Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

Ahsoka (2023)

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#55
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 17.07.2018
Cel mai mult mi-a plăcut când s-au autodistrus robotii în primul episod încercând sa o omoare pe Ashoka ,dar când unul din ei a prins-o în ambuscada în casa aia a uitat ca poate sa se autodetoneze.
Din scenele acelea îți dai seama ca e făcut pentru copii de pana în 13 ani.

Au făcut din și din sabia laser o gluma .
De când Star Wars a ajuns pe mana lu' Disney e tot mai greu sa omoare pe cineva cu ele.
Acum doar îți pui un plasture și trece rapid buba.

Altfel aceeasi mediocritate pompata la kg de Disney de ceva ani încoace.
Andor ramane singurul serial cu adevărat bun(nu fără defecte) al Disney Star Wars.

#56
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Dupa 2 episoade, se prefigurează o zeama lunga, in stilul Disney. Tre sa urmaresti țâșpe sezoane de desene animate ca sa ai un context pt serialul asta. Chiar și asa, tot plictisitor si superficial rămâne...
As recomanda trilogia scrisa de Timothy Zahn - Hair to the Empire - pt cei care vor sa afle povestea amiralului Thrawn (si noi aventuri cu Luke, Leia si Han), dar cine mai citește in ziua de azi...?

Edited by octav727, 26 August 2023 - 13:59.


#57
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010

View Postoctav727, on 26 august 2023 - 13:55, said:

Tre sa urmaresti țâșpe sezoane de desene animate ca sa ai un context pt serialul asta.
Ce context îți trebuie ? Fa un țîrrr aici pe forum, si-ti aduce Glovo. Iar daca nu te-a interesat sa vezi desenele animate, de ce vrei ss vezi serialul ăsta?

Dave Filoni e probabil (de fapt sigur) singurul fan adevărat Star Wars din LucasFilm si singurul care nu e acolo pentru bani. Chiar si Favreau ăla, de care se spunea ca vrea binele Star Wars-ului, de fapt l-a interest sa faca doar marketing la niste jucărele cu Mandalorianul lui. Era un realizator la TVR după revoluție (nu mai stiu cum il chema) care o data pe luna făcea Magazinul Duminical (sau Video Magazinul, cum se numea pe-atunci. Ei bine, daca 3 saptamini emisiunea aia era dintre cele mai proaste, cînd venea rindul lui ERA CU TOTUL ALTCEVA: muzica bine aleasa, glume (gaguri, pe-atunci era ceva nou), discuții si invitați misto, de te si mirai, bă, ăsta cum poate si ceilalți nu?

Așa si cu Filoni, SE VEDE ca vrea să contribuie (sa extindă si sa îmbogățească) universul Star Wars. Aduce concepte noi și interesante in canon, cum au fost The Nightsisters (btw, lupta AIA retardata dintre Ahsoka so magistrata aia (din Mandalorian) nu mai pare așa retardata dacă afli acum ca e o Nightsister), acuma extinde acțiune IN AFARA galaxiei ăleia far far away, a băgat niste Sith care nu cred ca or sa ramina Sith (nu stiu cum e cu Baylon asta, pe IMDb spune ca apare in doar 2 episoade, si s-au cam dus alea), Marrok ăla iar nu știe lumea de inde a apărut, si m-ar mira sa fie doar o ciuca a bătăii lui Ahsoka).

Pe scurt, nu va place, nu va uitați, fuck Disney.

Edited by hellmarvel, 26 August 2023 - 14:54.


#58
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
se pare ca asa se intampla...actiunile Disney au ajuns la cea mai mica cota din ultimii 14 ani.
go woke and go broke
Alexandru Mironov era realizatorul, dude. A fost si ministru, lol...

Edited by Mondeo, 26 August 2023 - 15:39.


#59
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010

View PostMondeo, on 26 august 2023 - 15:38, said:

Alexandru Mironov era realizatorul, dude. A fost si ministru, lol...
Wrong. Era Doru Dumitrescu (thanks Google).

#60
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010
Misto ep 3, da' scurt. Am zis ca lui Filoni nu-i e teamă sa schimbe (sau sa adauge/dezvolte lore-ul). Acuma si non senzitivii pot fi educați "in the ways of the Force", era mișto daca pe baza de extrema necesitate (ar fi fost o replica memorabila dacă-i zicea Ahsoka lui Sabine "you'll have to, if you are to meet that girl again).

#61
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Am vazut ep. 3. Imi mentin parerea: nici ca ca, nici ca ca. Mediocru. Totul se inscrie in aceiasi nota: mediocru - cred ca 7 ar fi. Intre timp a scazut la 8.1 pe imdb.
Si degeaba va faceti iluzii cu filoni si favreau, ei asculta de cei care-i platesc. Si nu-s Lucas.

#62
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,462
  • Înscris: 02.09.2016
Probabil urmeaza niste dueluri memorabile prin padurile Seatos/ului in viitorul apropiat precedate de o pocneala zdravana cu HK assassin? precum in sezonul doi, ep.5 din The Madolorian.
Ep.3 este cel mai scurt ca durata din cele trei difuzate:
Episode 1: ‘Master and Apprentice’ – 54 minutes and 21 seconds
Episode 2: ‘Toil and Trouble’ – 42 minutes and 15 seconds
Episode 3: 34 minutes and 50 seconds
Episode 4: TBC
Episode 5: 49 minutes and 50 seconds
Episode 6: TBC
Episode 7: TBC
Episode 8: TBC
Intre si printre stimabili care desfac si povestesc cele petrecute pana acuma in serial se discuta non/stop: cine este? si mai ales ce se ascunde in spatele mastii stimabilului Marrok!
Poate este doar o diversiune ori poate o pvoeste interesanta, captivanta ori relevanta?!

#63
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Cine se poate ascunde decât Ezra? Nu știu nimic despre poveste, dar din primele episoade că tot îl plâng și caută fufele astea pe Ezra, doar el poate fi. Un plot twist de clasa a 8-a.

#64
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
Vazut ep 3, e chiar ciudat pentru mine, in ciuda fapului ca a avut de toate, tot m-am plictisit, nu stiu, lipseste ceva.
Sabine, actrita, e varza, ca sa nu mai aduc aminte de cosmarul blond.
Ce imi displace total este amestecul asta SF-fantasy, nu imi da pace inca de episodul trecut, vrajitoare, bleah, acum balenele spatiale, bleah bleah, lipseste un hobbit cu casca si tub de oxigen.
Chestia cu sabiile laser "pa capota" a fost total deplasata.
Totusi, inca, mai vizionabil decat ce am vazut pana acum facut de Disney.
Chiar daca a fost scurt, tot a parut cam lung.

#65
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,462
  • Înscris: 02.09.2016
Oare? Erza parca era mai palid iar Marrok asta e tare ragusit si pare mult mai batran.
Cred caci ii umfla falcile Asoka, il disciplineaza si il aduce pa calea cea dreapta etc.

#66
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010
Ba, daca nici ăsta n-a fost episod mișto, top Star Wars
Spoiler
then fuck everybody.

Edited by hellmarvel, 06 September 2023 - 11:01.


#67
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
Vazut episodul 4, un episod mai bun, antrenant, chiar nu m-am plictisit.
However, avem ceva cat fight, okish, blonda aia cred ca o angajeaza ai nostri la ocolul silvic ca se pricepe dar frate, yo disney! sa ii punet o pereche de ochelari nene sau o masca, ca ma bantuie.
Sabine a pierdut tot female powa' si a dat-o la cotit, rusinica.
Cu generalul e alta poveste, i se brehane de toti, exact asta e o atitudine de general posibil in vreun joc cu zaruri, are si un copilas dragutel si plin de forta, presimte el ceva, ma rog, bine ca a lipist scena cu grisuletul cald cu scortisoara dupa ce sa terminat lupta.
Cel mai bun episod pana acum si cred ca si ultimul de genul asta, asa imi spun mie midi-chlorienele mele...

#68
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Mondeo, colegule, avem gusturi diferite.
O porcarie. Previzibil cu ucenica Sabina, care vezi Doamne aia nu se prind ca e spioana...
Cel mai nashpa este readucerea lui Anakin.  As spune chiar ca-i odios. Nu cred ca ma mai uit la continuari. Deja stiu ce se va intampla.
PS. Cine a fost Mafalda cu luptele epice cu sabii din padure? Felicitari! Desi nu au fost nici epice si nici lupte.
PS2 Asa cum banuiam intre timp a scazut la 7,9... si tendinta se mentine. O sa ia mai putin decat OWK
Repet, nimeni nu-i in rol. Nici chiar robotii...

Edited by adip1962, 06 September 2023 - 19:01.


#69
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
Roboti sunt varza:) ala cu ventilatorul jedi a fost mortal:)))) si muzica e praf de tot. Ma rog, multe chestii, cu toate astea se ridica peste celelalte mizerii, asta am intentionat eu sa spun, nu ca episodul in cauza ar fi vreo minune a cinematografiei, adica merita un aproape 6. Si da imi retin parerea ca e cel mai bun de pana acum, alea oscileaza undeva intre 3 si 5.
Inca o chestie si cred ca are dreptate, Liam Neeson a declarat ca unviersul SW sa "diluat" din cauza atator seriale si  are dreptate, plus ca astia o dau in fantezie, lucru pe care il urasc din inima.

Edited by Mondeo, 06 September 2023 - 19:19.


#70
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010
Inca un episod exceptional. Dupa episodul ăsta detractorii lui Filoni trebuie sa-si tina gura. Nu'ș ce-o tot da lumea cu Andor, mie Andor mi s-a parut o prostie (nu rea, dar nici Star Wars).

ASTA E STAR WARS ! (pacat cu jocul lui Rosario Dawson, young Ahsoka îi da clasa in 10 minute cit toate aparitiile lui Dawson in rolul ăsta)
Attached File  1694581120396320.jpg   288.3K   30 downloadsAttached File  1694581236523907.jpg   201.87K   31 downloads
In a doua poza, doi actori din Star Wars.

#71
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 12.03.2010
O poza cit o mie de cuvinte
Attached File  1694582861427207.jpg   152.78K   41 downloads

#72
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
lol, sa inteleg ca peste doua episoade avem episodul muzical?

Sau atunci cand vrei sa dregi busuoicul dupa multe rateuri.

Avem un combo dintre confruntarea lui Luke cu Vader in pestera si salvarea lui Luke din Dagobah, well... slaba resuscitare.
Nasol e ca o da in fantezii, chestie pe care o urasc.
Amelia Earhart cea verde e din ce in ce mai neveridica si din ce in ce mai enervanta...
Cireasa de pe tort o face insa Ashoka cand pleaca ca Iona in balenuta-sepio-warpshit.
Se pare totusi ca folosea un listerine de zambea toata lumea...
Ce a fost asta nene? Astept muzicalul:))) nota 4 cu felicitari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate