Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

Google Pixel 8 & 8 Pro

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
889 replies to this topic

#793
sibiu_vampire

sibiu_vampire

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2024
De cand am dat remove la esim, si am lasat telefonul doar cu sim-ul fizic, nu am mai avute probleme cu apeluri pierdute.

E ceva busit la dual sim.

#794
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 04.05.2007

Vizualizare mesajsibiu_vampire, pe 29 martie 2024 - 18:40, a scris:

De cand am dat remove la esim, si am lasat telefonul doar cu sim-ul fizic, nu am mai avute probleme cu apeluri pierdute.

E ceva busit la dual sim.

Se poate, dar eu am crezut ca e dusa cartela si am trecut la e-sim si acu am 2 e-sim :)) si la Digi si Orange

#795
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.12.2021
Asta am făcut si eu, acum ceva vreme am zis sa trec la esim sa elimin orice dubiu legat de cartela.
Merg 2 esim simultan pe telefon? Eu stiam ca merge 1 esim și 1 sim.

#796
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 04.05.2007

Vizualizare mesajAndrei4948, pe 29 martie 2024 - 21:11, a scris:

Asta am făcut si eu, acum ceva vreme am zis sa trec la esim sa elimin orice dubiu legat de cartela.
Merg 2 esim simultan pe telefon? Eu stiam ca merge 1 esim și 1 sim.

Merge, dar nu de la acelasi operator...

#797
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.02.2023

View Postmariuspad, on 29 martie 2024 - 14:05, said:

Adaptive connectivity on e doar pentru cei care au abonament 5G, pentru restul nu influențează. Setarea comuta între 5g și 4g in funcție de nevoia de date. Eu am un esim Orange și alt Orange fizic. Am și eu aceiași problema cu apelurile ratate.
la mine nu doar că mă trece între 4G și 5G, îmi și activează random WiFi când nu am nevoie.

#798
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Ieri l-am conectat prima data (pixel 8 pro) la masina - prin android auto. Stiam de la pixel 7 pro ca are o problema: are un delay la afisarea pozitiei pe harta (si waze si google maps) - adica te arata cam cu 10-20 m mai in spate decat pozitia reala.
La pixel 7 pro gasisem un workaround: taiat accesul locatie la android auto (de tot) si permis acces locatie la WAZE (full access all the time) si mergea.
La pixel 8 pro - nu mai merge :(
I-am mai dat cu clear cache etc ... tot nu vrea. Pe net mai scrie sa faci rollback la o versiune mai veche de android auto - cica de aici ar fi problema ... dar nu o sa ma complic.
Pana acum - asta ar fi cea mai mare problema cu tel asta, pentru mine.
Iphone-ele merg impecabil - pozitie/localizare exact la metru. (testat cu 14 pro si 15 pro max)
Asa ca o sa trebuiasca sa iau sotia cu mine tot timpul - sa folosesc waze-ul de pe iphoneul 15 pro Posted Image

#799
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014
Interesant

https://www.tomsguid...eres-the-winner

#800
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 24.07.2022
or sa actualizeze cu 5,5G? "China Mobile a anunțat lansarea comercială a 5G-Advanced, cunoscut și ca 5.5G sau 5GA."

#801
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.12.2021

View PostORLANDOM1977, on 30 martie 2024 - 23:12, said:


Eu pentru camere am trecut la Pixel, sunt foarte multumit in general dar recunosc ca mai da gres cateodata in anumite situatii gen arde cerul, ies culorile sterse. Am vazut asta si in testele astora cu S24 Ultra. Dar defectele asta le editez in Potos usor aplicand modul Enhace sau Dynamic, sau setarile mai avansate, manual daca e cazul.

#802
FlorinXstyle

FlorinXstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 24.01.2013
Recunosc, si eu tot pt camera l-am luat. Nu sunt fan Pixel dar nu am avut alta optiune mai buna cand vine vorba de fotografie. Daca P60 Pro avea serviciiile google l-as fi ales fara ezitare

#803
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.12.2021
Acum a apărut Honor Magic 6 care îmi place mult, diferența intre asta si 6 Pro sta doar la baterie, viteza de incarcare si decupajul ala urat in ecran ca la iPhone 15. Se pare ca este noul rege al fotografiei si are serviciile Google. Sotia are un Honor 70 care merge impecabil, sta foarte bine la baterie, semnal dar si pe partea foto desi e un mediu gama.
Uite, am făcut un test de viteza, ambele pe Orange 5G in acelasi loc, dar uite diferența de viteza, cea mai mica este evident de la Pixel . Mereu mi s-a parut ca navigarea pe Pixel (atat pe 8 Pro cat si pe 6 Pro) a fost mereu mai lenta fata de celelalte telefoane pe care le-am avut. Am zis ca e de la cartela dar acum folosesc eSim si nu e nici-o diferența.

Attached Files



#804
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 27.02.2007
eu cred ca testele astea trebuie facute cu mare bagare de seama, sa fie corecte.
de ex, nu trebuie din browser, tu ai facut unul in brave si unul din chrome, de ce? trebuie din aplicatie sppedtest, si sa alegi la ambele acelasi server.
apoi, trebuie vazut ca ambele telefoane sa se lege pe aceasi CID si BAND, astea le poti vedea in g-nettrack.
asa ca eu, nu iau de bun ce teste ai facut tu.

#805
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.12.2021
Ulterior am făcut si din Chrome testul dar tot la fel a iesit, si l-am repetat de cateva ori.
Testele stiu, nu sunt concludente de multe ori dar am butonat si Honor 70 pe cateva pagini d net si incarca ceva mai repede fata de Pixel, deci nu spun asa aiurea.

#806
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Android update April 2024 - 32 mb ... nimic interesant

#807
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.12.2021
Am văzut, doar mici buguri rezolvate la camera, o sa fie cale lungă pana vor rezolva iar probleme de retea...

#808
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007
Attached File  Screenshot_20240403-124125.png   666.26K   33 downloads
La mine a ramas agatat asa de 4 ore ...

#809
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Urmăresc acest topic pentru că tot am zis că odată și odată iau și eu un Pixel din ăsta de generație nouă, că cameră, că Google curat, că update rapid, că etc... 8 Pro l-am sărit din cauză că am 23 Ultra care merge fără reproș de când l-am scos din cutie anul trecut în februarie și mă gândeam să încerc la toamnă un 9 Pro. Dar când văd prin câte treceți mă întreb: voi nu v-ați săturat de atâtea probleme? Ce are atât de special acest agregat astfel încât să vă facă să-l folosiți în continuare?

#810
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007

 dr_junior1980, pe 03 aprilie 2024 - 11:42, a scris:

Screenshot_20240403-124125.png
La mine a ramas agatat asa de 4 ore ...
Si-a revenit cu un restart.

Pe mine ma tine ecosistemul si pretul scăzut de achiziție, iar probleme sunt si la ceilalti , de exemplu am un prieten cu iphone 15 pro max , are probleme cu delayed notifications, stau si ma gandesc sa dau 6000/7000 lei sa patesc la fel ?

Edited by dr_junior1980, 03 April 2024 - 12:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

F_D_Colin, B_XXV

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate