Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sound of Freedom (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Atata tamtam pt un film nu s-a mai vazut de mult, clar supara pe cineva din cei care conduc lumea.

Edited by pufarin, 13 July 2023 - 10:52.


#20
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View Postpufarin, on 13 iulie 2023 - 10:50, said:

clar supara pe cineva din cei care conduc lumea.
Here we go (again).
Pizza, anyone?

#21
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Cum zicea si colega noastra cauta: "85,000 immigrant children are missing".

#22
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
https://tribuna.us/r...ui-de-persoane/

#23
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthellmarvel, on 13 iulie 2023 - 10:58, said:

Here we go (again).
Pizza, anyone?

Daca nu pizza atunci ce ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lbgk6eDkEz4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

View PostComandorul, on 13 iulie 2023 - 10:44, said:

Bun articolul, clarifică multe aspecte. Oricum, o să vizionez filmul, să-mi fac și eu propria părere... sunt curios cam cât e ficțiune și cât adevăr, totuși din câte am citid din recenzii și descrierea filmului, agentul a acționat pe cont propriu și nu a mai respectat anumite protocoale, așa că e normal ca lucrurile să nu mai decurgă ca la carte să zic așa...

Why was their family not able to keep them safe? Those are the questions that are ignored in the narrative of, ‘Oh, they are in a bad place. All we have to do is move them and leave.'”

Mai bine ii lasa acolo , daca doar ii salveaza din mana traficantilor nu ? Posted Image


Some of the larger inaccuracies in such films are also harmful in that they perpetuate false ideas about trafficking that can have material consequences for victims.
It creates harm when certain policies aren’t passed because we think trafficking looks one way and it’s another way. It creates harm when victims don’t recognize themselves in these narratives.”

[Most] kids don’t raise their hands and say, I’ve been trafficked,'” says Huizar. If such victims don’t see their stories represented in trafficking narratives, they may not recognize that what is happening to them is, in fact, trafficking.

Cu alte cuvinte , majoritatea copiilor nu-si dau seama cand sunt violati si exista riscul ca unii sa nu ridice mana si sa spuna ca au fost traficati. WTF?

Another unintended consequence of sensationalist anti-trafficking narratives is that they can obscure juries’ perception of what trafficking looks like when these cases are actually brought to court. “When you have a case of really subtle coercion that’s hard to prove, and the jury is expecting Taken, you’re not gonna get a conviction… and it makes that much harder for survivors,” says Albright.
Huizar recounted an instance in which two young men, both of whom were 15, testified in court against their abuser. One of them, who had been abused longer, had a criminal record and a history of drug use due to the trauma of his abuse, while the other did not. The jury found the abuser guilty — but only on the charges associated with the latter case.

I call BULLSHIT! Legea/judecatorul este cel care spune ca NU  ai voie sa tratezi ambele cazuri la fel si ca trebuie sa iei fiecare caz separat. Juriul si-a facut treaba , prin asociere , abuzatorul ala era la fel de vinovat pentru copilul cu record criminal si abuz de droguri.
ASTA e informatie falsa care poate fi demonstrata legal.  


“We need to keep in mind when jurors don’t believe these kids, those jurors go home and go about their lives. But it is devastating to the victims,” she says.
Alta minciuna gogonata evidenta ! Nu exista asa ceva , juratii nu stau sa se intrebe daca cred un copil abuzat

Their hope is that viewers of Sound of Freedom who are moved by the film connect with legitimate organizations to learn the truth about what child trafficking looks like, and how they can help. “You don’t have to manufacture conspiracy theories about child sexual abuse,” says Huizar. “There are plenty of facts at hand that dont involve spreading horrible rumors about Wayfair or pizza restaurants.”

Si e ce rau in asta ?

Edited by Noua_pe_site, 13 July 2023 - 15:56.


#25
clivius33

clivius33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.09.2005

View PostComandorul, on 13 iulie 2023 - 06:38, said:

...
Faptul că actorul principal vorbește în interviuri de adenochroame (teoria preferată a conspiraționiștilor cu folii de aluminiu pe cap a celor din Qanon) scade mult din credibilitatea filmului... bănuiesc că sunteți la curent cu aberația aia de teorie, cum că majoritatea politicienilor și vedetelor de la Hollywood sunt reptilieni și au nevoie de sânge de copii stresați și faze de-astea Posted Image  te doare mintea, dar pe bune acum, cunosc și eu personal doi oameni ce chiar cred sincer în rahaturile astea... așa cum a spus și hellmarvel, cei implicați în producerea filmului par oameni decenți, totuși mă gândeam la un moment dat, poate și faptul că au reușit să stârnească controversele astea în jurul filmului poate fi o strategie bună de marketing... o chestie ciudată, pe youtube am văzut un filmuleț în care și Mel Gibson promovează filmul și îndeamnă oamenii să meargă să-l vadă... nu știu de ce face asta, poate dintr-un fel de milă pentru actorul principal, Jim Caviezel, care după ce a jucat în filmul lui (Patimile lui Hristos) a cam fost traumatizat atât fizic cât și psihic...
...

Mel Gibson face si el afirmatii privind practicile sataniste cu adenochrome si pedofilia practicate la Hollywood, pe net pot fi gasite mai multe articole, iar James Wood spune că Hollywood-ul este "de 100 de ori mai rău decât cele mai mari temeri ale tale" (https://m.ziuanews.r...le-tale-1577065)!

Cum acesti doi mari actori cunosc foarte bine Hollywood-ul, iar printre altele, Comisia Europeana tinde sa dezincrimineze asa, subtil, pedofilia (https://www.qmagazin...ea-pedofililor/), eu unul tind sa le dau crezare acestor "teorii conspirationiste"!

#26
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View PostNoua_pe_site, on 13 iulie 2023 - 15:50, said:

Mai bine ii lasa acolo , daca doar ii salveaza din mana traficantilor nu ? Posted Image

Cu alte cuvinte , majoritatea copiilor nu-si dau seama cand sunt violati si exista riscul ca unii sa nu ridice mana si sa spuna ca au fost traficati. WTF?

I call BULLSHIT! Legea/judecatorul este cel care spune ca NU  ai voie sa tratezi ambele cazuri la fel si ca trebuie sa iei fiecare caz separat. Juriul si-a facut treaba , prin asociere , abuzatorul ala era la fel de vinovat pentru copilul cu record criminal si abuz de droguri.
ASTA e informatie falsa care poate fi demonstrata legal.  

Alta minciuna gogonata evidenta ! Nu exista asa ceva , juratii nu stau sa se intrebe daca cred un copil abuzat

Si e ce rau in asta ?
Văleu cite chestii nu stii (sau nu intelegi)! Sper ca e doar nestiinta, nu rea-credinta sau exces de zel (zealotism).

Traficul si exploatarea sexuala (inclusiv a minorilor) sint probleme SENSIBILE care nu se trateaza cu americanisme (bombs of freedom, fuck yeah!). De fapt nici nu pot fi tratate (sau rezolvate), pot fi doar limitate, dar pentru asta trebuie constientizate CORECT. Cum vrei sa combati prostitutia, cind una de 23 de ani cu Onlyfans isi flutura casa si masina (proprii) si student loan free status? Sau cind una de 11 ani care (impinsa sau incurajata de parinti) se machiaza si face chestii inofensive aduna zeci de milioane de vizualizari? Aresteaza tu ăia cteva zeci de milioane de vizualizatori, daca poti.

Articolul ăla explica problema foarte bine, cauzele sint SOCIALE, si de-aia masurile impotriva lor trebuie sa fie sociale (nu individuale, alea sint doar paleative, „salvezi” pe unu' fara sa-i rezolvi problema sociala, si dupa ce îl scapi din vedere se apuca din nou. Ba mai mult, îl ajuti pe unul care a ajuns VOLUNTAR in situatia respectiva, si lasi de izbeliste pe altul care CHIAR E ABUZAT SI SCLAVAGIT).

View Postclivius33, on 13 iulie 2023 - 22:52, said:

eu unul tind sa le dau crezare acestor "teorii conspirationiste"!
Orice greseala daca e recunoscuta, e pe jumatate iertata (cu conditia sa n-o faci din nou).Inainte sa te iei dupa unul si altul, ia si verifica-le credibilitatea, nu inghiti tot ce pedaleaza. Ia si vezi daca românasii ăia, de exemplu nu dau din gura si ca Uniunea Europeana „baga educatia sexuala obligatorie, sa-i facă pe copii homosexuali si masturbatori (ca sa pastrez limbajul academic) de la 3 ani”. Cit despre Gibson sau Woods, ia si vezi (sau macar gindeste-te) daca prin prostiile pe care le spun (daca nu sint sustinute de probe) nu arunca cacatul asupra altor actori mai mari si mai prestigiosi ca ei, care stiu mai mult ca ei si care n-au iesit in fata.

#27
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

View Postclivius33, on 13 iulie 2023 - 22:52, said:

Mel Gibson face si el afirmatii privind practicile sataniste cu adenochrome si pedofilia practicate la Hollywood, pe net pot fi gasite mai multe articole, iar James Wood spune că Hollywood-ul este "de 100 de ori mai rău decât cele mai mari temeri ale tale" (https://m.ziuanews.r...le-tale-1577065)!

Cum acesti doi mari actori cunosc foarte bine Hollywood-ul, iar printre altele, Comisia Europeana tinde sa dezincrimineze asa, subtil, pedofilia (https://www.qmagazin...ea-pedofililor/), eu unul tind sa le dau crezare acestor "teorii conspirationiste"!
Hollywoodul este depravat, nu contestă nimeni asta, uită-te la filmul Babylon de exemplu ( https://www.imdb.com...8_nm_0_q_Babylo ) să-ți faci o ideie cam cum erau pe atunci, îți dai seama că acum sunt și mai "evoluați", dar când spun depravat mă gândesc la sex, droguri, petreceri extravagante... la urma urmei, actorii și cei implicați în industria asta sunt niște artiști plini de bani, mi se pare normal... dar să afirmi  că beau sânge de copii , și toți sunt pedofili și reptilieni, asta deja e conspirație din aia cu folie pe cap...

#28
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthellmarvel, on 14 iulie 2023 - 07:01, said:



Articolul ăla explica problema foarte bine, cauzele sint SOCIALE

I CALL BULLSHIT !
Articolul ala nu a facut decat sa arate ca filmul asta deranjeaza anumite persoane fara sa ia in considerare motivul pentru care a fost facut filmul.
Pana mea , Liam Neesom a salvat-o pe fii-sa din mana polonezilor , Arnold a salvat o gramada de copii in ceva tara asiatica , Rambo are jde filme pe aceasi tema si nu s-a gasit nimeni sa ia filmele astea la puricat si sa explice de ce nu ar trebui difuzate.
Singura diferenta intre filmul asta si restul tonelor de film facute pe aceasi tema este ca si-au permis sa spuna lumii ca filmul e bazat pe realitate si sa deschida ochii lumii asupra grozaviilor din spatele filierelor criminale.

Partea aia boldata de mine pe care ai citit-o este informatie falsa iar tu insisti sa spui ca articolul explica problema foarte bine. :lol:

Problema reala este ca s-a suparat prostimea ca un film considerat de dreapta a avut atata succes la public si se vede asta prin valoarea incasarilor totale.

View PostComandorul, on 14 iulie 2023 - 07:38, said:

. dar să afirmi  că beau sânge de copii , și toți sunt pedofili și reptilieni, asta deja e conspirație din aia cu folie pe cap...

Conspiratia consta in bautul de sange si reptilieni , pedofili deja este confirmat ca sunt.
Au inceput o multime de actori sa vorbeasca si nush daca mai poti numai conspiratie in momentul care actori de talie mare blameaza nume la fel sau mai mari decat ei.
Putem trata trendul asta ca fiind conspiratie dar majoritatea conspiratiilor au avut intotdeauna un graunte de adevar la mijloc si s-au dovedit a fi reale.

#29
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View PostNoua_pe_site, on 14 iulie 2023 - 16:49, said:

Pana mea , Liam Neesom a salvat-o pe fii-sa din mana polonezilor , Arnold a salvat o gramada de copii in ceva tara asiatica , Rambo are jde filme pe aceasi tema si nu s-a gasit nimeni sa ia filmele astea la puricat si sa explice de ce nu ar trebui difuzate.
Singura diferenta intre filmul asta si restul tonelor de film facute pe aceasi tema este ca si-au permis sa spuna lumii ca filmul e bazat pe realitate si sa deschida ochii lumii asupra grozaviilor din spatele filierelor criminale.

Partea aia boldata de mine pe care ai citit-o este informatie falsa iar tu insisti sa spui ca articolul explica problema foarte bine. :lol:
Daca filmul asta era doar o actiune/drama cu subiectul asta, l-ar fi trecut toata lumea cu vederea, ca pe Taken (senzationalist, fleosc). Dar astia se iau in serios, am impresia can pe parcursul filmului Caviezel she adreseaza spectatorilor, sa vada filmul, sa ia treaba-n mina, cruciati, ce naiba.
Caviezel ăsta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OETAlBD6czo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu e nici o informatie falsa acolo, vezi si in filme, cind celalalt avocat zice "Objection, relevance" astalalt zice "Calls for credibility". Marturia abuzatului drogat si infractor e ca si nula (a de-ajuns ca un singur jurat cu bias-uri in cap de la filme ca ăsta sa nu-l creada), daca nu era marturia celuilalt care nu avea credibilitatea compromisa, abuzatorul ar fi scapat Scott free.

#30
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthellmarvel, on 14 iulie 2023 - 17:48, said:

Daca filmul asta era doar o actiune/drama cu subiectul asta, l-ar fi trecut toata lumea cu vederea, ca pe Taken (senzationalist, fleosc). Dar astia se iau in serios, am impresia can pe parcursul filmului Caviezel she adreseaza spectatorilor, sa vada filmul, sa ia treaba-n mina, cruciati, ce naiba.


Daca chiar vrei sa vorbesti despre cruciati , uite cruciati aici !
Daca vezi un copil abuzat da , ia treaba-n mana , nu intoarce capul si spera ca altcineva il salveaza , asta zice Caviezel spre deosebire de toti democratii care instiga la violenta impotriva celor care voteaza diferit.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m154ZMK-yg8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Posthellmarvel, on 14 iulie 2023 - 17:48, said:

. Marturia abuzatului drogat si infractor e ca si nula (a de-ajuns ca un singur jurat cu bias-uri in cap de la filme ca ăsta sa nu-l creada), daca nu era marturia celuilalt care nu avea credibilitatea compromisa, abuzatorul ar fi scapat Scott free.

Daca nu esti imbecil nu ai cum sa anulezi marturia unui copil abuzat.
Tocmai asta e problema cu sistemul juridic pentru ca permite criminalilor sa scape in baza unor erori minore.
Daca un politist prinde un jeg uman in flagrat delict violand o femeie/copil si politstul uita sa-i spuna miranda rights , jegul ala uman scapa liber,
Stiu  cum e cu juratii , sunt chemata sa particip ca jurat cel putin odata pe an

#31
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010
Hellmarvel , ai zis ca-l gasesti pe net. Vizioneaza filmu si gaseste-i o chichita,ceva, orice motiv minor care sa explice reactia mediei impotriva lui.

M-am uitat la el sperand sa gasesc ceva de comentat cum obisnuiesc sa fac cu toate filmele.
Am tinut sa-l vad din prisma imbecililor care l-au declarat cristiano-conservativ-maga-white supremacist !
God's children are not for sale e singura legatura religioasa din film.
Nimic de natura politica
Niciun motiv care ar putea deranja wokistii in afara de faptul ca mentioneaza clubul bogatilor in operatia sting si folosesc cuvantul chicken cand se refera la copii.

Cu ce mama ma-sii a deranjat filmul asta?
Ca pune in lumina niminicia oamenilor care stim ca exista deja? Ca traficul de sclavi sexuali este world wide ?

Performanta actorilor e absolut fantastica! Jim Caviezel e fenomenal iar copii sunt extraordinar de bine alesi.
Oscarul pare insignificant pentru premierea actorilor,scenariului, regiei si tot ce tine de filmul asta.



#32
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View PostNoua_pe_site, on 15 iulie 2023 - 05:56, said:

Hellmarvel ,  Vizioneaza filmu
Nah, am renunțat la idee pentru ca I smell shyte from a mile away (manipulare emotionala, rahaturi de-astea). Spre referință, mie nu mi-a plăcut nici Equalizer (care la o adică e MUULT peste Taken) si mai ales (tine-te bine) TAXI DRIVER. Filmele astea-s făcute doar ca să-ți ridice singele in cap, nu ca sa conștientizeze sau sa rezolve o problema.

Daca îți pasa si vrei ss faci ceva pentru copiii ăștia, ia si fa lobby pentru ca TOATE bisericile recunoscute legal (nu doar mormonii sau cine știe ce alte secte) să-și asume SI UN ROL SOCIAL (nu degeaba, cu sprijinul si contribuția statului) pentru ca copiii, femeile bătute, oamenii ajunși in impas SA AIBA O SPERANTA, la ce ușă bate, si sa fie ajutați REAL nu paleativ, cu locuri de munca atractive daca se îndreaptă si vor sa muncească. Iar pe cei (cele) care cred ca le e mai bine vinzind droguri sau sex, sorry not sorry, indiferent de vîrsta. Eu as înființa boot camps pentru astfel de copii, cu regim semiînchis unde la o adică sa se aplice si pedepse corporale ălora care nu le convine, dar pariez ca nu ești de acord nici cu asta.

#33
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthellmarvel, on 13 iulie 2023 - 09:21, said:



Marketingul si incasarile alea-s de fapt ordinul pe comunitate(a) crestinopatilor (ca sa nu zic a mormonilor) si a celor care cred in pizzagate-uri (ca retelele de traficanti si pedofili sint protejate, daca nu conduse, de la nivel inalt). Nu stiu daca despre asta e vorba in film (ca n-am vazut tot filmul, dar poate o sa-l vad) dar cu siguranta astia-s cei care au sarit de cur in sus la criticile de prin presa la adresa filmului.


Nope , nu mentioneaza nicaieri ca retelele de pedo ar fi protejate, tocmai de aia ti-am zis sa vizionezi filmul inainte sa dai cu el de pereti  :lol:
Ai luat critica mass mediei ca fiind reala si gata, te-ai sters la cur cu el.

Eu sar de cur in sus pentru ca efectiv nu vad ce au avut de criticat la filmul asta.

Cu toata lipsa marketingului, filmul a batut la cur orice film de pe piata fara sa aibe nici o legatura cu religia sau pizza gate cum zici aici

Cand a iesit Ariel de culoare pe piata wokistii obligau lumea sa se duca sa-l vada. Daca-mi amintesc bine, a fost marketat in draci pe toate posturile TV iar ziarele au acordat pagini intregi pe tema lui.
Daca nu te duci sa o vezi Ariel neagra esti rasist, asta a fost tema principala a marketingului lor :lol:

Filmul asta nu numai ca nu a fost marketat dar s-a incercat totala anihilare a scoaterii lui pe ecrane. Boom ,40 mil intr-o saptamana,rezultatul ar trebui sa vorbeasca de sine dar uite ca nu se intampla asta.
Cum sa nu te intrebi de ce in conditiile astea?
Daca Disney dadea liber la filmul asta isi spala toate pacatele cu filmele wokiste pe care le face in ultima vreme

Nu-s sensibiloasa, cand lumea suspina la titanic eu ma intrebam wtf
La filme de groaza rad cu pofta iar la filmele sensibile gasesc tot timpul ceva Dr comentat.
Asta ,te tine cu sufletul la gura si uiti ca iti explodeaza vezica de la litru de pepsi pe care l-ai baut in timpul fimmului.

Daca nu te uiti la el , nu o sa iti zic ca esti pro sex traffic asa cum procedeaza stanga. Recomand sa-l vezi dar nu sar de cur in sus cum faceti voi. Big difference isn't it?

#34
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
N-ai cum sa ma convingi să-l vad, am încercat (m-am oprit cînd a dispărut agrntia cu tot cu copii; îți dai seama ca trucul ăsta nu funcționează DECIT O SINGURA DATA? Ca dup-aia scandalul provocat de părinții cărora le-au dispărut copiii le-ar distruge ălora modelul de afaceri?) In realitate, copiii victime ale traficului si exploatării sexuale sint vinduti sau traficați DE PROPRII PARINTI SI APARTINATORI, cum bune zice articolul ala din Rolling Stones care nu-ti place ție. Iar in tarile dezvoltate, minorii exploatați in industria sexului sint CONVINSI (groomed into it), cum a fost cazul celor 1400 de fete exploatate de bande de pakistanezi din Rothertham, Marea Britanie.

Mi-a ajuns un Taken sau un Equalizer (nu le-am văzut pe celelalte din serie). Primul Equalizer a fost si el decent si respectabil prin mesajele transmise, DAR ABSOLUT GREȚOS prin realizare, cum UN SINGUR OM taie si spinzura si trece ca voda prin lobodă prin bande de mafioți, unde nici organizații GUVERNAMENTALE sau internaționale (Interpol & shiet) n-au succes. Si asta dintr-un motiv simplu: ORICE RAU SAU PLAGA SOCIALA CARE PERSISTA (de zeci, sute, mii de ani) SE SPRIJINA IN CEL PUTIN 2 PICIOARE, DACA NU MAI MULTE. Deci nu numai răii ăia direct implicați sint de vina, ci si victimele de multe ori, societatea, kapitalizmul (banul cit mai mult, mai repede si mai ușor), așa ca, chiar daca elimini (sa zicem) unul din picioare (aia râii) problema tot nu se clatina sau dispare, pentru ca e susținută de celelalte picioare. Ce te faci de exemplu cu pornografia infantila "self produced" de copii care "se dau" pe internet?

Edited by hellmarvel, 16 July 2023 - 05:16.


#35
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Dar voi unde ati vazut filmul asta? Ca eu nu l-am gasit varianta HD.

#36
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

View PostPuferiu_, on 21 iulie 2023 - 22:07, said:

Dar voi unde ati vazut filmul asta? Ca eu nu l-am gasit varianta HD.
Da, subscriu! Unde ați văzut filmul? Avem dreptul să știm!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate