Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Este muzica popcorn urâtă si in prezent?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View Post2Unlimited, on 04 octombrie 2023 - 12:57, said:

[media]htps://www.
Cu ăia făceam depresie și în perioada respectivă, că eu sînt relativ născut aproape de perioada aia, și tot nu haleam așa ceva.

Michael Jackson - Earth song.

https://m.youtube.co...h?v=XAi3VTSdTxU

Uite cu mesaj despre planetă, măcar atît, să aibă un crescendo", dramatism, ritm alert în final, dar nu bocet lălăit de la început pînă la sfîrșit.

Edited by crisstonne, 04 October 2023 - 14:27.


#38
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Opriti Planeta e genul de melodie făcută pentru a te zapaci la radio zilnic. Daca se corentau astia in timpul filmării,era tragedie. Change(Puya) e o melodie ce imi aduc aminte de partea cu Diaconescu si "bai inteligentule". Asta e preferata mea.
Cat despre Desire care a fost menționata anterior, uite o faza tare. Aveam un sofer de autobuz care era chel,ca Morris asta. Eu ziceam ca seamana cu el.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Your desire, takes me higher, and i burn like fire, cos' i'm so inspired. Popcorn suna bestial la cum era reglat sunetul de la Kiss FM si Kiss TV pe vremea aia. 2004-2014 am fost fan Kiss FM si Kiss TV.

Buna este piesa Change. Dar imi plac si Undeva in Balcani sau Americandrim. 2009 vs 2011.

Edited by Neaceasca85, 04 October 2023 - 14:47.


#40
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Ambele melodii reflecta un mesaj care e valabil astazi. Am inceput sa folosim termeni din engleza,pana si unele fast-fooduri sunt francize straine. Cealaltă e despre cum este la noi in tara,aparitia drogurilor si nu numai. Change e cu mesajul de a spune nu,nu e corect si sper ca e un vis,poate poti schimba lumea.

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Si in Change si in Opriti Planeta Puya vorbeste de razboi. Sa dea Dumnezeu sa nu am asa ceva in timpul vietii mele. Destul am suferit in anii 90-2000 cu lipsuri. Si nu am prins anii '80, thank God.Posted Image

#42
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNeaceasca85, on 04 octombrie 2023 - 14:46, said:

... Undeva in Balcani...
O am, o ascult, DAAR, doar pentru ritm, și pentru cum intră armonia" în engleză.
Altfel, versurile sînt o mizerie ilogică și agramată 🤣

#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Opriti Planeta si dati jos eco-talibanii de la putere as zice eu. Mai ales de la UE. De aia am acest avatar. Suntem prinsi intre 2 rele, UE si Rusia.

Apropo de Rusia, mi-au placut 2 piese de la niste rusoaice Serebro. Mama Luba si Mimimi. Posted Image Prima o difuza 1 Music, a doua o dadea Kiss TV.

Edited by Neaceasca85, 04 October 2023 - 14:56.


#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
https://m.youtube.co...h?v=G335DVVsB3M

t.A.T.u. - Nas Ne Dagoniat
Uite ceva absolut dement, cu ritm psihedelic, trăznit efectiv, care sună interesant, în ciuda unei limbi nu foarte bine cotate pentru muzică.

L.E. Chiar și clipul este în ritm cu muzica zbenguită  😂

#45
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View Postcrisstonne, on 04 octombrie 2023 - 13:38, said:

Nu fac pe mimoza, că nu mai este muzică ca altă dată, că ce să vezi, doar în trecut se făcea muzică bună, fîîs, nu este adevărat.

Subscriu. Si eu sunt in permanenta in cautare de muzica noua, am ramas cu fixul asta de cand eram DJ. Saptamanal fac selectie si gasesc melodii placute urechii. Este si mai simplu, pentru ca acum caut muzica strict pentru mine, nu mai sunt conditionat de media si de invitatii de la evenimente. Ca si numar, cred ca acum apar doar pe CD-uri, pe fluxul surselor de muzica ripuita de pe sursele originale, minim 5000-10.000 de piese lunar. Din astea, cam 10-15 merita pastrate... Dar, da, inca se mai face muzica buna, numai ca timpul alocat gasirii pieselor bune s-a marit considerabil.

Exemplu - piesa 2023:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d6UclRs0eC8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

View Postcrisstonne, on 04 octombrie 2023 - 15:01, said:

https://m.youtube.co...h?v=G335DVVsB3M

t.A.T.u. - Nas Ne Dagoniat
Uite ceva absolut dement, cu ritm psihedelic, trăznit efectiv, care sună interesant, în ciuda unei limbi nu foarte bine cotate pentru muzică.

L.E. Chiar și clipul este în ritm cu muzica zbenguită  ��
De la Tatu (Ratatu) mi-au placut Nas Ne Dagoniat (nimeni nu ne urmareste) 2001, All about Us 2002, dar mai ales, mai ales Friend or Foe din 2006.Posted Image

Eram in anul 2 de facultate, 2005-2006, cel mai frumos an de studentie.

*******
Sa ne amintim cine urla cel mai vehement anti popcorn dance aici pe acest forum. AndreyAlejandro din Iasi. Posted Image

Alt user i-a zis pe forum ca este un virginel de 20 de ani care se crede un Moculescu. Posted Image

#47
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View Post2Unlimited, on 04 octombrie 2023 - 15:05, said:

... cautare de muzica noua...
Dacă ai cum să asculți/extragi muzică on line, vezi postul ăsta.
Eu cred că o să îmi urezi de sănătate 😉

Cam 90% din timp îl ascult, cînd ascult muzică acasă.
Dacă mai dau și ei gherle, comut și pe alte posturi, de asta nu am zis de ascultat 100%.

L.E. Uite și sigla postului, în captura 2.

Attached Files


Edited by crisstonne, 04 October 2023 - 15:20.


#48
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postr_murphy, on 04 octombrie 2023 - 09:57, said:

da 2 exemple de muzica pop corn, una de atunci, una de acum, ca sa putem compara ceeace ai tu in vedere ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bjT7ECeCKO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jwI1j7sslYI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Eu aud o melodie electronică (electro), care a fost copiată și puțin schimbată, peste ani și ani  🤷

#50
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Eu cred că unii uameni", nu înțeleg ceva.
Melodia ,,popcorn " era o melodie electronică.

Cineva, a luat din zbor această similitudine de nume cu STILUL popcorn, a făcut un talmeș balmeș, și a ieșit o extorsiune a unui degajament.

Cum este ușor să te auto induci în eroare, luînd informații trunchiate de pe net, în zilele noastre, plus cu un amestec de neștiință și lipsă de cultură, gata-i ciorba  😂

Revenind, melodia aia electronică, este muzică electronică, și nu are treabă cu muzica popcorn de după "90.

Aia o aveam pe bandă de magnetofon, și o știam de muzică electronică de pe timpul ăla  😉 , adică exact ce este.

#51
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Incet incet imi aduc aminte de unele piese pe baza la videoclipuri. Exemplu: Lovely Smile. In videoclip sunt aia trei in desert si cred ca stiti restul. So Bizzare e alt exemplu. Ceva ce ma amuza e Play&Win - Slow Motion. Aia mai mult se stramba si canta.

#52
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Post2Unlimited, on 04 octombrie 2023 - 12:32, said:

Nimeni nu asculta "popcorn"...

Aceeasi ipocrizie, "noi nu ascultam manele, la plaja sau la o bauta, punem doar vinyluri cu Bach..." :)

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

View Postkrokod1lusinc3r, on 06 octombrie 2023 - 07:48, said:

Incet incet imi aduc aminte de unele piese pe baza la videoclipuri. Exemplu: Lovely Smile. In videoclip sunt aia trei in desert si cred ca stiti restul. So Bizzare e alt exemplu. Ceva ce ma amuza e Play&Win - Slow Motion. Aia mai mult se stramba si canta.
Ce au rupt Play and Win cu Ya BB.

Inna cand colabora cu Play and Win avea cele mai faine melodii. Acum, cum a zis cineva aici, Drum and Base. A imbatranit, a slabit, nici fizic nu prea imi mai place Inna Alexandra.

Edited by Neaceasca85, 06 October 2023 - 11:43.


#54
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postcrisstonne, on 04 octombrie 2023 - 15:01, said:

t.A.T.u. - Nas Ne Dagoniat
Uite ceva absolut dement, cu ritm psihedelic, trăznit efectiv, care sună interesant, în ciuda unei limbi nu foarte bine cotate pentru muzică.

De acord, raposatul Andrei Gheorghe le-a facut cunoscute publicului de lb. romana - si chiar si cand a iesit la iveala ca erau "creatia" producatorului lor, inclusiv falsa poveste de iubire dintre ele - muzica lor inca trece examenul timpului...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate