Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

200 km/h

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#1
marady

marady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2006
Attached File  Logan_2.jpg   325.02K   470 downloadsAttached File  Logan.jpg   349.96K   605 downloadsEram in dreapta si nu-mi venea sa cred c vad... Probabil ca nici lu ala cu A3 sau celui cu Passatu' nu-i venea sa creada ce trece pe langa el... si cu ce viteza...
Sau poate ca ala cu CLK-ul de ciuda ne-a taiat calea cand am vrut sa-l depasim a treia oara...
Las pozele sa vorbeasca... Mai am si altele, nu sunt trucate...

#2
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
e bine ca ai scapat :w00t:

#3
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
:death: si ce e cu asta? Ai si siguranta a3 sau a pasatului? Si macar nu i-a fost mila de motorul ala care are 1900 de KM

Edited by neoliviu, 01 May 2006 - 22:35.


#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
logan ? w00t:

#5
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
Cred ca mai avea un pic si ii crapa motorul la turatia aia.
Eu cand am mers odata cu O Nubira cu 200 nu avea mai mult de 4500-4600rpm

Edited by god_father, 01 May 2006 - 22:38.


#6
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Bravo ! :puke:  :puke:  :puke:
Si tu si desteptul de la volan ati merita sa stati un pic la zdup si pe la urgente , barem ca spectatori . :death:

Daca masina ar fi fost o masina cu pretentii , cu stabilitate , cu protectii serioase , poate mai intelegeam ...

Doamne , cum de ai creat si asemeanea specimene ? Daca pierdeau controlul si intrau pe contrasens iti mai aducea si cativa nevinovati , daca aveau ghinionul sa fie in preajma unora ca astia ...

Edited by Netshadow, 01 May 2006 - 22:52.


#7
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View Postmarady, on May 1 2006, 23:30, said:

Las pozele sa vorbeasca...
Da sa zicem ca ai mers cam cu 180 viteza reala, si... Ma bucur ca nu ai ajuns subiect de stiri.
Daca nu ai aflat Loganul nu e masina de curse la la regimul asta fi sigur ca motorul nu o sa te tina prea mult. Apoi o sa apari pe forum si o sa spui ca ti s-a stricat motorul si tu te-ai comportat exemplar cu masina, ai folosit-o in limite "decente" si nu intelegi de ce sa stricat :nonobad:

Te incadrezi la teribilism de adolescenti care nu stiu decat sa apese pe pedala la maxim, apoi sa faca fotografie cu mobilul si sa se laude ce tari au fost ei :cursing: Asta e , trebuie sa aibe de treaba si aia de la descarcerari.Chiar acum am vazut niste stiri cu un Logan pe la Mangalia, facut praf. Viteza excesiva si pierderea controlului directiei.

Am sa citez pe cineva de pe forum " Talentul de conducator auto consta in a avea talentul de a evita situatiile care cer talent"

Edited by $eb, 01 May 2006 - 22:56.


#8
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
Mie sambata mi-a intrat un destept care iesea cu spatele din parcare in portiera pasagerului. daca era un macho din asta care mergea cu 200 la ora cu loganul?!?
Eu sunt de parere ca ori mergi cu motocicleta cu 200km/h ori cu loganul cu 200km/h, tot acolo ajungi in caz de accident. :mellow:

#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sa retinem ca totusi omu era in dreapta. Totusi asta nu inseamna ca nu are si el o mica vina deoarece  in loc sa-l convinga pe inconstientul ala de la volan sa o lase mai moaele,s-a apucat sa faca poze. Is curios cati ani are soferul si de cand are permis. Ca idee eu pana acum mai mult de 100 km/h nu am depasit si nici nu am simtit nevoia..

#10
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
uite a venit si soferul .......... care are 21 de ani, permis de 3 ani.........
asa sa va zic inconstienta ? de ce?? masina statea bine pe sosea deoarece era incarcata 4 persoane+portbagaj plin daca era goala doar cu 2 persoane am incercat si mi se parea instabila........
oricum daca aveti de gand sa incercati asa ceva cu loganul in primul rand schimbati cauciucurile ca sa va puteti opri cand aveti nevoie........

romaximusro
macar mergi pe prima banda??? sau esti din generatia stau pe a 2-a banda sa ma claxoneze astia sa le arat eu ca sunt al draq si nu ma dau  :)

View Postneoliviu, on May 1 2006, 22:34, said:

:death: si ce e cu asta? Ai si siguranta a3 sau a pasatului? Si macar nu i-a fost mila de motorul ala care are 1900 de KM


:D  :D =)) aia era ORA cat era ceasul .......... deasupra e consumul instant si km iti zic eu masina are 20.000 ;)

Edited by tufy, 02 May 2006 - 11:50.


#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de ce e inconstienta? Pentru ca loganul nu are suspensiile necesare ai sa mergi in siguranta cu 190 km/h, nici franele unui Porsche astfel incat sa opresti in siguranta in caz ca iti apare o groapa/caine/whatever, nici o aerodinamica de invidiat. Si daca tu crezi ca daca ti-ai schimbat cauciucurile cu ceva mai bun , ai o masina supersigura de oprit de la 190 de km/h , eu zic sa te mai gandesti.

Cat despre grijile pe care ti le faci in privinta mea fii sigur ca nu incomodez pe altii, insa imi stiu limitele si consider ca zonele in care am circulat nu permiteau o viteza mai mare de 100 km/h la care sa stiu ca beneficiez de ceva siguranta.

Edited by romaximusro, 02 May 2006 - 11:58.


#12
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
unde voiai sa-i dea mai mult de 100 daca el a iesit numai pana la metro?

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
none tata nu te baga aiurea-n seama ca musca-n *****. Ca pute. Hai mai bine-n maramures sa vezi ce drumuri is prin zona. Dupa aia iti dau voie sa aberezi cum vrei. Si sa stii ca am trecut de momentul cand te lauzi la amici ca o ai de 11 cm, ca ai baut pana ai cazut jos, ca ai mers cu 180 la ora.  :death:

#14
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005

View Postromaximusro, on May 2 2006, 13:09, said:

ca o ai de 11 cm


cat? :roflmao:

Edited by sebulbus, 02 May 2006 - 12:12.


#15
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View Postromaximusro, on May 2 2006, 13:09, said:

none tata nu te baga aiurea-n seama ca musca-n *****. Ca pute. Hai mai bine-n maramures sa vezi ce drumuri is prin zona. Dupa aia iti dau voie sa aberezi cum vrei. Si sa stii ca am trecut de momentul cand te lauzi la amici ca o ai de 11 cm, ca ai baut pana ai cazut jos, ca ai mers cu 180 la ora.  :death:
11 cm? Asta era laudă?
Scuze de offtopic.
Vârsta conducătorului auto s-a aflat?

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
oameni buni il luam la misto pe none, daca nu v-ati prins :photo:  :notangel: iar varsta soferului e de 21 de ani :)

Edited by romaximusro, 02 May 2006 - 12:14.


#17
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
FRATILOR AM SCRIS MAI SUS           eu sunt soferulllll si am precizat si cati ani am si de cand am permis vreti sa va zic si cand mi-am pierdut virginitatea..........    

nu zic ca prin schimbarea cauciucurile am o sup[er masina dar zic ca prin aceasta AM FRANE si pot sa reduc destul de bine viteza  ......... suspensia da e proasta nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga singur in amsina cu viteze mai mari de 160 in logan    eu eram 4 pers +bagaj si masina la denivelari se aseza bine nu dadea semne de nimic ..........

#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
te stiu:

[ http://www.mariposacounty.org/fire/images/images%2005/Vehicle%20accident%20140%20@%20whitlock%202-23-05%20012.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



tipu asta e un gigi d-ala de a mers cu Dacia 1300 alu tacsu cu 135 maxim, la vale... cred si eu ca acu cand a vazut ca ladoiu daca bate vantu din spate trece si de 160 a dat in ea cat a putut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate