Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat
 Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 

Samsung Z Fold5 & Z Flip5 - zvonuri

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#73
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Si eu joc la "risc" si il folosesc fara husa, arata intr-un mareee fel asa naked. Incerc sa fiu cat de atent pot cu el.

#74
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,404
  • Înscris: 30.11.2021
Da ce ai bobita?
Ca sunt huse ok? Eu am una Samsung si 1 de pe aliexpress(cred ca 20 de lei o fost) cu protectie balama.
Nu ca la cazatura cat la partea ca nu intra praf, particule etc...

#75
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Pentru ca la un telefon cu materialele pe care le are si modul cum se simte in mana, sa ii pui o husa de 20 de roni din Castani mi se pare o blasfemie.

#76
Intaritu

Intaritu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 09.06.2023
Cat tine bateria la Flip5 la o folosire mai intensa?

#77
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,667
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMindArchitect, on 18 august 2023 - 12:09, said:

Nu ca la cazatura cat la partea ca nu intra praf, particule etc...
Singurele huse care protejeaza cat de cat la particule sunt cele de tip "folio" (portmoneu) si cele "rugged" care au si capac peste balamanaua telefonului.
Primele sunt f greu de folosit, total ne-ergonomice iar cele din urma arata ca si cum ai cara o caramida in buzunar.

Eu tin telefonul naked (bine, e Fold 3 - dar nu cred ca are nici o importanta in cazul de fata) iar cand e sa ies prin zone "periculoase" ii pun o husa din piele (am originala Samsung - cred ca arata cel mai bine) dar doar pentru extra-grip si pentru posibilitatea de a-l folosi semi-deschis fara a-l pune cu ecranul exterior pe masa (avand rama husei care il protejeaza).

Sper ca la 5 balamaua sa fie mai rezistenta la praf si scame caci la 3 a trebuit sa ii inlocuiesc cadrul (garantie) din cauza ca nu se mai deschidea plat (maxim pe la 140 de grade).

#78
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 06.07.2006
Deci, pentru cei care le-ati primit, cum sunt noile Fold5?

#79
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 06.06.2005
Eu pot sa compar doar cu Fold 2, asta am avut înainte.
E mai subțire, balamaua se inchide perfect, finisajele net mai bune ca la Fold 2.
Crease-ul mi se pare mai deranjant acum in noua construcție teardrop decât înainte, nu știu de ce.
Foarte rapid, îl folosesc ca telefon hibrid, personal/Work, și am MDM pe el prin Ivanti; cu toate astea nu se simte, foarte foarte rapid, cel puțin fata de Fold 2 sau S22 ultra, ce am avut eu înainte.
Finisajele clar peste Fold 2, unde aveam gap-uri peste tot in construcția frame-ului.
Restul e ce știți de la orice Fold: ecranul exterior îngust, camera sub ecran la interior încă se distinge, etc

Edited by dtancu, 23 August 2023 - 18:03.


#80
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Am avut si eu un Fold 5 facand trecerea de la Fold 4 insa nefiind diferentele foarte mari l-am vandut si am ramas la Fold 4 care isi face treaba cu brio in continuare.

#81
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Venind de pe fold 3 si ulterior s23 ultra, este o bijuterie. God cat mi a fost dor de fold. Sper sa nu faca Samsung prostia sa modifice form factorul asta. Se tine monumental in mana si e super usor de folosit cu o mana. Eventual la 6 sa ii mai scada din bezeles si aia e.

#82
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 31.08.2006
Singurul lucru care cumva mă oprește să îl cumpăr, îi ca am avut fold 4 și după o perioadă am realizat ca în 90% din timp îl foloseam ca pe un telefon clasic și îmi era prea lene să îl desfac. Și atunci am realizat ca de fapt tot mai bun îi un telefon clasic la modul ăsta de utilizare.

#83
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 06.06.2005
Da, dacă nu folosești ecranul interior nu merita.
Și principalul use case pe care îl văd pt el este business.
Pentru mine, PDF-uri de citit și semnat/adnotat pe ecranul ăla, Excel, Smartsheet, Oracle/SAP, sunt wow. In special la multitasking.
Dar ca sa ma uit la YouTube și Netflix…da, e wow dar e overkill.

Edited by dtancu, 25 August 2023 - 07:51.


#84
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,667
  • Înscris: 15.12.2009
In mod deschis e ca o tableta mica, asadar se preteaza la orice se preteaza si o tableta, inclusiv consum media. Eu unul nu sufar sa fac browsing sau sa consum media pe un telefon normal - e pur si simplu prea mic.

#85
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 31.08.2006
Am găsit în seara asta o ofertă faină zic eu.  Pe EMag aveți Fold 5 de 512 GB la 8424 lei, din care scădeți oferta cu voucherul de 10%, bifați buy back și trimiteți un telefon mai vechi și mai scădeți telefonul plus încă 350 de lei bonus și la gata mai primiți și un voucher pe mail de 750 de lei pentru orice cumpărături de pe emag. Iese telefonul la ~6500 de lei, ceea ce mi se pare super bine 😀 Campania cu voucherul de 750 de lei este valabilă până mâine noapte.

#86
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,468
  • Înscris: 25.08.2009
Salut,
Am gasit pe olx un pret nefiresc pentru un samsung flip 5, doar 2300 lei. Redau textul, o sa pun si link. Nu e ceva dubios? Personal, deocamdata nu-s interesat.
"Samsung Galaxy Z Flip3 5G cream 128gb,8gb ram nou sigilat,garantie+factura achizitie de la Telekom,cu factura aveti garantie si la samsung si telekom,este neverloked !Rog seriozitate
PRET:2300lei
Pretul este fix!!Nu deranjati inutil cu intrebari stupide!!

link: https://www.olx.ro/d...son=observed_ad

#87
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
E Flip3 nu 5.De acolo si pretul.

#88
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,468
  • Înscris: 25.08.2009
Corect, nu stiu de ce am vazut eu 5.
Multumesc,

#89
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015
Salut, poate cineva cu fold 5 sa mi spună va rog dacă vine cu folie pe rama și balama. Mulțumesc

#90
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Da....vine

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate