Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

sfat achizitie desktop arhitectura

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,541
  • Înscris: 21.12.2006
Dark Rock Pro este cel mai prost cooler pentru AM4 și AM5. Este învechit și nu face fata modului în care sunt construite cipurile moderne. Detalii găsești în topicurile dedicate de pe aria Overclocking și Răcire (las link mai jos)

Ca opțiuni locale ai Deepcool AK620, Deepcool Assassin III (nu IV că e mai slab), sau Noctua NH-D15 - încă mai face față,

Orice achiziționezi verifică dacă vine cu adaptor AM5 în pachet sau trebuie sa cumperi separat. In plus, ajuta sa folosești și un adaptor de montaj "off-center" al coolerului - procesoarele AM5 au nucleele deplasate fata de centru și un cooler classic, cu contact preponderent pe mijlocul pastilei, nu disipa suficient de bine căldura
https://forum.softpe.../#entry30254320

Dacă n-ai jena sa cumperi de pe Amazon.de, vezi  recomandările din link-ul de mai sus pentru coolere Thermalright. La 40-50€ spulberă orice concurență.

Edited by nei-k, 11 October 2023 - 09:40.


#56
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Apreciez recomandarile. Eu citisem reviewuri despre el ca ar fi ok. Chiar in acest topic am primit recomandari pentru forma simpla (fara PRo). Ca pe orice forum, nu exista o apreicere unanima a unui produs. Ok, atunci regandesc partea de cooler procesor.....

View Postnei-k, on 11 octombrie 2023 - 09:26, said:


Dacă n-ai jena sa cumperi de pe Amazon.de, vezi  recomandările din link-ul de mai sus pentru coolere Thermalright. La 40-50€ spulberă orice concurență.

Am gasit si direct din Romania pe la 270 lei...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate