Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Merita sa incerc?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
231dfhei

231dfhei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.06.2021

 JohnDoeEX, on 09 august 2023 - 22:18, said:

de cand femeia prefera sa aiba sentimentul ca barbatul e in stare sa o protejeze , cel putin asa am auzit

Deci vrei sa-mi spui ca o relatie in care un baiat este egal sau cel putin mai mic cu 2-5 cm decat fata, ea nu se poate simti protejata, sau sa functioneze aceasta?

#38
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023

 231dfhei, on 09 august 2023 - 22:50, said:


Deci vrei sa-mi spui ca o relatie in care un baiat este egal sau cel putin mai mic cu 2-5 cm decat fata, ea nu se poate simti protejata, sau sa functioneze aceasta?
habar nu am , nu am experienta cu fete asa inalte , eu am spus ce am auzit si eu de la altii , din partea mea poate sa poarte si tocuri de 15

#39
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 JohnDoeEX, on 08 august 2023 - 17:49, said:

Am la munca o colega ( ea 23 eu 33 , stiu ca e diferenta cam mare)
Haa...haa..
La alte cupluri e 20 ani diferență si nu-i mai deranjează.
Cred că esti cam pămpălau la femei amice,nu te supăra dacă sunt mai direct....astea sunt întrebări de puștan de 17 ani nicidecum de om in toată firea la 33.

#40
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023

 missionnad, on 10 august 2023 - 06:14, said:

Haa...haa..
La alte cupluri e 20 ani diferență si nu-i mai deranjează.
Cred că esti cam pămpălau la femei amice,nu te supăra dacă sunt mai direct....astea sunt întrebări de puștan de 17 ani nicidecum de om in toată firea la 33.
nu sunt genul suparacios , da is cam varza recunosc , am avut la 26 de ani o patanie cu o femeie care pur si simplu m-a cam facut sa imi pierd increderea in femei si foarte greu mai fac primul pas si chiar daca vin ele la mine tot greu le dau voie sa se apropie , au fost fete care mai dadeau asa sa se mai apropie de mine in speranta ca le invit in oras dar tot timpul puneam raul in fata asa ca am ales varianta cea mai simpla , am dat banul si gata fara batai de cap fara riscul de a suferi

acum iti dai seama la cat de "sperios" sunt nu stiu daca pot avea incredere intr-o femeie care le permite barbatilor sa o ia de dupa cap si chestii de genul asta , mai este un cuplu la mine la munca iar barbatul mai umbla cu fata asta de care imi place mie ( e cel cu care mai imparte ea tigara electronica ) , iar prietena lui a devenit geloasa si i-a spus sa nu mai petreaca timpul cu ea

#41
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 JohnDoeEX, on 09 august 2023 - 22:18, said:


de cand femeia prefera sa aiba sentimentul ca barbatul e in stare sa o protejeze , cel putin asa am auzit
Sentimentul de protecție nu vine din înălțimea mai mai mare a bărbatului.
Asta ți-o spune un pitic cu soție mai înaltă decât el. Și cu alte iubite de-asemenea, de-a lungul timpului. Cea mai înaltă avea 8cm peste mine. Iar când se încălțat cu tocuri și/sau platforme... eram pitic și când stăteam pe scară lângă ea. :lol:

#42
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

 JohnDoeEX, on 10 august 2023 - 10:14, said:

da is cam varza recunosc ,
Dude, daca ai mai avut experiente proaste, atunci n-o tine tot asa. Tipa asta nu e pentru tine, din ce spui cauta sa se agate de cineva, zi-i ca poate sa vina la tine la HBO fara grija, ca nu te urci pe ea (si asa o sa te lase sa te urci pe ea), dar in rest, trateaz-o ca pe o colega, si atit.

Ti-as fi zis, daca nu vrei sa ai surprize sau dezamagiri, ca inainte sa te incurci cu o fata sa o observi de la distanta, dar vad ca te-ai uitat la asta si n-ai inteles nimic.

#43
barbosa1bis

barbosa1bis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 13.03.2023

 JohnDoeEX, on 10 august 2023 - 10:14, said:


am dat banul si gata fara batai de cap fara riscul de a suferi



Vezi ca și bolile venerice pot provoca bătăi de cap și suferință.

#44
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023

 hellmarvel, on 10 august 2023 - 10:49, said:

Dude, daca ai mai avut experiente proaste, atunci n-o tine tot asa. Tipa asta nu e pentru tine, din ce spui cauta sa se agate de cineva, zi-i ca poate sa vina la tine la HBO fara grija, ca nu te urci pe ea (si asa o sa te lase sa te urci pe ea), dar in rest, trateaz-o ca pe o colega, si atit.

Ti-as fi zis, daca nu vrei sa ai surprize sau dezamagiri, ca inainte sa te incurci cu o fata sa o observi de la distanta, dar vad ca te-ai uitat la asta si n-ai inteles nimic.

asa mi-a zis si colegul meu ca din ce a vazut nu ar vrea ceva serios

#45
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Pai si cu te-ar deranja ceva neserios? Prieteni cu beneficii si atat, excluzi sentimentele si faceti sex sportiv. Stabiliti limitele si atat. Cand va plictisiti, pa si pusi. Nu trebuie sa sufere nimeni.

#46
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023
pur si simplu nu sunt genul , am mai incercat si tot timpul a aparut sentimente , ori din partea mea ori din partea ei

Edited by althea, 10 August 2023 - 19:14.


#47
asffga

asffga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.04.2023
El vrea sa se aseze la casa lui, cauta nevasta, nu cur. De aici "deranjul".
Dar ea nu pare a fi material de nevasta.

#48
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 asffga, on 10 august 2023 - 15:20, said:


Dar ea nu pare a fi material de nevasta.


Ar fi bine ca el să își dea seama de ce are ea comportamentele alea cu colegii.
Poate fi din cauză că este timidă și nu știe să pună limite.

Edited by Chayah, 10 August 2023 - 15:33.


#49
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023
se poate sa fie si din cauza ca este timida  , la asta nu m-am gandit

Edited by althea, 10 August 2023 - 19:14.


#50
asffga

asffga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.04.2023
Timidele sunt alea care pun limite.
Alea care flirteaza in grup cu barbatii, mai schimba si tigara din gura in gura... alea numai timide nu sunt.

#51
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Te înșeli.
Dacă ei inițiază și schimb de țigări și atingeri, dacă ea este timidă, se simte prost să pună limite.
Iar dacă e chiar foarte timidă, poate râde de jenă.


Nu spun ca este cazul ei, doar spun ca poate fi o ipoteză.

#52
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023

 Chayah, on 10 august 2023 - 15:57, said:


la locul meu de munca sunt 63 de barbati si 4 femei , acuma ca femeie intr-un mediu cu atatia barbati intradevar poate ai tendinta sa te dai dupa ei ca sa nu fii data la o parte , sincer nu stiu ce sa zic

o singura data am vazut-o sa initieze ea contactul , eram in aer liber in pauza cativa colegi , vine si ea si isi pune capul pe umarul la un coleg si spune ca e obosita si deabia asteapta sa plece acasa , nu a stat mult cu capul asa ca nu stiu cat de mult conteaza

Edited by althea, 10 August 2023 - 19:13.


#53
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 23.12.2007
O intilnire , doua ,treispe nu inseamna casatorie nici angajament pe viata....vei cistiga experienta...in timp o sa vezi ce o sa simti.

Angajamente nu faci bazat doar pe atractia/placerea sexuala, ca o pui de mamaliga mai tirziu.Ceva ,altceva  sus la mental ,lungimi de unda/ comunicare,  acolo trebuie lucrat cind devine serios.

#54
JohnDoeEX

JohnDoeEX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.08.2023

 asffga, on 10 august 2023 - 15:50, said:

Timidele sunt alea care pun limite.
Alea care flirteaza in grup cu barbatii, mai schimba si tigara din gura in gura... alea numai timide nu sunt.

ma gandeam acuma la chestia cu timiditatea si mi am adus aminte de o faza cand a povestit despre insula iubirii ( ii place la nebunie emisunea asta , a zis ca se uita pt intriga , scandal ) cum ca era in cada una cu unu iar ala a luat mana ei si i-a pus-o pe **** , ma gandesc ca o fata timida nu povestete chestii deastea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate