Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Ahsoka (2023)

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#19
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
un serial despre femei puternice, lol, tot ce e ca lumea de vazut cred ca se vede in trailer, inca un flop disney.

#20
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Rosario Dawson’s Ahsoka in 30 | Ahsoka

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_NdH6C1CKWM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Force | Ahsoka | Disney+

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k1tOs9zAstk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Nu stiu de ce am impresia ca iar se umfla un balon... si cand ne vom uita pe 23, totul se va dezumfla!
Si iar si din nou vom fi dezamagiti.

#22
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Porcaria clasica Disney.

#23
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
cred ca nici macar nu ma uit, astept de aici primul vibe:)
Bine, nu cel de la triumviratul woke, desigur:)

#24
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View PostMondeo, on 14 august 2023 - 20:50, said:

cred ca nici macar nu ma uit, astept de aici primul vibe:)
Bine, nu cel de la triumviratul woke, desigur:)
Asa mamica!
O sa fie aia dezamagiti deoarece matale nu doresti sa urmaresti si toate alea.No problemo!
Cand ai timp mai baga si repeta aceeasi poveste deoarece sa vede ca suferi, suntem acilea si pt. matale.Altfel:

Get Ready | Ahsoka | Disney+

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8KzVO-gTz4A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A Hero's Journey | Ahsoka | Disney +

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zVKUPB3_w0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 17 August 2023 - 20:55.


#25
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View PostMondeo, on 18 august 2023 - 09:16, said:

ceva sabii laser
Posted Image Posted Image
Ahsoka ... Dual Lightsaber

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZQnGCtQ0N8Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
Tot ca dracu' arată, ca-n "duelul" ăsta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OAAkTDr2wmk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si cînd te gindesti ce ușor era să-l facă să arate bine (pur si simplu mărești framerate-ul, o tehnică folosită de cînd lumea) îți vine sa crezi ca nici măcar nu încearcă. Ahsoka se misca ca o baba și coregrafia e praf. May God save the rest.

#27
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
framerat-ul e perfect, daca il marea s-ar fi vazut alea ca 2 neoane dintr-un wc parasit, trebuia facut un speed ramp dar aia e alta poveste.
Oricum, beznos, lent, foarte lent, juma de clip isi dau capele jos, sa vrut probabil sa creeze o tensiune dar a iesit un fas.

#28
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 19 august 2023 - 10:21, said:

Tot ca dracu' arată, ca-n "duelul" ăsta

Si cînd te gindesti ce ușor era să-l facă să arate bine (pur si simplu mărești framerate-ul, o tehnică folosită de cînd lumea) îți vine sa crezi ca nici măcar nu încearcă. Ahsoka se misca ca o baba și coregrafia e praf. May God save the rest.

View PostMondeo, on 19 august 2023 - 11:25, said:

framerat-ul e perfect, daca il marea s-ar fi vazut alea ca 2 neoane dintr-un wc parasit, trebuia facut un speed ramp dar aia e alta poveste.
Oricum, beznos, lent, foarte lent, juma de clip isi dau capele jos, sa vrut probabil sa creeze o tensiune dar a iesit un fas.

Posted Image Posted Image

Ahsoka Just Broke a Huge Streaming Rule — And Made a Change for the Better
sursa:  inverse.com 18.08.2023

,,...Încă din primele zile ale originalelor Netflix, au existat reguli nerostite despre lansările în streaming.
Noi filme și episoade TV erau aproape întotdeauna disponibile la miezul nopții PST, ceea ce înseamnă că toți fanii de pe coasta de est ar trebui să aștepte până la 3:00 am (sau, mai realist, a doua zi) pentru a viziona ceva nou. Au existat excepții, cum ar fi lansările HBO în paralel cu transmisiunile pe canalele sale de cablu, dar standardul a fost stabilit la miezul nopții PST. Momentul are sens din punct de vedere al marketingului, deoarece asigură lansările în aceeași zi în întreaga lume, fără confuzii cauzate de nternational Date Line. Dar pentru fanii hardcore care doreau să vizioneze imediat, aceasta însemna nopți târziu sau dimineața devreme în timpul săptămânii.
Poate de aceea Ahsoka încearcă ceva diferit. Contul oficial de Twitter Star Wars a făcut publicitate unui PST de la miezul nopții la data de lansare de 23 august de luni de zile, dar acum s-a schimbat brusc la 18:00 PST marți, 22 august. Aceasta este o mare dezvoltare pentru fanii Star Wars. Lansările Disney+ au urmat aproape întotdeauna standardul PST de la miezul nopții, în afară de momentul în care Obi-Wan Kenobi a avut premiera cu câteva ore mai devreme pentru a coincide cu deschiderea convenției fanilor Star Wars Celebration din 2022. Dar aceasta ar putea (și ar trebui) să fie noua tendință de streaming. Game of Thrones, care a avut un model de streaming simultan ...''

,,...Star Wars a anunțat acum că premiera în două episoade va avea loc cu o zi mai devreme pentru telespectatorii din SUA, la ora 18:00, ora Pacificului, pe 22 august...''
sursa: digitalspy.com/  18.08.2023

PST to Bucharest time conversion

#29
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Mai, ca mai sunt 2 sau 3 zile, chiar ca nu-mi pasa.
Mai mult ma ingrijoreaza incalzirea asta de 3 zile... Azi am avut 33 de grade!
Daca va fi prost, va fi prost. As vrea, dar ma indoiesc ca asa va fi, sa fie macar la nivelul lui OWK. Desi si acolo au frecat-o maxim... Ala putea fi un film de 2-3 ore si spargeau box-office-ul.
Dar...

Edited by adip1962, 20 August 2023 - 18:56.


#30
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
WTF, this was good? Jocul actorilor nu e grozav (se adevereste ca Filoni nu stie sa regizeze actori, ci doar animatori), mai ales Rosario Dawson. dar ceilalti actori sint alesi bine si fac treaba buna (mai ales cea care o joaca pe Hera) iar actiunea e misto, started with a bang.

Ma enerveaza ca au facut-o pe Sabine bratty, adica proasta (cel putin astea doua episoade) cum a fost Ezra Bridger la inceput, iar acum au facut-o si padawan, deci e clar destinata sa-i ia locul (sa-i joace rolul) lui Bridger. Episodul doi s-a incheiat misto, ca serialul Rebels, deci CHIAR ca abia astept episodul 3.

#31
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
A aparut pe disney... acum cine are timp sa-l vada.

#32
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Mda... nici "ca ca" nici "ca ca". Inca nu-s hotarat. Dar nici nu l-am vazut continuu, ci cu foarte multe pauze. Cred insa ca urmeaza prea mult intriga din desenul ala...

#33
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
vazut primul episod, recunosc ca m-a impresionat ceva: for our friend Ray...
a aratat cu adevara a star wars pana in intro/generic
se pare ca o sa fie mai reusit ca orville sezonul 3 si star trek:snw sezonul 2
revin dupa ce vad episodul 2...
coloana muzicala e praf pentru un star wars...
Ivanna Sakhno, jeez, ori probabil asa a cerut regizorul sa joace ori e eminamente praf, ochii aia...parca te uiti prin fundul unui sifon dupa vremea lui ceasca...

Edited by Mondeo, 23 August 2023 - 19:23.


#34
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Mult peste Obi-Wan Kenobi, The book of Boba Fett si Andor. Ma asteptam sa fie un mare fas. Dar primele 50 de minute ale episodului 1 m-au tinut lipit de televizor.
Pentru un fan "Star Wars" e must see.
Ca si coloana sonora, nimic, vorba colegului...

Edited by 2Unlimited, 23 August 2023 - 21:37.


#35
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Bun-bun.
Lăsând la o parte woman powah mi-au plăcut ambele episoade.
Și da, gajicuța aia blondă și rea e ca nuca-n perete.

#36
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Blonda aduce foarte mult cu caracterul din trilogia Darth Bane: Darth Zannah.
Cand am vazut-o prima data la asta m-am gandit.

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 24 August 2023 - 07:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate