Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Am nevoie de ajutor cu OPNsense!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
networkuka

networkuka

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2023
Bună seara/ziua!
Am incercat sa folosesc un pc dell mai vechi cu un intel i3 6100 si o placa de retea intel  I350-T4, am configurat wan-ul si lan-ul si din GUI am incercat sa setez PPPoE-ul si cu setup wizard si manual dar nu merge indiferent de ce ii fac.Am fiberlink gigabit popular si un ONT Huawei EchoLife HG8242.
Este nevoie de anumite setari aditionale inafara de cele pe care le faci la un router "3 in 1"(cum imi place mie sa ii zic)?
(Nu sunt chiar expert in retelistica, deci va rog nu aruncati cu pietre in mine, este prima oara cand fac un firewall/router "diy".)

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,046
  • Înscris: 30.08.2006
Pune si tu niste log-uri ca altfel n-o sa-ti raspunda nimeni la intrebare.

#3
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 18.11.2007
Pai cel mai probabil ONT-ul Huawei nu este in mod bridge, si da DHCP, si tu in OPNsense n-ai cum sa configurezi PPPoE ca e deja facut de ONT. Si probabil nu merge cu DHCP pentru ca ai bifat sa blocheze RFC1918 si Bogon pe interfata de WAN.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate