Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Casatorie moderna

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
324 replies to this topic

#1
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,220
  • Înscris: 01.10.2009
La multi ani 2023!

Am o problema legata de fidelitatea in casatorie. Sotia are un amant de 3 luni, dupa 16 ani de fidelitate. Trebuie sa spun ca sunt si eu vinovat pentru ca am lasat-o, m-am prefacut ca nu stiu. Intr-o seara am cercetat mesajele din telefon si am citit despre raporturile ei sexuale. Pleca in cate o seara singura la plimbare, cate o ora. Am mai gasit ca vorbeau in fiecare seara telefonic pe whatsapp, 80 de apeluri, unele lungi de o ora. Deci desi ea sustine ca este doar sex, eu consider ca nu.
Acum ce fac ca sunt gelos si sufar ingrozitor? I-am cerut sa renunte dar ea nu doreste asta, s-a atasat de amant si nu vrea sa renunte nici la sot.
Acum vine ea cu o solutie, sa am si eu o amanta. Eu simt ca nu o sa fie bine nici asa. Voi din exeperienta voastra ce credeti?
Merci!

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
O femeie cand face sex, o face cu implicare emotionala. Adica nu te mai iubeste.

Chiar daca interveneai mai devreme, tot nu rezolvai nimic.  Ea deja il iubeste pe respectivul amant, iar tu esti istorie.

Da-i pace.

Edited by tehnics, 09 January 2023 - 12:28.


#3
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Divorț.

#4
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Fiecare face ce vrea si ce doreste.
In locul tau, i-as fi spus "la revedere", divort, fiecare merge pe drumului lui.
Dar, repet, fiecare face cum vrea.

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,896
  • Înscris: 16.03.2004

 tehnics, on 09 ianuarie 2023 - 12:27, said:

O femeie cand face sex, o face cu implicare emotionala. Adica nu te mai iubeste.

Așa erau femeile când erai tu tânăr!
Astăzi, majoritatea fac sex de plăcere, cu oricine, fără a simți ceva sentimental, doar senzația fizică, ele fiind agnostice, atee, naturaliste, ignostice, seculariste etc., adică necredincioase! nu citesc biblia, deloc!

#6
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 15.07.2005
Hai sa incepem de aici : De ce nu vrea sa renunte la sot ?... pentru ca sotul are bani ?... sau ea vrea statutul dat de sot ?

#7
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,896
  • Înscris: 16.03.2004
16 ani a fost o căsătorie învechită, acum a devenit ”modernă”? :huh:

#8
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,220
  • Înscris: 01.10.2009

 excentryc, on 09 ianuarie 2023 - 12:37, said:

Hai sa incepem de aici : De ce nu vrea sa renunte la sot ?... pentru ca sotul are bani ?... sau ea vrea statutul dat de sot ?
Pentru ca vrea si sot si amant.
Avem si un copil.

#9
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Dar cum s-a nimerit sa nu isi puna parola la telefon si sa-l lase pe unde apuca fix o femeie care inseala. Si nu sterge nici mesajele, pe deasupra. Doar sa vrea neaparat s-o prinzi ca sa faca asta.

#10
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,220
  • Înscris: 01.10.2009

 dark, on 09 ianuarie 2023 - 12:38, said:

16 ani a fost o căsătorie învechită, acum a devenit ”modernă”? Posted Image
Nu poate renunta la amant si nici la sot.
Casatoria moderna (sa am si eu amanta) o vede ea ca o solutie acum.

#11
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 tehnics, on 09 ianuarie 2023 - 12:27, said:

Da-i pace.
Si fum.

#12
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,896
  • Înscris: 16.03.2004

 XORIAN_L, on 09 ianuarie 2023 - 12:47, said:

Nu poate renunta la amant si nici la sot.
Casatoria moderna (sa am si eu amanta) o vede ea ca o solutie acum.

Fă-ți mai multe amante, ca să-i fie ei necaz, deci minim 2 amante de partea ta! :huh:

#13
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 15.07.2005
Un singur sfat ... Cauta un terapeut de cuplu  ... nu gassesti solutii pe un forum ... Fiecare caz e particular ... Terapeutul de cuplu are mecanismele prin care v-a arata toate aspectele relatiei si impreuna puteti ajunge la un numitor comun, indiferent care e acesta!
Mult succes!

#14
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Divorț direct, nu mai sta pe gânduri. Persoana respectivă nu o mai poți considera soție...iar tu ai făcut o greșeală că ai aflat asta de ceva timp și ai tăcut. Dacă tu accepți chestia aia cu soț și amant înseamnă că nu ai iubito niciodată în ăștia 16 ani.

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 24.11.2015
Divort direct, nu sta la discutii. Chiar iti place sa te umileasca in felul acesta ? Oricum o sa isi ia papucii si de la amant, ala doar o satisface si nu are nevoie de ea in alte lucruri. Posted Image

Imi pare rau pentru tine, este foarte greu , eu unul ori as reactiona agresiv , ori as intra in depresie.Posted Image

#16
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017
Eu zic sa mergeti chiar mai departe, tu cu amanta, ea cu amantul....va intalniti toti 4 si o dati pe swingareala Posted Image

Altfel, e trist ca se ajunge aici. Solutia...unii si-ar trage amanta, altii ar divorta...doar tu stii care este alegerea corecta. Eu unul nu stiu ce as face in situatia asta.

Edited by george_alexandru, 09 January 2023 - 12:54.


#17
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,162
  • Înscris: 17.01.2012

 XORIAN_L, on 09 ianuarie 2023 - 12:16, said:

Am o problema legata de fidelitatea in casatorie. Sotia are un amant de 3 luni, dupa 16 ani de fidelitate. Trebuie sa spun ca sunt si eu vinovat pentru ca am lasat-o, m-am prefacut ca nu stiu.
...
Acum ce fac ca sunt gelos si sufar ingrozitor?

poveste ireală!
am subliniat motivele pt care consider că-i doar clickbait!

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003
Invita-l pe amant acasa. Imprieteneste-te cu el, iesiti la bere, poate aveti pasiuni comune. Incearca-l sa-l transformi asa cum esti tu si va renunta la el.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate