Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Ahsoka (2023)

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#37
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Bune primele episoade. Mi-au placut. Nu-s la fel de plictisitoare ca cele din Kenobi. Pentru cei interesati de Star Wars, Ahsoka e de vizionat.

#38
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Cred ca v-ati entuziasmat cam prea repede...
Ce nu-mi place?
Ciorba reincalzita. Sa-l cautam pe Ezra dupa model Luke, dar il mai bagam si pe uratul Thran si-o vrajitoare si niste Sith atat de decazuti ca lucreaza pentru bani.
Asta spuneti voi ca e Star Wars?
Si apoi, ce-i cu toate numele alea evreiesti? Nu am nimic cu ei, dar... Sion, Ezra,  simboluri o gramada mai, mai las-o... O galaxie indepartata cu evrei.
Dar bine ca sunt unii carora le place...

Edited by adip1962, 24 August 2023 - 13:48.


#39
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
Dude, vezi ca te-ai uitat tu am'boulea la serial (pina acum). N-ajunge să fii fan Star Wars ca sa-ti placa, trebuie sa fi văzut si plăcut Clone Wars și mai ales Rebels. Intr-o perioadă cînd producțiile de la Hollywood se caca in capul fanilor, un serial ca asta, care IN SFIRSIT tine cont si de cei care urmăresc firul care unește poveștile din universul ăsta e ca o sticla de apa după două zile de făcut setea.

#40
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022

View Postadip1962, on 24 august 2023 - 13:47, said:

Ciorba reincalzita. Sa-l cautam pe Ezra dupa model Luke, dar il mai bagam si pe uratul Thran si-o vrajitoare si niste Sith atat de decazuti ca lucreaza pentru bani.
Asta spuneti voi ca e Star Wars?

Se continua povestea din Clone Wars si din Rebels. Nu e nici o ciorba reincalzita. Se urmareste firul epic din desene. Gizaz..

#41
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Deci un desen animat devine film si voua asta va place, nu? SI va mai si mirati ca altora nu le place...
OK. Eu sunt anormal.

Edited by adip1962, 24 August 2023 - 14:45.


#42
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Inițial am zis că aștept finalul sezonului, dar după ce-am văzut un articol pe IGN în care se prezenta o anumită legătură cu Nightsisters of Dathomir, nu m-am putut abține. Au fost ok primele 2 episoade, deși m-a deranjat scena de final din prima parte. Am văzut Rebels și evident, finalul serialului, drept urmare, consider scena aia absolut inutilă. În fine, sper ca Ahsoka să fie mai bun decât sezonul 3 din The Mandalorian și că Filoni nu a scris jumătate din episoadele serialului doar pt. a fi de umplutură.

@adip, animațiile astea, The Clone Wars și Rebels, au fost mai bune decât tot ce-a scos Star Wars de când e la Disney. Excepție fac Rogue One și Andor.

Edited by Cosmin_Andrei, 24 August 2023 - 14:58.


#43
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Oameni buni... sunt animatii!
Epidoade de 30 minute pentru a tampi copiii! Sezoane intregi... Aduse acum la rang de serial! Si voua va plac... Ok. Felicitari!
Am vazut nivelul, eu ma retrag.
Vizionare placuta!

Edited by adip1962, 24 August 2023 - 15:06.


#44
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
Buey, l-a văzut careva pe Wes Chatham, (Amos din Expanse) pina acuma? Ca cică apare in 6 episoade, si doua s-au dus deja. Cică joaca un căpitan Enoch, si nu-mi amintesc sa fi auzit numele ăsta, iar de mutră nu l-am recunoscut nici pe Clancy Brown (The Kurgan din Highlander), si am văzut episoadele de doua ori.

Daca nu înseamnă ca apare in celelalte.

#45
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Am vazut episodul doi, parca mai reusit ca primul, insa, si e un mare insa, sper sa nu repete reteta altor seriale, te momesc cu 2 sau 3 episoade si pe urma iti baga agenda culturala.
nu vreau sa o vad pe madame general cum esueaza cu Sabine pe  o planta parasita si cresc capsunele...
Sabine, ma rog, actrita, mi se pare cam falsa, de blonda, numai zic nimic.
CGi reusit, pacat ca nu e atmos.
Mi se pare fumata rau treaba cu robotii tampitei dar haiosi, nope.
A, bineinteles, female energy and powa' e inca la un nivel care e, sa zicem, nederanjant, macar sa ramana asa.

Edited by Mondeo, 24 August 2023 - 17:36.


#46
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015

View Posthellmarvel, on 24 august 2023 - 16:07, said:

Buey, l-a văzut careva pe Wes Chatham, (Amos din Expanse) pina acuma? Ca cică apare in 6 episoade, si doua s-au dus deja. Cică joaca un căpitan Enoch, si nu-mi amintesc sa fi auzit numele ăsta, iar de mutră nu l-am recunoscut nici pe Clancy Brown (The Kurgan din Highlander), si am văzut episoadele de doua ori.

Daca nu înseamnă ca apare in celelalte.
Brown apare doar în primul episod. E guvernatorul Lothal-ului, cel cu barbă care ține acel discurs undeva pe la început.

#47
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu am avut timp sa ma uit pana acum dar pe IMDB si Rotten au campanie de promovare. E plin de comentarii de 5 stele cu o propozitie de genul "great acting, great series". Au inceput la 95% dar au scazut de cand au aparut comentarii de la utilizatori reali ce scriu mai mult de 3 linii si rar le dau peste 3 stele.

Poate mai uit dupa ce apare tot sezonul dar parca vad ca toate actiunea se poate reduce la un film de o ora si ceva fara sa piarda nimic important.

#48
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View PostMondeo, on 24 august 2023 - 17:34, said:

Am vazut episodul doi, parca mai reusit ca primul, insa, si e un mare insa, sper sa nu repete reteta altor seriale, te momesc cu 2 sau 3 episoade si pe urma iti baga agenda culturala.

De asta ma tem si eu...

#49
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Mie imi place pana acum. Macar de ar fi fost si celelalte seriale la fel ca asta. Are bine impletita actiunea cu vorbaria, fara a face exces de cea din urma.

#50
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Ori sunt prea bătrân pentru genul asta de serial ori este serialul înfiorător de slab.😔
După două episoade nu găsesc nimic atrăgător la el.😬

#51
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Ashoka a ajuns la 8,5 si cade. Ca de obicei, tarile care nu vorbesc engleza sunt mai critice.
Mai fratilor, nici Obi Wan Konobi nu a fost vreo realizare, dar macar a avut actori in el. Ca si Mandalorian. Daca voi spuneti ca in Ahsoka va place cum joaca cineva, ma declar infrant. Poate robotii aia... In rest, nimeni nu e in rol, nici macar Ray (RIP) - se vede ca nu e genul lui de filme.
In plus si revin cu chestia asta ca e atat de aiurea... Sith platiti? De vrajitoarele pe care le-au distrus? Pe bune? Se misca Sidious in mormant... sau poate ca-i pregatesc reinvierea (iar) de nervi.
As pune pariu ca de aici incolo o freaca inca 6 episoade pana cand totul de termina cu bine. Sau nu stiti care va fi evolutia si cum se va termina?

Edited by adip1962, 25 August 2023 - 20:10.


#52
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Mie îmi place că Ashoka are rolul scris ca al lui Obi Wan din filmele trecute, este în căutarea a ceva, știe să se bată sau momentele de tăcere când se gândește are fix postura lui Kenobi.

Spoiler
Nu mi-a plăcut că Sabine nu a murit, adică trece sabia laser prin tine și te trezești câteva ore la spital neavând nimic. Și cred că puteau să îi scrie rolul fara sa o facă să pară nesuferită.

#53
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Nu aveau cum pierde timpul.
Si cineva, persoana importanta, s-a gandit ca "adanceste" intriga... din pacate nu mai e un film de desene animate destinat copiilor.

Edited by adip1962, 26 August 2023 - 05:30.


#54
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postadip1962, on 24 august 2023 - 15:06, said:

Oameni buni... sunt animatii!
Epidoade de 30 minute pentru a tampi copiii! Sezoane intregi...

Clone Wars ala de pe Cartoon Network era mai matur decat toate filmele ce le-o scos Disney de atunci. Civili ucisi in razboi, dileme morale de oameni mari, personaje complexe care sunt ba pozitive ba negative si faptu' ca numai in Game of Thrones mai mor atatea personaje principale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate