Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 

Meniu vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ioance

ioance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.03.2006
am auzit ca unele telefoane cumparate de la vodafone din strainatate au un meniu pus de vodafone. ce stiti despre el? se poate scapa de el.? cam cat costa sa scapi de el?

#2
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Nu e doar in strainatate si se numeste branding. L-am boldat ca sa il retii, pentru ca te vei bate de el tot mai des, acum cu venirea Vodafone.
Acel meniu il vei in gasi in telefoanele subventionate puternic de provider si are doua particularitati. Prima consta in asemanarea izbitoare indiferent de mobilul branduit pe care il folosesti: aproape acelasi meniu principal, aproape aceeasi grupare a submeniurilor. A, si iconitze tipice Vodafone, destul de urate dupa parerea mea. :) A doua particularitate fata de mobilele fara branding se afla in blocarea unor taste pe diferite portale wap & shit, adica apasate din greseala te duc pe internet...deci te costa. Sigur, providerul sustine ca acest meniu comun scapa userul incepator de acomodarea cu un model nou de telefon, iar shortcuturile catre portale gen "Vodafone Live", "T-Zones", "Orange World" ajuta userul sa-si personalizeze comod mobilul... :naughty:

La noi sunt pana acum doua mobile din oferta Vodafone care au branding: Moto V1050 si E770V, dar inca nu se afla la nivel...occidental decat la meniul principal.

#3
ioance

ioance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.03.2006

View PostT-MoBiLeR, on May 3 2006, 15:30, said:

Nu e doar in strainatate si se numeste branding. L-am boldat ca sa il retii, pentru ca te vei bate de el tot mai des, acum cu venirea Vodafone.
Acel meniu il vei in gasi in telefoanele subventionate puternic de provider si are doua particularitati. Prima consta in asemanarea izbitoare indiferent de mobilul branduit pe care il folosesti: aproape acelasi meniu principal, aproape aceeasi grupare a submeniurilor. A, si iconitze tipice Vodafone, destul de urate dupa parerea mea. :) A doua particularitate fata de mobilele fara branding se afla in blocarea unor taste pe diferite portale wap & shit, adica apasate din greseala te duc pe internet...deci te costa. Sigur, providerul sustine ca acest meniu comun scapa userul incepator de acomodarea cu un model nou de telefon, iar shortcuturile catre portale gen "Vodafone Live", "T-Zones", "Orange World" ajuta userul sa-si personalizeze comod mobilul... :naughty:

La noi sunt pana acum doua mobile din oferta Vodafone care au branding: Moto V1050 si E770V, dar inca nu se afla la nivel...occidental decat la meniul principal.

Si pot scapa de el, adik sa revin la meniu telefonului.

#4
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Nu e tocmai simplu, eventual prin schimbarea firmware-ului cu unul nebranduit.

#5
ciprianii

ciprianii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.05.2006

View Postioance, on May 3 2006, 23:32, said:

Si pot scapa de el, adik sa revin la meniu telefonului.
am si eu un moto e 1000 si am aceeasi problema.crezi ca vreun service poate face ceva?

#6
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
ciprianii....daca ai cablu de date poti sa il faci si tu acasa......cauta pe net un fw necodat si nebrandat si flash-uieste-l

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004

View Postgika_killeru', on May 4 2006, 18:20, said:

ciprianii....daca ai cablu de date poti sa il faci si tu acasa......cauta pe net un fw necodat si nebrandat si flash-uieste-l


Zimi si mie un site unde gasesc un firmware nebrandat , sa poti schimba temele la el pentru un V980 , pe motomodders am incercat si nu am gasit . Imi trebuie pentru cineva .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate