Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Samsung Z Fold5 & Z Flip5 - zvonuri

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#37
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Dat si eu comanda de un Fold 5 si un Flip 5 pentru sotie. Eu recunosc ca sunt foarte nerabdator, nu am mai avut Fold de la 3 si inainte de acela l-am avut si pe doi. De ambele am fost extrem de multumit si nu am avut nici cea mai mica problema.
Toata lumea critica acest form factor la fold, mie mi se pare perfect, cat timp am lasat fold-ul deoparte am stat pe s22 si s23 ultra, super telefoane mai ales s23-ul insa dimensiunea cam mare le faceau dificil de folosit in anumite situatii.

Edited by Alexutz_C, 30 July 2023 - 02:25.


#38
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.11.2022
Astept si eu opinii la Flip 5.
A mea are ziua de nastere in decembrie si vreau sa il cumpar.
Pana atunci,vor fi destui utilizatori si vom stii daca apar probleme sau nu.

#39
off3nc3

off3nc3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 01.07.2008

 Klaudio, on 30 iulie 2023 - 01:20, said:

L-am comandat si eu de la Orange, varianta de 512 GB icy blue, cu prelungire pe 2 ani a unui abonament de 11 euro (PJ) la pretul de 5783 lei, in 24 rate (fara dobanda). Mi s-a parut un deal foarte bun. Oricum, pretul de lansare, peste 9000 lei, este nesimtit de exagerat, chiar nu ma asteptam.
Vin de la un S21 Ultra, am tot ezitat intre S23 Ultra si Fold 5, sper sa nu fi ales gresit... Am mai comandat si husa cu S-Pen, m-am obisnuit cu el de la Note 8 si l-am avut si la S21U.
Livrare dupa 11 august zice Orange, nu ma grabesc, nu tremur de nerabdare Posted Image

Nu a existat un fold sub 9400 RON de cand s-a lansat primul model :)) despre ce vorbim ? Eu l-am scos la 5000 RON cu tot cu samsung care+ 1 an si fara angajamente de abonamente la provideri de telefonie ;)

#40
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,667
  • Înscris: 29.05.2011

 off3nc3, on 30 iulie 2023 - 13:10, said:

Nu a existat un fold sub 9400 RON de cand s-a lansat primul model Posted Image) despre ce vorbim ? Eu l-am scos la 5000 RON cu tot cu samsung care+ 1 an si fara angajamente de abonamente la provideri de telefonie Posted Image
Vezi ca anul trecut Fold 4 a fost 8899,99 lei iar cu voucherul de 1000 lei eu l-am comandat cu 7899,99 lei. Asta cu 256 si 512 la acelasi pret, anul asta, e un mare bullshit. Telefonul de fapt S-A SCUMPIT. Daca Apple poate, de ce nu si Samsung. Mai ales cu un telefon identic cu cel de anul trecut si cu imbunatatiri minime, bune dar minime.

Attached Files


Edited by adair, 31 July 2023 - 09:19.


#41
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,208
  • Înscris: 30.11.2021
Eu nu stiu daca valoreaza telefoanele astea atat.
Am avut Fold 4. Cumparat cu 3600 de lei nou.

M-am uitat pe OLX si acum Fold 4 a ajuns la 2900 pret de cerere.
Eu l-am vandut inainte sa apara Fold 5 ca stiam ca or sa scada preturile.

Nu cred ca este o investitie buna sa cumperi un telefon pe care apoi sa-l vinzi cu jumate de pret.

Cu sumele astea mai bine cumperi Fold 4 sau S23 ultra si te duci si intr-o vacanta decenta in Romania.

#42
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.11.2022

 MindArchitect, on 31 iulie 2023 - 09:22, said:

Eu nu stiu daca valoreaza telefoanele astea atat.
Am avut Fold 4. Cumparat cu 3600 de lei nou.

M-am uitat pe OLX si acum Fold 4 a ajuns la 2900 pret de cerere.
Eu l-am vandut inainte sa apara Fold 5 ca stiam ca or sa scada preturile.

Nu cred ca este o investitie buna sa cumperi un telefon pe care apoi sa-l vinzi cu jumate de pret.

Cu sumele astea mai bine cumperi Fold 4 sau S23 ultra si te duci si intr-o vacanta decenta in Romania.

Chiar asa....merita sa iau Flip5 sau sa iau 4?
Diferente mari sunt intre ele?
Ok,Flip 5 are ecranul din fata mare si femeilor le place lucrul asta.
Alte mari deoasebiri intre cele doua?

#43
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

 MindArchitect, on 31 iulie 2023 - 09:22, said:

Eu nu stiu daca valoreaza telefoanele astea atat.
Am avut Fold 4. Cumparat cu 3600 de lei nou.

M-am uitat pe OLX si acum Fold 4 a ajuns la 2900 pret de cerere.
Eu l-am vandut inainte sa apara Fold 5 ca stiam ca or sa scada preturile.

Nu cred ca este o investitie buna sa cumperi un telefon pe care apoi sa-l vinzi cu jumate de pret.

Cu sumele astea mai bine cumperi Fold 4 sau S23 ultra si te duci si intr-o vacanta decenta in Romania.
Pastrezi banii si te duci in vacanta in afara tarii unde vrei tu.
Iti iei un telefon de nisa, pe abonament 2 ani la un operator de telefonie mobila si aia e.

#44
whiteproud

whiteproud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 22.06.2022
Astazi am ajuns la Samsung si am vazut Fold5 si m-am decis sa astept 15 pro. Desi eram tentat sa trec de la S22 la Fold5, oferta de precomanda lasa de dorit. La S22 am primit castile Buds pro cadou

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am acum un s22 plus și un fold 3. Vreau sa iau fold 5. Unde naiba găsesc o oferta beton?

#46
whiteproud

whiteproud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 22.06.2022
La orange par cele mai bune oferte.

#47
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017

 whiteproud, on 31 iulie 2023 - 23:17, said:

Astazi am ajuns la Samsung si am vazut Fold5 si m-am decis sa astept 15 pro. Desi eram tentat sa trec de la S22 la Fold5, oferta de precomanda lasa de dorit. La S22 am primit castile Buds pro cadou

Esti glumet :) daca astepti 15 pro impreuna cu vreo oferta de precomanda te cam înșeli:)
Sa fim recunoscatori daca apple mai pune in cutie si cablul de incarcare.

#48
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 06.07.2006
Mai tine cineva minte cam ce preturi erau la Fold 4 anul trecut in perioada noiembrie - decembrie? Parca se invartea pe la ~5000 lei.
Imi fac planuri sa-l achizitionez pe la sfarsitul anului si vreau sa stiu la ce sa ma astept.
Samsung are bunul obicei sa faca reduceri substantiale la telefoane. Poate prind ceva in preajma lansarii iPhone 15, daca nu, de sarbatori. Fac un pachet Fold + Flip (sa fie si sotia fericita :) )

#49
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Sal. Da. Cam asa au fost cu aproximatie preturile de bf si pana la Craciun.

#50
dinamovistu

dinamovistu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 08.03.2002

 off3nc3, on 29 iulie 2023 - 13:27, said:



:))) mi-a placut

Serios acuma am vb cu ei de la samsung Romania si pentru un telefon de exemplu iphone 14 pro max 256 gb , imi scade 4710 RON din pretul telefonului unde se mai poate adauga inca o reducere de 5% bonus valabil toata luna IULIE deci inca 200-300 ron se mai poate rascheta , eu in cos alaturi de samsung care+ pe un an care este 560 ron sau ceva de genul pot lua acest telefon la un clean 5000 RON.

Not a bad deal really.
Pai eu ii dau dreptate la ce oferte de trade in sunt la noi. Am facut și eu o simulare și am pus un Fold 4 de 512GB la trade în în stare f bună și valoarea oferita a fost de 860 de lei. Se mai adaugă 750 de lei extra discount deci cam 1610 lei. Adina penibil fata de 1000 USD. Sa înțeleg ca trebuie contactați direct Samsung România pentru o oferta buna?

#51
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.11.2022
M-am uitat aici la mine la nemtalai.
Flip 5,512gb,abonament de 93 euro timp de doi ani.
A,si un euro ca sa il cumpar-)).

#52
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
In UK pe Fold 4 512 as primi £650.
Cand am luat Fold 4 am dat la trade-in un Note 20U pentru £560.
Vorbesc de Samsung UK.

#53
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Am dat si si eu pre order la el, tot icy blue de la orange, dar eu am sunat la orange si le-am cerut si puncte thank you si mi-au dat 350 de pct gratis plus ce aveam eu, l-am adus la 3900 cu abonament de 25 de euro pe 2 ani. Cred ca e putin cam mare abonamentul dar aia e. Sper sa nu ma dezamgeasca, pentru mine este primul fold si primil android de aproape 10 ani:) . O sa fie grea trecerea deoarece am cam tot de la apple( ceas , casti , tableta, macbook). Din cate am citit ceasul nu o sa il mai pot folosii dar oricum statea mai mult in sertar. Efectiv m-am saturat de produsele lor si de acelasi telefon an de an.
Ultimu android a fost un s7 de care am fost extrem de dezamagit, am prins unul care dupa 6 luni nu mai tinea bateria nici 5 ore.

#54
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
Cei care l-ati comandat din Romania,cam pe cand va ajunge.
In alte tari deja l-au primit de ieri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate