mai puterinc de 100 W ca sa t auzi d la parter pana la 4,deci ce am putea face!! Si inca ceva daca tu faci o reclamatie vecinu X ca io Y asc muzica in fiecare seara si vine si imi da amenda politistul,ia gandestete tu vei mai putea da vro petrecere ?? sau va inteleg ati trecut de 40 de ani gata va luati bastonul si va plimbati prin parc!!! ca muzica nu va mai prinde!!! SUCKS!!! ma dezgusta ideeile astea ale vecinilor ascult muzic intre 10-13 17-22 si tot el vine la mine revoltat la ora 12 jumate ca vrea sa dorarma!!! UCIDE BECU!!! ......

Editat de larryym, 26 august 2007 - 12:37.


#20
the_p1tbull

the_p1tbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 185
  • Înscris: 28.12.2006
Uite acum eu am muzica la maxim....si nu deranjeaza pe nimeni din blocul meu, fiindca toti la anumite ore dau muzica la maxim sa sara blocu. Bine macar ca se asculta muzica de calitate. :lol:
  
   Nu comenteaza nimeni, fiindca toti asculta de sar geamurile.

#21
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Categoria care asculta muzica la maxim sa arate vecinilor ce boxe are este la fel de inapoiata mintal ca si categoria care asculta manele.  

Unui retard degeaba ii zici sa dea muzica incet pentru ca vrei sa dormi, el nu intelege decat de bataie sau de amenzi.   Conteaza si ce fel de parinti are, daca sunt imbecili amandoi sunt slabe sanse ca produsul dintre cei doi ratati sa fie o reusita.

#22
the_p1tbull

the_p1tbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 185
  • Înscris: 28.12.2006
:lol:

  Fiberspeeder sa stii ca muzica tare nu se asculta in orele de odihna....asta o respecta toti cetatenii blocului meu ;)

#23
fotolix

fotolix

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 15.04.2005
noi avem un bebelus de 2 luni, ... si un vecin care s-a apucat de renovat apartamentul
au inceput luni, am suportat pana miercuri cand le-am facut o vizita si le-am explicat situatia
dupa 101 de scuze, mi-au spus ca au in weekend nunta si trebuie sa termine (de parca au aflat de nunta in saptamana respectiva) ... dar am zis, hai ... vor sa fie casa frumoasa la nunta

a trecut weekendul ... fara nunta bineinteles ... , si acum la ora 21 inca gauresc peretii de parca se darama blocul

sa nu spun ca ieri s-au apucat de gaurit tocmai la ora 15, in plina ora de liniste

#24
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 450
  • Înscris: 22.07.2006
asai la bloc, nu exista zi in care cineva sa nu gaureasca\darame cate ceva, la un moment dat chiar m-am intrebat:oare asta mai are pereti  ?...bine ca mam mutat  :D

#25
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.215
  • Înscris: 24.04.2006
mda....am si eu o vrajitoare in bloc care face pe a nebuna.... cum dau oleaca muzica mai tare ca abia o aud eu vine si imi bate in usa ca nu poate sa doarma dar cel mai penal e ca in seara de REVELION iese la geam si zicea "nu mai aruncati cu petarde ca chem politia"  :death: sau la un prieten de al meu care se uita la tv a batut la el la usa sa dea tv-ul mai incet ca nu poate sa doarma. baba asta ori e nebuna la cap ori aude al naibii de bine :cursing:

#26
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 173
  • Înscris: 03.08.2006
imi urasc vecinii! gatesc toata ziua si imi vine mirosul in casa iar cateodata imi mai fac si pofta. azi-noapte, cand am ajuns acasa pe la 00:30 intru in casa si spun "miroase a prajitura" si imi spune mama " nu e de la noi, de la vecini"  :lol:  

m-am hotarat ca in post sa gatesc sa le fac si lor pofta :D

mai am niste nebuni prin bloc care ma pandesc, probabil se plictisesc la ei in apartament si deschid usa sa vada ce facem, cine iese, cine intra. jesus!!!

Editat de pucca, 07 septembrie 2007 - 14:47.


#27
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.474
  • Înscris: 26.08.2005
Acuma eu ma simt cu musca pe caciula: de 2 sapt mi-am pus tavan fals antifonic am dat la gauri garla si de luni imi pun centrala iara dau gauri de se cutremuira tot blocul. Da am vorbit cu mesterii ca pana la 15:00 sa termine tot ce inseamna zgomot mare. Acuma se accepta ca in 5 ani sa fac 1 saptamana de zgomot nu ? :)

#28
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
Fișier atașat  extras_legea_61_1991.doc   36K   80 download-uri

Dacă tot am devenit membru de comitet la asociație :D

Aia cu orele 15-17 sau 15-18 se stabilesc la nivel de asociație, printr-un vot sau ceva, și pot fi încălcate. Tocmai acum a trebuit și eu să pun în bloc semn cu orele de liniște, că babele nu suportă zgomotul produs de copiii care se joacă, sau cel produs de bătutul covoarelor. Mă rog, de muncitori nu prea au curaj să se lege, că știu că va veni și vreme când ele vor avea nevoie de reparații urgente.

Mie mi-o zis președintele asociației că de oamenii care muncesc, să nu ne legăm în timpul zilei, dar pe copii îi poți liniști un pic, îi trimiți la prânz, la culcare. Din bătut covoare te poți abține, poți amâna.
Personal prefer să facă zgomot cu picamăru și în orele alea decât să stea 4 zile în plus din cauza pauzelor de liniște.

Cu copilul mic e delicată faza, dar n-ai ce să-i faci. Nu tot timpu se poate împăca varza cu capra. Ce să zic: sux. N-ai ce să faci dacă legile nu-s proiectate pentru bebei. Eu aș vrea să se oprească poluarea, să poată copilu trăi sănătos, da nah...ce să fac?

Editat de Fr3ak, 07 septembrie 2007 - 21:39.


#29
Flory1508

Flory1508

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 18.08.2008
Buna ziua tuturor!
Am si eu niste nedumeriri legate de acest topic.
Vecinii care locuiesc sub apartamentul meu si-au facut un obicei din a da bass-ul la maxim in fiecare zi incepand cu orele 14. Situatia se prezinta in asa hal, incat muzica nici macar nu se aude, insa podeaua mea tremura. Mentionez ca vecinii sunt de origine rroma. Ma intereseaza daca exista o lege care sa sustina linistea publica intre orele 14-17. De asemenea, am vorbit cu doamna administrator in vederea depunerii unei plangeri prin intermediul asociatiei. Raspuns: nu se poate, deoarece sunteti singurii deranjati de acest fapt.

#30
soul_attitude

soul_attitude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 01.07.2008

 Flory1508, on Aug 18 2008, 15:55, said:

Buna ziua tuturor!
Am si eu niste nedumeriri legate de acest topic.
Vecinii care locuiesc sub apartamentul meu si-au facut un obicei din a da bass-ul la maxim in fiecare zi incepand cu orele 14. Situatia se prezinta in asa hal, incat muzica nici macar nu se aude, insa podeaua mea tremura. Mentionez ca vecinii sunt de origine rroma. Ma intereseaza daca exista o lege care sa sustina linistea publica intre orele 14-17. De asemenea, am vorbit cu doamna administrator in vederea depunerii unei plangeri prin intermediul asociatiei. Raspuns: nu se poate, deoarece sunteti singurii deranjati de acest fapt.
mai nou exista o arie juridica pe aici.
unde se intampla sa existe un topic asemenator.
:P

#31
Flory1508

Flory1508

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 18.08.2008

 soul_attitude, on Aug 18 2008, 15:56, said:

mai nou exista o arie juridica pe aici.
unde se intampla sa existe un topic asemenator.
:P
Multumesc! Insa poti sa-mi spui si ce nume poarta topic-ul? Se pare ca nu il gasesc

Editat de Flory1508, 18 august 2008 - 15:26.


#32
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.474
  • Înscris: 26.08.2005
Du-te la politistul de proximitate (fostul sectorist) si fa reclamatie.

#33
Flory1508

Flory1508

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 18.08.2008

 gamezcdr, on Aug 18 2008, 17:09, said:

Du-te la politistul de proximitate (fostul sectorist) si fa reclamatie.
Dupa cum am precizat, vecinii sunt de origine rroma si au formulat deja o serie de amenintari cand li s-a cerut sa dea muzica mai incet

Editat de Flory1508, 18 august 2008 - 16:28.


#34
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 980
  • Înscris: 13.09.2007

 Flory1508, on Aug 18 2008, 17:27, said:

Dupa cum am precizat, vecinii sunt de origine rroma si au formulat deja o serie de amenintari cand li s-a cerut sa dea muzica mai incet


:console:  naspa de tot ...

#35
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

 Flory1508, on Aug 18 2008, 17:27, said:

Dupa cum am precizat, vecinii sunt de origine rroma si au formulat deja o serie de amenintari cand li s-a cerut sa dea muzica mai incet

taie-le curentul ?! :)

#36
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.683
  • Înscris: 13.12.2006

 larryym, on Aug 26 2007, 13:18, said:

Frate da voi nu ascultati muzicaa,nu mai faceti nimic in casa,mai schimbi o usa nu o lasi paia de cand a puso bunica si tinand cont si bunica probabil a facut galagie cand a schimbat-o!! Si de muzica intre 13-17 22-10 daca cheama un bosorog schizofrenic sau om stresat sau etc... cheama politia ce o sa-mi faca??Plus de asta nu iti trebuie un sistem mai puterinc de 100 W ca sa t auzi d la parter pana la 4,deci ce am putea face!! Si inca ceva daca tu faci o reclamatie vecinu X ca io Y asc muzica in fiecare seara si vine si imi da amenda politistul,ia gandestete tu vei mai putea da vro petrecere ?? sau va inteleg ati trecut de 40 de ani gata va luati bastonul si va plimbati prin parc!!! ca muzica nu va mai prinde!!! SUCKS!!! ma dezgusta ideeile astea ale vecinilor ascult muzic intre 10-13 17-22 si tot el vine la mine revoltat la ora 12 jumate ca vrea sa dorarma!!! UCIDE BECU!!! ......
politia o sa iti dea amenda de fiecare data cand e sesizata ca asculti muzica INDIFERENT DE ORA.
eu unul daca vreau sa dau petrecere nu am chef sa ma inghesui intr-o camera, exista destule localuri destul de dragutze cat sa faci un chef, mici ca intindere ca nu-mi trebuie restaurant la 10-15 persoane, si pretul e rezonabil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate