Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sound of Freedom (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

 Bob493, on 09 septembrie 2023 - 19:01, said:

copiii pot practica prostitutie VOLUNTARA.
Nu-s eu genu' care sa facă caz de vîrsta interlocutorului, da' citi ani ai?

Au fost prin anii 90 reportaje făcute de nemți in Slovacia unde daca vreo mașină cu număr de Germania trecea prin cartiere sărace si oprea (de dragul reporterilor), veneau fete nu mai înalte decit portiera mașinii si se ofereau s-o sugă pentru 10 mărci, in timp ce rubedeniile mascule vegheau din fata scării blocului. In Cehia, era si un cod, casele cu păpuși in geam ofereau sex cu copii. Au fost reporterii si pe la asociații care cica voiau sa ajute fete si de 12 ani care se prostituau, le luau in centru si seara fugeau. Cins le intilneau a 2-a a 3- a oara, ni ci nu le mai luau de pe strada, le dădeau doar prezervative gratis,vsa nu ia boli (atîta putem face pentru ele).

Sau tu te referi la discernăminte, age of consent, alea-alea? Time to wake up, man. Or grow up.

#56
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009

 Bob493, on 09 septembrie 2023 - 11:13, said:

De ce atata taraboi?
Uite un caz din Germania, nu din vreo țară de mâna a șaptea.
https://www.dw.com/e...ears/a-53814208
Berlin authorities placed children with pedophiles
Starting in the 1970s psychology professor Helmut Kentler conducted his "experiment." Homeless children in West Berlin were intentionally placed with pedophile men. [...]
A study conducted by the University of Hildesheim has found that authorities in Berlin condoned this practice for almost 30 years. The pedophile foster fathers even received a regular care allowance. [...]
What they found was a «network across educational institutions» the state youth welfare office and the Berlin Senate, in which pedophilia was «accepted, supported, defended.»
https://www.dw.com/e...dren/a-53839291
„Beginning in 1969, homeless boys were turned over to pedosexual «caretakers» for — as the perfidious system would have it — their mutual benefit. Kentler proudly commented on how he «succeeded in winning the backing of responsible local authority employees.» [...]
As Marco puts it: «They didn't want anybody to be named. And they have achieved their goal. They've defended the system.»

#57
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

 Beda_Venerabilis, on 09 septembrie 2023 - 23:50, said:

Uite un caz din Germania,
Dude, las-o balta ca măcăne. Treaba aia s-a întâmplat IN ANII '60-'70 (si o bucată din '80) cînd era cu "eliberarea sexuala" si cînd se zicea ca sărăcia si războiul sint mai obscene decit sexul". Hai, bag-o si pe-aia cu Partidul Verzilor (azi la guvernare) din Germania care la începutul anilor '80 cerea legalizarea pedofiliei, sau de Daniel Cohn Bendit (europarlamentar, nu stiu daca si azi) care prin anii '60 scria el cum făcea sex cu copii.

Vremurile alea NU SE MAI INTORC, cum nu se mai întorc pantalonii trompeta, din contra, trendul e spre AoC la 18 ani across the board, so eliminarea prescriptiei in cazuri de viol. Say auci tot voi săriți de cur in sus ("da' cum sa vina una cu care am făcut sex acu' 40 de ani sa ma acuze de viol, ce, nu mai are voie lunea sa facă sex pe lumea asta?" Da, ba, dar nu cu oricine si oricum, iar daca a fost viol sau nu, DE-AIA EXISTA PROCESE, sa se descopere adevărul.

Asta nu înseamnă ca nu exista pedofilie azi, ori ca pedofilii nu-s un risc si un pericol. DAR NU ASA LE COMBATI, cu istericale împotriva unui film ca Cuties (nu l-am văzut nici pe-ăla, a început cu mizerabilisme si nu mersi), care apropo are un mesaj ANTI girls twerking and shiet (din ce-am citit obiectiv despre el). Daca vrei sa combați pedofilia TREBUIE SA MERGI LA SURSA, sa demistifici sexul ca "in viață contează doar ce bagi in gura si ce tragi pe pla", sexul NU e cel mai important lucru in viață si de-aia trebuie eliminat ca scop, si lăsat doar ca mijloc.

#58
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 12.07.2010

 hellmarvel, on 09 septembrie 2023 - 19:27, said:

Nu-s eu genu' care sa facă caz de vîrsta interlocutorului, da' citi ani ai?

Au fost prin anii 90 reportaje făcute de nemți in Slovacia unde daca vreo mașină cu număr de Germania trecea prin cartiere sărace si oprea (de dragul reporterilor), veneau fete nu mai înalte decit portiera mașinii si se ofereau s-o sugă pentru 10 mărci, in timp ce rubedeniile mascule vegheau din fata scării blocului. In Cehia, era si un cod, casele cu păpuși in geam ofereau sex cu copii. Au fost reporterii si pe la asociații care cica voiau sa ajute fete si de 12 ani care se prostituau, le luau in centru si seara fugeau. Cins le intilneau a 2-a a 3- a oara, ni ci nu le mai luau de pe strada, le dădeau doar prezervative gratis,vsa nu ia boli (atîta putem face pentru ele).

Sau tu te referi la discernăminte, age of consent, alea-alea? Time to wake up, man. Or grow up.

O sa incerc sa te ignor mai des, ca leac pentru boala ta nu exista.

#59
The_Visitor

The_Visitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 13.04.2018
A apărut pe undeva?

#60
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021

 The_Visitor, on 19 septembrie 2023 - 08:30, said:

A apărut pe undeva?
Deocamdată nu... și eu verific siteurile acelea despre care nu avem voie să vorbim în fiecare zi... Posted Image

#61
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Si eu abia il astept.
Dar file.list vad ca nu se grabeste.

#62
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021

 Malus_Dacus, on 19 septembrie 2023 - 15:57, said:

Si eu abia il astept.
Dar file.list vad ca nu se grabeste.
Nu e vina siteurilor de trackere, pur și simplu nu l-a preluat nici o platformă gen Netflix, HBO etc. Cum apare pe acolo, îl rip-uiesc băieții rapid și-l pun. Din câte am aflat îl vor scoate curând și pe dvd și atunci va apărea și pe torenți, se pare că luna asta, citez "Sound of Freedom DVD and Blu-ray release date is estimated for September 2023 and available on Digital HD from Amazon Video and iTunes is estimated for September 2023." Poate pe la sfârșitul lunii îl vom vedea...

#63
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,554
  • Înscris: 30.08.2017

 Bob493, on 09 septembrie 2023 - 09:32, said:

Eu inca nu am vazut filmul, dar o chestie ma pune pe ganduri: de ce atat de multa indarjire impotriva lui?

Pentru ca exista doua tabere de retardati care incearca sa dea intelesuri ascunse acestui film.

Pe de o parte, ii avem pe aia ai lui Trump care vad in acest film o legatura cu pedofilia pe care o practica, zic ei, Biden si gasca lui (nu e prima oara, sa ne aducem aminte de Pizza Gate si democratii care sacrificau copii in ritualuri satanice si le beau sangele). Face parte dintr-un narativ mai complex care spune ca democratii vor sa legalizeze pedofilia.
Pe de alta parte, avem talibanii democrati din categoria BLM, Antifa si alte grupari tembele similare care au vazut in filmul asta o unealta de propaganda alt right, argumentul invocat fiind convingerile actorului principal.

Toate astea au fost exploatate de catre producatori pentru ca, asa cum stim, reclama vinde.

In realitate, e doar un film artistic care se inspira din niste cazuri reale si foarte probabil cei care l-au produs nu au avut nici o intentie de a sugera altceva decat ce se vede la TV.

#64
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021
Pentru cine vrea să-l vadă a apărut filmul, îl puteți găsi pe "lista fișierelor" cu subtitrare în română... azi l-au pus, încă nu am apucat să-l vizionez.

#65
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postgeorge_alexandru, on 22 septembrie 2023 - 09:59, said:

ii avem pe aia ai lui Trump care vad in acest film o legatura cu pedofilia pe care o practica, zic ei, Biden si gasca lui

Traficantii de persoane si de minori castiga miliarde de dolari si nu au nevoie de publicitate.

Daca vrei sa urmaresti o frauda financiara urmareste banii. Daca vrei sa vezi cine vrea sa opreasca un film vezi cine le creaza probleme producatorilor. Nu a fost facut la Hollywood ci de un studiou mic si a fost finantat in mare parte din donatii. Pana acum nu e clar daca are sa fie pe o platforma de streaming. Gruparile de traficanti par sa aiba multa influenta in industria de film din SUA.

Si in presa au multa influenta. Organizatiile de pedofili au intrat in actiune la fel ca si firmele de pariuri din Romania. Filmul asta a avut foarte multa presa negativa si fake news. De exemplu unul care a donat 500$ a inchiriat un apartament la o femeie care se judeca pentru custodia fiului ei. Aia a luat copilul la ea acasa fara sa aiba dreptul si s-a ales cu dosar penal pentru infractiuni importriva minorilor. In statul respecti proprietarul unui imobil unde a avut loc o infractiune e si ala cercetat. Story-ul care apare in presa liberala din SUA: Finantatorul filmului Sound of Freedom cercetat pentru abuz contra minorilor.

Lucrurile probabil nu se intampla exact ca in film dar se intampla

#66
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

View Posttar1901, on 07 octombrie 2023 - 11:53, said:

Lucrurile probabil nu se intampla exact ca in film dar se intampla
Zi bre, spinye in film ca fura dube albe copii din parcarile de la Target sau nu?

Si ala a fost ARESTAT,  nu doar cercetat (i s-a pus si cauțiune). Intre timp se pare ca i s-au retras acuzațiile, dar ironia era prea mare ca sa nu devina știre. Si pentru 500$ nu-ți pune nimeni numele pe generic.

Pe de alta parte, ăștia cu pizzagate-uri in cap cumpărau bilete in bulk la filmul asta (pe care pe urma le dădeau gratis, gugaliti "free tickets Sound of freedom") si se plingeau pe urma (bine, nu tot ei, alții ca ei) ca nu sint lăsați sa vadă filmul, ca nu mai sint bilete.

#67
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
L-am vazut, mi-a placut...Ce ramane de facut?
Fain film.
Conform acestui film, pedofilii sunt mai bine tratati in SUA decat in Columbia....
Nu inteleg inversunarea unora impotriva acestui film...
Adica unii nici nu l-au vazut, dar il "demoleaza"....
Clar mai bun decat multe filme aparute dupa pandemie.
Poate si ptr ca nu are wokeism fortat in el....

Edited by Malus_Dacus, 08 October 2023 - 16:26.


#68
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Tocmai l-am vazut. Pe scurt, un film ca oricare altul. Nici vorba de teorii ale conspiratiei sau altceva notabil. E genul de film pe care-l vezi, apoi il uiti a doua zi. Nici macar nu vi-l recomand. #nimicnou

#69
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021
L-am văzut și eu... cam siropos, stilul regizorial merge către telenovele... dar totuși mesajul filmului e important și îngrijorător, dacă există astfel de rețele de pedofilie la nivelul prezentat în film chiar este o problemă serioasă, ținând cont și că este inspirat din fapte reale.

#70
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,882
  • Înscris: 26.01.2010

View PostComandorul, on 18 octombrie 2023 - 00:29, said:

L-am văzut și eu... cam siropos,

Nu mi s-a parut siropos si m-am uitat cu ochi critic la el.
Daca mergi cu mine si prietenu la film , risti sa ne dai cu ceva in cap pentru ca ne place sa facem misto de orice scena.
Horror , comedie , drama. dragoste , noi tot timpul gasim ceva de comentat si in general comentariile's sexuale, rasiste si de prost gust indiferent ca moare una de cancer sau musca una dintr-o banana.
La asta a avut prietenu o tendinta sa zica ceva dupa care s-a lasat tacerea . Se spune ca Notebook sau filmu cu dicaprio care moare in ocean sunt filme cu impact emotional puternic , la alea am ras fara nici o treaba , la asta nu am gasit nimic de ras desi am cautat , am incercat sa nu ma las prinsa in mrejele dramei de pe ecran

Edited by Noua_pe_site, 18 October 2023 - 21:45.


#71
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Asa sunt si eu cu prietenul meu. Mai stii cand Leo isi scotea copiii din apa in Shutter Island? Ne prapadeam de ras, ziceam ca ii pune la uscat.

Vreti sa vedeti un film bun? Uitati-va la Hard Candy. E cu ala de a fost femeie.

Elliot Page, asa. Mersi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate