Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Recomandari firma colectat mobila veche

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ringopa

ringopa

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2016
Salutare,

As vrea in perioada urmatoare sa scap de un dulap vechi si as avea nevoie de o firma serioasa care se ocupa de asta. Spun serioasa pentru ca nu as vrea sa intre cine stie ce ciudati in casa aceea deoarece locuieste o batrana.
Ma puteti ajuta, va rog, cu cateva recomandari?

Si mai ales, care sunt pasii & costurile?
Locatia e in Bucuresti.

Multumesc tare,

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,273
  • Înscris: 11.08.2003
De firma serioasa nu stiu dar stiu de olx la un pret de 20 de lei si-i ajuti (maxim) pana la iesirea din casa (pentru a-ti proteja peretii).

#3
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 29.09.2008
In sectorul 3 vin la cerere de la primarie [este un nr pentru colectat acest tip de deseuri]. Vin cam o data pe luna, eu am golit un apartament de diverse zilele trecute.
https://www.primarie...oluminoase/4030
In sector 6 este tot asa un numar, nu stie sa intrebe la administrator cum se procedeaza?

Edited by dell99, 23 March 2023 - 16:51.


#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
si sectorul 2 are un serviciu asemanator, am "scapat" de un recamier, dar trebuie sa-i suni cu citeva zile inainte de operatie, ca sa "planifice transportul" desi trec zilnic prin punctul unde mi-a fost indicat sa depozitez (la un colt de strada)

#5
ringopa

ringopa

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2016
Exista cumva si pentru sectorul 1 acest serviciu?

#6
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 29.09.2008
pe siteul primariei zice ca da
Preluăm gratuit deșeurile electrice și voluminoase!
Preluarea gratuită a deșeurilor de echipamente electrice și electronice (DEEE) și a celor voluminoase generate de cetățeni se face în fiecare a doua zi de duminică din lună. Pentru această operațiune este necesară programarea anticipată a colectării, la numărul de telefon 021/9460 sau la adresa de email [email protected], cu cel puțin 3 zile înaintea zilei de colectare.

#7
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
sectorul 5 - e gratis, o data pe luna.

scoti mobila afara, o faci bucati rezonabile.

#8
ringopa

ringopa

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2016

 cattavencu, on 23 martie 2023 - 17:55, said:

sectorul 5 - e gratis, o data pe luna.

scoti mobila afara, o faci bucati rezonabile.

Din pacate am nevoie sa vina sa o ia din casa, e bloc fara lift, etajul 3. Platesc, nu e problema, dar sa vina unii seriosi.

#9
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007

 ringopa, on 23 martie 2023 - 18:29, said:

Platesc, nu e problema, dar sa vina unii seriosi.

poate sa discuti cu ei cu citev zile inainte, nu fac "munca la domiciliu", doar ridicare de la fatza locului ;) si aia intr-o viteza fantastica. probabil au ghepese pe racadasca si sunt urmaritzi :(

#10
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,811
  • Înscris: 24.04.2013
Mai intai de toate orice dulap se poate demonta cumva, si atunci ai putea duce jos placile de lemn si sa apelezi gratis la serviciul de salubritate.

Eu cand am avut nevoie sa scap de un bufet (relativ nou si in stare buna, dar nu perfect fiindca mai lipsea cate un maner de sertar) am apelat la MoveOut. Nu ca am facut cine stie ce cercetari de piata, i-am gasit pe Google, scria ca e gratis daca e mobila utilizabila, si cand au venit nu au fost probleme. Initial (trimis poze + discutat la telefon) au cerut 100LEI, dar le-am zis ca mai bine pun circularu’ pe bufet si atunci l-au luat pe gratis.

#11
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 23.12.2015
E o aplicatie pe android parca "Info Deseuri" ii zice. In functie de adresa e un calendar cu colectarea de diferite tipuri de deseuri. Cu doua zile inainte suni la ei si le zici sa vina si ce mobila ai. Le scoti sambata de dimineata si probabil ca te mai suna cei cu camionul sa le spui unde ai pus-o exact.  Eu am scos niste dormeze vechi, un cuier si o masina de cusut veche. Masina de cusut a luat-o altcineva pentru cineva de la tara zicea tipul, dar restul le-au luat cei cu colectarea. Nu costa nimic.

PS: Asta a fost in Bucuresti sect 6. Nu stiu in ce localitati merge, dar merita incercat.

#12
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,849
  • Înscris: 13.03.2005
Nu intelegi ca initiatorul NU VREA/NU POATE sa o scoata din casa? O sa-l coste mai mult caratul, ca sunt "meseriasi" care cer 100 lei de etaj, doar transportul....

#13
ringopa

ringopa

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2016
Nu pot sa o scot din camera, da.
Sunt ok sa platesc, ca na, e un serviciu, doar vreau pe cineva ok nu cine stie ce dubiosi, testat, fiind un bloc de batrani.

#14
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,273
  • Înscris: 11.08.2003
Cea mai testata si de incredere firma e Prietenii SAJ. Telefonul lor il gasesti in agenda, trebuie sa dai ceva mai jos caci, probabil, nu i-ai mai sunat de mult. Lucreaza cu spor, voie buna si consuma bere sau gratar.

Edited by sorin147, 24 March 2023 - 10:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate