Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

ajutor! sunt nehotarata

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
155 răspunsuri în acest subiect

#109
masinica

masinica

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 16.04.2006
Clio ajunge aproape la pretul unui Modus. Eu n-as da atata pe el.

#110
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
clio 3 depaseste bugetul. dar un Clio symbol se incadreaza si este intr-adevar o masina foarte buna pentru ce iti trebuie tie.

#111
virgos9ro

virgos9ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 44
  • Înscris: 13.04.2005
Cred ca cea mai buna alegere ramane totusi o masina pe benzina si asta pentru a evita problemele care pot aparea iarna dar si datorita intretinerii mai ieftine a motoarelor pe benzina,si de aceea eu as opta pentru una din variantele:polo 1200 cmc , ibiza 1400 cmc,skoda 1400 cmc,colt 1300 cmc.(nu neaparat in ordine asta;ca sa fiu sincer skoda nu mi s a parut f stabila dar e doar o parere iar alegerea mea ar fi un colt sau polo)

#112
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.039
  • Înscris: 04.11.2004
Emma, eu ma gandeam ca ar fi bine sa vezi ce anume te intereseaza la o masina si sa vezi care dintre ele intruneste toate conditiile.
Daca vrei masina mica, ABS, confort si in acelasi timp sa nu fie foarte des intalnita pe piata, plus sa fie pana in 10.000 (CIP sau DDP?) aria se restrange.
In primul rand ti-as recomanda sa alegi o masina care, desi mica, sa-ti ofere siguranta. Si apoi celelalte.
Polo Happy, cel din oferta este ca vai de el. Nu are absolut nimic inafara de un design misto.
Clio 3 depaseste suma pe care o ai tu pregatita.
C3 s-ar incadra in suma, dar depinde ce optiuni vrei sa-i adaugi. Plus ca masina e cochetica si simpatica. Nu ma innebunesc eu dupa culoarea rosie la masini, dar ieri am vazut o buburuza rosie - grena si arata bestial.
De Getz nu stiu prea multe.

Dar un Clio clasic, micut (nu vb de Symbol) nu vrei?  :w00t:

Fișiere atașate


Editat de Alina, 03 mai 2006 - 09:42.


#113
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.526
  • Înscris: 28.08.2003
Azi ma duc la teste cu sotia si va spun la ce concluzie ajungem ...

#114
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 30.05.2005
Si de pe 10 mai nimic! Ce s-a intamplat? Unde e toata lumea? Emma, ce masina ai ales? Ma gandeam pentru prietena mea ce sa-i recomand si mi-ar fi de mare ajutor sa aflu ce ai facut.

#115
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
incearca sa vezi mai intai ce o incanta pe prietena ta,ce nevoi are , ce buget are, du-o la drive-test ,fa o lista scurta si.. te ajutam noi :notangel:

Editat de romaximusro, 24 mai 2006 - 17:16.


#116
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.248
  • Înscris: 02.04.2003

 romaximusro, on May 24 2006, 18:16, said:

incearca sa vezi mai intai ce o incanta pe prietena ta,ce nevoi are , ce buget are, du-o la drive-test ,fa o lista scurta si.. te ajutam noi :notangel:

pai ce poate sa-ti recomande romaxximus ? Logan !!!
Deoarece alta masina in afara de masina parintilor nu a condus. Are mai multe posturi decat kilometri
cu masina. 30.000 de posturi pe toate forumurile posibile vs 1000 de km facuti cu masina parintilor.

Editat de radup, 24 mai 2006 - 19:11.


#117
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.526
  • Înscris: 28.08.2003
Hai sa ma bag si eu in seama pentru ca am testat cateva.

C1 + 107 + Aygo: Ih, ce sa spun masina e una si aceeasi, doar caroseria si emblemele difera, Toyota, ca de obicei da mai mult in standard si parerea mea a fost ca se misca mai bine. M-a busit si rasul la Peugeot cand vorbeam cu dealerul eu ii dadeam cu Aygo, el ma corecta intr-una ca e vorba de 107.
In general masini dragute daca nu te uiti la amanunte, care isi fac bine treaba, ajung repede la viteza dorita daca nu te infigi in ele.
La amanunte acum:
- zgomot interior infernal (sotia a spus ca nu vrea motorete).
- portbagaj minuscul, borseta mea e mai spatioasa.
- pentru ce nu e pe stoc astepti minim 2 luni (si nu prea au pe stoc full options).
- cutie de viteze imprecisa.
- Turometru batzaie ca naiba pe bord.
- Plastice de calitate Logan.
- usile necapitonate.
- servodirectia electrica foarte usoara si la 100km/h (probabilitate de accident maxima), sotia s-a speriat chiar, a zis ca nu o poate controla.
- dieselul enorm de scump comparativ cu calitatea si dotarea masinii.
- suspensii bune, nezgomotoase la Aygo, destul de deranjante la C1 si 107.

La categoria plusuri avem:
- spatiu interior fata/spate excelent (la o masina de mic litraj)
- incredibil de mici, foarte usor de parcat/manevrat.
- motorasele chiar daca erau galagioase erau potente, lejer intr-a treia cu 110, nu conteaza turatia.
- diferenta diesel/benzina nerentabila din punct de vedere al consumului (0.5l/100km).
- garantie mare Toyota, 3 ani din bara in bara chit ca e bucsa chit ca e antena sau bloc motor.
- atat?

Alt model testat: Toyota Yaris (aia noua).
- masina superba comparand pretul si dotarile, calitatea materialelor folosite corecte tinand cont de pret.
- loc suficient in fata/spate pentru pasageri.
- motor silentios si corect, nu te infige in scaun dar isi face treaba cum trebuie.
- portbagaj mic dar cu o sumedenie de posibilitati de modificare.
- dotari arhisuficiente tinand cont de securitate si entertainment.
- suspensii bune, nezgomotoase.
- garantie mare comparativ cu suratele de la Citroen si Peugeot.
- manevrabilitate buna.
- vizibilitate buna fata/spate.
- bordul impresionant pentru o masinuta de talia ei.
- placuta la condus si "vesela" ca sa spun asa. Iti da o senzatie de bucurie cand o conduci. ca atunci cand te pregatesti sa mananci o gogoasa stropita din belsug cu sirop si cu smantana :D

Minusuri nu i-am gasit, insa nici nu m-a convins deocamdata.
Dieselul prea scump pentru mine, mai ales ca sotia va face aproximativ 10 - 15.000 km/an.

Opel Corsa si Citroen C3 data viitoare cand ajung acasa. Din pacate Corsa nu se mai fabrica asa ca poate doar daca mai gasesc unul printr-un showroom ...

Editat de Cristist50, 25 mai 2006 - 03:22.


#118
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

Quote

- garantie mare comparativ cu suratele de la Citroen si Peugeot.

yaris nu este fabricat si proiectat impreuna cu psa.Colaborarea se opreste la clasa mini. Pana la urma vad ca inca odata cineva confirma punctele slabe ale trio-ului de care ziceam si eu.

#119
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.248
  • Înscris: 02.04.2003

 romaximusro, on May 25 2006, 09:34, said:

Pana la urma vad ca inca odata cineva confirma punctele slabe ale trio-ului de care ziceam si eu.


:w00t:  :eek:

#120
marcosxxl

marcosxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 22.05.2006
Lady.... ia-ti un Mustang ca ala e bun ... :D

#121
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.667
  • Înscris: 16.05.2003

 marcosxxl, on May 26 2006, 15:23, said:

Lady.... ia-ti un Mustang ca ala e bun ... :D

3 posturi si...te "dai" la Lady  :w00t:  cu mustangul...lol  :nonobad:

#122
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.526
  • Înscris: 28.08.2003
maximus, n-am spus nicaieri ca Yaris ar fi facuta in colaborare, ma refeream la suratele din categorie: C2, C3, 206.

#123
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 531
  • Înscris: 14.11.2003
eu am ales yaris motorina full option .
Diferenta intre benzina si motorina chiar se simte.Nu e real ce scrie un producator legat de consumuri ca sa zicem a diferenta e doar de 0.5 l la suta. La Ford imi papa 12-13 in oras fata de 7 cat mi s-a zis la cumparare.
Am jurat ca e ultima benzinoasa pe care o iau!
Acum astept augustul sa vina bijuteria :inlove:

#124
Oachi

Oachi

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 02.07.2006

 Cristist50, on May 25 2006, 04:08, said:

Hai sa ma bag si eu in seama pentru ca am testat cateva.

C1 + 107 + Aygo: Ih, ce sa spun masina e una si aceeasi, doar caroseria si emblemele difera, Toyota, ca de obicei da mai mult in standard si parerea mea a fost ca se misca mai bine. M-a busit si rasul la Peugeot cand vorbeam cu dealerul eu ii dadeam cu Aygo, el ma corecta intr-una ca e vorba de 107.
In general masini dragute daca nu te uiti la amanunte, care isi fac bine treaba, ajung repede la viteza dorita daca nu te infigi in ele.
La amanunte acum:
- zgomot interior infernal (sotia a spus ca nu vrea motorete).
- portbagaj minuscul, borseta mea e mai spatioasa.
- pentru ce nu e pe stoc astepti minim 2 luni (si nu prea au pe stoc full options).
- cutie de viteze imprecisa.
- Turometru batzaie ca naiba pe bord.
- Plastice de calitate Logan.
- usile necapitonate.
- servodirectia electrica foarte usoara si la 100km/h (probabilitate de accident maxima), sotia s-a speriat chiar, a zis ca nu o poate controla.
- dieselul enorm de scump comparativ cu calitatea si dotarea masinii.
- suspensii bune, nezgomotoase la Aygo, destul de deranjante la C1 si 107.

La categoria plusuri avem:
- spatiu interior fata/spate excelent (la o masina de mic litraj)
- incredibil de mici, foarte usor de parcat/manevrat.
- motorasele chiar daca erau galagioase erau potente, lejer intr-a treia cu 110, nu conteaza turatia.
- diferenta diesel/benzina nerentabila din punct de vedere al consumului (0.5l/100km).
- garantie mare Toyota, 3 ani din bara in bara chit ca e bucsa chit ca e antena sau bloc motor.
- atat?

Alt model testat: Toyota Yaris (aia noua).
- masina superba comparand pretul si dotarile, calitatea materialelor folosite corecte tinand cont de pret.
- loc suficient in fata/spate pentru pasageri.
- motor silentios si corect, nu te infige in scaun dar isi face treaba cum trebuie.
- portbagaj mic dar cu o sumedenie de posibilitati de modificare.
- dotari arhisuficiente tinand cont de securitate si entertainment.
- suspensii bune, nezgomotoase.
- garantie mare comparativ cu suratele de la Citroen si Peugeot.
- manevrabilitate buna.
- vizibilitate buna fata/spate.
- bordul impresionant pentru o masinuta de talia ei.
- placuta la condus si "vesela" ca sa spun asa. Iti da o senzatie de bucurie cand o conduci. ca atunci cand te pregatesti sa mananci o gogoasa stropita din belsug cu sirop si cu smantana :D

Minusuri nu i-am gasit, insa nici nu m-a convins deocamdata.
Dieselul prea scump pentru mine, mai ales ca sotia va face aproximativ 10 - 15.000 km/an.

Opel Corsa si Citroen C3 data viitoare cand ajung acasa. Din pacate Corsa nu se mai fabrica asa ca poate doar daca mai gasesc unul printr-un showroom ...
Eu tocmai am ales C1, fara a face vreun drive test, doar din ce am citit, vazut si auzit.
Spune-mi te rog ce inseamna zgomot infernal? Incepe deja sa-mi fie teama de alegerea facuta  :confuzzled:
In doua saptamani imi aduc deja masina. E cazul sa-mi schimb optiunea? Please help me!

#125
chevrolet

chevrolet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 24.04.2006

 romaximusro, on Apr 12 2006, 16:07, said:

emma daca ai maxim 10.000 de euro , cumpara un Logan pt ca vei avea o masina dotata . E drept ca poate e cam mare pt o fata (mai ales daca vrei sa o porti prin oras) insa consider ca loganul are dotari utile ,multe tinand de siguranta personala: 2xairbag,abs, sau de confort: aer conditionat, radiocd, geamuri electrice fata/spate, oglinzi electrice etc. Si in plus iti mai raman si bani de cheltuit pentru benzina. Iar intretinerea e relativ ieftina, de exemplu la revizia de 15.000 poti sa scapi cu maxim 3 milioane - 3 milioane jumate
bai daca ma mai iau de tine zici ca sunt fan chevrolet dar nu mai compara toate masinile cu loganul ok_??? mie nu mi se pare o alegere buna

#126
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
pai ia-te de mine. demonteaza ce am scris eu acolo chevrolet. Da-i bice !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate