Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sound of Freedom (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Vorbesc si ei, sa se afle in treaba.

#38
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

View PostPuferiu_, on 21 iulie 2023 - 22:41, said:

Vorbesc si ei, sa se afle in treaba.
După cum vorbește fata (Noua_pe_site) cred că l-a văzut, eu am o bănuială că nu locuiește în România... dar hellmarvel nu cred că a văzut filmul... oricum ar fi frumos să ne spună și nouă unde l-a văzut.

#39
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 27.12.2016
Este pe DC++, cu subtitrare facuta in Google Translate.

#40
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,874
  • Înscris: 26.01.2010

View PostComandorul, on 21 iulie 2023 - 22:50, said:

După cum vorbește fata (Noua_pe_site) cred că l-a văzut, eu am o bănuială că nu locuiește în România... dar hellmarvel nu cred că a văzut filmul... oricum ar fi frumos să ne spună și nouă unde l-a văzut.

Ai o banuiala corecta :)
Locuiesc in USA si-s singura din cate stiu care l-a vazut.
hellmarvel refuza sa vada filmul dar alege sa-l denigreze si sa accepte varianta mass mediei

#41
u4realzhuh

u4realzhuh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.10.2016
@hellmarvel daca tot stii totul, si solutii, si cauze, si de ce nu functioneaza bombs of freedom, du-te si da lectii lu Tim Ballard. Saracu' inca incearca operatiuni de-astea inutile, salveaza sub o duzina de copii de fiecare data. Cu tine, organizatia lui o sa marga ca unsa! Adica auzi la el, cica a trebuit sa salveze copii din Ucraina, cand a invadat Rusia! Cand toata lumea stia ca sunt multi italieni, germani  si alti vestici binevoitori, stateau la granita sa le ofere transport gratuit mamelor cu copii! cu masinile lor personale! si cat de scump era carburantul atunci... a dat si la stiri la noi, si la granita cu Romania erau suflete din acestea bune... Deci clar era o deturnare de fonduri ceva, vroia Tim Ballard asta un bugatti ceva și a inventat operatiunea asta de salvare.

Sa dai din gura e usor. Sa renunti la pensie de bugetar la cateva saptamani inainte de varsta de pensionare, cum a facut el sa poata face ce e prezentat (poate exagerat, dramatizat) in film, e putintel mai greu.

BTW, deja am stabilit ca le stii pe toate, sunt sigur ca iti dai seama unde eram sarcastc.

#42
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
V-ati mai linistit un pic? Deci ce parere aveti despre film?

#43
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

View PostPuferiu_, on 02 septembrie 2023 - 20:38, said:

V-ati mai linistit un pic? Deci ce parere aveti despre film?
Păi nu prea avem unde să-l vedem deocamdată în România... nu e apărut nici pe torenți, se pare că marile case de producție nu vor să-l promoveze. Americanii sunt înebuniți, am văzut că a avut mare succes la ei în cinematografe.

#44
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Eu inca nu am vazut filmul, dar o chestie ma pune pe ganduri: de ce atat de multa indarjire impotriva lui? Ca filme proaste, chiar mizerabile, se fac cu sutele in fiecare an, multe dintre ele pe bani grei, cu supervedete de la Hollywood pe afis. Dar atatea atacuri impotriva unuia nu imi amintesc sa fi vazut. Si nu e vorba de spectatori, ci de critici si de nenumarate publicatii. Care e problema cu el? Zice de negri? Se leaga de transsexuali? De ce sau pe cine deranjeaza atat de rau? Nu am mai prea urmarit filme in ultimii ani, din cauza ca 99.99% au fost niste porcarii sinistre si mi-a parut rau de timpul pierdut, dar la asta o sa ma uit, ca sa vad pentru ce atata valva.

#45
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

View PostBob493, on 09 septembrie 2023 - 09:32, said:

Eu inca nu am vazut filmul, dar o chestie ma pune pe ganduri: de ce atat de multa indarjire impotriva lui? Ca filme proaste, chiar mizerabile, se fac cu sutele in fiecare an, multe dintre ele pe bani grei, cu supervedete de la Hollywood pe afis. Dar atatea atacuri impotriva unuia nu imi amintesc sa fi vazut. Si nu e vorba de spectatori, ci de critici si de nenumarate publicatii. Care e problema cu el? Zice de negri? Se leaga de transsexuali? De ce sau pe cine deranjeaza atat de rau? Nu am mai prea urmarit filme in ultimii ani, din cauza ca 99.99% au fost niste porcarii sinistre si mi-a parut rau de timpul pierdut, dar la asta o sa ma uit, ca sa vad pentru ce atata valva.
Citește comentariile din topic că s-a vorbit la greu despre motive, posibile cauze ale încercării de cenzurare etc. Părerile sunt împărțite, nici eu nu vreau să-mi dau cu părerea până nu-l văd, altfel am vizionat interviuri cu diverși oameni implicați în film și nu numai... așa cum am mai spus poate fi și o bună strategie de marketing (nu zic că e asta 100% dar poate fi)

#46
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Le-am citit, pe sarite, dar intrebarea ramane aceeasi. Adica, argumentele sunt stupide. Ca povestea nu e adevarata, ca se exagereaza.. Asa, si? Daca e prost, sa-i dea Zmeura de Aur. De ce atata taraboi?

#47
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009

View PostComandorul, on 14 iulie 2023 - 07:38, said:

Hollywoodul este depravat, nu contestă nimeni asta [...] dar când spun depravat mă gândesc la sex, droguri, petreceri extravagante... la urma urmei, actorii și cei implicați în industria asta sunt niște artiști plini de bani, mi se pare normal...
Asta e problema, am ajuns să tolerăm depravarea.
Apropo, în film joacă și una dintre victimele lui Harvey Weinstein.

View PostBob493, on 09 septembrie 2023 - 11:13, said:

Adica, argumentele sunt stupide. Ca povestea nu e adevarata, ca se exagereaza.. Asa, si?
Se pare că violul și hărțuirea sexuală sunt ok pentru criticii de film. Dar Caviezel crede în chestii și din cauza asta filmul e prost iar cei care îndrăznesc să îl vadă au creierul mâncat de viermi.

Răspunsul e simplu, se dorește legalizarea pedofiliei. Din cauza asta deranjează filmul.

#48
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View PostBob493, on 09 septembrie 2023 - 11:13, said:

De ce atata taraboi?
Este destul de clar, in opinia mea. Problema o reprezinta subiectul filmului - trafic de copii pe o scara larga. Hollywood + mass-media "traditionala" sunt trompeta celor carora nu le convine ca subiectul asta sa intre in atentia publicului. Ei au alte mesaje de transmis...
De aia Disney l-a pus la naftalina timp de 5 ani, cu toate ca este produs de Fox.

Am vorbit cu 2 prieteni din State care l-au văzut.
Pana la urma poate fi catalogat ca un thriller ca multe altele, doar ca subiectul ii deranjează pe unii...

Edited by octav727, 09 September 2023 - 16:08.


#49
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Caviezel e ok, nu zice nimeni că n-ar fi un om bun, e și un actor talentat dar părerea mea e că și-a cam pierdut din credibilitate când a început să vorbească despre adenochroame și alte chestii de genul... se cam duce către conspiraționiștii ăia extremi cu tichii de staniol pe cap...

#50
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View PostBeda_Venerabilis, on 09 septembrie 2023 - 15:26, said:

Răspunsul e simplu, se dorește legalizarea pedofiliei. Din cauza asta deranjează filmul.
Yep, filmul ăsta e pentru tine. Ia-ți bilet in primele rinduri si stai pina la sfirsit, poate dau ăia un număr de cont unde sa trimiți bani împotriva pedofililor.

Btw, Weinstein a avut victime? Nu mai sint alea care l-au acuzat niste parașute care după ce au supt-o de la tot Hollywood-ul pentru roluri, cind a venit vorba de Weinstein s-au dat mironosițe? Hai, fii sincer.

#51
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Posthellmarvel, on 09 septembrie 2023 - 16:26, said:

Yep, filmul ăsta e pentru tine. Ia-ți bilet in primele rinduri si stai pina la sfirsit, poate dau ăia un număr de cont unde sa trimiți bani împotriva pedofililor.

Btw, Weinstein a avut victime? Nu mai sint alea care l-au acuzat niste parașute care după ce au supt-o de la tot Hollywood-ul pentru roluri, cind a venit vorba de Weinstein s-au dat mironosițe? Hai, fii sincer.

Tu mai existi? Ca imi imaginam ca dupa ce ai putut sa scrii chestia asta

View Posthellmarvel, on 13 iulie 2023 - 05:15, said:

Din ce-am citit, asta despre care e vorba in film a "salvat" niște copii de la prostituția VOLUNTARĂ (cu știință sa indiferenta părinților, si cu participarea victimelor)

te-ai dus si te-ai ascuns undeva intr-o padure, fara acces la internet si te-ai pus pe meditat, sa vezi unde si cand ai luat niste decizii atat de gresite incat ai ajuns sa emiti asemenea grozavii in public. Adica, stiu ca suntem anonimi aici, dar chiar si asa...

#52
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View PostBob493, on 09 septembrie 2023 - 17:05, said:

Tu mai existi?
Tu ce crezi?

De la tine n-am pretenția sa înțelegi ce scriu aici (poate mai ai niste osanale de ridicat lui Halep), dar asa-i ca nu știi nimic despre prostituția infantila? Ecuador si de unde a mai "salvat" ăla copii tot din lumea a 3-a face parte, ca Thailanda, Cambodgia, Vietnam, doar ca nu așa de "turistice".

Eu-s in dilema cu filmul asta, pentru ca trebuie sa zic ce citesc despre el si nu pot sa verific daca așa e si in film. Cînd am zis pe la începutul threadului ca e pentru cei care cred in dube albe care fura copii, ma refeream la vreo doua cazuri din Romania, cînd s-au crizat Antena 3 si Romania TV (cred ca era si OTV-ul pe-atunci), ca umbla o ambulanta alba sa fure copii pentru organe de prin citeva sate de linga București. Habar n-aveam ca in filmul asta se vorbește despre dube care fura copii de prin parcările Target-urilor din America. Cei care ați văzut filmul pls report dacă-i așa.

Pe de alta parte, cum e cînd îți sint acuzate filmele la care te uiți tu de propaganda si agende? Ca tu cu asta te ocupi pe aria asta, cu datu-n gît al agendei wokiste si LGBT-iste de prin filme. De-acum si pedofile, cum zice celalalt.

Edited by hellmarvel, 09 September 2023 - 18:30.


#53
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009

View PostComandorul, on 09 septembrie 2023 - 16:00, said:

Caviezel e ok, nu zice nimeni că n-ar fi un om bun, e și un actor talentat dar părerea mea e că și-a cam pierdut din credibilitate când a început să vorbească despre adenochroame și alte chestii de genul... se cam duce către conspiraționiștii ăia extremi cu tichii de staniol pe cap...
https://www.france24...-assault-claims
„Polanski fled the US in 1978 before being sentenced for the statutory rape of a 13-year-old girl. [...] In recent years the 89-year-old has been targeted by several other allegations of sexual abuse of minors, one as young as 10.”
De atunci Polanski a mai făcut niște filme, unele fiind chiar premiate (inclusiv cu Oscar).
Se pare că numai unii au probleme de credibilitate. Dacă violezi o minoră și fugi în altă țară, totul e în regulă.

#54
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Posthellmarvel, on 09 septembrie 2023 - 18:28, said:

Tu ce crezi?




Nu pot sa-ti zic, ca ma baneaza astia daca spun ce cred despre cei care spun ca copiii pot practica prostitutie VOLUNTARA.

Edited by Bob493, 09 September 2023 - 19:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate