Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Telefon ieftin si ... bun?

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
neaRica

neaRica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 08.02.2023

 MindArchitect, on 02 octombrie 2023 - 20:36, said:

De ce l grabesti?
Poate ar trebui sa astepte BF ca telefoane de buget sunt in fiecare an pe emag si pcgarage. Majoritatea se uita de flagshipuri ieftine si ignora telefoanele de buget.
ce blec fraier dai ca aia maresc preturile inainte si dupa cica fac reducere si tot sunt mai mari decat in timpul anului

also, fugi de pcgaraj, daca vrei sa faci retur stai dupa ei si nu iti dau toti banii inapoi, iti gasesc cica defecte provocate de tine ca sa iti mai traga din bani sau daca il trimiti la garantie atunci zic ca e vina ta ca tu l-ai stricat , etc. Nu trebuie sa ma crezi pe mine, chiar aici pe forum erau oameni care se plangeau de treaba asta plus daca cauti pe google

Edited by neaRica, 04 October 2023 - 08:44.


#38
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
La fel face si Emag-ul au si ei probleme cu garantiile mai ales la alea "resigilate si testate" pana nu implici ANPC-ul nu obtii mare lucru.
Apoi daca tot vrea initiatorul telefon bun ca alternativa la A 34 Samsung este Redmi Note 12 Pro 5G - camera foto mai buna, ecran foarte bun in gama aceea de pret, este daca vreti intre A 34 si A 54 de la Samsung dar cu IP 53 la praf si apa.
Exemplu:
www.emag.ro/telefon-mobil-xiaomi-redmi-note-12-pro-6gb-ram-128gb-5g-midnight-black-mzb0d2yeu/pd/D592L6MBM/###fam#Midnight-Black>>

Edited by mfmig200, 04 October 2023 - 09:08.


#39
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,174
  • Înscris: 06.02.2011
Eu Sunt client eMag de 15 ani și nici măcar o dată nu am avut probleme cu ei, de fiecare data când au fost probleme de garanție au rezolvat foarte rapid și eficient ...

#40
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
asa spuneam si eu pana au facut figuri EMAG-ul si pana nu am apelat la ANPC nu am rezolvat problema decat partial - mai exact mi-au plimbat telefonul apoi au spus ca e vina mea ca e stricat, le-am cerut evidenta ca ei l-au testat ca era resigilat nu au dat-o am stat 14 zile fara telefon in final l-au trimis nereparat, cu o evaluare cat m-ar costa ca sa il repar pe banii mei.
Apelat la ANPC intre timp l-am reparat eu si a costat nici 1/4 din costul estimat de ei apoi Emag-ul mi-a platit banii pe reparatie la presiunea ANPC-ului = si garantia....garantia este in zona gri in acest moment. Telefonul merge de cand e reparat, are deja 2 ani de functionare de la reparatie dar eu am invatata o lectie - Nu cumpar resigilate de la EMAG!

Edited by mfmig200, 05 October 2023 - 09:27.


#41
VladislavP

VladislavP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.11.2016

 MindArchitect, on 02 octombrie 2023 - 20:36, said:

De ce l grabesti?
Poate ar trebui sa astepte BF ca telefoane de buget sunt in fiecare an pe emag si pcgarage. Majoritatea se uita de flagshipuri ieftine si ignora telefoanele de buget.
Poate o sa astept Black Friday sa vad daca coboara pretul la pixel 6a. Folosesc pricy.ro pentru a verifica istoria preturilor.

#42
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 30.08.2006
Nu cred ca ai sa vezi reduceri la el. E deja la cel mai redus pret si de un an pretul a avut acelasi palier de variatie.
https://www.istoric-...ram-5g-charcoal

#43
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,830
  • Înscris: 17.03.2008
Am tot citit și poate mă dumiriți și pe mine ce să cumpăr...
În prezent am un Samsung A70. Stabil. Încă merge foarte bine.
Ce mă interesează: actualizări ale sistemului, posibilitatea de a răspunde la apel din tastele laterale (în timpul liber mai meșteresc și port mănuși). În rest- lucruri curente: mail, word, pdf, plăți etc. Nu urmăresc filme și nici nu mă joc pe el. Dar vreau un ecram mai mare (cu vârsta te mai lasă vederea). Bugetul este...1500-2000 de lei.
Samsung A54? Motorola Edge40? Care ar mai fi?

#44
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,174
  • Înscris: 06.02.2011

View Postsacos, on 14 noiembrie 2023 - 22:28, said:

Am tot citit și poate mă dumiriți și pe mine ce să cumpăr...
În prezent am un Samsung A70. Stabil. Încă merge foarte bine.
Ce mă interesează: actualizări ale sistemului, posibilitatea de a răspunde la apel din tastele laterale (în timpul liber mai meșteresc și port mănuși). În rest- lucruri curente: mail, word, pdf, plăți etc. Nu urmăresc filme și nici nu mă joc pe el. Dar vreau un ecram mai mare (cu vârsta te mai lasă vederea). Bugetul este...1500-2000 de lei.
Samsung A54? Motorola Edge40? Care ar mai fi?
Samsung A52s e foarte fiabil insa de acum se invecheste desi s-a anuntat ca va primi android 14, A54 e pe aceeasi linie cu A52s poate chiar un pic mai slab.

#45
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,174
  • Înscris: 06.02.2011

View Postsacos, on 14 noiembrie 2023 - 22:28, said:

Am tot citit și poate mă dumiriți și pe mine ce să cumpăr...
În prezent am un Samsung A70. Stabil. Încă merge foarte bine.
Ce mă interesează: actualizări ale sistemului, posibilitatea de a răspunde la apel din tastele laterale (în timpul liber mai meșteresc și port mănuși). În rest- lucruri curente: mail, word, pdf, plăți etc. Nu urmăresc filme și nici nu mă joc pe el. Dar vreau un ecram mai mare (cu vârsta te mai lasă vederea). Bugetul este...1500-2000 de lei.
Samsung A54? Motorola Edge40? Care ar mai fi?
Samsung A52s e foarte fiabil insa de acum se invecheste desi s-a anuntat ca va primi android 14 anul viitor, A54 e cam pe aceeasi linie cu A52s insa e mult mai nou.

#46
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,830
  • Înscris: 17.03.2008
Și ce aș putea achiziționa?....

#47
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,174
  • Înscris: 06.02.2011
Poate ar trebui sa mai astepti un pic sa vezi ce modele apar anul viitor, spre exemplu Samsung A55 am sperante sa vina cu o configuratie mai buna..... In ultimii ani atat apple cat si "android" au tot rotit aceleasi telefoane cu diferente in performanta aproape insesizabile, le-au pus o noua carcasa si cam aia a fost Posted Image

Edited by maladetz, 15 November 2023 - 22:51.


#48
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
Un smartphone bun, cu 4G, minim 64 GB stocare, baterie de 5000 mAh, care să fie compatibil cu VOLTE în rețeaua Digimobil, îmi puteți recomanda  ? Buget 500 lei.

#49
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,181
  • Înscris: 27.02.2018
Redmi 12c are procesor bun și baterie de 5000 mah, varianta cu 4gb ram și 128gb stocare se găsește la vreo 530 lei la Altex și eMag, iar cea cu 3gb RAM și 64gb stocare este sub 500 de lei, are suport volte.

#50
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
E bun cu semnalul varză de la Digimobil? are volte în rețeaua Digimobil? Are magazinul de aplicații google play instalat ?

#51
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,181
  • Înscris: 27.02.2018
Numai cei de la Huawei nu au magazinul și aplicațiile Google nativ, dar telefoanele Redmi sunt marcă Xiaomi și, ca restul brandurilor cu android, au serviciile Google pe ele.
Și toate telefoanele nou apărute suportă Volte și Vowifi, Redmi 12 sigur are opțiunea asta, deci și Redmi 12c care este cam același telefon trebuie să fie capabil de serviciul ăsta.

#52
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
OK, mulțumesc, poți să-mi recomanzi un încărcător bun, care să încarce rapid telefonul XIAOMI Redmi 12C ? Dar un încărcător bun care să încarce rapid un telefon Samsung S23 Ultra ?

#53
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,181
  • Înscris: 27.02.2018
Redmi 12c vine deja cu încărcător în cutie, fiind un model accesibil.
S23 ultra se încarcă la 45w, iar un prieten și-a luat încărcător original Samsung pentru s22 ultra al lui care merge tot la 45w pentru că voia să fie sigur că nu va avea probleme.

https://www.compari....ncărcător 45w

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate