Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Redmi note 13, 13pro, 13pro+

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#91
Shotbb

Shotbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 21.12.2023
Sunt la primul telefon Xiaomi, acum scriu de pe un redmi note 13 5G
Telefonul este ok, nu este o bestie, dar are un ecran bun, comparabil cu ecranul de pe un s21(fostul telefonul de acum 1, actual este s23 ultra)
Telefonul va fi folosit pe post de telefon secundar.
Telefonul este conceput pentru cei fără pretenții ridicate
Dacă ar fi săi dau o notă, ar fi nota 8.5
Ar fi mers un procesor mai puternic, dar în utilizare normală, fără jocuri, doar Facebook, browser, și telefonat se mișcă bine, comparabil cu telefoanele cu pretenții și prețuri de peste 1000 euro

#92
cico

cico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.05.2005
Buna de unde pot cumpara Husa pentru Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ Plus 5G? Parca toate s-au terminat.Multumesc.

#93
cico

cico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.05.2005

View Postcico, on 18 februarie 2024 - 14:39, said:

Buna de unde pot cumpara Husa pentru Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ Plus 5G? Parca toate s-au terminat.Multumesc.
Am uitat sa specific husa flip.multumesc.

#94
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009
Aliexpress. Găsești de care vrei la 1 treime din prețul din România. Cu puțină baftă o ai în 2 săptămâni

#95
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 11.08.2007
Merita sa trec de la Samsung A52s la Redmi note 13 pro+, mai mentionez ca am avut doar Samsung de la S1 incepand. As simti o diferenta in bine sau nu?

#96
TerryY

TerryY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 26.01.2023
Normal ca merita. Compari gluma aia de samsung cu pro plus?

#97
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Am urmatoarea problema pe RN 13 Pro+: mi-am portat nr de 2 zile la orange si nu mai am 5g, doar 4g+. Inainte de portare avea 5g la digi, si cu sim normal si cu esim. Am fost inapoi la magazinul orange si am schimbat sim-ul, tot degeaba.... Daca mut sim-ul pe alt telefon, are 5g. Am scos restrictia de la baterie pt 5g, am dat preferat 5g, am incercat cautare manuala a retelei, degeaba, nu vede 5g si pace...

#98
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,572
  • Înscris: 21.12.2006
Contactează RC Orange și solicită să activeze 5G pe numărul tău. Cel puțin așa e la Vodafone, trebuie să te rogi de ei ca să îți activeze câte ceva, pe care oricum îl plătești (5G la viteze de 5G nu de 3G, WiFI calling etc)

#99
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013

Vizualizare mesajAntonBetonistu, pe 28 februarie 2024 - 20:49, a scris:

Daca mut sim-ul pe alt telefon, are 5g
Asa cum am specificat, este activ, l-am pus pe un samsung s33 si pe iphone 15 si pe ele are 5g....

#100
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Atunci cumva telefonul nu e compatibil cu 5G-ul celor de la Orange, nu ar strica sa le scrii o sesizare celor de la tehnic de la Orange. Ma gandesc ca cei de la tehnic pot avea mai multe informatii.
Eventual instaleaza-ti pe Redmi si pe Samsung aplicatia: Netmonitor: Cell & WiFi, si vezi ce celula iti apare pe Samsung atunci cand e telefonul tau conectat la 5G si vezi daca aceeasi celula iti apare si pe Redmi, totodata vezi banda care e selectata cand apare 5G, spre exemplu la mine e banda B1, la DigiMobil. Daca vei folosi aplicatia asta sa-i dai drepturi de a accesa informatiile despre telefon.

Attached Files


Edited by Ciubex, 01 March 2024 - 00:07.


#101
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,572
  • Înscris: 21.12.2006
Poate telefonul tau e varianta de China și nu are toate benzile locale? De unde e cumpărat și ce firmware are ?

#102
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Cumparat de la eMag, android 13 TP1A.220624.014   MIUI Global 14.0.5(TN0EUXM)

#103
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,572
  • Înscris: 21.12.2006
Ciudat!
Încearcă ce a recomandat Ciubex. Dacă nu iese nimic, atunci rămâne să iei legătura cu cei de la Orange, cum am recomandat mai sus. Mai poți încerca cu o cartela de la alt operator, să te asiguri că nu are telefonul probleme.

#104
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 11.08.2007

 AntonBetonistu, on 29 februarie 2024 - 22:50, said:

Cumparat de la eMag, android 13 TP1A.220624.014   MIUI Global 14.0.5(TN0EUXM)
Dar a fost vandut de emag sau alt magazin din marketplace?

#105
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,572
  • Înscris: 21.12.2006
ce contează, atât timp cât are software oficial?
https://miuirom.org/...13-pro-plus#EEA

#106
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Gata, mi-a ajuns. Sub nicio forma nu am reusit si, desi am xiaomi de la RN 3 incoace, am renuntat. L-am dat inapoi la emag si mi-am luat Oneplus Nord 3...

#107
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

Vizualizare mesajShotbb, pe 08 februarie 2024 - 18:28, a scris:

Sunt la primul telefon Xiaomi, acum scriu de pe un redmi note 13 5G
Telefonul este ok, nu este o bestie, dar are un ecran bun, comparabil cu ecranul de pe un s21(fostul telefonul de acum 1, actual este s23 ultra)
Telefonul va fi folosit pe post de telefon secundar.
Telefonul este conceput pentru cei fără pretenții ridicate
Dacă ar fi săi dau o notă, ar fi nota 8.5
Ar fi mers un procesor mai puternic, dar în utilizare normală, fără jocuri, doar Facebook, browser, și telefonat se mișcă bine, comparabil cu telefoanele cu pretenții și prețuri de peste 1000 euro


Inteleg ca e vorba de un Redmi Note 13 5G (simplu, nu Pro sau Pro+)

As avea cateva intrebari:

1. Cum se comporta? Te poti baza pe baterie o zi de utilizare (moderat spre intensiv)?
2. Poate tine 5G pe ambele SIM-uri? (alternativ sau simultan?).. 4G/VoLTE banuiesc ca e pe amandoua simultan.
3. VoWIFI functioneaza ok?
4. Am vazut ca are difuzor mono (din pacate). Se aude cat de cat bine? (macar pe speaker se aude tare?)
5. Am vazut ca in pachet vine cu husa de silicon (are si folie deja aplicata pe display? e cat de cat de calitate folia?)

Eu am apucat sa-l comand (l-am gasit la 230Euro in Germania, mi s-a parut un pret bun.. varianta cu 8GB/256GB) Dar mai pot anula inca comanda.
Am vazut prea tarziu ca are doar difuzor mono. Nu credeam totusi ca Xiaomi mai pune sunet mono pe clasa asta.

Acum 2 ani jumate mi-am luat tot cu banii astia Xiaomi Mi 10T Liite 5G de care sunt inca multumit (bateria inca tine acceptabil, se aude superb prin difuzoarele stereo, sensibilitate foarte buna la semnal)
Dar i-am crapat ecanul acum vreo cateva luni si l-am lasat asa ca nu deranjeaza prea tare.. n-am gasit ca renteaza sa bag bani in reparatie, vreo 100 Euro..
Insa si spatiul de memorie incepe sa fie cam insuficient ..128GB (aplicatii multe, poze, filme pe care nu am timp mereu sa le descarc,  si nu am loc de microSD ca-l folosesc dual-SIM)

De-aia pusesem ochii pe Redmi asta... dar am ramas cam dezamagit cand am vazut ca are doar sunet mono..

O parere in plus n-ar strica, poate compenseaza prin altele.
Mai sus de 250 Euro oricum nu m-as arunca pentru un telefon.

Merci

Edited by asyst72, 07 March 2024 - 12:59.


#108
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 30.12.2007
Varianta Redmi Note 13 Pro 5G, deci nu simplu nu plus vad ca are senzor virtual de proximitate. Cei care aveti acest model, aveti probleme cu acest senzor virtual? In timpul apelului cu telefonul la ureche se activeaza aiurea ecranul, activati aiurea cu urechea mute, difuzor extern etc? Ma intereseaza modelul asta ca are ecran plat nu curbat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

muresan

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate